Jump to content
Frontowiec

Jedyneczka

Recommended Posts

''Jedyneczka'' był to program dla dzieci, który był emitowany na antenie TVP1 w latach 2000-2007. W latach 2000-2004 był emitowany od poniedziałku do piątku, a w latach 2004-2007 co tydzień. Program zastąpił poranne wówczas programy dla dzieci ''Mama i ja'', ''Domowe przedszkole'' i ''Ciuchcia''. Do programu były zapraszane dzieci, które gościła tytułowa Jedyneczka - niebieska pacynka w kształcie cyfry 1. Także w programie występowali aktorzy, m.in. Magdalena Stużyńska, Arkadiusz Jakubik, Beata Wyrąbkiewicz czy Tomasz Gęsikowski. Program stworzyli twórcy i prowadzący programu ''Tik-Tak'' czyli Krzysztof Marzec i Ewa Chotomska, oraz reżyser serialu ''Klan'' Paweł Karpiński który był także producentem ''Jedyneczki''

Program został zdjęty z anteny w 2007 roku ze względu na słabą oglądalność. Oprócz ''Jedyneczki'' był także emitowany dodatkowy program pt. ''Bajeczki Jedyneczki''.

Bardzo pamiętam ''Jedyneczkę'', ponieważ wychowywałem się na tym programie. Zapadła mi w pamięć do dnia dzisiejszego szczególnie piosenka z intro programu.

Edited by Frontowiec

A Bambulek to co? :) Też pamiętam ten program, w dzieciństwie bardzo często go oglądałem. Bambulek to była postać, taka pacynka niebieska, wprowadzono to już po pewnym czasie, i często wydawało mi się, że ten Bambulek jest głupszy od Jedyneczki.

Tak w ogóle to podczas ferii była nadawana "Jedyneczka na saneczkach", i ten program różnił się w zasadzie tylko czołówką.

Ja Jedyneczkę pamiętam jak przez mgłę, choć pamiętam, że często ją oglądałem (po prostu bardziej pamiętam inne programy dla dzieci z Jedynki z tamtego okresu, np. Budzika). Zapamiętałem głównie tyłówkę tego programu, gdzie Jedyneczka skakała w górę na lewitujących klockach (czasami zastanawiałem się, kiedy nie wskoczy na kolejny klocek i spadnie :D ), pamiętam też, że często w Jedyneczce występował pan Gęsikowski :)

Ja tego programu kompletnie nie kojarzę. Pewnie dlatego, że w tamtych latach już dawno nie byłem małym dzieckiem. ;)

Super program, od razu wracają wspomnienia z dzieciństwa, jak czekało się na "Jedyneczkę", szczególnie to na intro, które było kozackie - do dzisiaj pamiętam melodię: :mrgreen: Ale mimo wszystko wolałem "Budzika", może dlatego, że program miał ciekawszą fabułę niż "Jedyneczka".

Zapamiętałem głównie tyłówkę tego programu, gdzie Jedyneczka skakała w górę na lewitujących klockach (czasami zastanawiałem się, kiedy nie wskoczy na kolejny klocek i spadnie :D )

Byłaby beka jak nic - wszystkie Pudelki, Kozaczki od razu prowadziłyby dochodzenia, czy Jedyneczka nie ucierpiała, a pewien Pan powiedziałby, że to był zamach :twisted:

Edited by rafpolsat

Jedyneczka, Jedyneczka - pół słoneczka w pochmurny dzień

Jedyneczka, Jedyneczka - smaczna jak malinowy krem

Rzeczywiście główny motyw muzyczny z tego programu wywołuje u mnie do dziś spory ubaw, nie licząc czołówki i tyłówki. Oglądałem "Jedyneczkę" bodajże przez pierwsze trzy lata emisji - audycja chwilami bez polotu, ale mimo wszystko dość dobrze dopasowana do ówczesnych dziecięcych trendów.

Edited by DolbyStereo2

Zimowe intro Jedyneczki jest tutaj:

https://youtu.be/0nmIHo1r4ZI

Sloganem programu było: Kto nie widział - temu żal.

O programie opowiadał też Turpat czyli gospodarz internetowego programu "Gimby nie znajo":

https://www.youtube.com/watch?v=D371WBkOQN0

Muzyka z Jedyneczki przydawała się często do nabijania się w szkole z kogoś kto dostał pałę z jakiegoś przedmiotu.