Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co podał @Poland o Eurowizji to za dużo nie będzie, góra 5 minut programu by to wypełniało. Nie ma szczegółów co do TVP, a z samego faktu, że wcześniej w 2 edycjach było tyle krajów co w najbliższej edycji, nic zbytnio nie wynika poza tym, że tak kiedyś było. A co do sytuacji w TVR - masz na myśli ogólnie to, jak ten nadawca wygląda, czy tylko aspekt udziału w ESC?

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej Eurowizji będzie można coś powiedzieć więcej. Jak będzie Eurowizja junior finał to może wtedy coś o tym, jeśli Panowie uznają,ze to jest warte tego. 

Co do tematów to jak mówiłem na 21 Listopada 10 -lecie TVP SPORT.

Ja bym proponował kiedyś tam temat dotyczący tygodników opinii. Była prasa regionalna, to dlaczego nie wspomnieć o rynku tygodników?? Przytoczyć wyniki, goście wypowiedzieli by się jakie tygodniki i czy czytają, dlaczego akurat te, w jakiej formie po nie sięgają i jak widzą ich przyszłość. 

Myślę, że można by omówić sytuację w GW - likwidację dodatków, restrukturyzacja, zmiana cen. "GW" co prawda straciła pozycję wicelidera wśród gazet codziennych,ale to istotne medium na mapie.

Można porozmawiać o planowanych kanałach Polsatu- Super Polsat, Polsat Reality, Polsat X, Polsat Docu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podał @Poland o Eurowizji to za dużo nie będzie, góra 5 minut programu by to wypełniało. Nie ma szczegółów co do TVP, a z samego faktu, że wcześniej w 2 edycjach było tyle krajów co w najbliższej edycji, nic zbytnio nie wynika poza tym, że tak kiedyś było. A co do sytuacji w TVR - masz na myśli ogólnie to, jak ten nadawca wygląda, czy tylko aspekt udziału w ESC?

Jedno i drugie gdyż w tym przypadku mówilibyśmy o tym rumuńskim TVR czyli tamtejszym odpowiedniku TVP. Co do tygodników to juź wspominałem o prasie telewizyjnej więc można by od tego rozpocząć.

O TVP w kontekście Eurowizji mamy tylko podawane kiedyś informacje o zmianie formacie preselekcji - i tu można by podyskutować gdyż Krajowe Eliminacje na tle innych europejskich preselekcji wyglądają naprawdę słabo i skromnie. Jeżeli już o preselekcjach jesteśmy to można by przypomnieć preselekcje polskie do Juniora a zwłaszcza występ zwyciężczyni czyli Olivii który obecnie jest trzecim najczęściej odtwarzanym materiałem na profilu Eurowizji Junior w serwisie Youtube:https://youtu.be/s9jG7AlovHk

W przypadku Eurowizji Junior można też omówić format, konkurencje i sprawy realizacyjne tyle że to ostatnie zagadnienie wymagałoby podziału tematu na dwa programy.

O liczbie krajów można powiedzieć gdyż to jakby nie powiedzieć rekord w eurowizyjnym formacie zakładającym maksimum 46 krajów.

O Super Polsacie moźna powiedzieć podobnie jak o Tele 5 która przez śmieci w ramówce dziennej przypomina zrujnowany kanał. Cyfrowy Polsat z kolei można zrugać za lenistwo w kwestii dodawania stacji czy za zostawienie na lodzie abonentów z dekoderami zewnętrznych firm.

Interesującym tematem są teź Traffici RMF FM - po tegorocznej ich edycji wraca sugestia że stacja mogłaby zostawić je na stałe jako równowagę dla Auto Zet Radia Zet i Radia Kierowców publicznej Jedynki.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland

My już mamy tematy, o Eurowizji nie będziemy rozmawiać, a o Junior Eurowizji to porozmawiamy po finale pod warunkiem, jeśli Oliwia Wieczorek wygra. Co do Super Polsatu to w grudniu o tym porozmawiamy.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniało by się przy okazji jako równoległe przygotowania EBU i nadawców publicznych.

