Skocz do zawartości

Telekomunikacja Polska


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No też słyszałem o tym osiedlu, gdzie jest to testowe 50 Mb/s. A wracając do tych 20 Mb, to gdzieś czytałem, że na chwilę obecną jakieś 40% linii TP nadaje się do "pociągnięcia" takiej prędkości. Może mają w planach modernizację reszty linii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

W grudniu minął rok jak mam neostradę 2 mb + nielimitowane rozmowy na stacjonarne za 89zł. Umowa jest na dwa lata.Przeglądając stonę tp jest opcja przedłużam umowę i w mojej obecnej cenie wybierając przedłużenie na 24 miesiące dają teraz 10 mb + ten sam telefon.

 

 

Mam pytanie czy w każdej chwili mogę podpisać aneks i zwiększyć prędkość czy muszę czekać do końca obecnej umowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście kiedyś taką sytuacje przedłużyłem umowe z neostradą na 10 mb/s a max pokazywało 4 mb/s okazało się że mój modem jest za stary i nie pociągnie tej prędkości .Z tego się orientuje to zależy od umowy u mnie jest taki wpis że mogę przejść na wyższy pakiet i przejść do neostardy z TV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz stary sprzęt czyli zapewne masz zwykły modem na ADSL

Kup nowy z ADSL2+, podaj jeszcze parametry z obecnego modemu SNR i ATN

Co do Neo+TV to po podpisaniu umowy na sama Neo możesz przejśc na Neo+TV po 3mc, wtedy dostaniesz za darmo Liveboxa i dekoder UHD88. Dadzą ci TV w wersji DTH bo na IPTV masz za słabe łącze.

 

@SOREK21, teraz nie ma innej opcji niż do 10MB, do 20MB i więcej więc nie dziw się że tyle ci pokazuje.

Nie ma juz opcji 1, 2 6 i 10Mb jest do 10MB

Kwestia ile ci pociagnie zależy o tłumienia na linii.

Livebox się nada ale polecił bym router z modemem bazującym na Beoadcomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na 192.168.1.1 logujesz sie potem jeśli dobrze pamietam Wsparcie, informacje systemowe, klikasz ADSL i kopiujesz np:

 

charakterystyka techniczna

1.16

tłumienie w górę

11.9 dB

1.17

tłumienie w dół

26.9 dB

1.18

margines zakłóceń w górę

20 dB

1.19

margines zakłóceń w dół

6 dB

1.20

maximum upload rate

945 Kb/s

1.21

maximum download rate

17044 Kb/s

1.22

synchronizacja w górę

638 Kb/s

1.23

synchronizacja w dół

15711 Kb/s

1.24

moc w górę

12 dB

1.25

moc w dół

0 dB

1.26

pakiety odebrane

nieaktywny

1.27

pakiety wysłane

nieaktywny

1.28

stracone pakiety

nieaktywny

1.29

link retrain

nieaktywny

1.30

błędy FEC (góra/dół)

0

1.31

błędy HEC (góra/dół)

559

1.32

błędy CRC (góra/dół)

7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda

 

 

charakterystyka techniczna

 

1.16

tłumienie w górę

34.7 dB

1.17

tłumienie w dół

53.9 dB

1.18

margines zakłóceń w górę

27 dB

1.19

margines zakłóceń w dół

20 dB

1.20

maximum upload rate

1036 Kb/s

1.21

maximum download rate

5692 Kb/s

1.22

synchronizacja w górę

319 Kb/s

1.23

synchronizacja w dół

2488 Kb/s

1.24

moc w górę

12.4 dB

1.25

moc w dół

0 dB

 

1.26

pakiety odebrane

nieaktywny

1.27

pakiety wysłane

nieaktywny

1.28

stracone pakiety

nieaktywny

1.29

link retrain

nieaktywny

1.30

błędy FEC (góra/dół)

0

1.31

błędy HEC (góra/dół)

140

1.32

błędy CRC (góra/dół)

27

 

 

Umowę mogę przedłużyć na 3 miesiące przed końcem.Teraz jedynie telefon na infolinie i aneks podpisać to mi przyspieszą do 6 mb bo więcej chyba nie da rady. Jutro dzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w czasie trwania umowy możesz zwiekszyć prędkość do 6Mb do dla nowych umów było by do 10Mb

Ale nie wiem czy to ma sens obecnie masz 2Mb i dla mnie jest to MAX twojej linii

jeśli weźmiesz do 6Mb to modem zsynchronizuje się ma maxymalnie 3,7Mb ale to kompletny MAX a do tego będzie sypać błędami i będziesz miał problemy ze stabilnością i pewnie przytną ci prędkość do 3Mb

