Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję temat o nazwie "Rok 2017 - rok jubileuszy?", w których będzie mowa o 65-leciu TVP, 25-leciu Polsatu oraz 20-leciu TVN.

Popieram ponieważ jubileusze obchodzi także TVP1 a tyczą się Krajowych Eliminacji i Eurowizji.

O loterii RMF FM możemy podyskutować w kwestii tego czy jest potrzebna bo o ile Świetny Mikołaj jest tradycją o tyle bez Trafionej 10 można żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematem o jubileuszach to się może redakcja zastanowić, ale raczej będą te trzy wymienione najpierw, nie wiem czy jeszcze mamy mieszać do tego Eurowizję, bo trochę nie pasuje do reszty rocznic.

 

A co do loterii RMF FM - to tutaj też za bardzo to nie jest moim zdaniem jakiś mega nośny i interesujący temat. I żeby nie było - będzie radiowy temat w najbliższym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny poniedziałek nadszedł, więc pora na 23 już wydanie, dziś w składzie: @Poland, @wislok, oraz ja :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.23-12.12.2016-114925853-130679327 - wersja online.

http://www105.zippyshare.com/v/ZUQ9415Z/file.html - wersja do pobrania.

 

Rozpiska:

 

02:25 - MediaTORy 2016 - laureaci
21:01 - Kryzysu w "Trójce" ciąg dalszy
49:23 - Sytuacja w "Rzeczpospolitej"
01:10:20 - Powrót "Milionerów"
01:26:20 - O Pay Per View
01:51:40 - Kącik Retro: Reality-show w Polsce.

 

 

Rozpoczęło się też dzisiaj głosowanie w plebiscycie Medialni Roku 2016: https://forum.satkurier.pl/topic/19220-medialni-roku-2016/

To nasza nowa inicjatywa, mamy nadzieję, że zyska uznanie słuchaczy :)

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dzisiejszy epizod:

 

MediaTORy - jak za rok dostanę się na studia na dziennikarstwo i komunikację społeczną na UWr, to ten temat skomentuję :mrgreen:

 

Kryzys w PR3 -  a więc nadal trwa kryzys. No dziwne, że ktoś poleciał za nazwanie Wajdy jednym z najwybitniejszych -  bo był jednym z najwybitniejszych. Strasznie dziwnie się tam dzieje. Przypadek Wojciecha Manna - bardzo fajny projekt z tymi nowymi głosami,` tylko szkoda, że nie zrealizowano go. RPO nawet nimi się zajmuje - rany, co to się dzieje. Wislok miał rację, że niektóre zarzuty wobec Trójki za bardzo dobrze nie zostały sformułowane.

 

Sytuacja w Rzepie - i tu też zwolnienia. Rysownik. Przykre. Także z tymi ludźmi, którzy byli w "Plus-Minus" - ale pan Mazurek, co prawda, tutaj zrezygnował, ale nadal pozostał w RMFie. Więc jakby nie stracił zatrudnienia. Falę zwolnień z Gmyzem z tym trotylem akurat pamiętam, to troszeczkę tak zaniżyło reputację Rzepy.  Odniosę się do słów Polanda - ja czasem, jak mam lekcje do 11:25, to w bibliotece sobie przeglądam Rzepę (czekam na autobus, który mam o 11:57), akurat w mojej bibliotece mają wydania z dnia poprzedniego (wydanie aktualne idzie do dyrektorki :mrgreen: ), raz sobie przeglądnąłem  - ogólnie układ gazety bardzo mi się spodobał, parę tematów sobie przeczytałem, fajna inicjatywa też była z tą publikacją listu premier związanego z wyjazdem do UK na negocjacje międzyrządowe.  Kiedyś w mojej szkole też była Wyborcza, ale ostatnio dużo więcej razy widzę Rzeczpospolitą ;)

 