Poza tym to w sumie to masz racje. Tą otoczkę związaną z dużą Eurowizją moźna by przenieść na czas ogłoszenia przez TVP planów co do Eurowizji gdyż juź wiemy że nasz nadawca publiczny będzie ale nie wiadomo jak wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny poniedziałek nadszedł, więc jest też kolejne wydanie "Medialnych", w takim samym składzie jak tydzień temu :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.18-07.11.2016-114842117-130580517 - wersja online

http://www69.zippyshare.com/v/eYu26N7t/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:42 - Sytuacja w ''Gazecie Wyborczej''.
28:50 - Co się dzieje w''Wiadomościach''?
44:58 - ''Brutalna Prawda. Durczok Ujawnia'' i ''Skandaliści'' - ocena programów.
59:12 - Programy poranne w polskiej i zagranicznej telewizji.
01:17:18 - Tygodniki Opinii.
01:40:39 - Kącik Retro: Nieistniejące polskie stacje TV

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo oczekiwana moja recenzja wydania :mrgreen:

 

"Gazeta Wyborcza" - tak, ceny wzrastają. Ja już nawet nie chcę wracać do materiału "Wiadomości" TVP, gdzie to tak krytykowano itd., wytykano czytelność, o nich zaraz. Ale też trzeba zobaczyć, że ludzie coraz częściej wybierają internet zamiast prasy tradycyjnej, bo w necie jest wszystko na bieżąco, a z gazetą to jest tak, że czasem jakaś ważna informacja wpadnie już po zamknięciu wydania i co? I to dopiero się ukaże w następnym wydaniu. Trochę szkoda, bo mimo wszystko wszyscy lubimy czytać coś, co jest na papierze, a nie w wersji wirtualnej. Cięcia są właśnie spowodowane tym spadającym zapotrzebowaniem na prase. Chyba musiałoby się stać coś dziwnego np. globalne odcięcie ludzi od Internetu, aby prasa  ponownie zyskała na znaczeniu.

 

"Wiadomości" TVP od momentu przejęcia ich przez panią Paczuską stały się biuletynem partii rządzącej, przesiąkającym jadem na opozycję, szczególnie na PO i PSL, na wytykaniu im błędów rządów w latach 2007-2015. Ludzie, kampania się skończyła, zacznijcie tworzyć obiektywny dziennik, a nie gotują temat, że córka prezesa TK pomagała Ziemcowi w przygotowaniach do debaty. Jak oni to mieli przewidzieć, skoro sam Ziemiec dowiedział się dopiero z kim się spotkają na samym spotkaniu. Bezsensowne, TVP się kompromituje, nie pokazując prawdziwej misji dziennikarstwa, zastępując ją jakimś "Pudelkiem" o 19:30.  W dodatku ten temat o "Wyborczej" i ta wypowiedź eksperta-sprzedawcy  z kiosku Ruchu, ktory mówi, że się słabo sprzedaje. Jest ekspert, jest opinia! Brawo, a dla równowagi powiedzmy, ile Gazetę Polską Codziennie kupuje osób, to byłoby takie w miarę rzetelne, że z kimś porównujemy, a nie dajemy suche statsy. TVP mówi, że chce się wzorować na BBC, BBC jest bezstronne - to czemu TVP nie jest bezstronne, skoro chce być naszym BBC? To jest zastanawiające. Myślę, że obiektywny program informacyjny, respektujący obie strony, zarówno partię rządzącą, jak i opozycję, będzie emitowany dopiero po wyborach w 2019 roku, no chyba, że skrócą kadencję i rozpiszą nowe wybory, a w to szczerze wątpię. TVP trzeba nauczyć bezstronności, ale to nie teraz. Nie wiem, gdzie oni chcą widzieć to BBC.

