Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W M60 podobała mi się dyskusja o pomysłach Karnowskiego, kanałach dokumentalnych, jak mówiliście o historycznych aspektach kanałów, że teraz głównie pokazują niektóre jakieś serie, które odbiegają nieco poziomem ;) Natomiast o Turcji zabraklo mi powiedzenia o tureckich serialach, że tam odcinki trwają około dwóch godzin, a w Polsce są te seriale przycinane do tych 50 minut.  No i "Rozdarte serca" to nie Parampampam ale Parampamcza, ale też melodyjnie :mrgreen:

 

Sorry, że tak krótko, ale nie zapisał mi się opis w formularzu na forum. A szkoda, byłoby bardziej obszernie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

61 wydanie "Medialnych", dzisiaj w składzie praktycznie założycielskim: @Frontowiec oraz piszący te słowa :)

 

Wersja online:

 

http://www1.zippyshare.com/v/umME8vvt/file.html - wersja do pobrania
 

 

Tematy:

 

00:42 - Flesz
08:14 - Liga Mistrzów w TVP.
23:19 - Poland Today - projekt anglojęzycznego kanału TVP.
43:20 - ''Wyspa Przetrwania'' - wstępny raport o programie.
59:10 - Nocne programy w radiu.
01:19:58 - Podróże Medialne: Austria i Szwajcaria.

 

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M61 - pomysł ograniczenia reklam w TVP fajny, mogliby go zrobić w godzinach trwania daytime, a pulę reklam wykorzystywać w trakcie prime time. Raczej to byłoby najodpowiedniejsze rozwiązanie, ale pewnie to tylko byłoby wprowadzone w głównych antenach, bo TVP ABC dalej miałoby reklamy.

 

Liga Mistrzów w TVP -  głosowanie na stronie, które zostało przejęte przez fanów Realu Madryt i Tottenhamu, ale wygrał ten pierwszy :mrgreen:  No i głosowania po kilkaset razy. A można było to robić z trybu incognito.  Na szczęście TVP poszła po rozum do głowy i nie będzie głosowania w 2 kolejce. Bo będzie fajny mecz PSG z Bayernem ;) Ja tylko przypomnę, że jeszcze sublicencji na mecz w otwartej antenie Bundesligi nikt nie kupił od Eleven, więc to jeszcze może wziąć pan Kurski, nie tylko człowiek żyje Ekstraklasą ;)

 

Anglojęzyczny kanał TVP -  zobaczymy, czy  ten projekt się uda pod kierownictwem pani Paczuskiej, takie nawiązanie może nawet do Russia Today, czyli rosyjskiej propagandówki w wielu językach. Mnie złapało takie porównanie do tego, ale swoją drogą, kiedyś był kanał Ukraine Today, który dość długo nie pociągnął. Jeżeli projekt TVP będzie podobnie skonstruowany, to może szybko padnąć. Może najpierw faktycznie spróbowaliby w TVP Polonia z anglojęzycznym serwisem, bo raczej osoby w krajach anglojęzycznych też stykają się z tym kanałem. I współpraca z nadawcami światowymi - to byłoby fajne, ale mam jednak wrazenie i się boję, że skończy się na zamknięciu się na przekazywanie propagandy i punktu widzenia polskiego rządu widzom światowym ;) Też racja z tą funkcją turystyczną, edukacyjną, na pewno widzowie zagraniczni byliby tego ciekawi. TVP ma potencjał sprzętowy, mają drony, mogliby sklecić z tego ładne dokumenty o polskich zabytkach, miastach ;)

 

"Wyspa Przetrwania" - Michałowski, komentator wydarzeń na wyspie, nie sprawdza się dobrze, nie sprawdza się źle, ale komentować nie musiałby.  Dobrze, że w lektorce zastąpił go Popłonikowski. Konkurs SMS był dwa razy, bo przed pierwszą przerwą i czwartą nie było konkursu SMS, ale w drugim epizodzie nie było, jakiś sukces :mrgreen:

 

Noc w radiu - nie słucham, natomiast fajnie od Was posłuchać o tym co się dzieje :mrgreen:  Fajnie, że była audycja o Księżycu w pełni w PR3, nawet szkoda, że zniknęła, oby wróciła, bo więcej takich w radiu nie ma. U mnie nie wiem, jak jest w PRW, ale myślę, że są powtórki audycji i polska muzyka. W stacjach komercyjnych na pewno emitują dużo polskiej muzyki ze względu na wypełnienie tych 30% muzyki polskiej.  W Radiu Maryja nadają program dla USA i Kanady, nawet dla samego Chicago, są nieźle rozbudowani to robią to od wielu lat ;) Nie ukrywajmy, że też to są powtórki nocne.

