Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

.

6 godzin temu, jan.kijowski napisał:

Problemem jest sam box, który był przestarzały już w momencie wyjścia na rynek!. Miałem i sprzedałem. Muliło okropnie.

Ja czekam na nową skrzynkę Canal+ (prawdopodobnie będzie już w przyszyłym tygodniu)

Tam już sam procesor Amlogic S905X2 zapowiada, że będzie to POWER BOX!

Nie bredź. W obecnym dekoderze Playa zastawano Broadcom BCM72604, który we wszystkich aspektach gniecie śmiesznego Amlogica, którym tak się podniecasz. Ten sam SoC siedzi np w Vu+ Zero 4K.

Edited by glaca
  • Confused 2
Posted (edited)

Pewnie jesteście, że DIW362 ma 4rdzeniowy procesor? Bo ja nie widzę instrukcji ani opisu nigdzie, a jedyne niemiecki odpowiednik DIW364 na ATVGuide https://sites.google.com/view/droid-tv/pay-tv-provider/vodafone-gigatv-net-box

i tutaj nadal bez zmian czyli muł nad muły.

@glaca

Niestety ten śmieszny amlogic jest wydajnieszy od 2 rdzeniowego bcm.

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/14744434

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/14947950

i 4 rdzeniowy bcm z boxa tmobile'a

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/search?utf8=✓&q=kstb6077

O ile w E2 są to puste megaherce bo procesor odpoczywa i widzisz to jedynie w postaci szybszego bootu urządzenia, to przy ATV wydajność układu się liczy i to bardzo. Czy podczas multitaskingu czy samego 'rysowania' GUI.

edit:

Krzysiek wyedytował posta.

Jedyne różnica to chyba tylko gbit ethernet w diw362, SoC ten sam.

Edited by kozaa
  • Like 3
18 godzin temu, Krzysiek11:) napisał:

Fajna promocja jest obecnie na PLAY NOW TV BOX - umowa na 24 miesiące, tylko 10 zł miesięcznie.

Czy jest opłata aktywacyjna 50 zł jak przy abonamencie telefonicznym?

Posted (edited)

Wg regulaminu nie.

@kozaa

Wyedytowałem, bo jedna strona podawała, że DIW362 jest czterordzeniowy. Sprawdziłem to potem w Geekbench i faktycznie tylko dwa rdzenie.

Porównując Amlogic'a z BOXa C+ i Broadcoma z Play Now TV BOX to mamy przepaść na korzyść tego pierwszego oczywiście.

Edited by Krzysiek11:)
  • Like 1

Czy rzeczywiście nie da się ustawić MUXu lokalnego (Biznes 24, TVN HD, Polsat HD, stacje lokalne) i MUX IV (Polsat News SD)?

Chyba chcą szybko pozbyć się tego sprzętu, bo nie wspiera DVB-T2, a które ma wejść w Polsce za dwa lata.

A jak z dźwiękiem? Czy uda mi się wycisnąć Dolby Atmos na Netflix i Prime?

Posted (edited)

@SatZnawca można tylko drobny szczegół: w WP Pilot kanał  Biznes24 jest płatny, natomiast w MUX-L3 jest darmowy.

Nie widzę potrzeby płacić za darmowy kanał, choć naziemnie jakości VHS. 

Ciekawostka: testowo podłączyłem sygnał DVB-C i wyszukały się kanały oraz zapisały na liście kanały kodowane, natomiast niekodowanych już nie da rady obejrzeć przez to że nie zapisują się na liście. 

Edited by maks27

Ogólnie nie wiem dlaczego nie zapisują się wszystkie kanały z DVB-T ?

Play informuje o tej opcji i blokuje pełne jej wykorzystanie. Tak czy tak coraz bliżej do DVB-T 2 i wtedy już zostanie WP Pilot.

5 godzin temu, maks27 napisał:

@SatZnawca można tylko drobny szczegół: w WP Pilot kanał  Biznes24 jest płatny, natomiast w MUX-L3 jest darmowy.

Nie widzę potrzeby płacić za darmowy kanał, choć naziemnie jakości VHS. 

Ciekawostka: testowo podłączyłem sygnał DVB-C i wyszukały się kanały oraz zapisały na liście kanały kodowane, natomiast niekodowanych już nie da rady obejrzeć przez to że nie zapisują się na liście. 

