Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szczerą nadzieję, że uda się realizować wydania z "druhami zastępowymi" (tak, wziąłem to określenie z Listy Przebojów PR3, bo jak na razie nie mam lepszego na określenie wydań bez Frontowca) w formule 3-osobowej, gdyż jak można zauważyć (i jak my odczuwamy podczas nagrywania), takie programy są ciekawsze. Może też kiedyś będzie w formule 4-osobowej... :)

 

Na pewno mogę potwierdzić, że w najbliższym wydaniu będzie @wislok, to już mamy pewne. Chciałbym bardzo, żeby jeszcze kogoś dać, by była ta 3-osobowa formuła.

 

Pamiętaj, że w rezerwie jestem na przykład ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy po przerwie (nie wiem czy nazywać ją wakacyjną, bo tylko ja z całej ekipy mam jeszcze wakacje), i zaczynamy z grubej rury, gdyż to najdłuższy odcinek w naszej historii. Skład nieco inny, występują: @Mr.Chiquita (debiutant w programie), @wislok, no i piszący te słowa :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.10-12.09.2016-114721862-130443586 - wersja do odsłuchu online

http://www84.zippyshare.com/v/phHfA0Lg/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:59 - Polskie Radio 24 zamiast PR4
15:41 - Durczok i Gozdyra w Polsat News.
34:29 - Serwisy VOD.
58:57 - Pierwsze odcinki nowości w TV (Hit, Hit, Hurra, Ja to znam, Hell's Kitchen, Azja Express)
01:37:48 - Prasa Regionalna w Polsce.
01:55:55 - Kącik Retro: Jak zareagowały media nt. 11 września 2001 roku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchałem odcinek i muszę powiedzieć, że bardzo świetny był. Bardzo dobrze wypadł @Mr.Chiquita (mam nadzieję, że jeszcze nie raz wystąpi w programie), gdzie także ciekawy był ''Toruński rebus'' w temacie ''Skandalistów'' czy o serwisach VOD (w tym o Netflixie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy odcinek w 2/3 składu z poprzedniego jak najbardziej świetny :) Czikita dał sobie świetnie radę, tylko czemu wy ludzie z takimi radiowymi glosami nie próbujecie sił w radiu? Taka audycja naprawdę by zdobyła dużo wielbicieli, jeżeli poszłaby w jakimś radiu ogólnopolskim ;)

 

Świetna gadka o Kamilu Durczoku i Agnieszce Gozdyrze - ja myślę, że Gozdyra i załoga "Skandalistów" nie powtórzą przebrania Urbana w biskupa, ba! Nawet jak zaproszą JKM, albo kogoś z ONR, to nie będą może im na siłę wręczać flag europejskich, bo to byłoby komiczne :mrgreen:

 

Dla mnie w serwisach TVP najlepiej się ogląda jakieś transmisje na żywo, tam jakoś stabilnie ten player HTML5 mi chodzi, a na innych to albo przestarzały Silverlight jest obsługiwany, albo jakieś flowplayery.

 

Fajne porównanie Azji Express do Fort Błaja, ale to bardziej nie było porównanie, tylko pośmianie się trochę z tych tygrysów, co miały pożreć ludzi :mrgreen: Edycja - co wspomniałem na SB - rozgrywa się na tej samej trasie, co edycja kolumbijska i meksykańska, kolumbijska dobiegła już końca. Dałoby się więcej powiedzieć o Brysiu, który jest bardziej agresywny od Amaro, rzuca talerzami, wyrzuca je do kosza, znakomicie wcielił się w rolę tego piekielnego szefa.

 

Kącik Retro - no ja miałem wtedy 4 lata, pamiętam, że z tatem przyszedłem z boiska bo grałem w piłkę i widziałem, że w domu leci jakiś TVN24 - zapamiętałem do dziś ten moment, jak na moim TV samolot wbija się w drugą wieżę WTC. Potem jeszcze pamiętam Fakty z Tomaszem Lisem, była transmisja przemówienia Busha i zbierali  wszystko z ostatnich godzin. No i ten zamach na Pentagon, o którym głośno zrobiło się dopiero po tym, jak WTC już runęły i leżały na ulicach NYC.

 

Dałoby się zrobić odcinek za tydzień z Frontowcem, wislokiem i Czikitą? :grin: Myślę, że świetnie to wszystko by wyglądało.

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to mr Chiquita za tydzień nie może. Co do mojej osoby to już decyzje Kirka i Frontowca.Ja zaznaczę,że jestem jedynie gościem tego programu. Z tego co wiem to są także inni chętni do udziału w programie.. 

