Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Troszeczkę znowu były szumy, może Kirk nie zdążał wyciszyć wisloka po jego momentach, gdy mówił. Ogólnie uszło słuchać,było bardzo fajnie, no i teraz tematami jadę :mrgreen:

 

Jackowi Kurskiemu wszyscy oczywiście gratulujemy :mrgreen: Również zauważyłem tą stronniczość po stronie np. pana Czabańskiego, tak, jakby chciał mu tę drogę do prezesostwa utrudnic. Mimo tego pan Kurski pozostał i życzmy mu powodzenia w dalszym szefowaniu TVP ;) Ze sportu chyba zrobił już max, jaki mógł zrobić, teraz trzeba skupiać się na innych ważnych kwestiach np. publicystyka etc.

 

U mnie TVP Wrocław ma bardzo ciekawą ofertę, znajduje się dla każdego coś miłego, więc ludzie chętnie oglądają, są "Fakty", które zawsze na czas emitują o wielu rzeczach, nawet jak to wydarzy się wieczorem. Echo przy ostatnim przypadku z protestami w Miliczu nie popisało się refleksem i o tym dopiero informowali dnia następnego w Informacjach, ale nie rano, tylko po południu, bo rano leci skrót wydarzeń z dnia poprzedniego.

 

Dla mnie najwygodniejszym w obsłudze jest Twitter, bo można szybko się skontaktować i bezpośrednio z jakimś redaktorem czy prowadzić dyskusje z ludźmi o danym temacie pod danym hasztagiem. Facebook ma dziwną politykę, jeżeli chodzi o te konta obrażające np. św. Jana Pawła II - tak jak mówiliście, nie zareagowali. Ja Facebook ogólnie lubię, bo tam mam kontakt z ludźmi ze szkoły, ale czasem na kompie wkurza mnie to, że strona się wiesza, bo tutaj nawalą masę dodatków i potem się dziwią, jak jest #FacebookDown :mrgreen:

 

Superstacja - dostęp mam do niej praktycznie od początku, u mnie domowników ona bardzo często przyciąga, bo jako jedyna nie mówi w serwisach (emitowanych :15 co godzinę) o jednym temacie przez cały czas, tylko znajdzie się miejsce na Polskę, na świat, na celebrytów :mrgreen:  Superstacja to takie uzupełnienie jakby innych kanałów informacyjnych, bo czasem informują o czymś, o czym stacje milczą. No i "Bez Ograniczeń" - Jacek Zimnik tak, dalej ma brodę :mrgreen: W ostatni weeekend nie było pana Płońskiego, tylko Bartek Cebeńko, chwalony za obiektywne prowadzenie "BO". Obecnie po "BO" lecą powtórki, gdyż emisja "Dziewczyn z fortuną/fortuny" nie sprawdziła się.

 

TV Puls jakby kiedyś miał lepszą ofertę, bo było dużo więcej produkcji własnych. Obecnie co produkcja własna, to klapa.  Polityka pana Dąbka niszczy stację. Spórzcie sobie chociażby na ten program o polskiej muzyce, czy coś w ten deseń. Amatorka, a koncerty mają po 15-20 widzów :mrgreen: "Bankomat" był fajny, tylko zniszczyła ich godzina emisji. Mimo wszystko stacja fajnie, że w weekendy całe dni emituje filmy takie, które w innych stacjach nie lecą. A ponadto mają fajną politykę następnej propozycji programowej bez przerwy reklamowej i to warto docenić. Dwa lata temu chyba TVN to samo robił, że np. po "Masterchefie" bezpośrednio zaczynał się serial.

 

Bajek z CN nie mam prawa pamiętać do roku 2006 :mrgreen: Ale jak już miałem, to oglądałem "Atomówki", "Laboratorium Dextera", "Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster" (kozacka bajka :mrgreen: ), "Jam łasica", "Ed, Edd i Eddy", "Kryptonim: Klan na drzewie" (jedna z lepszych) + co jakiś czas "Krowa i kurczak" i "Johnny Bravo", ale to było tak głupie, że aż śmieszne :mrgreen: A obecnie "Gumball" - kozackie, choć "Wujcio Dobra Rada" też jest niczego sobie :mrgreen: Ale obecne bajki nie mają aż takiego samego poziomu rozśmieszenia ludzi, jak te stare. Ach, to były czasy!