Powrót "Milionerów" - i fajnie :mrgreen: Wracają po raz kolejny, wraca Hubert - czego chcieć więcej? Może tym razem milion wygrają dwie albo i trzy osoby? :) Jak byłem mały, to tak przez mgłę pamiętam "Milionerów" z tego pierwszego wcielenia, dużo lepiej pamiętam to drugie wcielenie - 12 pytań, znowu Hubert! Ale ogólnie teleturniej co jak co, był niezwykle fajny. I pewnie to się utrzyma, jeżeli trzecie wcielenie będzie z takim samym sukcesem, jak w drugim wcieleniu - drugą wersję zdjęto ze względu na to, że Hubert uciekł do Dwójki ze względu na "Bitwę na Głosy" Kirk mówi, że może jakaś reaktywacja też w Polsacie - oj, oby nie "Życiowa Szansa", bo w dzisiejszych realiach, kiedy w ich ramówce 2/3 to paradokumenty, ten teleturniej za bardzo by nie podziałał - może teleturniej z gwiazdami paradokumentów?  :mrgreen: W każdym razie, ja może nawet wezmę udział w eliminacjach, może się zobaczymy, może wygram milion, będę kozakiem w polskiej TV i będę celebrytą, o!   Format "Milionerów" - jednak bym zostawił może go w spokoju na 12 pytaniach, 4 kołach, bez dodawania czasu na odpowiedź, bez wersji Hot Seat, bo ludzie piszą, że ludzie nie byliby przyzwyczajeni do takiego szybkiego tempa gry. Pytania tak - poziom niski na starcie, potem wzrost poziomu z każdym pytaniem aż do miliona, kiedy to byłby taki hardkor, gdzie człowiek tylko mógłby się popisać doświadczeniem (no chyba, że zachowałby wszystkie koła :mrgreen: ). A 0propos "Milionerów" - tak się cieszą ludzie ze zwycięstwa jakiegoś gościa w Nigerii

 

 

PPV - słynne KSW, słynny Popek, słynny Pudzian i słynne transmisje na FB i YT, w dodatku nielegalne i 200 tysięcy ludzi to oglądało :mrgreen: Co to oznacza? Oznacza to, że ludzie się wypięli na Polsat i jego metody na zarabianie kasy, ale oni nie zrezygnują z tego, bo zbyt dużo ludzi kupuje te "ekskluzywne" transmisje z walkami, gdzie główna trwa 80 sekund :mrgreen: Przez to ta federacja jest wiele razy nazywaną "Kompromitacją Sztuk Walki". Tak wislok - tak jest z KSW, tylko teraz jest tak, że na zmianę: jedna gala jest pokazywana w Polsacie Sport, a następna w PPV i tak na zmianę, albo jest cykl dwóch gal w PPV i jednej w Polsatach Sportowych. Polsat tak - stracił hajs, teraz są źli, ciekawe, jak tych wszystkich ludzi streamujących ściągną przed oblicze wymiaru sprawiedliwości, aby im wymierzyć prawo i sprawiedliwość, może po IP :mrgreen:  ? 8 milionów zyskali - wow, duże liczby tutaj są, tylko właśnie  - ile z tego idzie do kieszeni Solorza, a ile do KSW?  Tak - był spory skandal z tym Polsatem Sport 2 i Polsatem Sport 3, gdzie też ME były zakodowane, płatne i tym zrobili ogromne świństwo. Ale jeszcze większe było w przypadku MŚ w siatkówce, w tę sprawę nawet Prezydent RP się zaangażował i finał nam odkodowano! Dla mnie PPV to śmieć i transmisji w tym systemie powinno być jak najmniej.

