Skocz do zawartości

Telewizja Play


SiGi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, jeneka napisał:

Lista ulubiona jest? bo tak widać bałagan jest jak by nie mogło być w jednym pionie bloku, lista ulubiona to tak z naziemną by była jednoczenie.

Nie ma szukałem wszędzie ale jej nie widze.

55 minut temu, radier napisał:

Sprzętowo jest niestety bardzo słabo. 2 rdzenie, 32 bit, ARMv7 to była tragedia 5 lat temu. Z 1,5GB realnie wolnych zostaje ~400MB. Efektem są częste przycięcia i zamyślania przy przeglądaniu menu/aplikacji. Sterowanie głosem przy tej wydajności jest praktycznie bezużyteczne, a i klawiatura ukazuje się z dużym opóźnieniem. Platforma zdecydowanie dla cierpliwych i wyrozumiałych użytkowników.

 

Szkoda bo połączenie Android TV z tunerem DVB-T/C w jednym pudełku to niezbyt popularny zestaw. Można to jednak było zrobić zdecydowanie lepiej.

To racja 2 razy już mi się zawiesił do resetu wyczkowego. Ogółem interfejs jest do kitu jest chaos nie wiadomo czego gdzie szukać. zamiast startować na telewizji to startuje na ekranie głównym. Mogli zrobić to jak miało miejsce w androidzie 6.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do testów wziąłem tego Smart Boxa. I mówiąc szczerze szału nie ma. Tak jak panowie z góry piszą do najszybszych nie należy, kolejną jego wadą jest to, że streaming kanałów do najlepszych nie należy, czuję jakbym oglądał jakiejś średniej jakości piracki streaming. Sporo do poprawy, ale daję szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Dostajemy tego boxa na własność, jak zdecydujemy się po 6 miesiącach pozostać, czy box jest na wynajem tak jak dekodery CP i NC+?

 

Do podpisania umowy jakie są potrzebne dokumenty? Sprawdzają w BIG, BIK i KRD? Kiedyś bylem na ich liście, ale jest spłacone. Ciekawe czy po spłacie w bazie danych jest informacja, że kiedyś miałem dług w Plusie, ale dwa miesiące temu spłaciłem cały dług spowodowany chorobami.

 

PS. Posiada ten box jakieś wyjście analogowe Audio video(A/V), czy tylko HDMI? Mam chwilowo telewizor kineskopowy bo piorun w tamtym roku spalił mi TV LCD.

 

Czy zadziała ewentualnie przejściówka z HDMI na chincze, taka jak na obrazku?

 

konwerter_hdmi2av_4.jpg

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, szczepaniu napisał:

Nie ma szukałem wszędzie ale jej nie widze.

To racja 2 razy już mi się zawiesił do resetu wyczkowego. Ogółem interfejs jest do kitu jest chaos nie wiadomo czego gdzie szukać. zamiast startować na telewizji to startuje na ekranie głównym. Mogli zrobić to jak miało miejsce w androidzie 6.0

Po drugim dniu użytkowania już się tak nie zawiesza, a jeśli się przywiesił na trochę to dla tego że miałem problem z siecią internetową.

Jeśli Boxa wyłączysz na czuwanie będąc na oglądanym kanale TV to włączy się ponownie na ten sam kanał który ostatnio oglądałeś. Mam aktywne "szybkie uruchamianie".

 

Poza tym zgadza się, jeśli chodzi o interfejs, to są pewne rzeczy które przydałoby się poprawić, ale wszak po to są te testy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym uruchomieniu działa ok ,z czasem zaczyna działać powolnie , reakcja od przyciśnięcia przycisku na pilocie potrafi trwać do kilkunastu sekund , przycisk EPG wywala do głównego menu , wyszukiwanie głosowe raz działa raz nie , belka z nazwą kanału potrafi się przywiesić że widoczna jest nawet po wyjściu z ekranu TV do menu głównego ,jedyne rozwiązanie restart poprzez  odłączenie zasilania , aplikacje działają w miarę sprawnie , jako że nie mam na koncie podpiętego HBO skorzystałem z aplikacji ze sklepu i zalogowałem się używając wcześniej posiadany login i hasło , jednak niespodzianka  apka ze sklepu nie posiada możliwości oglądania kanałów HBO na żywo jak to jest możliwe czy na TV samsunga czy poprzez stronę www lub apkę na telefonie , przynajmniej nie znalazłem tej zakładki LIVE . Ogólnie samo oglądanie TV jak najbardziej na plus przy necie 500 Mb/s łapie max dostępną rozdzielczość , urządzenie i tak po kablu wynegocjuje max 100 Mb/s , nie sprawdzałem jeszcze jak po wi-fi to wygląda ,sprawdzę w następnych dniach.