 

"Skandaliści", program nadal wzbudza kontrowersje, dobrze, że pani Gozdyra nie zaprosiła znowu Urbana w stroju biskupa, bo chyba bym pęknął ze śmiechu :mrgreen: Fajnie, że też zaprasza artystów np. Michał Wiśniewski, bo i oni mają często swoje zdania na tematy polityczne, potrafią być skandaliczni, dramatyczni i kontrowersyjni, co powoduje to, że ten program zyskuje na atrakcyjności. Dobrze, że pani Gozdyra dostała znowu ten swój folwark, aby mogła się - mowiąc po mojemu, czyli młodzieżowemu - "wyszumieć" :mrgreen: "Brutalna prawda"  - Kamil Durczok wrócił do TV, program sam w sobie nie jest za bardzo obiektywny, gdyż w ostatnim tygodniu zaproszono do udziału Stefana Niesiołowskiego,Joannę Muchę oraz Ryszarda Petru. Jednostronnie, ale to od prowadzącego zależy, kogo zaprosi do rozmowy, czasem jest obiektywniej, czasem nie, czasem Durczok mówi na "ty" do gościa np. do Magdaleny Ogórek. Fajna ogólnie formuła programu, wizualnie to wygląda świetnie. Jednak komiczna jest zmiana gościa w studiu - jeden sobie odchodzi, przychodzi następny gość. Możnaby jakiś przerywnik puścić, jakiś materiał tam na tym ekranie w tle, widoczny byłby cień gościa, on nasunąłby widzom temat rozmowy i wtedy znowu zapalają się światła i jest już kolejny gość. To by dało znacznie ciekawszy efekt. Kamil Durczok jednak fajnie, że wrócił do TV, brakowalo zdecydowanie jego zacięcia w rozmowach, bo co jak co, ale on potrafi prowadzić rozmowy. Myślę, że kiedyś w PN dostanie coś więcej, może nawet kiedyś trafi do "Wydarzeń", kto wie :)

 

W porankach nie mogę nic dodać, nie mogę nić odjąć, nie mogę nic powiedzieć, bo wszystko powiedzieliście, to była moja propozycja, szeroko poruszana, dziękuję bardzo za poruszenie jej w programie, oby takich było więcej :) Mogę jedynie dodać, że tak podobnie do amerykańskich formuł jest DDTVN,  bo PnŚ daje wizualnie taki klimat mieszkania, chyba nie chcą iść w stronę takiej amerykanizacji poranków, tylko tworzą własny, unikalny format. Mogę jeszcze dodać, że w holenderskiej publicznej stawiają głównie na newsy w porannym programie w NPO1, a w stacjach RTL nie ma poranków...sorry, są poranki. Ale z telezakupami, czyli najnowszy Bread Maker do kupienia tylko w Top Szopie za jedyne 99.99! Zadzwoń, zamów :mrgreen:

 

Tygodników opinii nie będę oceniał, gdyż ich nie czytam. Nie mnie oceniać, który obecnie jest bardziej obiektywny, to zadanie czytelników ocenić, który tygodnik jest bardziej obiektywny, który kieruje się w lewą, a który w prawą stronę, a który stara się przynajmniej być pośrodku dając wypowiedzieć się prawicowym i lewicowym publicystom. Tak dla równowagi.

 

Z nieistniejących stacji mogę wspomnieć TVN Gra - zapamiętałem sentymentem, gdyż leciały tam ciekawe teleturnieje interaktywne, swoją formułą były bardzo fajne i odbiegające częściowo od tych emitowanych na ogólnych kanałach, był także czterogodzinny program produkowany przez Telemedia. Szkoda, że w 2008 nie przyniósł rentowności i kanał zniknął z naszych ekranów, no ale w dzisiejszych czasach jego sens istnienia byłby żaden, gdyż programy interaktywne straciły zdecydowanie na znaczeniu i świat teraz podbija sprzedawanie podróbek klejnotów :mrgreen: Było jeszcze ESPN Classic, na którym były emitowane legendarne mecze piłkarskie, coś dla fanów vintage - kanał bardzo mnie się podobał i dość cżęsto zaglądałem, jak był na liście CP na kanale 17 ;) Ale niestety, wraz ze zniknięciem kanałów ESPN z Europy zniknęły te magiczne momenty, które można było sobie przypomnieć.