 

"Kącik Retro", czyli słynne reality show Oj, "Big Brothera" też pamiętam jak przez mgłę, ale zawsze coś tam pamiętam, że był Ostaszkiewicz jako Wielki Brat, był dom, były sensacje, rewelacje i niedzielny Ring, gdzie kogoś eliminowano. Edycję z lat 2008-09 z TV4 pamiętam dobrze - tutaj było dużo komerchy, wylansowano Jolę Rutowicz i jej jednorożca :mrgreen: "Bar" - oj, świetne show.  Szczególnie zapadły mi w pamięć czwartkowe plusy i minusy (czekałem na remis :mrgreen: ) i gorące krzesła, które długo potrafiły trwać, no i Krzysztof Ibisz przed tym monitorem :mrgreen: Kopertka i mówił, kto odpada, pamiętam też tego Anglika Thomasa - finał ostatniej, szóstej edycji - co się nieźle wkurzył i rzucał wszystkim, bił się z ludźmi - to był hardkor :mrgreen: Może i to wpłynęło na to, że dalej nie był kontynuowany Bar.  Piszą, że podobno była najmniej popularna - pewnie też dlatego, że poleciala nie w Polsacie, a w Czwórce.  Mnie z "Barem" dziwiła jedna rzecz - w tych dwóch, czy trzech edycjach (IV, V i VI) te wydania z Krzysztofem Ibiszem były realizowane w 16:9, a obrazki z domu, z baru i z innych miejsc były w 4:3. Dziwne, że nie mogli nowoczesnego sprzętu dać do domu, a tu dają do studia, z którego nadają dwa  programy na żywo na tydzień. Numer z wanną niesamowity w BB :mrgreen: Chyba ja z rówieśnikami o tym nie gadałem :twisted: Nieźle Kirk opowiadał o tej wersji BB 4.1 i 5 - to było żenujące, że tyle aż musieliśmy czekać, a w wersji TVNowskiej Ring trwal dużo krócej, przynajmniej to było ciągłe show, pytali się ludzi w domu, gadali sobie, aż wreszcie zamykali bramki audiotele i SMS i ogłaszano, kto opuści Dom. A tak w ogóle, to kto w tej wersji był Wielkim Bratem? Ostaszkiewicz? "Jestem jaki jestem", czyli Wiśnia i jego rodzina :mrgreen: No, dużo szczegółów się tam też poprzewijało, pamiętam akurat dość dobrze ten program, miał fajne intro, Sołtysik prowadził te niedzielne wydania, przyjemnie się oglądało i aż żal, że były tego tylko dwa sezony.

 

Co tam "Medialni" mogą w następnym wydaniu opowiedzieć? :mrgreen: Podtrzymuję nadal tematy, które pisałem w poprzednich postach. Ale są też nowe. Pierwszy - ocena "Mów mi mistrzu", czyli...no właśnie, hit czy kit Dwójki? Drugi temat - może o "Hit Hit Hurra" - ocenilibyście cały pierwszy sezon i pogadalibyście o tym, czy drugi sezon ma sens? Macie eksperta - wisloka :mrgreen: Trzeci temat - czy częściej w telewizji publicznej powinny być emitowane spektakle teatralne? Możecie też pogadać o tym, czemu np. w Dwójce często są one spychane na późne godziny nocne.  I czwarty -  czy w Polsce możnaby w Sylwestra emitować koncerty tak jak to robi 3sat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie czy przejdzie temat "Hit, Hit, Hurra". Opinię wyrażę albo w wątku TVP lub w medialnych,a jak nie w "medialnych" - jak nie będzie dane mi skomentować, to w tym wątku :)

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdzie. Będzie podsumowanie jesiennej ramówki w najbliższym wydaniu, i chyba zrobimy to tak jak przy zapowiedzi ramówki w sierpniu, że będzie cały odcinek tylko na ten temat, omówimy nowości, więc "Hit Hit Hurra!" na pewno będzie uwzględnione. O "Mów mi mistrzu" też się na pewno znajdzie kilka zdań.

 

Temat o koncertach sylwestrowych poruszymy w 25 wydaniu. I tu przy okazji pojawia się pewna ważna kwestia, o której warto powiedzieć. Do końca roku będą jeszcze 3 wydania. Najbliższe, czyli 24 - tak jak zawsze - w poniedziałek, 19 grudnia. Potem wydanie numer 25 będzie już 23 grudnia, gdyż będzie ono poświęcone okresowi świąteczno-noworocznemu w mediach. Kolejne wydanie z numerkiem 26 opublikujemy 30 grudnia, i w tym wydaniu podsumujemy cały rok w mediach, powiemy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach, jakie miały miejsce w mijającym roku. A pierwsze wydanie w 2017 roku będzie 9 stycznia.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Kirkiem w 100%, następne wydanie będzie w całości poświęcone podsumowaniem jesiennej ramówki. W sumie będą 3 wydania specjalne ''Medialnych'':

 

19 grudnia - Podsumowanie jesiennej ramówki w telewizji.