Dziękuję za miłe słowa. Jednak obawiam się,że kariery w radiu bym nie zrobił ze względu na posiadaną wadę wymowy, zaskoczyło mnie twoje stwierdzenie o radiowym głosie- nie podzielam tej opinii. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę to, co @wislok pisał, w najbliższym wydaniu @Mr.Chiquita nie da rady wystąpić, ale chętnie wystąpi w jednym z następnych programów. A decyzja o udziale jeszcze do naszego producenta @maciejolka należy :)

 

A co do radiowego głosu... coraz więcej osób mi to mówi, choć sam nie mam pewności, czy mój głos jest aż tak dobry, by nadawał się do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedenastym odcinku ja razem z Frontowcem i Kirkiem opowiemy o filmie Smoleńsk, sytuacji w Radiu Zet czy jubileuszach Jednego z Dziesięciu oraz Familiady. Skomentujemy też osoby chcące zostać Prezesem TVP. W "Kąciku Retro" tym razem wspomnimy programy dla dzieci przede wszystkim z Telewizji Polskiej choć przypomnimy też programy z Polsatu i TVNu.

Emisja już wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień minął, czas na 11 już wydanie "Medialnych", tym razem w składzie: @Frontowiec, @Poland oraz piszący te słowa :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.11-19.09.2016-114733385-130457239 - wersja online

http://www43.zippyshare.com/v/q4N4y8UK/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:43 - Film ''Smoleńsk''.
19:54 - Konkurs na Prezesa TVP - kandydaci.
34:25 - Telewizja w internecie (onet.pl, wyborcza.pl i wp.pl).
44:55 - Sytuacja w Radiu ZET.
01:03:22 - 22 lata ''Familiady'' i ''Jeden z dziesięciu''.
01:16:16 - Kącik Retro: Polskie programy telewizyjne dla dzieci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wydaniu spodobał mi się temat rozmów o prezesach TVP - dziwne, że nie ma Kolonki, bo on tak prezentował swoją wizję - o której powiedzieliście - a jednak nie wystartował. Może jak będzie następna kadencja i następny konkurs, to może wystartuje pan Mariusz ;) O "Smoleńsku" - dobrze, że poruszyliście ten temat, bo on też zahacza o media, a wiadomo - tytuł programu zobowiązuje. Pani  Fido...no, jeżeli tak rzeczywiśćie przez cały film eksponowała ten uśmiech, to...to szczerze mówiąc to odpycha od filmu, ale jeżeli ktoś uwielbia kobiecy uśmiech, to jak najbardziej :mrgreen: Trzeba jeszcze powiedzieć, że to jest wizja autora filmu, fabularyzowana, a nie jakiś narzucony pogląd (choć być może tak było).

 

O teleturniejach bardzo fajnie temat zrealizowany, ja myślę, że w Familiadzie tylko jest potrzebna zmiana scenografii, bo ta kultowa tablica musi zostać :)

 

No i Kącik Retro, gdzie wysżło nawet śmiesznie, gdy Kirk opowiadał o programach TVP, czyli "Budziku", "Jedyneczce", czy "Małych Wiadomościach DD" - ciekawe, czy jakby teraz ten program emitowali, to czy widzowie tak samo by się ukształtowali w tej sondzie :mrgreen: Jeżeli chodzi o "Budzika" - oglądałem, lecz pod koniec, jak w pewne ferie zimowe rano sobie na to trafiłem, to zbrzydł mi ten program, bo te kukiełki Budzika i Rudej wyglądały, jakby wyskoczyły z jakiegoś rekultywatora :/:twisted: No i Hugo - kultowy program Polsatu i te telefony tonowe ze sterowaniem. Kiedyś nawet padła plotka, że oni odbierają sygnał od gracza, a ktoś na kompie wciska strzałkę w lewo, czy tam w prawo czy to do góry czy na dół. Ciekawe, czy jest ktoś, kto by to potwierdził, a mamy 7 lat od zakończenia emisji ;) Pamiętam, że u mnie sobota zawsze zaczynała się od "Hugo", choć szczerze mówiąc wkurzało mnie to, że wiele razy emisję przesuwano na 7:45, czy to 7:30.

 

Może za tydzień powiedzielibyście coś o Eleven Sports Network, bo pojawiły się już pierwsze dane oglądalności i są dość niespodziewanie niskie (tzn. tam są wyniki, że 149 tys. oglądało F1, a ligi dużo mniej, ale można powiedzieć, że te 149k to jest zasięg ESN) ;) A i poza tym zaczęły być emitowane reklamy, bo ich emisją w ESN zajmuje się Premium TV (spółka TVN).