 

Zgadzam się z wislokiem - panie Jacku, czekamy na ten kanał sportowy! :mrgreen:

 

Może porozmawiaibyście o Euronewsie, który nie ma polskiej wersji językowej obecnie, kiedyś miał ze względu na prezydencję Polski w UE + serwisy w TTV, czy taka wersja językowa miałaby sens, zważając też na to, że ostatnio zamknięto wersję ukraińską z powodu oszczędności, czy jakiś tam powód inny był, ale bardzo podobny? Może także pokrótce przypomnielibyście historię kanału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wislok nie zdążał się wyciszać od razu :D Nie wiem skąd biorą się szumy z mojej strony, czy to kwestia słuchawek czy laptopa czy czego.. i dlaczego w momencie mówienia tego nie ma, jednakże nie zawsze mogłem się wyciszać z powodu tego,że buyłem w trakcie dyskusji co zrozumiałe.

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu wyjaśnię jako techniczny: tym razem nie robiłem wyciszania, wislok sam to robił, i faktycznie w niektórych momentach to wyciszenie następowało po sekundzie, może dwóch. A dopiero teraz sobie przypomniałem, że jest szybsza metoda, bo można ustawić klawisz klawiatury, by za to odpowiadał, i to mogłoby może jakoś usprawnić. Co do szumów, to ja też nie wiem, zwłaszcza że wcześniej było wszystko w porządku. Ale i tak wyszło dobrze.

 

Propozycja z Euronews interesująca, możliwe że poruszymy ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł kolejny poniedziałek, więc czas na 16 wydanie Medialnych. Dzisiaj w składzie: @Poland (wymienił sobie sprzęt, więc teraz go lepiej słychać), @wislok i ja :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.16-24.10.2016-114804387-130537080 - wersja online

http://www105.zippyshare.com/v/9xqGM6H1/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

02:48 - WOŚP 2017 w TVN zamiast w TVP.
27:10 - Powrót programu ''Idol'' w Polsacie.
55:08 - Sytuacja Regionalnych Stacji Polskiego Radia.
01:20:15 - Dlaczego nie ma Euronews w języku polskim?.
01:36:45 - Znane osoby w filmach i serialach.
01:53:03 - Kącik Retro: Zapomniane wydarzenia, którymi żyła Polska.

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolejne wydanie lub wydania proponuje takie tematy jak:

1. Sytuacja prasy telewizyjnej w Polsce - analiza rynku, prognozy na czas po dodaniu stacji z MUX8, ocena tytułów i debata nad tym czy tv guidy powinny iść w ilość czy jakość prezentowanych stacji.

2. Ci którzy odeszli - wspomnienia nieżyjących dziennikarzy i gwiazd mediów

3. Kącik Retro:

- Anime w Polsce (Czarodziejka z księżyca, Pokemon, Digimon, Dragon Ball)

- Polsat w latach 90 i 00

- Radiowe stacje lokalne zjedzone przez sieci

4. Omówienie stacji z DVB-T - kolejno tydzień po starcie emisji - Zoom TV i Nowa TV a w grudniu w jednym tygodniu WP1 a w następnym Metro + podsumowanie

5. Cyfrowy Polsat pod lupą czyli dlaczego ta platforma cyfrowa jest taka leniwa z softami i wzmocnieniem oferty programowej

Co do listopadowej Junior Eurowizji to proponuje podział tematu na dwie części

- przed finałem: Przybliżenie formatu imprezy, ocena polskich preselekcji i propozycji innych krajów

- po finale: Ocena widowiska (z muzycznego i realizacyjnego punktu widzenia) w tym także polskiego występu i wyników

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jakość dźwięku bardzo dobra, tylko czasem chyba wislok za wcześnie się włączał i były szumy, ale tak to okej :mrgreen:

 

WOŚP w TVN - w zwykłym racja, start + ważne eventy, możnaby nawet zrobić całodzienną transmisję w TTV, bez normalnych propozycji programowych tj. w TTV wszystko, a w TVN dajemy tylko to co najważniejsze czyli start, start biegu, jakiś koncert z Warszawy, Światełko do Nieba i ostatnie licytacje. Mówiliście też o zaangażowaniu  wszystkich nadawców - w Niemczech nadawany jest telethon ze zbieraniem pieniedzy też na ważne cele, tylko to emituje sieć RTL, VOX, RTL2 i oni to zbierają przez całe dnie, emitując też np. specjalne wydania teleturniejów, gdzie wszystkie wygrane lecą na cele charytatywne, oprócz tego odbywają się aukcje itd., podobna idea do WOŚPu, tylko że nie chodzą po miastach, a każą wysyłać SMSy (coś jak Fundacja TVN i Fundacja  Polsat, ale to nie fundacja). Były też takie telethony po trzęsieniu ziemi na Haiti, emitowano to nawet w Nat Geo, Nat Geo Wild i Discovery w Polsce, to trwało zaledwie dwie godziny, ale ludzie pokazali swoje wsparcie.