23 grudnia - Audycja świąteczno-noworoczna.

30 grudnia - Podsumowanie 2016 roku w mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalniw zgłaszam do Kącika Retro na styczeń temat programów o grach w TV - omówilibyśmy m.in Gamebox z TVP1, Multimedialny Odlot z Polsatu czy Escape z Polonii 1.

Poza kącikem proponuje temat problemu Cyfrowego Polsatu polegającym na zbyt wolnym dodawaniu stacji i dyskryminacji przez niego nadawców FTA i naziemnych.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy poniedziałek, więc pora na 24 wydanie "Medialnych", dzisiaj w składzie: @Frontowiec, @wislok, oraz piszący te słowa :)

Miało to być wydanie specjalne i jest, choć trochę inne niż planowaliśmy, gdyż przed podsumowaniem nowości jesiennych w TV zajęliśmy się ostatnimi wydarzeniami w parlamencie,a szczególnie sprawą nowych regulacji dla dziennikarzy, gdyż dla naszej redakcji to właśnie jest tym głównym punktem.

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.24-19.12.2016-114940666-130696486 - wersja online.

http://www118.zippyshare.com/v/1DmbMtvX/file.html - wersja do pobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zapowiadaliśmy to wcześniej, dzisiaj prezentujemy świąteczne wydanie naszego programu, w którym omówimy propozycje na Boże Narodzenie, Sylwestra oraz Nowy Rok. Przy okazji złożyło się tak, że dzisiejsze wydanie ma numer 25 :) A skład to: @Frontowiec, @wislok, no i ja.

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.25-23.12.2016-114950321-130706409 - wersja online.

http://www116.zippyshare.com/v/pnKqb3mH/file.html - wersja do pobrania.

 

Dla tych, którzy sygnalizują, że robimy zbyt długie programy: dzisiejsze wydanie ma tylko 80 minut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 epizod:

 

Oczywiście Bohdan Smoleń odszedł od nas - wybitny aktor, zasłynął rolą w Kiepskich, słynna pani Pelagia, smutno się robi, no ale wiemy ile przeszedł ostatnio. Szkoda :(

 