 

Austria i Szwajcaria - w Austrii pierwsi z radiem, telewizja w 55 roku, ciekawe jest to, że neutralność była w radiu w latach 30 jeżeli chodzi o informacje ;) Mają nawet swojego "Rolnika" :mrgreen: Szwajcarskie sobie przeglądałem i te ich mutacje włoskie, francuskie i niemieckie, naprawdę, muszą każdemu mieszkańcowi każdego regionu swojej konfederacji dogodzić ;) 

 

Co w następnym? Może o metodach telemetrii, można nawet poprosić o nagranie swojej wypowiedzi pana ze Starsa, który chyba by to najlepiej objaśnił ;) TVP obwinia Nielsena o zaniżanie widowni, tym razem w kontekście Ligi Mistrzów i Opola. Myślę, że to bardzo ciekawy temat do omówienia w programie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień, więc pora na 62 wydanie "Medialnych", dzisiaj w składzie: @Poland, @wislok oraz piszący te słowa :)

(drobna uwaga techniczna, przy pierwszych 15 minutach mogą być pewne szumy i trzaski, ale dalej już jest dobrze)

 

Wersja online:

 

http://www23.zippyshare.com/v/Gy4S87MH/file.html - wersja do pobrania

 

Tematy:

 

00:46 - Flesz
06:45 - Opole 2017 - podsumowanie.
42:31 - TVP vs Nielsen, czyli co z tą telemetrią?
01:07:42 - ''Koło Fortuny'' - ocena programu.
01:35:27 - Spór o nowe "Atomówki".
01:55:32 - Podróże Medialne: Dania.


 

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M62

 

Opole - odbyło się :) Jeżeli mogę co do pierwszego kwadransu, to niczego nie da się zrozumieć przez te szumy. Mam wrażenie, że wisloka słychać jak przez rurę. Na koncercie Pietrzaka dzikie tłumy, z oglądalnością było podobnie, TVP nawet się nie pochwaliła wynikiem. I ludzie z elektrowni na widowni - dobry wariant Kirka :mrgreen:  wislok podaje dobrą teorię odnośnie KGP albo "S" jakby była dobra frekwencja :mrgreen: Poza tym troszkę padało, no bo przecież wrzesień, nie czerwiec. Jak dla mnie koncerty Premier, Od Opola do Opola i jubileusz Maryli były świetne, nie dziwię się, że osiągnęły dobre wyniki oglądalności, zapewne gdyby było jeszcze więcej gwiazd, to oglądalność byłaby jeszcze wyższa. Dla mnie Pietrzak to jeden z elementów polskiej historii, często jest bardzo kontrowersyjny, ale fakt faktem, że jest elementem historii i czegoś lepszego niż Opola nie mógł sobie wymarzyć.  Te nagrody lekko też dziwnie rozplanowano. 

 

Telemetria, czyli płynne przejście z tematu do tematu i kolejne grymaszenie Kurskiego :mrgreen: Netia i Nielsen, wyniki robią różnice, wislok obalił tezy szefa TVP. A Pobudzin też podawał dane dla niego wygodne. 

 

Koło Fortuny - od początku spór o godzinę emisji w tygodniu, a moim zdaniem jest OK, bo by nachodziły na siebie po tej 17 z Jtm? i byłby taki zamęt jak z Jtm? vs 1 z 10.  Ja swoje opinie o programie wyrażałem w wątku Dwójkowym, tu dodam, że tak samo jak wisloka irytuje mnie runda muzyczna, gdzie Iza tańczy, Brzoza śpiewa, też tańczy, no kiepskie to jest. Nagrody są podobne, tylko teraz na polu jest to 500?, a nie 10 000 zł przedzielone bankrutami. Tam pod tamtym polem kryło się nawet 3 000 zł. Do Brzozy da się przyzwyczaić, ale to nie jest perfekcja. A

 

Nowa Atomówka -  fakt, pojawia się nowa, starsza od trzech podstawowych, zaginęła, teraz wraca. To już się kompletnie nie zlewa z fabułą, nowa rzeczywistość, ciekawe jak to w fabule rozplanują. Może poszli w zasadę, że nowa wersja, nowe postaci = nowa historia. Może coś takiego? Ja czasem rzucam okiem na obecne kreskówki i to co było a co jest to lata świetlne. Nawet jest nowe intro teraz, nie ma narratora - właśnie coś mi go brakowało :mrgreen: 

