Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dustman;

Piękny prezent noworoczny dla widzów naziemnej. Polonia 1 ma bardziej zaskakującą i bogatą ofertę.

Oczywiście, że piękny prezent. Widownia PSN była na poziomie misyjnej TVP Kultura. A Polsat to nie firma misyjna tylko komercyjna i po co ma utrzymywać kanał z małą oglądalnością. Powtórkowy TV6 ma kilkukrotnie wyższą oglądalność więc Super Polsat też będzie miał więcej niż ma PSN. Czyli większość widzów woli Super Polsat niż PSN. Nie jesteś sam aby było dobrze dla ciebie. Większość widzów woli kanał powtórkowy to go dostanie. Jak by PSN miał oglądalność na poziomie TV6 to nikt by go nie wymieniał. To widzowie oglądający powtórki i nie oglądający PSN zadecydowali o tej zamianie.

 

A Polonia 1 bogatą ofertę? telezakupy, różowa noc i wyłudzanie od ludzi pieniędzy w programach Zagadkowa wyspa i wróżbiarskich. A Solorz w swoim kanale nie będzie wyłudzał pieniędzy od widzów jak Polonia 1.

 

Dustman;

Niech mi w końcu jakiś specjalista wytłumaczy czemu zamiast tego czegoś nie może wejść Polsat 2? Już on ma lepszą ofertę.

Oczywiście już gratuluję wysokich wyników oglądalności, bo widzom takie coś jest mocno na rękę (wróżę lokatę w rankingach oglądalności zaraz po równie pięknym TV 4) i zbiją na tym ładny pieniądz. Lepiej by było jakby w to miejsce nie pojawiło się nic :)

Polsat 2 pobiera opłaty od operatorów. Gdyby pojawili się w naziemnej by te opłaty stracili. I Polsat by miał 1 kanał mniej a tak zarabia na reklamach i przy Polsat 2 i przy Super Polsat. Sam mówisz, że wyższą oglądalność będzie miał czyli widzom kanał się spodoba. Że tobie nie pasuje to chciałbyś zabierać tym co pasuje? W tv komercyjnej chodzi o pieniądz.

 

Dustman;

Super Polsat/Polsat Super to jawna kpina. Telewizja dla niewymagających niczego. A można było zrobić kanał choćby dokumentalno-sportowy, bardziej dla mężczyzn. Brawo, Polsat. Tanim kosztem (prawie zerowym) zarobią ładny pieniądz i biznes naziemny będzie kręcił się dalej. KRRiT oczywiście też tego nie zaneguje bo nie ma takich kompetencji. Pięknie.

Polsat ma tworzyć charytatywnie kanał dla garstki widzów? Tanim kosztem ładny pieniądz to tylko Solorzowi bić brawo.

Ale ty dustman nie dość, że się nie znasz to jeszcze zazdrościsz Solorzowi, że będzie zarabiał. Jak byś sam miał działalność to też byś robił to co da wyższy pieniądz a nie niższy. A skoro widzowie lubią oglądać to samo to są tworzone takie same kanały. Równie dobrze możesz mieć pretensje do sklepów Żabka, że w każdym to samo a powinna być różnorodność i w niektórych sklapach produkty, które schodzą zastąpić tymi, których ludzie nie kupują.

Edytowane przez peterpeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam, gdy ze wszystkich krytycznych głosów na dany temat to ja biedny jestem atakowany :D Jednak odpowiem, by się nie [beep] o tak mało istotną kwestię.

