Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

M51 - drugi rok wystartował :)

 

Donald Trump w Polsce - i Rosiewicz nagrany w studiu PnŚ :mrgreen: To taka żenada, że normalnie wierzyć się nie chce. Ale jednak.  Relacje były prowadzone w sposób profesjonalny, TVN24 uruchomił serwis internetowy i telewizyjny w języku angielskim, przemówienie poszło w TVN24 BiS po angielsku, TVP Info na Twitterze zamieszczała tweety po angielsku, serwis internetowy też był po angielsku, co już było lekkim odgapieniem TVNu, który taki serwis uruchomił jako pierwszy. Osobiście oglądałem przemówienie i przebieg w TVP Info, bo nie miałem telewizora i nie mogłem innej stacji wybrać w internecie (ipla działa mi stabilnie na telefonie, a nie chciałem, żeby Polsat News zżarł mi transfer)  i TVP naprawdę się postarało, tylko szkoda, że samo przemówienie poszło w SD, mimo że mieli wozy w HD. Ale fakt, całonocny program specjalny, naprawdę fajnie.  A opiniotwórcze portale też to zrelacjonowały na swój sposób :mrgreen: Ja nie mam za bardzo pola do popisu jeżeli chodzi o opinię, więc się wstrzymam. Jedyne co mogę napisać, to to, że Polsat News tradycyjnie daleko w tyle.

 

Wydania specjalne w Info - czekałem na ten temat :mrgreen:  Niektóre z sensem, niektóre bez. Ewa Bugała zdecydowanie przesadza, jej nominacja na to stanowisko od początku była strzałem w stopę i krokiem w tył dla tego kanału. Bo niektóre tematy tych wydań są rodem z Pudelka xD Kirk nieźle dowalił z tym uderzaniem w bęben z tymi wydaniami specjalnymi :mrgreen: Tak, przez to niektóre audycje zlatują z ramówki, bo TVP Info musi dawać wydania specjalne,  niektóre belki przypominają skakanie jak małe dziecko i pokazywanie paluszkiem jak w przedszkolu w stylu "Plose Pani, a On wiedział i nie powiedział!/a On ukradł/a On postawił klocka w pisuarze" : :lol2: To na pewno nie jest ciekawe robienie wydań specjalnych, zgadzam się z Kirkiem - to podchodzi pod propagandę. Kirku - widzowie w naziemnej mają do wyboru jeszcze Polsat News w naziemnej, ale tylko jak będą mieli dekoder TV Mobilnej (MUX4), ale tak to za darmo nie mają opcji ;)

 

Tele Rozrywka, czyli arr! - tak, piracili i emitowali audycje z normalnych stacji TV.  Szczerze, to nie OK, jeżeli emitują audycje ze stacji telewizyjnych, ten Radek zdecydowanie tutaj przegiął pałkę, no ale jakoś kilka dni temu pousuwał wszystko i zostały te jego homemade'y. Niezły ten chłopak, co nadawał Radio Gra 2 w Bydgoszczy - spryciarz xD W Warszawie też coś takiego kiedyś nadawało, tam nawet można było pójść do tego radia i się wypowiedzieć czy coś. To były jaja. 

 

Czy NTC powinna się zmienić? Szczerze mówiąc, przydałaby się większa liczba kanałów, szczególnie drugi kanał informacyjny, może dla przeciwwagi ten Polsat News w niekodowanym paśmie, może nawet w MUX2. Może też właśnie kanał sportowy - od zmiany PSN w SP nie mamy żadnego (pomijam te transmisje w Super Polsacie), ja mam dostęp do CT Sport, ale nie widzi mi się oglądanie transmisji po czesku :mrgreen: Także przydałby się ten TVP Sport, który zapowiadał prezes Kurski. Niezła opowieść o telewizyjnej niańce :mrgreen:

 

Podróze w Japonii - aj, imię Gonciarza :mrgreen: Tak samo jak w innych krajach, w Japonii radio było pierwsze.  W roku 1950, of. w 1953 Enejczkej (NHK) jako TV. Niezłe nazwy JSTV na świecie -ciekawe czemu w Europie to nie nazywa się tym NHK World Premium TV? Ale fakt, drogo się cenią za dostęp :mrgreen: Nie wspomnieliście jednak o tym, że NHK ma ciekawy system ostrzegania przed trzęsieniami ziemi, na ekranie wyskakuje powiadomienie emitowane przez stację telewizyjną (nie system telewizji hybrydowej), potem pojawia się na ekranie obszar trzęsienia ziemi, są komunikaty w języku angielskim, chińskim, portugalskim i japońskim.  Po przejściu trzęsienia kanały wracają do normalnego nadawania programu. Serial japoński z tą Dżandi i spaniem razem na podłodze z kolegą i rodziną niezły - rany, ale zryty baniak tam muszą mieć :mrgreen:

 

Co w przyszłym tygodniu? Możecie zająć się mediami społecznościowymi, czy one umożliwiają szybszy przesył informacji, czy też są źródłem fakenewsów, szczególnie zwrócić uwagę na Twittera i 140 znaków, w których trzeba zmieścić wiadomość. Kolejny - kto mógłby zastąpić Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa TVP i kto mógłby zapewnić stacji informacyjnej TVP Info rzetelność przekazywanych informacji tak, aby poglądy obu stron były rzeczywiście reprezentowane w telewizji publicznej. Podtrzymuję także tematy z zeszłych tygodni ;)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, takie nie-medialne: Jaka jest muzyka z intra?

Cały rok czekałem na to pytanie :D Otóż utwór wykorzystany w czołówce i końcówce naszego programu to "Silver planet", stworzyło go trio: Marc Chantereau, Pierre Alain Dahan & Slim Pezin. Kawałek ten pochodzi z 1979 roku, zaś w 1982 roku publiczny argentyński nadawca ATC wykorzystał go jako oprawę muzyczną magazynu informacyjnego "60 minutos".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jako temat generalne zmartwienie panów z Satkuriera, czyli listy kanałów operatorów i brak niektórych stacji naziemnych w nc+ oraz Cyfrowym Polsacie ,a jeżeli już jesteśmy przy telewizji nwziemnej to podsumujmy zakończone właśnie wdrażanie MUX8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na 52 wydanie "Medialnych", dziś w nowym składzie: Frontowiec, Patryk Zdziechowski, nasz dzisiejszy debiutant, no i ja :)

W tym tygodniu odcinek nam krótszy wyszedł, niecałe 100 minut, więc nie będzie narzekań że robimy 2-godzinne kolosy :D

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.-52-17.07.2017-115042742-130806802 - wersja online

http://www104.zippyshare.com/v/we5splG1/file.html - wersja do pobrania

 

Tematy:

 

00:45 - Flesz.
08:45 - Ocena ''Mazurskiej Nocy Kabaretowej'' w TV Puls.
31:34 - Akcja charytatywna ''Boje się ciemności'' wielkim oszustwem.
51:11 - Sprawa Wojciecha Dąbrowskiego.
01:05:50 - Jaki/o kim powinien powstać serial?.
01:22:18 - Podróże Medialne: Australia i Nowa Zelandia.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem słuchać, ale przestałem po uslyszeniu nieprawdziwej informacji. Dziennikarz TVP nikogo nie szarpal. Zamiast moze ciagle jechać po TVP INFO może wspomnielibyscie o bezpardonowych atakach na dziennikarzy tej stacji o grozeniu przez polityków? Wazniejszy napis "tylko w TVP INFO"- serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie teraz sprawdziłem tego flesza, co mi @Frontowiec przesłał do tego wydania, i dokładnie to brzmi tak: "doszło do szamotaniny pomiędzy dziennikarzem TVP Info, Michałem Rachoniem, a uczestnikami kontrmanifestacji". Z tego co na shoutboxie napisał @Frontowiec, to faktycznie tu wystąpił zły dobór słów i przeinaczenie, obiecał że będzie uważać. Zastanawiam się, czy czasem nie wprowadzić jakiejś kontroli tych depesz, które trafiają do flesza, pod kątem tego, jakimi słowami się tam opisuje wydarzenia. Tylko nie wiem czy to nie byłby taki lekki brak zaufania...

A tak swoją drogą to wydaje mi się, że my aż tak nie jedziemy ciągle po TVP Info, wskazujemy zarówno dobre rzeczy (jak nocna relacja przy wizycie Trumpa), jak i te, które się mogą nie podobać. Zapewnić mogę, że o atakach bezpardonowych na dziennikarzy tej, jak i innych stacji, też będziemy mówić.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to normalna praktyka w mediach bo tekst zanim trafi na wizję jest sprawdzany przez reportera, wydawcę czy szefa programu, nanoszone są poprawki. Tu w uzgodnieniu mozna by analizowac wspólnie teksty. Za emocjonalną reakcję przepraszam Frontowca i całą redakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M52 - taka mała uwaga techniczna, jeżeli chodzi o rozpiskę tematów, po znakach "?", "!" nie stawiamy kropki. Jeden znak interpunkcyjny wystarczy ;) Tak, ten tekst we fleszu z pomyłką, bo to raczej Rachonia szarpano, a nie on z nimi. Dodam tylko, że Patryk Zdziechowski został ściągnięty z Twittera, gdzie także wypowiada się na tematy medialne, no, poradził sobie dość dobrze ;)