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro poniedziałek, to czas już na 12 odcinek naszego programu, dziś w składzie nieco szczuplejszym: @wislok oraz piszący te słowa :)

Drobne wyjaśnienie: tym razem nagranie jest nieco zaszumione w pewnych momentach, tam gdzie się dało to się usunęło szumy, ale nie wszędzie to było możliwe, także prosimy o wyrozumiałość, w następnym wydaniu powinno już być w porządku (możecie to potraktować jako symulację tego, jak by "Medialni" brzmieli w analogowym eterze :D )

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.12-26.09.2016-114749636-130476467 - wersja online

http://www107.zippyshare.com/v/vM3IeCvh/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:41 - Igrzyska Paraolimpijskie 2016 - podsumowanie.
16:29 - Konkurs na Prezesa TVP (ciąg dalszy).
47:29 - Nowa kadencja KRRiT.
01:04:03 - Radia internetowe.
01:20:36 - Eleven - rozmowa o kanałach i oglądalności.
01:39:20 - Kącik Retro: Kultowe polskie seriale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ten szum przeszkadzał, ale ogólnie było wszystko słychać :mrgreen:

 

Szkoda, że w dwie osoby, ale moim zdaniem daliście sobie świetnie radę :) Przede wszystkim dobrze, że powiedzieliście o zakończonych IP i o sposobie relacjonowania przez TVP - troszeczkę tak na odwal się robili te transmisje, już nawet nie mówię o uciętej ceremonii zamknięcia, którą się nieźle skompromitowali. Źle też, że w ciągu dnia nie było żadnych transmisji, choćby na TVP2 (w ciągu dnia lecą i tak powtórki) czy TVP Sport, gdzie głównie leciały powtórki wtedy, gdy Polacy zdobywali medale choćby na stadionie lekkoatletycznym. Wislok ma ogromną wiedzę na ten temat, widzę, że również portal, na którym pisze swojego bloga, zaczął pisać newsy o IP dopiero w dniu ceremonii otwarcia.Całkiem możliwe, że to taki impuls był.

 

Kandydatury na prezesów TVP są ciekawe, tylko szkoda, że ten Barełkowski nie przeszedł następnego etapu konkursu prezesowskiego TVP, bo myślę, że on chciał utworzyć taką najbardziej pluralistyczną i neutralną Telewizję Polską. Mam cichą nadzieję, że Jacek Kurski pozostanie na następną kadencję, choć walka choćby z Krzysztofem Skowrońskim (mającym duże poparcie w środowisku prawicowym) będzie niezwykle trudna.

 

Eleven - no muszą zbierać oglądalność, bo skończy się na tym, że zamkną działalność przez nierentowność, a byłoby szkoda, jakby znowu monopol miał wrócić w ręce Canal+, które wybiórczo pokazywało La Ligę, już o Serie A i Ligue 1 nie mówiąc :/ Jednak myślę, że ten pierwszy pomiar oglądalności to nie był takim pomiarem zwykłym,tylko wstępnym i w następnym pomiarze oglądalności za pomocą telemetrów będzie znacznie wyższa oglądalność, bo szczerze wątpię w ten wynik relacji z La Ligi czy z Serie A, że jest taki niski, skoro w Polsce jest wielu fanów tych rozgrywek, o żużlu nie wspominając, który pokazują na swoich antenach ;)

 

W kąciku retro chyba zapomnieliście o "Zmiennikach" - Stanisław Bareja tu też pokazuje polskie absurdy, a sam pomysł na serial świetny :) Wszystko wygrała postać Kasi jako Mariana (taki niezły koncept, że kobieta jest mężczyzną!) i Kraszana, który dodawał nieco dramatyzmu temu serialowi.

 

W następnym odcinku tematem nr 1 musi być start Ósemki, może w Kąciku Retro coś wspomnielibyście o telewizji TVN, obchodzącej 19 urodziny w dniu publikacji odcinka? Możnaby też porozmawiać o testach 4K i o hologramach jako przyszłości TV, ostatnio chociażby na wyścigu F1 o GP Singapuru zamontowano kamery 4K, a hologram zaczęło testować BBC. Może to jest przyszłość? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczął pisać newsy o IP dopiero w dniu ceremonii otwarcia.Całkiem możliwe, że to taki impuls był.