 

"Idol" -  byłem mały, więc niewiele pamiętam, ale pamiętam, że był "Idol" (literka I w logu dla mnie wyglądała jak J i czytałem nazwę Jdol :mrgreen: ), że emitowano go często i nawet fajnie tam śpiewali ludzie, którzy potem debiutowali - nawet pomimo odpadnięcia - w branży muzycznej. Dobrze, że wraca, bo emisja MBTM do znudzenia była niepotrzebna, a powrót "Idola" był bardzo potrzebny, zresztą ludzie już go chcieli w roku startu castingów do MBTM (2010, w 2011 ruszyło), ale okazało się, że Polsat chce promować nowy produkt.

 

Polskie Radio  Wrocław - ostatnio radio zmieniło swój profil, jest bardziej informacyjne, nie gra już prawie rocka, tylko muzykę pop, z lat 80-90. Włączałem kiedyś na relacje z meczów Śląska, Robert Skrzyński komentował i to mu zawsze bardzo fajnie wychodziło. Ogólnie polecam PRW, bo to naprawdę ciekawa rozgłośnia, z ciekawych audycji jest jeszcze "Loża Szyderców", gdzie dwaj panowie rozmawiają na bieżące tematy, również można dzwonić do studia etc. PRW to jest coś ;)

 

Euronews po polsku - fajnie by było. Informacje po polsku w sektorze kanałów zagranicznych :mrgreen:  Jednak patrząc przez pryzmat obecnej władzy w Polsce, ten projekt mógłby szybko się rozpocząć i szybko skończyć. Mnie najbardziej jednak ciekawi to, że są wersje językowe Euronews po persku i arabsku, również pamiętam, że kiedyś na satelicie leciala wersja Euronews bez lektora, czyli taki jakby no comment. No nic, na ten moment kto zna angielski/francuski/niemiecki/włoski/rosyjski to dla niego Euronews stoi otworem, ja wolę oglądać po angielsku, bo zresztą dużo rozumiem z tego kanału ;)

 

W "Kąciku Retro" powiedzieliście o wszystkim, więc ja nie mam nic do powiedzenia :mrgreen: Kapitana Wronę pokazywali dużo w stacjach informacyjnych, to był taki bum, że gościu ląduje bez kół wysuniętych więc wszyscy patrzą - no i pokazały wszystkie stacje jak on wypaliwszy paliwo wylądował na brzuchu, niczym szybowcem :)  Madzia z Sosnowca - temat wylansowany, zdecydowanie. Na tej sprawie wylansowala się matka ta Katarzyna W., która początkowo udawała taką wstrząśniętą, a potem i tak powiedziała Rutkowskiemu. A  potem afery, że ona niby tańczy na rurze, że dużo zarabia, a potem, że trafia do ciupy i ma kiepskie warunki ::mrgreen: Koko Euro Spoko wszyscy pamiętają :mrgreen:

 

W następnym odcinku chyba całe wydanie mówicie o tych, co odeszli, więc nie będzie żadnych nowych tematów ;)  No chyba, że możecie powiedzieć też o ofertach stacji na 1. listopada (o tym, że w Jedynce jak zwykle poleci Znachor) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O prasie telewizyjnej można porozmawiać przy okazji zmian listingowych z powodu startu stacji na MUX8.

Co do Junior Eurowizji to warto omówić najpierw polskie preselekcje, stawkę konkursową i sam format imprezy a dopiero potem widowisko od strony telewizyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do propozycji @Polanda - te do Kącika Retro to zapewne wykorzystamy, pomysł z CP też możliwe, że kiedyś wykorzystamy, a jeśli się o tej platformie pojawi, to prawdopodobnie będą też oczekiwania, żeby o NC+ też pomówić, więc jak będzie jakiś dobry powód do poruszenia tych kwestii, to pojawią się w programie. O nowych stacjach będzie na 100%, zresztą nawet o tym już mówiłem w tym wątku. Co do Eurowizji dziecięcej... cóż, uważam, że raczej poruszymy to w jednym temacie, w którym raczej skupimy się na omówieniu finałowego widowiska. Ewentualnie mogą być 2 słowa (ale podkreślam, słowa, nie 15-minutowe prelekcje) o preselekcjach w Polsce. Gdybyśmy poświęcili na to czas w dwóch wydaniach, tak jak proponujesz, to byłoby niebezpieczeństwo, że zabrakłoby czasu w programie na inne istotne tematy, bo też nie wiem za bardzo, ile minut byśmy na to mieli przeznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Poland ewidentnie nie czuje blues'a. W tym odcinku, często wybijał z rytmu, np. @wisloka swoimi często nie do końca trafionymi przemyśleniami. :P