 

Dania - fajnie, że zarządzają własnym budynkiem teatru, czy opery, kanały radia też rozdzielone jako informacyjne, ogólne, muzyczne,  w TV 1 ogólna, 2 bardziej Kultura z Dwójką, czyli misja też po częsci, 3 dla targetu, TV2 też publiczne, ale 12,5 korony za oglądanie. Takie publiczne premium xD I sprytne rozwiązanie, że w Danii nie wolno przerywać programów reklamami. Ciekawe, czy w Polsce to by się sprawdziło? 

 

Co w następnym? Może o rynku telezakupów w Polsce, jak się zmieniał na przestrzeni lat, moglibyście porozmawiać przy okazji o nowym kanale tvo, który startuje już niedługo ;) Do flesza może dałoby się dać newsa o wprowadzaniu przez nc+ dekoderów obsługujących format 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 października, 63 wydanie "Medialnych", dzisiaj w składzie: Frontowiec, Patryk, oraz piszący te słowa :) Jak ktoś ma wyczulone ucho, to może wyłapie, że ja w tym wydaniu mam troszkę inny głos, a to z powodu lekkiej infekcji gardła, która jednak na szczęście nie przeszkodziła mi w nagraniu programu (pomocne były truskawkowe Hallsy wzięte przed nagraniem)

 

- wersja online

http://www78.zippyshare.com/v/12pZhREi/file.html - wersja do pobrania

 

Tematy:

 

00:54 - Flesz
12:01 - 20 lat TVN.
57:44 - Czy będzie zakaz reklamy piwa w mediach?
01:17:03 - ''Pod Wspólnym Niebem'' - ocena serialu.
01:31:08 - Telezakupy w Polsce.
01:55:16 - Podróże Medialne: Szwecja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomnieliście się o programach, które wislok najlepiej wspomina . Są to "Maraton Uśmiechu" , podajże nazywało się to "Ale Plama" Rewińskiego i Piaseckiego, "Dzieciaki z Klasą" prowadzone przez M. Wojciechowską czy "Drogę do Gwiazd". Chyba nie powiedzieliście chyba o jednym z najdłużej emitowanych programów "Rozmowy w toku"- kiedyś ten program miał moim zdaniem wysoki poziom. To TVN wypromował Strongmenów i Mariusza Pudzianowskiego. To na TVN oglądałem domowe mecze ligowe Wisły Kraków. Obecnie sportu w TVN nie uświadczysz. Także lekka polemika z Kirkiem. Polsat emituje od 7.45 do 18.00 z przerwami na powtórkę i premierę serialu oraz "Wydarzenia"+ interwencja seriale paradokumentalne,a TVN jednak rano daje program śniadaniowy.  TVN jest pprodukowany jedynie dla osób z dużych miast jak stwierdził E. Miszczak. 

 

Kampania anty piwna rozpętywana przez kościół  katolicki oparta o mity i nieprawdę. Spożycie alkoholu w Polsce systematycznie pada, rośnie sprzedaż jedynie piwa typu Radler,ale rynek się kurczy. Podobnie jak sprzedaż innych mocnych trunków. Jednak Kościół uważa,że picie alkoholu, głównie piwa to największy problem w Polsce, gdy w rzeczywistości obecnie dużo poważniejszym problemem są wśród młodzieży dopalacze, które są dużo groźniejsze niż nawet narkotyki. Jednak z niezrozumiałych względów kościół atakuje jedynie alkohol, w tym piwo, o którym mówi,ze jest reklamowane 24 h na dobę co jest nieprawdą. 

 

Nie- te gazety to była  "Gazeta Krajowa" i "Maszerujemy" i zdaje mi się,że "Nasz Dziennik" padła nazwa.. Choć szkoda,że zabrakło Tygodnika Rybackiego i np."Od Rzeczy" :D

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M63

 

TVN - życzę im utrzymania w tych trudnych czasach. Natomiast też mam pierwsze skojarzenia związane z nim i 11.9.2001, ten samolot wlatujący w jedną z wież WTC. Nie powiedzieliście chyba o cyklu bajkowym "Bajkowe Kino", który przez kilka lat istniał w TVN, emitowano w nim Inspektora Gadżeta, Denisa Rozrabiakę, Łebskiego Harrego, fajnie się to oglądało. Nie pamiętam, czy też o Milionerach nie mówiliście i pierwszym wcieleniu, Big Brothera też pamiętam, bo to przecież legenda telewizji. 

