Jump to content
Frontowiec

Jedyneczka

Recommended Posts

''Jedyneczka'' był to program dla dzieci, który był emitowany na antenie TVP1 w latach 2000-2007. W latach 2000-2004 był emitowany od poniedziałku do piątku, a w latach 2004-2007 co tydzień. Program zastąpił poranne wówczas programy dla dzieci ''Mama i ja'', ''Domowe przedszkole'' i ''Ciuchcia''. Do programu były zapraszane dzieci, które gościła tytułowa Jedyneczka - niebieska pacynka w kształcie cyfry 1. Także w programie występowali aktorzy, m.in. Magdalena Stużyńska, Arkadiusz Jakubik, Beata Wyrąbkiewicz czy Tomasz Gęsikowski. Program stworzyli twórcy i prowadzący programu ''Tik-Tak'' czyli Krzysztof Marzec i Ewa Chotomska, oraz reżyser serialu ''Klan'' Paweł Karpiński który był także producentem ''Jedyneczki''

 

Program został zdjęty z anteny w 2007 roku ze względu na słabą oglądalność. Oprócz ''Jedyneczki'' był także emitowany dodatkowy program pt. ''Bajeczki Jedyneczki''.

 

Bardzo pamiętam ''Jedyneczkę'', ponieważ wychowywałem się na tym programie. Zapadła mi w pamięć do dnia dzisiejszego szczególnie piosenka z intro programu.

Edited by Frontowiec

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Bambulek to co? :) Też pamiętam ten program, w dzieciństwie bardzo często go oglądałem. Bambulek to była postać, taka pacynka niebieska, wprowadzono to już po pewnym czasie, i często wydawało mi się, że ten Bambulek jest głupszy od Jedyneczki.

 

Tak w ogóle to podczas ferii była nadawana "Jedyneczka na saneczkach", i ten program różnił się w zasadzie tylko czołówką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Jedyneczkę pamiętam jak przez mgłę, choć pamiętam, że często ją oglądałem (po prostu bardziej pamiętam inne programy dla dzieci z Jedynki z tamtego okresu, np. Budzika). Zapamiętałem głównie tyłówkę tego programu, gdzie Jedyneczka skakała w górę na lewitujących klockach (czasami zastanawiałem się, kiedy nie wskoczy na kolejny klocek i spadnie :D ), pamiętam też, że często w Jedyneczce występował pan Gęsikowski :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tego programu kompletnie nie kojarzę. Pewnie dlatego, że w tamtych latach już dawno nie byłem małym dzieckiem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super program, od razu wracają wspomnienia z dzieciństwa, jak czekało się na "Jedyneczkę", szczególnie to na intro, które było kozackie - do dzisiaj pamiętam melodię: :mrgreen: Ale mimo wszystko wolałem "Budzika", może dlatego, że program miał ciekawszą fabułę niż "Jedyneczka".

 

 

Zapamiętałem głównie tyłówkę tego programu, gdzie Jedyneczka skakała w górę na lewitujących klockach (czasami zastanawiałem się, kiedy nie wskoczy na kolejny klocek i spadnie :D )

 

Byłaby beka jak nic - wszystkie Pudelki, Kozaczki od razu prowadziłyby dochodzenia, czy Jedyneczka nie ucierpiała, a pewien Pan powiedziałby, że to był zamach :twisted:

Edited by rafpolsat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyneczka, Jedyneczka - pół słoneczka w pochmurny dzień

Jedyneczka, Jedyneczka - smaczna jak malinowy krem

 

Rzeczywiście główny motyw muzyczny z tego programu wywołuje u mnie do dziś spory ubaw, nie licząc czołówki i tyłówki. Oglądałem "Jedyneczkę" bodajże przez pierwsze trzy lata emisji - audycja chwilami bez polotu, ale mimo wszystko dość dobrze dopasowana do ówczesnych dziecięcych trendów.

Edited by DolbyStereo2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimowe intro Jedyneczki jest tutaj:

https://youtu.be/0nmIHo1r4ZI

Sloganem programu było: Kto nie widział - temu żal.

O programie opowiadał też Turpat czyli gospodarz internetowego programu "Gimby nie znajo":

https://www.youtube.com/watch?v=D371WBkOQN0

Muzyka z Jedyneczki przydawała się często do nabijania się w szkole z kogoś kto dostał pałę z jakiegoś przedmiotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...