Sejm i afera z regulacjami prac dziennikarzy w nim właśnie - okupacja opozycji na mównicy, obrady w Sali Kolumnowej i glosowania, szczególnie nad ustawą budżetową w systemie blokowym - rzekomo "nielegalne" -  demonstracje, a także  okupacja PO i .N na Sali Plenarnej, która - już wiemy - potrwa do dnia rozpoczęcia posiedzenia nr 34 Izby 11.01 (padają też groźby ponownego przesunięcia posiedzenia do sali im. Kazimierza Pużaka). I to "Centrum Medialne" bez łącznika w budynku F, tylko dwóch korespondentów stałych, a dla innych to CM, brak swobody poruszania się po korytarzach.   Ja nie będę oceniał konfliktu, czy opozycja zrobiła dobrze z tymi kartkami i z okupacją, czy zrobiła niedobrze, czy marszałek Kuchciński zrobił dobrze, wyrzucając posła Szczerbę, czy troszeczkę za bardzo porywiście zareagował, czy PiS jest winne czemuś, czy PiS nie jest winny. Po każdej stronie jest wina i na pewno trzeba cofnąć się o krok. Jestem na pewno przeciwny tym ustaleniom, które zostały podane do wiadomości, już wiemy, że na razie te ustalenia nie wejdą po rozmowach marszałka Senatu (nie Sejmu!) Karczewskiego z mediami. W dodatku kuriozalnym była organizacja spotkania na godzinę 22 i przekazanie informacji o nim o 21 w sobotę. Ja czytałem - nawet na pasku TVP Info - że spotkanie ma się odbyć w niedzielę. No ale cóż, doszło do innych ustaleń, w sobotę jedynie ustalono, że nie wejdą te ustalenia na  razie i w poniedziałek wszystko ustalono, co napisałem wyżej.  Pomysł ogólnie cały jest głupi i niepotrzebny, najlepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja całkowita z tych pomysłów i pozostawienie wszystkiego tak, jak było dotychczas. Zgadzam się z Frontowcem - zachowanie zwolenników KOD było niewłaściwe wobec dziennikarza TVP Info - każdy dziennikarz powinien mieć możliwość przekazywania relacji, nawet jak ona jest na żywo. Pamiętamy przypadek z miesięcznic, kiedy to zwolennicy wiadomej strony atakowali dziennikarza wtedy TVP Info - Radomira Wita (o, Frontowiec też powiedział o tym), za to, że jest z Info (wtedy stacja popierająca koalicję PO-PSL). Kazdy dziennikarz powinien mieć możliwość wykonywania swojej pracy. Każdy. Co tam, że jest z Info czy z jakiegoś TVN24. Każdy ma mieć możliwość wykonania relacji. Regulacje wg mnie. Wystarczy to, co było do tej pory - zamknięte kuluary dla dziennikarzy, a reszta korytarzy nadal otwarta. Jeżeli PiS nie chce odpowiadać na pytania, bo to "nie są warunki na wywiad", to niech nie odpowiadają. Jeżeli opozycja nie chce odpowiadać - niech odmówi odpowiedzi, każdy ma do tego prawo. Można się umówić, ustalą sobie miejsce, godzinę i przeprowadzą rozmowę. Proste. Zgadzam się z Kirkiem  - jakość kamer na Sali Plenarnej pozostawia wiele do życzenia. Dlatego zawsze lepiej, jak np. w TVN24 oglądać można w HD debatę zarówno z kamery sejmowej (lewe okienko) i z ich perspektywy (kamera ustawiona na galerii naprzeciw ław rządowych - okienko prawe). To jest naprawdę fajne. Zgadzam się z wislokiem - żal, że ten dzień skończył się tak szybko. Mogli w sumie kontynuować ten dzień, tylko dać żółty pasek. No ale racja - stacje informacyjne są od szybkiego reagowania na sytuacje kryzysowe. Konkludując, liczę na to, że obie strony dojdą do kompromisu i wypracują takie warunki, które będą dla dziennikarzy przyjazne :)

 

