Skocz do zawartości

KBS World


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dzisiaj, że Koreański kanał KBS World obchodzi trzynaste urodziny! Więc zainteresowałem się, czy na naszym forum jest temat o tym kanale - otóż nie (jestem zdziwiony, tym bardziej, że mamy fana Korei Południowej na forum), więc zakładam. :D

 

Strona internetowa kanału: www.kbsworld.co.kr/

 

Oglądacie czasem? Bo ja przyznam szczerze, że zamiast oglądać Arabską czy Polską telewizję w nocy, to wolę właśnie takie [beep]oły na KBS World pooglądać, jak jakieś głupie teleturnieje, challenge-programy czy inne notowanie K-Popu. :razz: Fajnie się przy tym zasypia :lol2: A opery mydlane... kurcze, fabuła dziwna jak w każdej, ale gra aktorska przewyższa nasze Na Wspólnej i inne... nie no, do paradokumentów nie ma co porównywać w sumie... :razz: Ogólnie wolę Japońskie produkcje jeśli chodzi o Azję, albo filmy akcji z Chin, ale Korea się promuje na całym świecie, to można czasem pooglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to chciałem powiedzieć :) A napisy czasem się lepiej zrozumie od samej mowy, więc kanał powinien być moim zdaniem nieco lepiej traktowany przez operatorów u nas ;)

 

Pamiętam jak był na jakąś pseudo-wyłączność tylko w CYFRZE+, bo sygnał kodowano. Tylko się zastanawiałem po co w polskiej platformie taki kanał był. Bo dodawać FTA rozumiem, ale tego nie ogarniałem ;)

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

KBS World HD to w zasadzie 90% tego, co jest na KBS 2 TV, który długo był FTA na SkyLife. Seriale na ich kanałach są bardziej popularne, niż filmy koreańskie w kinach.  W sumie najciekawszy jest jednak program  Entertainment weekly. Plusem jest też to, że coś, co było kilka lat temu w 4:3, teraz można sobie ponowie obejrzeć w HD. Największą wadą kanału jest jego fonia. Jest mega cichy.

 

Porównując do polskiej TV a'la TVN i TVP to ja wolę patrzeć na te seriale KBS, które mają do 22 odcinków, niż 20 lat patrzeć na nędzę w TVN, np. taki serial "Na Wspólnej". Cóż, Polacy wolą nostalgię w TV. :)

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeżeli chodzi o KBS World, to głównie oglądam na tym kanale ''KBS News 9'', czyli główne wydanie serwisu informacyjnego KBS 1TV o godz. 14:00 czasu polskiego. Czasami też oglądam na tym kanale teleturnieje oraz programy rozrywkowe, które są zbyt zwariowane :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio pojawiły się zmiany w ''KBS News 9'', dokładniej mówiąc zmieniły się belki - czołówka i studio są bez zmian.

 

Także KBS World transmitował dzisiaj na żywo relacje z wizyty Prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina w Pjongjangu (Korea Północna), gdzie również jutro (0:50, 9:00) i pojutrze (2:00) będą relacje na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od dzisiaj pojawiły się zmiany w ramówce KBS World. O 18:50 czasu polskiego będzie emitowany od poniedziałku do piątku program informacyjny ''KBS News 7'', zaś w weekendy będzie emitowany ''KBS News 9'' o 19:20 czasu polskiego. Emisja anglojęzycznego ''KBS World News Today'' pozostaje bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Programy informacyjne w KBS World ponownie są emitowane na żywo, czyli ''KBS News 7'' od poniedziałku do piątku o 11:00 oraz ''KBS News 9'' w soboty i niedziele o 13:00 (przy czym weekendowe wydanie ''KBS News 9'' jest wg. ramówki skrócone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie lepsze rozwiązanie, choć nieco zmienione, bo zanim wprowadzono tryb z nadawaniem powtórek serwisów, to codziennie nadawano KBS News 9.

A co do tych obecnych ramówek i skróconych wydań - takie ma być tylko w KBS World, bo KBS 1 ma wpisane w ramówce 40 minut na weekendowe dzienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

KBS World pokaże na żywo szczyt Donald Trump-Kim Dzong Un w Wietnamie. Transmisja jutro o 1:55, 5:30 i 11:00 czasu polskiego oraz pojutrze o 1:55 czasu polskiego (według ramówki transmisja będzie w języku angielskim).

 

Będzie również pojutrze o 10:30 czasu polskiego relacja z obchodów 100-lecia niepodległości Korei w Seulu, pojutrze, jak i w piątek będzie o 18:10 czasu polskiego KBS News 9 (według ramówki będzie na żywo, choć bardziej będzie to powtórka - o tej porze w Korei Południowej jest już 2 w nocy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jako że interesuje się  trochę kulturą azjatycką to oglądam co jakiś czas KBS World. Oglądam przede wszystkim występy grup K-popowych czy ichną listę przebojów z tego gatunku, czasem jakiś teleturniej się zdarzy. Wielkim plusem kanału jest to że jest po angielsku ? język się szlifuje do matury :)

Edytowane przez Rocznik 02
Poprawa wyrazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

 

4 godziny temu, Umkwatata napisał:

Nie wiem o co chodzi - od 24 godzin mam czarny ekran na KBS World. Działał normalnie aż do wczorajszego ranka.

 

Czy ktos wie co się stało?

 

Tutaj masz odpowiedź:

 

W dniu 1.12.2020 o 17:22, ppm napisał:

KBS przenosi się na 11.727 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chyba dojdzie niedługo do zmiany parametrów przekazu na satelicie Eutelsat Hot Bird 13E, bo dany kanał dzisiaj się pojawił na transponderze włoskiego operatora Telespazio.

 

Parametry nowej kopii: 11,179 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 2/3
Obecne parametry: 11,727 GHz, pol. V, SR: 29900, FEC: 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...