 

Co możecie poruszyć w przyszłym tygodniu? Może porozmawiacie o tym, jak TVP mogloby dążyć do bycia BBC, do którego tak często się odwoływali, że chcą być jak BBC. Jestem ciekaw waszych opinii, czy w ogóle w dzisiejszych czasach, przy obecnej władzy, dałoby się zrobić telewizję z neutralnymi newsami, tak jak to robi British Broadcasting Company :)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień minął, więc nadchodzi kolejny, 19 już odcinek "Medialnych", dzisiaj w składzie: @Poland, @wislok, oraz piszący te słowa :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.19-14.11.2016-114861257-130603118 - wersja online

http://www61.zippyshare.com/v/AHSasvK3/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:43 - Wybory Prezydenckie USA 2016 - reakcja mediów.
19:15 - Ruszyła Nowa TV.
44:52 - Facebook vs Narodowcy.
01:07:59 - Maciej Orłoś przechodzi do Wirtualnej Polski.
01:24:03 - Prasa telewizyjna.
01:46:46 - Kącik Retro: Dawne programy satyryczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że ten temat się nie nadaje do naszego, bądź co bądź, poważnego programu publicystycznego. Nie będziemy zabierać roboty opiniotwórczym czasopismom typu "Życie na gorąco" czy równie opiniotwórczym portalom typu "Pudelek" :D

 

A TVP i tak by nie usunęła openingu z Klanu, to tak na marginesie.

 

Natomiast co do Światowego Dnia Telewizji, to może nie będzie to jako osobny temat, ale wspomnimy krótko o tym w najbliższym wydaniu (bo traf chciał że właśnie na to święto ono przypada).

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej propozycji, to niedługo (9 grudnia) będzie 25-lecie powstania Radia Maryja, więc myślę, że w okolicach tej daty w programie się ten temat pojawi. Co do drugiej, to możliwe, że wejdzie to do programu, który pojawi się 28 listopada. Do najbliższego listę tematów zamknęliśmy już wczoraj. Tak czy inaczej, dzięki za propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zleciało... już 20 odcinek :) Obszerny i ciekawy, udział biorą: @Frontowiec, @wislok, oraz moja skromna osoba :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.20-21.11.2016-114878296-130623624 - wersja online.

http://www85.zippyshare.com/v/S79tbM5E/file.html - wersja do pobrania.

 

Rozpiska:

 

01:33 - 10 lat TVP Sport.
30:57 - Czy TVP może być jak BBC?
55:41 - Kontrowersje po akcji promocyjnej ''Lidla''.
01:09:20 - Super Polsat zamiast PSN oraz inne plany Polsatu.
01:24:36 - Serwisy informacyjnych w Polsce i na świecie.
01:55:37 - Kącik Retro: Kultowe talk-showy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu nie napisałem oceny, bo mnie zawalili nauką. W tym staram się i piszę już teraz :mrgreen: Dobry jakościowo odcinek, choć czasem były jakieś trzaski. Chyba od Frontowca. Ale ogólnie bardzo przyjemnie się słuchało :)

 