 

Ciekawe, co to za dyskusja odbyła się po nagraniu (o której wspominaliście na shoutbox'ie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano sobie jeszcze trochę pogadaliśmy "off the record", kilka pomysłów padło co do tematów na najbliższe wydania, ciekawie było :)

 

Drobny komunikat: w tym tygodniu publikacja będzie w poniedziałek około południa, jeśli wyrobię się w niedzielę z montażem, bo mam wolne, więc nie ma potrzeby, by wrzucać to w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł już czas na 17 wydanie programu, dzisiaj w składzie takim jak w pierwszych odcinkach (czyli ja i Frontowiec).

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.17-31.10.2016-114827086-130563740 - wersja online

http://www89.zippyshare.com/v/9T8nASYE/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:42 - Ruszyła Zoom TV.
18:03 - ''Kogo nie słychać'', czyli sytuacja w radiowej ''Trójce''.
34:51 - Grand Video Awards 2016.
45:21 - Dlaczego Torrenty są nielegalne?.
58:33 - Zmarli 2015/2016.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moje propozycje:

1. Prasa telewizyjna

2. Cyfrowy Polsat

3. Eurowizja: Po raz trzeci 43 kraje

4. Media na Wszystkich Świętych

5. Traffici w RMF FM - czemu nie na stałe?

6. Co się dzieje z Tele 5?

W Kąciku Retro sugeruje któryś z tych tematów:

1. Program dnia w polskich telewizjach - czasy prezenterskie i czasy plansz

2. Polsat w latach 90

3. Nie wydawana prasa telewizyjna - Antena, TV Movie, Imperium TV, Tele Rama itp.

4. Anime w Polsce

5. TVP Regionalna i TVP3 dawniej

6. MTV i Viva - jeszcze z muzyką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dwuosobowy odcinek - zapewne gdyby były 3, to byłoby ponad 2 godziny, ale te 107 minut jest jak najbardziej świetne :)

 

Zoom TV - tak, Kuźniar wypełnia ramówkę w postaci czterech godzin, choć ostatnio pokazywali Grassa i Kutynę w aucie podczas gdy Kuźniar był w USA. Teraz on powróci, gdyż wrócił "Onet rano" z Jarosławem Kuźniarem ;) Swoją drogą, fajnie byłoby, jakby emitowali cały "Onet rano" w Zoomie, jestem ciekaw, czy w tym momencie, gdy Kuźniar przechodzi ze studia mobilnego do studia w siedzibie Onetu puściliby reklamy, czy też emitowaliby to, co Onet? Zoom na razie ma biedną ofertę, jest dużo filmów, jest ta Pippi, o której mówił Kirk -  ja nie wiem, czy Pippi w Polsce jest popularna, aby to puszczać. Widziałem ją na Filmboksach, na TVS, ale to nie odzwierciedla tego, że w Polsce to jest po prostu niepopularne teraz. Dzieciaki teraz oglądają bajki na Cartoon Networkach, Disney Channelach i Nickelodeonach, gdzie w znacznej części wszystko sprowadza się do wyglupów i wklejonego śmiechu publiczności podczas nieśmiesznego momentu. Dzieciaków nie kręci Pippi, gdyż to jest za stare i za nudne. Obejrzałem z ciekawości Pippi - i nic. I mnie to znudziło, prawie tak samo jakj "Chłopi", którzy są dla mnie najnudniejszą lekturą szkolną, jaką czytałem.  Pewnie jeszcze nudny jest "Potop" i "Ogniem i mieczem", ale to sobie ogarnę już jak będę po technikum.  "Ludzie bezdomni", których teraz czytam, można wykorzystać na maturze w wielu przykładach, bo to jest pożyteczna lektura, opowiadająca też o biedocie w tamtych czasach w Warszawie. Pippi była fajna, ale w tamtych latach. Dla mnie przygody tej Szwedki nie są ciekawe.

 

Tak, w Trójce zmiany są bardzo odczuwalne. Kiedyś w latach PRLu Trójka była oknem na świat i dawała takie trochę fory opozycji. Czy dzisiaj to byłoby możliwe? Myślę, że przy popierającym obecną opcję szefostwie PR nie byłoby to możliwe, chociaż żeby zachować pluralizm, jedna audycja opozycyjna byłaby jak najbardziej okej.