 

Zastanawia mnie jaki ma sens montowania głowicy  DVB-C w tym urządzeniu skoro operatorzy i tak kodują sygnał i parują usługi ze sprzętem , co prawda na UPC złapiemy parę kanałów niekodowanych ale po prawie godzinie wyszukiwania w trybie "inny operator" , wybierając operatora UPC z listy wyszukiwanie zakończy się błędem

 

Podsumowując pierwszą dobę z tym sprzętem , mam mieszane uczucia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2019 o 16:58, bugmenot napisał:

Czyli wychodzi na to, że sprzęt działa na poziomie boxa Playera.

 

Nie żartujmy. Pomimo niedoskonałości oprogramowania, to jednak zupełnie inna liga. Ten dekoder już w chwili obecnej działa płynniej od STB Playera+, który już jest prawie rok(!) po fazie testów. Mam porównanie, bo posiadam dekoder od niebieskiego VOD od początku sprzedaży ;) Można instalować praktycznie wszystkie apki dostępne na Android TV - ipla, Player, TVP VOD, WP Pilot - bez problemów. Spowolnienia pojawiają się np. podczas wyboru jakości kanału live na ipli lub podczas reklamy na WP Pilot. Sam stream działa płynnie. Funkcja Chromecast działa bez problemu. 

 

Nie działają mi kanały z DVB-C wyszukiwane za pomocą tradycyjnej metody, ale jest na to sposób. Trzeba wejść do menu "Aplikacje" i później wybrać niebieski kafelek "Live Channels". Wyszukujecie kanały za pomocą opcji "STB" i potem wybieracie listę przy pomocy opcji 'Dostosuj listę kanałów". 

 

W chwili obecnej największą wadą Play NOW TV BOX jest... oferta. Mierna, bardzo mierna. O ile przy paczce z Playera+ brakuje mi kilka kanałów, tak tutaj... brakuje nawet kanału informacyjnego(!). Android TV ratuje całość, ale przemieszczanie się pomiędzy apkami Playera i ipli to jest półśrodek. 

Edytowane przez team1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są na liście wyżej - kanały 92, 94, 95. 93 puste pewnie po Euronews, ale jego w ofercie pakietów Play Now dla boxa nie widziałem.

@team1212  z opisów innych wynika, że jest to jednak mimo wszystko mulaste i problematyczne (zawieszające się) urządzenie. Jeśli nie działa na poziomie kosztującego 250 zł Mi Boxa (czyli bezproblemowo) to średnio mnie to by satysfakcjonowało.

A, że kolejne Androidy są raczej coraz bardziej wymagające to na jakąś wielką poprawę działania z czasem bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot Wstrzymałbym się jeszcze z większymi ocenami, skoro ten sprzęt dostępny jest dopiero od czwartku. Ponownie powtórzę: ten sprzęt już na pierwszy rzut oka działa znacznie szybciej od dekodera Playera+, nieporównywalnie. Co się okaże np. po pierwszym miesiącu - zobaczymy. 

 

Cytat

Jeśli nie działa na poziomie kosztującego 250 zł Mi Boxa (czyli bezproblemowo) to średnio mnie to by satysfakcjonowało.

 

Niektórzy po aktualizacji mieli problemy z tym sprzętem, więc to niezbyt dobre porównanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynne odtwarzanie jest, przeważnie, chyba, że "zamuli" z jakiejś niewiadomej przyczyny, czy to wewnętrznej sprzętowo-programowej, czy przydławi na łączu. Trudno określić.

Fakt, faktem, że czasem zamyśli się nad czymś, podczas pokazywania listy kanałów, programu TV (przy okazji, przycisk EPG prowadzi do menu, genialne), jakichś ikonek, itp.

Cena 20 PLN jest tylko dla tych, co mają umowę z Play i zostawiają z 50 PLN miesięcznie. Jeśli nie, to cena 35 PLN, a jeśli jeszcze nie ma zgód marketingowych itp. to 45 PLN miesięcznie. Słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...