Ja bym zostawił 2Mb bynajmniej nie będzie problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda...
Zadzwoń do Tepsy, do konsultanta technicznego. Podaj im swoje tłumienie na linii (pierwsze dwie wartości) i poproś o zresetowanie ich routera. Jeśli nadal będziesz miał tak wysokie tłumienie to nic nie zmieniaj, aż do końca umowy. Jeśli natomiast Ci się parametry tłumienia poprawią (spadną), to idź po 10Mbps i nowy Livebox (ew. kup własny router/modem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonie w poniedziałek bo dziś nie miałem czasu. Do tematu dodam jeszcze drobny szczegół. Moje podłączenie do sieci to taka trochę prowizorka.Kabel wychodzący z ziemi powinien być zakończony małym szarym pudełkiem na zewnątrz domu.Od tego pudełka powinien iść do domu biały kabelek do gniazdka w domu. U mnie jest tak że kabel wychodzący z ziemi idzie prosto do gniazdka w domu.Czy to ma jakieś znaczenie? Tak to jakoś wyszło że monterzy poszli na skróty bo nie mieli wszystkiego i w dodatku to były ostatnie dni przed świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co to by miało być "małe, szare pudełko", bo tepsa swoje switche/routery ma raczej nie przy domu, a przy "głównych odgałęzieniach" od backbone, które są (w zależności od zabudowy terenu) rozstawiane co, co najmniej 1-3km. A do t.zw. skrzynki telekom. (przy każdym domu/wieżowcu/osiedlu w mieście, a na wsi jednej na parę ulic) odległość w zasadzie nie powinna mieć znaczenia (jeśli nie jest większa niż ~1000m). Więc Twoje "przyłącze" (jeśli to jeden kabel o długości poniżej 100m od skrzynki), nie powinno mieć znaczenia. Ale zawsze możesz ponarzekać i przyślą Ci montera, który sprawdzi i powie co jest zgrane (sprawdzi tłumienie i odległość od routera, i powie jakie są możliwości przyłącza ADSL).

Restart ich routera powinien pomóc. A do domu, też by Ci się przydał nowy (bez względu na to czy zmienisz prędkość i podpiszesz nową umowę, czy nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużyłem przez telefon na dwa lata. W tej samej cenie będę miął od marca 1-10 mb czyli u mnie będzie maksymalnie 6mb bo mam 3,5 km do centrali.

 

To małe szare pudełko o którym pisałem to jakby gniazdko na domu.Podłączali u nas internet ziemią i kabel wychodzący z ziemi jest zakończony tym pudełkiem zamocowanym na ścianie budynku.Od tego pudełka idzie kabelek do gniazdka w domu,do którego podpinam liveboxa. U mnie kabel idzie prosto do domu.

 

Sprawdziłem z ciekawości parametry i w obecnej chwili lepiej to wygląda

maximum download rate 7460 Kb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom prawie 6Mb masz z czasem ci utnie do ok. 5Mb. Mam nadzieje że DLM cię nie dopadnie

 

Ja mam taka instalacje.

Przy drodze głównej mam studzienke TP z wystającym słupikiem. Od słupka ziemia idzie kable do domu. W ogródku mam 2 studzienke a w niej kostke do której wchodzi kablem od drogi i wychodzi skrętka do mieszkania. W mieszkaniu standardowo gniazdko do którego mam podpiete jeszcze 3 w innych pokojach ale internet trzeba zawsze montowac najbliżej wyjść z domu dla lepszych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej koledzy coś mi internet ostatnio zwolnił . Powinno być 5.5 - 6mb a jest 4,2 mb . Co może być tego przyczyną ? U sąsiada jest 5,8 a u mnie 4,2

 

obecne dane z liveboxa

tłumienie w górę 35.9 dB

tłumienie w dół 55.2 dB

margines zakłóceń w dół 10 dB

maximum upload rate 1052 Kb/s

maximum download rate 6748 Kb/s

synchronizacja w górę 1052 Kb/s

synchronizacja w dół 5024 Kb/s

moc w górę 12.4 dB

moc w dół 0 dB

błędy FEC (góra/dół) 0

błędy HEC (góra/dół)

błędy CRC (góra/dół) 3733

błędy CRC (góra/dół) 268

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Sorek, problem leży w przeciążonej centrali, sypie ci błedy Margin jest na akceptowalnym poziomie 10dB, zapewne przy pełnej synchronizacji miałes ok. 6dB

Istnieje coś takiego jak DLM, który w przypadku zapchanej centrali postanowił uciąć troszkę prędkości abyś nie tracił synchronizacji

Możesz zgłosić problem na infolinie 801505505 niech wystawią zgłoszenie o ponowne dokonianie pomiarów, może wystarczy karte zresetować, poprawić styki w skrzynkach, przeczyścić je.

Jeżeli wszystko jest OK to czasem ruch na centrali zmaleje i powróci prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycaznie jeżeli inne urządzenia nie pobierają danych to to nie wpływa na prędkość, ale wystarczy że ktoś przeglkąda na smartfonie YT lub cos ogląda po LANie na TV to można już odczuć to na łączu.

W twoim przypadku problem lezy gdzie indziej świadczą otym liczny z obrazka co załączyłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...