Podsumowanie jesieni - temat drugi, ostatni, główny :mrgreen:  "Hit hit hurra" - szczerze mówiąc, nie oglądałem. Znam jednak opinie, widziałem fragment finału - fajnie to się prezentowało, akurat mogę tutaj stwierdzić jak wy, że to wyszło w TVP na jesieni :)  Ja może jednak, gdyby program powrócił za rok, pomyślałbym nad tym, aby ten program był formą eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci :)  A z tą rywalizacją -  no troszkę tak nie wiadomo, jak mogą kombinować autorzy. Ale dość dziwny pomysł. "Majstry" :mrgreen: Oj, tutaj niezła kompromicha, pisałem o tym w wątku Dwójki,  duża z tym siara. Z samym programem - też trochę siara, pisałem o tym w wątku Dwójki. Jak dalej będzie taka siara, to nie winszuję sukcesu. A dzisiaj kolejny epizod, w dodatku za pięć 23 :mrgreen: "Żarty i bardy" - no tak, zabiła ich godzina emisji, trochę suche żarty.  "Bake Off" - trochę oglądałem, trochę nie. Były słodycze, była ślinka -  fajny pomysł TVP. To był hit TVP2 tej jesieni. Maciek potwierdzi ;) Tak wislok - licencja zagraniczna, BBC jeżeli się nie mylę. "Ratowanie dzieci" -  tak, program misyjny, który podjął misję ratowania dzieci z otyłości, nadwagi, doprowadzić ich trzeba było do dobrego stanu, żeby długo pożyły, a nie wyglądały tak, jak na ich wizualizacjach. Co do nich, mam jedno zastrzeżenie - skąd oni brali to, ze w wieku 40 lat jakaś dziewczynka zrobi sobie pasemka? Wizja? Pomysł? Koncepcja? To jest zastanawiajace, ale to niech będzie ich sekret :mrgreen: Cieszy, że oryginał był gorszy od wersji polskiej by TVP, która zrobiła bardzo interesujący program. "Artystów" nie oceniam - nie oglądałem, nie zabieram głosu. "Kabaret na żywo"  - mocny, fajny program. W dodatku LIVE. Może taki następca "DBJW" - fajnie wyszło. W dodatku ten licznik lajków i elementy społecznościowe na ekranie, to było naprawdę świetnie zrobione :) "Azja Express" - obejrzałem wszystkie 13 odcinków, spędzałem każde 90 minut w środę nad tym programem, nie żałuję tego :mrgreen: Sam program w sobie świetny, gwiazdy trochę poznały świata, zobaczyły, jak jest rzeczywiście w świecie. Były czarne charaktery tego programu, mówimy o tej naszej Reni, która każdemu uprzykrzała życie.  Wiele kontrowersji tam się działo, wiele interesujących konfrontacji z własnymi słabościami, widzieliśmy także przemiany np. Izy Miko, która początkowo była bardzo strachliwa, aż wreszcie wzięła pod koniec sprawy też w swoje ręce, dobrnęła aż do finałowej trójki, a rywalizację ostatecznie przegrała w Bangkoku, nie dostała się wraz z Leniem do finałowego pojedynku dwóch par. Ma być już kolejna edycja, za rok - liczę na to, że będzie jeszcze ciekawsza, niż ta pierwsza :)  Jest też plan, że ma się odbyć w Indiach i przez to miałaby zostać zmieniona nazwa - ale jednak pozostanie ta sama nazwa.  "Szalone fabryki" - o! Denna propozycja, godziny emisji takie nieregularne, sam program bardzo dziwny, bardzo nudny.  Z aktu desperacji obejrzałem fragment -  ale w momencie zobaczenia formuły stwierdziłem, że lepiej się zastanowię dwa razy, zanim zobaczę ponownie coś, co wg internetów jest nudne w dziwnej formule :mrgreen: Panu Dąbkowi zdecydowanie to nie wyszło. Także try again! Może Puls coś wykombinuje. A dryfuje wokół tej Wielkiej Trójki. Tylko "Wojnami magazynowymi" nie wbiją się do TOP3.  Fajne wspomnienie na koniec o tym "Suprajsie", że skończył o drugiej w nocy. Ciekawe, czy ktoś ma nagrania, czy Polsat emitował go z podpisem pod logo "premiera", czy już sobie darował.

 

Nic nie mogę zaproponować, bo nowy odcinek został dzisiaj wrzucony :mrgreen: W dodatku epizod świąteczny, więc będzie fajnie, będzie ciekawie, tylko proszę - pozwólcie, abym nie wrzucał opinii po opinii :mrgreen:

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek 25 - świąteczny, więc i odsłuchany dzisiaj :mrgreen:  Wislok ma rację - nie dostaliście tortu, nie dostaliście tortem w twarz także :mrgreen:

 