 

Telezakupy - fakt, obecnie się ponagromadzilo, nawet nowy kanał, także Klejnoty sprzedają z Budapesztu :mrgreen:  Osobiście też mi zapadły w pamięci telezakupy Mango i TV Market, emitowany niegdyś w Polsacie z głosem Rocha Siemianowskiego, ten głos, te wspomnienia przedmiotów będę wspominał do końca życia. A to wszystko jest do kupienia tylko w TV Markecie za niezwykle niską cenę 199 złotych! Zamów, zadzwoń! :mrgreen:

 

PWN się rozkręca, zaczyna to być naprawdę ciekawy serial. Ale nie wiem, jak z oglądalnością, czy utrzymają się na kolejny sezon, to wszystko pewnie wyjdzie w praniu pod koniec tego sezonu.

 

Nie wiedziałem, ze w Szwecji stacje komercyjne emitują swoje programy lokalne ;) Fajnie by było, jakby u nas takie coś zaistniało, ale pewnie to jest niemożliwe. Coś czytałem o tym, że niektóre stacje w Szwecji nadawały od popołudnia w latach 80, ale może to też kwestie techniczne, niektóre państwa miały nowszy sprzęt, czasem sprowadzany z USA i on pozwalał na emisję kilkunastogodzinną, a część miało sprzęt do emisji w pasmach porannych i popołudniowo-wieczornych. Być może tego dotyczą te różnice sprzętowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

64 wydanie "Medialnych", które pozwoliłem sobie nazwać wydaniem eksperymentalnym, a to dlatego, iż tym razem tylko mnie tam usłyszycie (no i Frontowca we fleszu), toteż program trochę inaczej wygląda, jest krótszy niż zazwyczaj. Postanowiliśmy wypróbować format jednoosobowy, ale uspokajam - za tydzień będzie już normalna wersja.

 

Wersja online:

 

http://www1.zippyshare.com/v/g9nXFhni/file.html - wersja do pobrania

 

 

01:11 - Flesz
06:16 - 10 lat TVP Info.
33:28 - Czy dziennikarze wezwą ludzi na ulicę?
52:00 - MediaTOR-y 2017 - nominacje.
01:17:54 - Dwie krótkie informacje zagraniczne

 

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M64 - eksperymentalnie, myślę, że po prostu nie było ekspertów pod ręką, stąd Kirk samodzielnie prowadził program ;)

 

10 lat TVP Info - a w spocie uwzględnili tylko ostatnie 2 lata, szkoda. Stacja ma jednak swoją historię i bez względu na to, jaka była władza, stacja była jakiejś stronie podległa, a jednak nie na tym to polega. Wypada jednak pogratulować oglądalności, bo doganiają TVN24. Natomiast co do wydań specjalnych - fakt, ograniczono się, ale i tak to są wydania specjalne nienazywane wydaniami specjalnymi, tylko na tym górnym czerwonym dają temat dnia, rzadziej już, że coś jest tylko u nich.

 

Dziennikarze wezwą ludzi na ulice? - nie wiem, zobaczymy jak będzie, na pewno trochę ludzi by wyszło na ulicę, jakby Sejm uchwalił takie prawo o repolonizacji mediów, choć pewnie napierw ta ustawa weźmie pod jurysdykcję prasę, a potem będzie telewizja, radio, internet.  Proste, na razie prawdopodobnie nie mają się o co bać, a poza tym Discovery - Amerykanie. No właśnie, oni raczej nie dadzą sobie zmniejszyć udziałów w TVN. 

 

MediaTORy - nie wypowiadam się, nie jestem w temacie.

 

Mam nadzieję, że będzie o 997 w programie, krótka recenzja, także nawiązanie do sytuacji o anulowaniu emisji programu w kolejnych tygodniach, bo coś mają przemontowywać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy w tym tygodniu do stałej formuły. 65 wydanie "Medialnych". Skład jest taki: @Frontowiec, @wislok, oraz piszący te słowa :)

 

- wersja online

http://www25.zippyshare.com/v/tCbjJik9/file.html - wersja do pobrania

 

Tematy:

 

00:45 - Flesz
11:21 - Zmiany w TV Republika.
40:50 - Prawa do Mundialu 2018 w polskiej telewizji.
58:18 - Co się dzieje z "997"?
01:25:50 - Poranki w stacjach radiowych.
01:49:38 - Podróże Medialne: Norwegia.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie numer 66, skład: @Poland, @wislok, oraz piszący te słowa :)