 

Wytłumaczenie jest dość banalne - brak czasu. W czasie samych Igrzysk nadludzki wysiłek by pogodzić pisanie bloga z innymi obowiązkami i by śledzić samą imprezę. Spanie po 3 godziny-4 godziny i modlitwa by w pracy tego widać nie było i bym czegoś nie zawalił ze zmęczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę wcześniej niż zwykle, ale musicie się przyzwyczaić, że teraz program będzie publikowany o tej, albo nawet jeszcze wcześniejszej porze. Odcinek 13, występują: @Frontowiec, @Mr.Chiquita oraz piszący te słowa :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.13-03.10.2016-114763215-130491623 - wersja online

http://www4.zippyshare.com/v/hxk5l6qT/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

01:06 - 41. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
10:09 - Kontrowersja po programie Betlejewskiego.
23:45 - Start kanału 8TV i TVP Info w jakości HD.
34:42 - Polsat wchodzi w produkcję filmową.
45:00 - Lokalne stacje telewizyjne w Polsce.
01:06:15 - Kącik Retro: Kultowe Polskie Seriale (cz. 2).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lokalnymi stacjami ciekawy przypadek z tymi mszami na NTLu - no jakoś TVP1 emituje Mszę, TV Trwam emituje Mszę i jakoś do tych norm, że nie wolno, bo w Mszy trzeba uczestniczyć ciałem się nie stosują. Te przypadki są bardzo dziwne. Echa nie komentuję, bo moje zdania na ten temat macie w odpowiednim wątku na forum ;)

 

Betlejewski od początku ze swoim programem wzbudzał kontrowersje, no ale ludziom się to podoba, zbiera oglądalność i tylko to się liczy ;)

 

Ósemki nie oglądam - kanał dla mnie zbyteczny, lepiej w Esce daliby te propozycje, bo to jest taka Eska bis, tylko z tymi paroma dodatkowymi programami. TVP Info w HD będzie w całości dopiero w 2017, teraz grafika jest w HD i to widać ;) Jest chyba nawet jeden program już nadawany w HD - "Studio Polska".

 

Ta gala festiwalu w Gdyni powinna być emitowana LIVE  - TVP2 byłoby w stanie zrezygnować z propozycji programowych, przecież trzeba promować coraz lepszą polską kinematografię, a nie spychają to na dalszy plan, emitując w późnych godzinach wieczornych retransmisję :/ A z Kurskim komiczny przypadek - Smażowski nie chciał przyjąć, a Kurski mu na konferencji daje :lol2: Czemu nie na gali? Powinno to  odbyć się na gali.

 

I zapomnieliście o "Zmiennikach", znowu :mrgreen: Może powstanie trzecia część tego Kącika Retro i będą moi "Zmiennicy" - fabuły serialu przez częste powtórki można nauczyć się na pamięć, dla mnie kozacki serial, najfajniejszy obok Alternatywy 4 do oglądania ;)

 

Może w przyszłym tygodniu coś powiedzielibyście o zamykaniu stacji TV w Turcji po zamachu stanu? Jestem ciekaw, jakie macie zdanie na ten temat ;) W tym tygodniu zamknięto popularną kurdyjską stację TV (zdaniem wladz namawiała do terroryzmu), co doprowadziło do łez pracowników. A może też trochę o programie "Ślub od pierwszego wejrzenia", który już przed premierą doprowadzał do kontrowersji wśród widzów? To jest interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje tematów bardzo ciekawe, rozpatrzymy je (jeszcze jakbyś wysłał jakiś artykuł o tej kurdyjskiej to by w ogóle fajnie było), szczególnie że o zagranicznej telewizji nie mówimy zbyt wiele w programie, może poza moimi wstawkami pt. "a we włoskiej RAI to..." ;)

 

Jeszcze co do tych mszy to takie drobne wyjaśnienie: dozwolona jest transmisja Mszy na żywo, traktuje się to jako umożliwianie częściowego uczestnictwa dla osób chorych (szczególnie to jest podkreślane przy transmisjach w stacjach regionalnych), albo w celu pokazania ważnej uroczystości z odległych miejsc (np. Watykan). To nie jest tak, że nie wolno w ogóle pokazywać, bo by wtedy transmisji z Watykanu nie było. Nie można za to powtarzać Mszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy poniedziałek, więc czas na 14 wydanie "Medialnych", rekordowo długie, w składzie: @studiolitek (debiutant), @Poland, oraz ja :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.14-10.10.2016-114779735-130509764 - wersja online

http://www71.zippyshare.com/v/CNXreHej/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:46 - Czarny (I Biały) Protest - reakcja mediów.
18:43 - MediaTORy 2016. Nominacje.
35:44 - 'Wiadomości''TVP na temat Lidla, Rossmana i Doroty Wellman.
54:51 - Erdogan zamyka pro-kurdyjskie i pro-Gullenowskie stacje telewizyjne w Turcji.
01:09:05 - ''Onet Rano'' i ''Ślub od pierwszego wejrzenia'' - ocena nowych programów.
01:36:24 - Kącik Retro: Kultowe Polskie Seriale (część III i ostatnia).