10 lat TVP Sport - tak, wszyscy cieszymy się, że kanał publicznej o tematyce sportowej świętuje dyszkę, bo ona pyknęła w piątek ;) Ja TVP Sport pierwszy raz spotkałem w roku 2009, kiedy to Cyfrowy Polsat dołączył ten kanał do oferty, można rzec - wreszcie :) Nadawali wtedy dużo propozycji w 4:3, co mnie wkurzało, szczególnie przy transmisjach Ekstraligi żużlowej, kiedy to logo schodziło pod pasy, na szczęście z nowym rokiem 2010 przeszli na 16:9. Oferta była z początku bogata - mieli kosza panów, kosza kobiet, hokej od zawsze, nawet mieli 1. ligę piłki nożnej,  którą ja w wykonaniu TVP krytykuję, gdyż jakość transmisji była bardzo słaba. Od tamtego czasu bardzo się rozwinęli, jest tenis, są łyżwy, jest kolarstwo, jest wielu ekspertów w tym kanale, co wzbogaca jego wartość merytoryczną. Te 4-4-2 robione po meczach Polski (do których w eliminacjach prawa ma Polsat) jest bardzo fajnie robione, dwóch prowadzących, jeden z nich to Iwański, który fajnie się sprawdza w TVP, myślę, że on dzięki tym prawom do pokazywania pilki ręcznej w wymiarze Misstrzostw Świata bardzo się ożywił w TVP i stał się czołową postacią kanału - Iwański jak dla mnie bardzo dobry komentator piłki ręcznej, da się z nim fajnie pogadać na Twitterze, co wielokrotnie robiłem podczas Igrzysk Olimpijskich, spoko gość ;)  Dalej jest Jacek Laskowski, Dariusz Szpakowski i Piotr Dębowski - komentator siatkówki taki lekko mierny, w piłce ręcznej dobry, o panczenach już nie wspominając, bo tutaj wymiatał, jak Polacy odnosili największe sukcesy na Igrzyskach w Soczi, już nawet nie mówię o tych "biało-czerwonych smugach wypalanych ogniem na lodzie" :mrgreen: Przemysław Babiarz - ja go najczęściej słyszę podczas łyżw figurowych i pływania - to są jego specjalności. Nie oglądam dużo tych dyscyplin, więc go nie ocenię, ale dobrze, że jest tam, gdzie to lubi ;) Odnośnie tego DVB-T - tak, Kirk ma rację z tym styczniem/lutym 2018, to może być okazja, gdyż są wtedy Igrzyska Olimpijskie i  wejście kanału oznaczałoby, że duża część transmisji przerzucona zostałaby do TVP Sport, a w TVP2 byłyby pokazywane transmisje, które się nie mieszczą w TVP Sport, tak jest np. w Czechach, gdzie całe LIO leciały w CT Sport, a to, co się nie zmieściło ew. transmisje ligi czeskiej, która już wtedy trwała, były emitowane w CT2, które nawet wtedy koło loga dało taki slogan "Żijeme Sportem!". Ciekawe, czy u nas by się sprawdził taki zabieg, gdyby rzeczywiście wtedy TVP Sport weszło do oferty naziemnej cyfrówki.

 

TVP jak BBC - mój temat, dziękuję za wykorzystanie ;) TVP na ten moment daleko do BBC, co prawda, próbują wprowadzać ich pozycje programowe do siebie, chcieli stworzyć takie wzorowanie na BBC - na ten moment jest miernie. TVP jest daleko, bo nie jest neutralna, tylko w Polsce jest kontynuowana tradycja, ze kto przejmie władzę - przejmuje media publiczne. Powinno się zostawić telewizję publiczną jako ostatni bastion niezależności mediów, powinni dawać wypowiedzieć się jednej stronie, drugiej stronie, niezależnie to podsumować i na tym polegałby pluralizm. Teraz mamy taką walkę w Polsce - TVP popiera rząd i partię, TVN wręcz przeciwnie, bo go krytykuje, a Polsat próbuje nie wchodzić w walkę i być neutralnym. Teraz aż się myśli: "aż żal, że Polsat nie jest tą naszą publiczną" - no, ale byłyby paradokumenty w publicznej i tutaj byśmy padli w EBU :mrgreen: TVP musi pokazać swoją neutralność wobec władzy tak, jak to robi BBC. Wiem, BBC ten kontrowersyjny materiał o stadionach wyemitowało, ale to był taki jeden ich zryw. Ale to może po następnych wyborach, może następna władza zbuduje ten bastion niezależności. A może telewizja publiczna nie powinna istnieć albo mieć bardzo graniczną rolę? Czasy się zmeniają i niektórzy w ogóle zapominają, że istnieje coś takiego jak abonament, że istnieje coś takiego jak media publiczne vel dzisiaj narodowe, że istnieje coś takiego jak misja telewizji publicznej. Może TVP powinno być finansowane z budżetu państwa, może znalazłyby się pieniążki, aby ludzie mieli więcej zaoszczędzonych pieniędzy, niż te dawane co miesiąc/kwartał jako danina na media publiczne?