Odcinek się zaczyna jakby to nie byli "Medialni" :mrgreen: W tym wydaniu omówiono propozycje programowe na święta, tak, wczoraj był koncert na Jedynce z Krakowa z parą prezydencką i nie tylko  :) Pospieszalskich nie obejrzałem. Już kiedyś chyba widziałem kilka lat temu kolędowanie z nimi w TV, też pamiętam, że emitowano kolędy z Krawczykiem.  Pasterki - u mnie wczoraj była tak: msza wigilijna o 22, o północy pasterka, ale za to dzisiaj nie było - wg porządku niedzielnego - mszy o 7:30. Ot, taka różnica. Dzisiaj racja - jest Rolnik. Mam zamiar oglądać o 21:30, niby mają rozmawiać o świętach, także zobaczymy jak będzie. Powtórkowy odcinek "Rancza" - szkoda, że nie wcześniej, no ale ważne, że pokażą jeszcze jakiś odcinek tego serialu, właśnie o świętach. A jutro MP w skokach narciarskich - wszystkich nie będzie, ale opłaca się przetestować Wielką Krokiew, zobaczymy, czy nadal będzie ten sam klimat. Reklama Dzieciom - piękny okres dnia bez reklam w TVP. Szkoda, że zniszczony. Szkoda, że przeniesiona na dzisiaj. Kirk powiedział o "Mikołajkowym Bloku Reklamowym" - tak, on jest 6.12 w Polsacie o 18:45, trwa około 12-13 minut, a Wydarzenia trwają do ok. 19:23, więc jest te 25 minut i pełna konkurencja z "Faktami". Mówicie o Kolacyjnej TV - tak, Kałamagi nie ma i to jest wielka strata. Ale mimo wszystko radzą sobie. Polsat - tak zdawało mi się, że rok temu też widziałem "Święta Last Minute", jest też ten film z Mikusiem z 36. ulicy, Kevin - wszystko w najlepszym porządku :mrgreen: Ja nawet nie pamiętam koncertów z greenboksem. Kiedy to było? Ja jedyne rzeczy obecnie nagrywane na greenboksie pamiętam to: teledyski disco polo takie biedne, śląskie szlagiery, call-tv i tyle. Te godziny od 15:40 do 18:50 w Polsacie z kolędami to takie stałe godziny emisji, można powiedzieć, że to już jest tradycja. Ale też można jak wislok - przełamać się opłatkiem, odczytać fragment Pisma Świętego, porozmawiać, zjeść. Ja mam podobnie. My zaczynamy ok. 16:40 i tak do 18 rozmawiamy, jemy, siedzimy, potem włączamy właśnie Polsat i kolędy. TVN - koncert kolęd, nie pamiętam wcześniejszych emisji, ale Kirk mówi, że były - nie wiem kiedy :mrgreen: Fajną oprawę świąteczną zrobili, pierwszy raz też widzę jak wislok takie coś i jestem zaskoczony.  Ja pamiętam jeszcze świątecznych "Milionerów" 25 i 26 grudnia, grały 3 pary gwiazd, dwie zagrały w jednym odcinku, trzecia zagrała w tym następnym odcinku  - był fajny klimat, wszystko poszlo do fundacji TVN, także szczytny cel spełniony :) O - muszę obejrzeć ostatni odcinek Jaja :mrgreen: Jak nie w TV, to w necie. Pożegnalny, przynajmniej raz :mrgreen:

 