Wiadomo, prywatny nadawca nie musi nic. W końcu istnieje pełna dowolność tego co może sobie na swoim kanale emitować. Tylko, za przeproszeniem dlaczego wybiera coś absolutnie najgorszego ze swojego archiwum? Nie musi to być poziom kultury wysokiej, bo ona i tak już jest reprezentowana w innych kanałach. Czemu nie mógł choćby nadawać programów muzycznych? Gdyby pokazywał wszelkie "programy typu show" (czyli TTBZ, TzG, MTBM i inne tego typu, również gale kabaretowe) przeplatane muzyką to nie byłoby to takie najgorsze. Stałby sobie ten Super Polsat obok 8TV i ewentualnie analogicznego kanału TVP Rozrywka i nie byłoby tragedii. To co na razie zostało ujawnione jest tak nijakie, że nie wiadomo do czego to zakwalifikować. Jestem zwolennikiem jakości, nieważne czy w DVB-T, czy w platformach satelitarnych, czy na satelicie. Ilość kanałów w DVB-T jest za duża i lepiej byłoby już gdyby Polsat oddał to miejsce komuś innemu (a wiemy jak bardzo jest do dla nich "opłacalne") niż tworzył coś takiego. To jest tylko moja opinia, ja nie reprezentuje większości i to nie dla mnie się robi telewizję, a dla mas (wobec tego pojawia się problem tego co ona reprezentuje, ale to już temat na osobny elaborat, na który tu średnio jest miejsce). Masz prawo krytykować ją w każdy możliwy sposób, ale zauważ że istnieje inne spojrzenie na telewizję i ja, jako jej odbiorca nie kieruje się kwestiami biznesowymi. Nie boli mnie to, że ktoś zarabia na swoich produktach, dopóki te produkty trzymają poziom. Nie popierałbym przecież (idąc trochę w Twoim kierunku) np. producenta żywności w której są sztuczne barwniki i konserwanty szkodzące zdrowiu. Wcale nie muszę tego kanału oglądać, w końcu w samej naziemnej jest obecnie ponad dwadzieścia innych i ja nie muszę wcale przykładać ręki do sukcesu SP. Nie mam żalu do Pana Solorza i jego biznesu, przeciwnie - poniekąd jestem abonentem jego sieci i tym bardziej boli fakt, że jego firma (nie on sam) wypuszcza i zarabia na takich babolach, tym bardziej że znam jego historię od podszewki. W tym momencie niewiele on się różni choćby od twórcy pewnej znanej firmy produkującej delikatnie mówiąc mocno średniej jakości oprogramowania antywirusowego, który mimo iż niejako firmuje swoim nazwiskiem wydawany program niewiele ma do czynienia z tym co się w nim zawiera. 

Kończąc, dziękuję za Twoje spostrzeżenia ;) Doceniam Twoje uwagi, ale za wiele one (moje zresztą podobnie) nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 stycznia przewidziana jest transmisja meczu PlusLigi (w ramówce wpisane jako Puchar Polski): GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn, więc jakiś sport niby jest, ogólnie w sobotę i niedzielę praktycznie same filmy, choć oferta oczywiście nie powala, weekend pojawił się na naziemnej.info. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo jest w standardowym dla Polsatu stylu, czyli nic nowego. Od początku było wiadomo, że transmisje sportowe pozostaną.  Oczywiście ich ilość raczej będzie ograniczona do wydarzeń, które Polsat musi transmitować na kanale dostępnym w DVB-T, ewentualnie czasami mogą być transmitowane mecze zagranicznych lig piłkarskich, dla których zwykle brakuje miejsca na kanałach sportowych. Wszystko będzie jednak zależeć od wyników oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do logotypu kanału to wiadomo, że każdy ma swój gust i jednej osobie podoba się takie logo, innej inne.

Jak już wspomniałem, zaprezentowane tutaj powyżej logo stacji Super Polsat nawet mi się podoba i nie miałbym nic przeciwko, gdyby to właśnie logo było oficjalne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli dać więcej filmów poniedziałek-piątek szczególnie po 20:00 lub 21:00 bardziej taki kanał filmowo - sportowy (koszykówka, siatkówka) Chcieli kiedyś kanał filmowy w naziemnej i bajkowy może jeszcze publicystykę np. program Durczoka, Skandalistów, itd.

 

Logo fajne ale mogliby zamienić kolory bo taki układ ma już Polsat, Polsat 2 i Polsat One.

 

Teraz proszę z Polsatu 2 zrobić kanał serialowi - filmowy (z premierami seriali zagranicznych) 

Edytowane przez golbi_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że w Super Polsacie będzie mniej transmisji sportowych niż dotychczas w PSN w naziemnej. W PSN w naziemnej było sporo meczów ,,na żywo" m.in liga holenderska, euroliga w kosza które można było oglądać za free. Te transmsje sportowe powinny zostać tylko w płatnym od 02.01.2017 PSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPJ:

 

super - pierwszy człon wyrazów złożonych tworzących nazwy i określenia osób lub rzeczy mających najwyższą jakość, najwyższe natężenie albo przewyższających pod jakimś względem inne osoby lub rzeczy.

 

Jak to się  ma do badziewia z ramówki rzekomego Super Polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...