 

- wersja online

http://www82.zippyshare.com/v/xop35yUs/file.html - wersja do pobrania

 

Tematy:

 

00:45 - Flesz
15:17 - Ruszyło MTV Music.
43:24 - Sytuacja w Nowa TV.
01:10:47 - Sytuacja Andrusa i Kantereita w TVN 24 i Radiowej Trójce
01:29:44 - Reklamy leków i suplementów diety w telewizji.
01:48:14 - Podróże Medialne: Finlandia.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M66

 

MTV Music - zastąpili VIVĘ, markę, która była od przeszło 17 lat w Polsce, wielką markę dla Polaków wielu pokoleń. Ogólnie to jestem zasmucony tą zmianą, ale najwidoczniej Viacom chciał ujednolicić markę w Polsce, stąd takie zmiany. Myślę, że jednak ten eksperyment nie sprawdzi się, bo i tak wyniki oglądalności są gorsze od kanału VIVA. Tu potrzebne byłoby jakieś większe odświeżenie, bo obecnie dużej części kojarzy się MTV z Warsaw Shore, nastoletnimi ciążami, a nie z muzyką (która leci w nocy na tym kanale głównym?). Choć pamiętam, że jeszcze gdzieś do 2008-9, tak do połowy dnia była muzyka, a potem emitowali już te szmelce, a potem to zdominowalo ramówkę, trochę szkoda.  Myślę, że MTV Music mogłoby podratować wprowadzenie jakichś bloków z muzyką z lat 80, 90, może nawet ballady rockowe, to może choć trochę podciągnęłoby ich oglądalność

 

Nowa TV zmienia się -  część publicystyki znika, Mns także. Prosty zabieg, stacja, nawet stacje nie są za bardzo oglądane na MUX8, stąd taki straty oglądalnościowe. Nie jestem tym zdziwiony, prędzej czy później spodziewałem się, że dojdzie do ucięcia tych audycji. Co do TVP jako jedynej desce ratunku - faktycznie, to mogłoby uratować sytuację MUX8 i zgadzam się z wami, to zależy co by weszło. Bo jeśli jakiś szmelc, to pewnie tego widzowie by nie kupili, natomiast jeśli TVP Sport - to byłoby naprawdę coś. Tylko trzeba rozpromować bardziej MUX8 niż dawać tylko raz na jakiś czas ulotkę w TeleTygodniu.

 

Kantereit i Andrus i ich sytuacja w Trójce - tak, braki zgód na pracę w TVN24. Nie rozumiem tego, to trochę dziwne decyzje, jakie zapadły w Trójce. Też jak Kirk nie mam zastrzeżeń do Kantereita, przyjemnie ogląda mi się jego poranki, nie obstaje po żadnej ze stron sporu politycznego, radzi sobie dobrze. Podobnie Andrus w Szkle radzi sobie dobrze. Mam nadzieję, że władze PR trochę zluzują i pozwolą im na dalszą pracę, zawsze też jest opcja L-W, czyli traci PR, zyskuje TVN, bo myślę, że W-W tutaj nie będzie miało miejsca. No chyba, że postąpią W-L, ale wątpię.

 

Medykamenty - fakt, sporo ich ostatnio się nagromadziło w telewizji, szczególnie mamy ten charakterystyczny tekst czytany w 10 sekund :mrgreen: 

 

Finlandia - abonament ciekawie udrażniany w  PIT. Ogólnie to dużo kultury jest w fińskich mediach, jak widać, u nich pewna kultura nie ginie, u nas to zginęło w komercji, ale mamy za to TVP Kultura.  Za to fajnie, że też Szwedzi tam mają rozgłośnie, ale to chodzi bardziej o jakąś część tożsamości regionalnej. Hokej tam jest bardzo popularny, nie dziwi więc najwyższa oglądalność, pewnie tam Finowie zdobyli Mistrzostwo Świata, są w tym nieźli ;) 

 

Raczej do wydania nagrywanego na poniedziałek nie dam rady niczego zaproponować ;) Można ewentualnie porozmawiać o kolejnej dawce pieniędzy dla TVP ze strony rządu - chodzi o pieniądze od zwolnionych z płacenia abonamentu, czy gdyby przerzucić się na finansowanie TVP z budżetu państwa, to czy ta korporacja by lepiej prosperowala niż przy wpływach z reklam i z abonamentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...