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy odcinek "Medialnych"  spodobał mi się :) @studiolitek zdecydowanie sobie dobrze poradził, nawet na SB czytałem, że audycja była nadawana w odległości 200m od domu Litka, także to chyba był debiut "Medialnych" na falach FM :mrgreen:

 

Dzięki za poruszenie tematu Erdoganowych zmian w TV, czasem zbaczaliście na temat seriali kebabowych, ale tak to świetnie, fajnie to komentowaliście ;)

 

Najbardziej spodobały mi się tematy o "Wiadomościach", nowych programach w TV i oczywiście Kącik Retro, gdzie tym razem nie zapomnieliście o "Zmiennikach", również wyczerpująco poświęciliście miejsca o tym serialu w programie :) Warto wspomnieć, że Jacek taksówkarz (Mieczysław Hryniewicz)  obecnie gra jedną z głównych ról w "Na Wspólnej". Kirk również pierwszy raz się zaśmiał, gdy Litek wspomniał o "Gwoździu programu" :mrgreen: Również gdy mówiono o "Ślubie od pierwszego wejrzenia" i o tym, że w Biedronce można będzie spotkać osobę z tamtego programu i się powie coś do niej, jak mówili o bagietce czosnkowej, fajny dialog się z tego wysnuł, jak ceny porównywaliście w Toruniu i Będzinie (?)  :mrgreen:

 

Za tydzień gorące wydanie, bo już poznamy prezesa TVP :mrgreen: Może w Kąciku Retro teraz porozmawiacie o  kultowych serialach, ale zagranicznych, materiału jest również dużo, ale myślę, że takie najpopularniejsze, jak "Dynastia", "Dallas", "Moda na sukces", "Coronation Street", "Niewolnica Isaura", "MacGyver", "Słoneczny patrol", et cetera, et cetera..... dałoby się wymienić i poopowiadać :mrgreen: Może też coś o tych stacjach, co wyruszą w MUX8, bo już znamy poniekąd daty startów i co niektóre stacje będą emitowały w pierwszej kolejności? Nawet pojawiły się już plansze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładniej to bagietka czosnkowa ma cenę 2,49 w Biedronkach na terenie chyba nawet całych Kujaw, nie tylko Torunia (na pewno w Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku jest taka cena) :D

 

A teraz poważnie: pomysł z zagranicznym serialami w Kąciku Retro bardzo dobry, na pewno to zrealizujemy, może nie w najbliższym odcinku, bo chcemy trochę oddechu złapać od seriali, żeby nie było że ten kącik to teraz jest pod patronatem "Świata Seriali" ;) Ale na pewno jeszcze w tym miesiącu będzie. Co do stacji w MUX8, to myśmy już w zasadzie kiedyś o nich mówili w programie, za to dzięki temu, że znamy już daty startów, to mogę z całą odpowiedzialnością oznajmić, że na temat Zoom TV powiemy w programie, który pojawi się 31 października. W listopadzie będzie o Nowej TV i Metro TV, a w grudniu o stacji WP. Będzie to wyglądać podobnie jak temat o 8TV.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mamy poniedziałek, to czas na 15 już wydanie "Medialnych". Dzisiaj, po raz pierwszy w historii, skład 4-osobowy: @Frontowiec, @Mr.Chiquita, @wislok oraz ja :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.15-17.10.2016-114796030-130527986 - wersja online

http://www26.zippyshare.com/v/NXqM82R7/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:57 - Jacek Kurski nowym-starym Prezesem TVP.
19:24 - Sytuacja Ośrodków Regionalnych TVP.
30:57 - Portale społecznościowe.
52:44 - 10 lat Superstacji.
01:04:33 - Sytuacja w TV Puls.
01:21:22 - Kącik Retro: Kreskówki Cartoon Network.

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem ten odcinek 14., to ciężko się słuchało przez słabo dźwięk :/ Najlepiej było słychać Kirka. Momentami bywało echo. A resztę słabiutko. No może ten studiolitek też był słuchalny, ale trzeszczało. Polanda prawie w ogóle.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...