 

MNK w Pulsie - szczerze mówiąc, tylko parę razy rzuciłem okiem i miałem wrażenie, że oglądam Dwójkę, ale to był Puls ;) Ogólnie dobór gwiazd taki dość średni, ale dla Pulsu duży szacun za tę transmisję, może jakiś będzie rozwój z tymi transmisjami na żywo, kto wie. Z TVP widzę, że niezłe zamieszanie, bo chcieli zmienić jeden ze skeczów. To jest przegięcie. Jeżeli chodzi o ten protest o pozycję na liście CP Pulsu, to raczej Kirku na Łubinową 4 trzeba by było jechać :mrgreen: 

 

Charytatywne oszustwo - tak, akcja, która całą Polskę poruszyła, zebrał 540 000 zł, z tego co pamiętam, a celem było 500 tysięcy, od Lewych, od innych gwiazd, celebrytów, a okazało się, że to był jeden wielki fejk i hajs zwracał i ma teraz zwrócić przed trafieniem do paki. Bardzo przykre, że gościu wykorzystał wizerunek jakiegoś chłopca, aby się wzbogacić pretekstem choroby. Niezła historia z Cyganem i żebrzącymi ;)

 

Historia Dąbrowskiego - skandaliczny przypadek zawieszenia człowieka za zadanie niewygodnego pytania. Dziwny i niespotykany współcześnie, no ale jak widać, Polskie Radio potrafi i to robi. Złe praktyki nastają, jeżeli chodzi o media publiczne/narodowe.

 

O kim/o czym serial? O Wałęsie...a nie, nie za tej władzy :mrgreen: Ale chociażby serial z jakimś policjantem, ale bez nawiązań do Cieślaka (pozdrawiam Kirku). Na pewno dobry byłby też serial opowiadający o ciężkich czasach dwudziestolecia międzywojennego, coś o politykach, o dawnym Sejmie, o rządach obozu sanacyjnego. Ludzie chcą poznawać historię Polski na bieżąco. Wiem, było o Bodo a propos kultury w okresie międzywojennym, teraz więc czas na politykę!

 

Podróże w Australii i Nowej Zelandii - u Aussie prywatna stacja wyprzedziła publiczną, jaja :mrgreen: Ale racja, publiczna miała testy w roku '53. Nowa Zelandia - ten wątek potraktowałem lekko pobocznie. Chyba zabrakło wspomnienia o stacjach prywatnych w Nowej Zelandii ;)  Stacje dla Maorytów odkryłem, latając po Wikipedii - no, całkiem przyzwoitą mają ramówkę, stąd dobra widownia ;) Ciekawe, czy gdyby w Australii powstała telewizja w języku Aborygenów, to czy byłaby dobrze oglądana? Też zabrakło mi powiedzenia o lokalnych mutacjach np. Nine Network - WIN itd. 

 

Co w następnym tygodniu? Szczerze mówiąc, przez sezon ogórkowy bardziej teraz program zszedł na tematy z propozycjami programów dla telewizji, może właśnie porozmawialibyście o tym, o czym mówiliście w końcówce programu - programy informacyjne dla Kaszubów, Ślązaków i Łemków w ich językach w publicznej telewizji? Oni też mieszkają na terenie Polski i im należą się programy w ich językach do nich kierowane. Może jeszcze do podróży Medialnych państwa bloku socjalistycznego (Kazachstan, Azerbejdżan, Tadżykistan, Kirgistan itd.) i historia nadawania, na YT są materiały z lat 90, jeżeli chodzi o stację azerską, kazachska też się znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień, i kolejni "Medialni", dziś wydanie numer 53 w składzie: @Frontowiec, @Poland, oraz piszący te słowa :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.53-24.07.2017-115045216-130809434 - wersja online

http://www85.zippyshare.com/v/ud5tGXwl/file.html - wersja do pobrania

 

Tematy:

 

00:45 - Flesz.
06:32 - Protesty w Polsce - reakcja mediów.
33:40 - Ataki na dziennikarzy.
01:00:50 - Nowy serial ''Korona Królów''.
01:14:31 - Sytuacja w Radiowej Dwójce.
01:22:50 - Podróże Medialne: Chiny.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M53

 