Szopka Noworoczna, czyli wkraczamy już w tematy sylwestrowe - tak, w Jedynce powinien polecieć program muzyczny, bo co - mamy Sylwka, na Dwójce leci sobie muzyka, a tu nagle w Jedynce śmiejemy się z polityków :mrgreen: Przystaję przy opinii, że Szopka powinna być po północy. Już w Nowym Roku. Szopkę zapewne obejrzę w wersji powtórkowej, albo w VOD. No chyba, że coś się zdarzy i obejrzę premierę :mrgreen:  Ja dowiaduję się o tej szopce dla Republiki po raz pierwszy - jakby wislok mógł podesłać link, to byłbym wdzięczny :) Ja poprzednie szopki pamiętam przez mgłę, bardzo słabo. "Między Ziemią a Niebem" - tak, jakby 1 stycznia wypadl w inny dzień niż niedziela, nie byłoby tego programu. A tak jest. Dzisiaj za to nie było tego programu, ale z wiadomych względów.   "Sylwester z Jtm?" - program nagrywany, który musi ruszyć w systemie emisyjnym równo o tej 23:30 czy 35, aby na tę północ zdążyć.  Ten sylwester jest juz nagrany od kilku tygodni. Konkurs Noworoczny w Ga-Pa jest tradycją w TVP, nawet chyba była emisja regularna tego konkursu w momencie, gdy TVP1 nie emitowała całego cyklu PŚ.  Sylwester z Dwójką - no, ja już się wypowiadałem w wątku Dwójkowym, trwa moje śledztwo ws. sceny, szukam zdjęć, także stay tuned :mrgreen: Koncert Noworoczny - tak, jedyna taka dawka klasyki w Dwójce na rok. Zgadzam się z wislokiem - oby więcej klasyków w Dwójce, myślę, że pan Bogusław też tego by sobie życzył, aby takie koncerty, recitale wróciły do Dwójki, jak niegdyś. Pamiętam nawet, że on miał swoje pasmo takie i nawet zapowiadał te audycje.  Polsat - Katowice tak, mają nawet podpisane umowy, więc jest wszystko fajnie. Może też dlatego, że Gdynia zmieniła charakter swoich sylwestrów tak jak Wrocław od tego roku - na takie miejskie imprezy. Albo to poszło o hajs. Tak to wygląda. A propos Wrocławia - tak, WP go pokaże.  Cały. Ludzie piszą, że to poważne wyzwanie, że stacja, która istnieje kilkadziesiąt dni dopiero, prawie miesiąc, podejmuje się takiego wyzwania. Trzymam kciuki.  A tłumaczenie Dirty Dancing - i to jest w Polsce glupie, że niektóre tytuły się tłumaczy dosłownie. A angielskiego nie tłumaczy się dosłownie.  Przykład - one day, znam osoby, które przetlumaczyły to jako jeden dzień, czyli jutro. A one day oznacza "pewnego dnia". Także widzicie, morał krótki i niektorym znany - nie tłumacz tytułów, gdy anglik twój jest słaby :mrgreen: Polsat 2 raczej wyemituje ten koncert i potem pokaże retransmisję. Ale z tymi wszystkimi strefami to raczej pokaże Polsat 1. I w re i w transmisji na żywo.  Mam właśnie przed sobą ramówkę tego kanału, od 20 do 2 jest sylwester LIVE, potem od 2 do 14 jest powtórka tego sylwestra i właśnie - to jest chyba dla tych wszystkich stref czasowych, o czym powiedział Kirk.  Ale Polsat 2 nie zostawia Polsatu 1 z tym samego, bo zrobi to samo w tych samych ramach czasowych. TVN - najwcześniej? WP chyba ma zacząć o 19 transmisję. Ale z wielkich graczy tak, TVN najwcześniej o 19:45. Oferta gwiazd taka średniawa. Puls - oni pokażą klipy. Coś jak słowackie telewizje i RTL, o czym pisałem na Shoutboksie. Polo TV - wow, a z tym nie wiedziałem, że nagrywają już pod koniec października, pewnie fajerwerki też strzelają na Nowy Rok :mrgreen: Niezłe jaja. Trwam - sprawdzilem chwilę przed tym tematem ramówkę i tak, będzie koncert ku czci Jana Kiepury. Kirk powiedział o Blobie w Rai Tre.  Ciekawe, czy u nas to by się sprzedało.

 

Dziękuję za życzenia :): A już w piątek podsumowanie roku, czyli w ciągu 90 minut (albo więcej/mniej) najciekawsze, najważniejsze tematy roku w mediach.

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że dziś jest przedostatni dzień roku, to prezentujemy ostatnie wydanie "Medialnych" w tym roku, w którym podsumowujemy rok 2016. Skład nieco rozszerzony: @Frontowiec, @PharrellMan (bardzo długo go nie było, bo ostatnio w 2 wydaniu był), @wislok, @Poland (który wszedł w trakcie programu) i piszący te słowa :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.26-30.12.2016-114967576-130728041 - wersja online

http://www72.zippyshare.com/v/Uat8ZzjI/file.html - wersja do pobrania.

 

@PharrellManowi trochę musiało połączenie szwankować, więc może go trochę gorzej słychać, ale myślę że źle nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...