 

Grand Video Awards - wielki triumf Gonciarza. Sam nawet prosil o głosowanie na niego w daily vlogach, nie mówił, żeby głosować w tej jednej kategorii, której nazwa mi wyleciała z głowy, ale ogólnie dobrze się stało, że wygrał te kilka nagród. Zasłużył na nie swoją pracą w ostatnim roku, te daily vlogi pokazują jego prawdziwe oblicze i to, że potrafi filmy świetnie montować. To znaczy: potrafi te, które mu zlecą, bo jak wiecie albo nie, daily vlogi są montowane przez montażystów, których Gonciarz podpisuje w filmach od momentu ich spotkania w Krakowie w październiku na jednym ze spotkań :)

 

Torrenty są i będą nielegalne, w świetle polskiego prawa to jest piractwo. Ci "Wkręceni" szczególnie pokazali, że piractwo istnieje i to na skalę masową.  Zgodzę się z Kirkiem - nie wiem, czy jest ktoś, kto po tej dobie usuwa obejrzany plik, który się tak nielegalnie ściągnęło w systemie P2P (peer-to-peer). Najlepiej moim zdaniem poczekać na premierę w TV albo po prostu pójść do kina :)

 

Ja od siebie jeszcze mogę wspomnieć zmarłego trzy tygodnie temu monarchę Tajlandii - Bhumibola Adulyadeja, czyli Ramę IX,  blisko 70 lat od roku 46 do 2016 roku. Dla Tajów to jest ogromna strata, bo oni nie pamiętają czasu, kiedy go nie było - mowią we wspomnieniach, że on był od zawsze. Nawet telewizje dają znać, że to wielka postać, emitując programy w monochromacie. Żałoba po nim potrwa w państwie oficjalnie rok (w październiku '17 możemy spodziewać się koronacji jego syna, dość popisującego się niechlubną sławą Mahy), media i organy publiczne mają obowiązek zachować miesiąc żałoby.  Odpukać w niemalowane, ale strach pomyśleć, co zrobią Brytyjczycy po śmierci Elżbiety II. Czy oni też w podobny sposób będą przeżywać śmierć monarchini, która też rządzi od zawsze jak ten Rama IX? Myślę, ze nie, bo w UK monarcha ma właściwie wymiar symboliczny, a w Tajlandii od monarchy zależy wiele spraw w państwie.

 

Może ocenicie program Kamila Durczoka, czyli "Brutalną prawdę"? Chciałbym posłuchać, co sądzicie o tej audycji ;) Może również zastanowilibyście się nad powiedzeniem o "Wiadomościach" TVP, które ostatnio coraz bardziej mają charakter tabloidu, aniżeli rzetelnego programu informacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się uzbierało propozycji (za które dziękujemy), więc najpierw kilka słów o tym, a potem będzie ogłoszenie.

 

Najpierw spis od @Polanda, co do tematów na Kącik Retro, to niektóre będą w najbliższym czasie, a jeden trafi nawet do następnego wydania. A co do tych drugich, to tak szczerze nie widzę zbytnio sensu w omawianiu mediów na Wszystkich Świętych, bo nie ma co omawiać. O Cyfrowym Polsacie pewnie kiedyś powiemy, jak będzie jakaś odpowiednia okazja. O Tele 5 - może to być nawet ciekawe. Natomiast co do Eurowizji - my mamy powiedzieć, że będą 43 kraje? I co poza tym? Bo za bardzo konkretów nie widzę.

 

A teraz propozycje, które podesłał @rafpolsat. Ocenić program Durczoka...w sumie to nawet dobry pomysł, zapowiadaliśmy, że wrócimy do Durczoka jak już program będzie. A co do Wiadomości TVP, niedawno o nich mówiliśmy, ale pomyślimy, może za jakiś czas powrócimy do tego tematu.

 

A teraz ogłoszenie. @Dianna prowadzi taką telewizję internetową pod nazwą TV1, jutro wznowi działalność, i właśnie jutro o 13:40 będzie tam nadane dzisiejsze wydanie "Medialnych". A odbywać się to będzie tutaj: http://tnij.at/95809

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii Eurowizji poza informacją o rekordowej liczbie państw można wspomnieć o:

- edycjach w 2008 i 2011 gdzie taka liczba państw już była

- potencjalnych planach TVP wobec Eurowizji na której to będzie mieć już dwudziesty udział

- sytuacji TVR z Rumunii która to wraca do konkursu po kontrowersyjnej nieobecności w tym roku

- zmianie w regulaminie Eurowizji dzięki której państwa stowarzyszone za zgodą Grupy Referencyjnej EBU mogą uczestniczyć w Eurowizji

Punktem do dyskusji są wypowiedzi szefa Eurowizji Jon Ola Sanda zawarte w tym materiale:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...