Protesty - tak, ostatni tydzień były protesty co do ustaw sądowych, dzisiaj wiemy już, że prezydent zawetował te o SN i KRS, a ustawa o ustroju sądów prawdopodobnie zostanie podpisana.  TVP Info oczywiście wszystko pokazało w sposób dla nich wiadomy, TVN24 i Polsat News pokazały komentarze publicystów + wystąpienia. Kirk miał rację, co do mechanizmu TVP, a co do informacji wPolityce o TV4 jest troszkę kpina,  bo od wielu lat oni emitują programy informacyjne z PN nocą. Tak, ramówkę zerwało TVN24 i nie ma Szkła od tygodnia, chyba jedna z dłuższych przerw w emisji. Kirku, "Szkło" było emitowane podczas żałoby, Miecugow nawet to nazywał "Szkło Żałobne" i były telefony widzów właśnie takie refleksyjne. Tak, w France 24 - wersja oryginalna, w programie Reporters w zeszłą niedzielę o 18:00 był materiał o Polsce wraz z łączeniem z reporterem.

 

Ataki na dziennikarzy - tak, po raz kolejny dostało się dziennikarzom TVP, mają ciężko w ostatnich czasach. Lenz i jego wypowiedź, która poszła ciut za daleko z tym Urbanem odnośnie Rachonia i dziennikarzy TVP. Był też Michnik, zagłuszanie wuwuzel. O atakach na dziennikarzy TVNu i Polsatu też pamiętamy, niektózy mówią, żeby ich je**ć, inni palą wóz transmisyjny nawet, pamiętamy Marsz Niepodległości. A TVP zawiesiło gimbazę, czyli Styczyńskiego i Ołtarzewskiego za środkowe palce :mrgreen: I dobrze, niech się uspokoją, bo to ganianie za posłami PO było niepoważne.

 

"Korona Królów" - superprodukcja TVP, z zapowiedzi i z obsady zapowiada się na pewno ciekawie, ludzie jednak oceniają, że będzie trochę to taka parodia serialu historycznego, a pewnie okaże się, że wyjdzie świetna produkcja, niczym "Wojenne dziewczyny", bo ten serial im się udał. 

 

Sytuacja w  PR2 -  o kurde, serio muzykę ludową? Ja jak włączam Dwójkę (Wrocław 87.7) zawsze trafiam na klasyczne utwory i kompozycje, a na te ludowe melodie nie udaje mi się trafiać. Dwójki nie wolno zamykać, bo która stacja radiowa realizowałaby misję, jeżeli chodzi o kulturę?

 

Podróż do Chin - rany, telewizja publiczna ma kilkanaście kanałów płatnych, no ale w sumie, trzeba miliard zaspokoić :mrgreen: I pewnie żadnej stacji będącej opozycją, no ale od komunizmu nie możemy niczego innego wymagać. Sytuacja z radiem jest też ciekawa, bo nawet mniejszości mają swoje rozgłośnie - nie do pomyślenia u nas, ale CRI ma polskie audycje z ciekawymi nazwami :mrgreen: 

 

Co w następnym tygodniu? Na pewno może o reakcji mediów na decyzje prezydenta, może nawet o sposobie emisji orędzi, kto kogo pokazał pierwszego,  bo tutaj też doszło do pewnych rozbieżności. A propos tej licznej ilości telewizji, może wartałoby zajrzeć do Indii? Wiem, kraj z największą liczbą ludności na świecie, ale też warty poznania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tam była równowaga poglądów (Marek Kacprzak prowadzący specjalne wydanie TBD w PN prowadził w sposób bardzo neutralny, byla równowaga w gościach,  za to mu chwała, w TVN było dużo komentatorów z Do Rzeczy, dawano dla równowagi komentarz z drugiej strony, czasem dawano po dwóch komentatorów do studia, równoważnych), bo jeżeli chodzi o TVP, to tam trwała nawalanka w stronę opozycji ;) Dlatego napisałem, że TVP zrelacjonowała te protesty w sposób wiadomy dla nich, znany w ich kontekście.

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne, ogladalem zarowno "Wydarzenia" jak i "Fakty". Żadnej rownowagi tylko nawalanka na rząd. W info wesołycidzialem chociazby ludzi z Onetu, Faktu, uczestników protestów w " Studio Polska".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień, więc pora na 54 wydanie Medialnych, dzisiaj w nieco skromniejszym składzie: @Frontowiec oraz piszący te słowa.

 

Wersja online pojawi się tutaj jak tylko MySpace skonwertuje nagranie, a coś mu tym razem wolno idzie.

http://www85.zippyshare.com/v/4QoImmJ4/file.html - wersja do pobrania

 

Tematy:

 

00:45 - Flesz
09:50 - Weto prezydenta-reakcja mediów
19:28 - Sopocki festiwal w TVN
28:09 - Jak się promuje nowe piosenki w radiu i telewizji
40:58 - O kanałach filmowych i serialowych
01:05:22 - Podróże Medialne: Kanada


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...