U mnie przy podłączeniu pod kabel TV, przy wyszukiwaniu meldował, że znalezione nowe kanały ale ŻADNEGO nie zapisywał :(  To był jeden z kilku powodów dlaczego się tej skrzynki pozbyłem. Ciekawi mnie z jakiego operatora sieci kablowej korzystasz?

Multimedia to mój dostawca, korzystam z jego usług na module CAM i tylko testowo jak wspomniałem wcześniej podłączyłem i wyszukałem DVB-C z ciekawości co znajdzie.

Nikt nie wspominał Play box jest wypożyczany i po umowie  do zwrotu.

Tak sobie testuje usługę Play Now w trybie przesyłania obrazu na Smart TV i muszę przyznać , że przyzwoicie się ogląda na 55 calowym TV :D

IMG-20200510-WA0006.jpg

IMG-20200510-WA0009.jpg

• Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1

@Pawop, to Ty nie wiesz? Pewnie jest gdzieś jakaś elitarna grupa ludzi, która zabiera i subskrybuje przeróżne usługi i serwisy tylko po to, aby je mieć i móc się nimi pochwalić w każdej postaci, czy to screenshoty czy zdjęcia z telewizorem w domu

• Thanks 3
  • Haha 3
  • Confused 1
  • Upvote 1

Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma. Jego sprawa. Osobiście nie rozumiem jak można żyć każdym życiowym pier dnięciem znajomych obwieszczanym na osi czasu, na portalach społecznościowych, a setki milionów ludzi jara się czymś takim; przeżywa, lajkuje, komentuje.

• Confused 1
  • Sad 1
  • Upvote 1
Posted (edited)
13 minut temu, Emil.1603 napisał:

@śmiechu warte, wszystko w porządku, ale obok tego też jest jeszcze coś, a przynajmniej powinno być, czyli… umiar.

Myślę, że on na większy umiar jeśli chodzi o kolekcjonowanie usług telewizyjnych niż co niektórzy jeśli chodzi o życie cudzym życiem. Każda wolna minuta z twarzą w smartfonie z załączonym Fejsbusiem czy Instagramem.  Mam kolegę, który gra sporadycznie, a sprzęt komputerowy do grania za 20 koła. Grzebie, podkręca, walczy o każdy fps, bo go to jara. Nie inseruje go rozgrywka tylko ilość wspomnianych fps w 4K. Nad wyraz szczęśliwy człowiek :) 

Edited by śmiechu warte
  • Like 1
  • Confused 1
Posted (edited)
18 godzin temu, Pawop napisał:

A po co Ci jeszcze Play Now? emoji2.png

Usługę  Play Now dostałem za darmo , wiec korzystam.

Edited by kingofsouth
  • Confused 1

Male info dla tych co są zainteresowani umowa na Play Now Box TV za 10 pln , do umowy nie potrzebny jest numer w Play.

Sam posiadam telefon w Plusie i wszystko przeszło pomyślnie. Teraz czekam na dekoder , który został wysłany. Mam nadzieje , ze do soboty dotrze , bo trzeba sprawdzić jak wygląda Eleven Sports 1 4K i porównać z tym co Vectra serwuje ;)

• Like 1
7 godzin temu, kingofsouth napisał:

Male info dla tych co są zainteresowani umowa na Play Now Box TV za 10 pln , do umowy nie potrzebny jest numer w Play.

Sam posiadam telefon w Plusie i wszystko przeszło pomyślnie. Teraz czekam na dekoder , który został wysłany. Mam nadzieje , ze do soboty dotrze , bo trzeba sprawdzić jak wygląda Eleven Sports 1 4K i porównać z tym co Vectra serwuje ;)

Witam, możesz powiedzieć po jakim czasie od złożenia zamówienia dostałeś imail z informacją czy zamówienie przeszło czy nie. 

Posted (edited)

@radzion19, dobrze , że pytasz. W piątek zamówiłem i do poniedziałku czekałem , bo zero odezwu(brak emaila potwierdzającego) to wkońcu napisałem na czacie Play i dopiero maszyna ruszyła ;)

W piątek  , zamówienie dostało numer i tyle. Już myślałem , że złego emaila podałem. Tearaz przesyłka: dekoder, umowa są w pewnej firmie kurierskiej.

Tak na marginesie , też zamawiasz? 

Edited by kingofsouth