 

"Lidla" nie skomentuję, ten temat jest mi za bardzo daleki :mrgreen: Wzbudza on jednak dużo kontrowersji. "Świeżaki' - ciekawa akcja "Biedronki", ale tak patrząc, skoro mozna było sobie kupić przez neta tę maskotkę zamiast zbierania punktów, to...to ciekawy myk :mrgreen:

 

Super Polsat - raczej Super Śmietnik :mrgreen:  Tam będzie więcej powtórek niż premier, o ile te premiery tam w ogóle będą. Czemu za mało jest audycji dla niepełnosprawnych w PSN? A może dlatego, że są emitowane powtórki Cafe Futbol, który to jest nadawany z tłumaczką na język migowy. Nie potrzeba zmian w naziemnej, ale skoro zmieniono już koncesję, to trzeba będzie się z PSN żegnać.  Polsat Docu nie ma sensu, no chyba, że dadzą mieszane dokumenty z Viasatów, Nationalów Geographiców, może nawet z BBC, Discovery. Tylko też trzeba licencje kupować, może jakaś produkcja własna, czy w to zainwestują, zobaczymy, czy ten projekt w ogóle powstanie. W Polsat Play - Kirk mówił o kanale erotycznym, który nie wypalił - też są propozycje erotyczne. Ale nie wiem, Kirkowi chyba chodziło o taki kanał od 23 do 5 - a może Polsat Play powinien dzielić ramówkę z takim kanałem? Czemu nie, może taki projekt by się sprawdził.

 

Z serwisami, to wszystko wyczerpaliście i ja nie mam co powiedzieć :mrgreen: Jedynie dodam, że na Węgrzech od lat 70 do dzisiaj utrzymał się jeden program informacyjny - "Hiradó", główne wydanie od tych lat do dzisiaj jest nadawane o 19:30 na Duna i m1, ten drugi był głównym kanałem publicznej na Węgrzech do 2015 roku, potem zmieniła się spółka mediów narodowych na Węgrzech i od tamtego czasu główną anteną jest Duna, a m1 jest kanałem informacyjnym, którego właśnie glównym serwisem jest "Hiradó" nadawane w różnych mutacjach jako serwisy informacyjne. Ciekawe, czy u nas to by się sprawdiziło, jakby w TVP Info zamiast "Serwisu Info" były "Wiadomości" :mrgreen: ? Anchorzy - glówni tacy legendarni to Tom Brokaw, Peter Jennings (21 godzin na antenie od zamachów 9/11), Walter Cronkite ("And that's the way it is"), w Niemczech Jan Hofer, w Polsce Tomasz Lis, obecnie nie wiem, czy kogoś moglibyśmy nazwać anchorem. Właściwie, to ś.p. Andrzej Turski mógłby być takim anchorem, na końcu Panoramy zawsze coś od siebie dodawał i mówił szybko "Do jutra" :mrgreen:  Szkoda, że go już nie ma z nami.

 

Talk-showy za bardzo nie pamiętam, ale da się powiedzieć coś o "Kubie Wojewódzkim", który jest do dziś jest emitowany, początkowo w Polsacie, teraz w TVN, zawsze kontrowersyjny. Ciekawe, czy u nas dałoby się zrobić taki daily talk show jak to jest w USA. Może to by się sprawdziło i spodobałoby się ludziom.

 

Może coś powiedzielibyście o YouTuberach i ich angażowaniu się w media i kampanie medialne, czasem też i konkursy np. w Eurosporcie konkurs "Komentarz ma moc!", gdzie Eurosport szuka nowego komentatora pośród młodych ludzi, zaangażowanych i zapatrzonych w sport. Tę kampanię swoim pomysłem, swoją postacią opatrzył polski YouTuber PLKD, który - wiadomo - nagrywa FIFĘ, komentował także na swoim kanale z komentatorem Eurosportu Tomaszem Lachem mecz w FIFIE, z Tomaszem Hajtą komentował, był w redakcji Eurosportu, ale to taka duża otoczka ;)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki ARD Tagesschau jest emitowany od 1952 roku, natomiast ZDF heute od 1963 roku, austriacki Zeit im BIld od 1956 (?) roku, holenderski NOS Journaal (poprzednio jako NTS Journaal) jest nadawany od 60 lat, portugalski Telejornal RTP od 1959 roku jest nadawany, a hiszpańskie Telediario TVE jest nadawane od 1957 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...