Skocz do zawartości

Viacom - wszystko o korporacji


ad_am
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku będzie dyskusja na temat firmy Viacom International Media Networks(VIMN). Co sądzicie o niej?

Moim zdaniem Viacom to korporacja, w której panuje:

- podejmowanie dobrych/złych decyzji,

- lenistwo pracowników,

- niesłuchanie próśb widzów oglądających kanały z jego portfolio.

W polskim Viacomie zdarzają się każde sytuacje. Bowiem mogę wymienić z nich:

- Podjęli złą decyzję o emisji Chici Vampiro: Nastoletniej Wampirzycy na Paramount Channel,

- Ni[beep]i kanały muzyczne dodając rozrywkowe gnioty(VIVA(2012-2014-2015), VH1(2008-2010)),

- Lenią się w Vivie, bo widzowie proszą m. in. na FB o wrzucenie do playlisty większej ilości muzycznych nowości i klasyków,

- Oszukiwanie ze strony pracowników(m. in. o ramówkę wakacyjną Vivy),

- Puszczanie polsatowskiej Rodziny Zastępczej na Nickelodeon, co jest bez sensu i mogliby według mnie dać zamiast tego serialu jakieś stare kreskówki z Nicka.

Bywają w VIMN niekompetentni pracownicy, lenie i oszuści, co bywa to dla mnie wkurzające... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk, polskie produkcje lecą też na Comedy Central, więc nie ma co się dziwić. Na CC Family też są. W ogóle Viacom dogadał się z innymi stacjami, żeby jego kanały wałkowały ich seriale. Dziwię się jeszcze, że istnieje takie coś jak ''emisja seriali spowodowana polską koncesją''. W ogóle nieźle VIMN wykombinował. Czy kiedykolwiek nie myśleli nad tym, co puszczać na swoich kanałach w nocy? Bo muzyczne to rozumiałem - nadal leciała muzyka, ale serialowe czy dziecięce - porażka! Seriale polskie... :/

 

Ale Viacom wykazuje słabą inicjatywę i to się nigdy nie zmieni na lepsze.

 

Lenistwo - to hasło chyba najbardziej pasuje do tej korporacji. W sumie tak robią z VIVĄ. A inne kanały nawet rzecz ujmując - są czasami spoko, a czasami nie spoko.

Edytowane przez ad_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie seriale to ''zwykła zapchajdziura'' jeśli chodzi o Comedy Central. W ogóle chcą się na tym utrzymać i dobrze im tak.

Ja bym chciał, żeby kanały Viacomu się zmieniły na lepsze i ta firma również.

VIACOM - niech skończą z lenistwem, ile można!!

MTV - niech będzie w pełni rozrywkowo-serialowe, z samej muzyki emitowanej w nocy można zrezygnować.

VIVA - zamiast muzyki EDM, która jest męcząca i mnie denerwuje powinni wrócić do grania popu jak kiedyś, żadnych szołów ani seriali!!

VH1 - byłoby dobrze, gdyby grali trochę muzyki klasycznej niż współczesnej.

COMEDY CENTRAL - powinno być 50% polskich seriali komediowych i 50% zagranicznych. Takie rozwiązanie pasowałoby.

NICKELODEON - akurat fajny kanał, ale większość przeważają powtórki i wałkowanie kreskówki/serialu. Nocna ramówka do wymiany, bo ciągle ta Rodzina zastępcza.

PARAMOUNT CHANNEL - plusem jest emisja filmów, natomiast minusem jest pojawienie się Nastoletniej Wampirzycy. Ten serial bardziej powinien się nadawać do Nicka lub MTV.

NICK JUNIOR - ten kanał akurat jest spoko w porównaniu do konkurecyjnego MiniMini+. Nie propaguje przemocy w bajeczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widziałem ostatnio na jakimś kanale Viacomu(możliwe że na Vivie) reklamę dotyczącą aplikacji BET Play. U nas takie coś jest dostępne po polsku. VIMN Polska mogłoby pomyśleć nad polską wersją tego kanału. Już kiedyś myśleli nad tym, żeby uruchomić polską wersję Spike, lecz przestali o tym myśleć i odeszło im w zapomnienie... Cóż, zdziwię się tej korporacji i jej pracownikom, jeśli chodzi o logiczne myślenie, które się im od czasu do czasu zdarza oraz o lenistwo, które zawsze u nich bywa. Kanały tej firmy cieszą się ogromną popularnością i do dzisiaj tak jest, np. z MTV lub Nickelodeonem. Kiedyś z kanałów promowanych na billboardach oraz innych tego typu była promowana VIVA, która poszła w nieco inną stronę i nie nabiera żadnych ''barw''. Mała lub średnia ilość osób interesuje się stacjami serialowo-filmowymi(mam na myśli Comedy Central oraz Paramount Channel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop, Ten wątek dotyczy Viacomu, jego pracowników i jego kanałów, więc o to wszystko się w nim rozchodzi.

 

Jak pewnie każdy z tego forum wie, jakie decyzje podejmuje ta korporacja. Od czasu do czasu podejmują dobre, a czasami złe, co się nie podoba widzom MTV/VIVA/CC/NICK i innych kanałów. Z jednej strony - może pracownicy tej firmy to ''roboty'' albo ''lenie'', co nie czyni Viacom'u jako bardzo złą firmę. Może niektórzy tak myślą. W pozostałych oddziałach VIMN prócz Polski wychodzi czasami na dobre, a u nas wiadomo - zawsze podejmą złe decyzje, które są na najwyższych sferach. Tak jak to było z VIVĄ, kiedy chcieli wprowadzić 4 lata temu szoły i seriale do ramówki oraz MTV, które z muzycznego zamierzali zrobić rozrywkową(z małą domieszką muzyki w nocy oczywiście). Kiedyś w Viacomie każdy kanał się psuł - czy to MTV Classic(kiedy najpierw była muzyka klasyczna, ale później taka współczesna) oraz VH1(kiedy chcieli wcisnąć CC Family do ramówki). Jego kanały nie były takie jak kiedyś i wracali do tego, co było dawniej lub likwidowali. Teraz co prawda się do tego nie posuwają, ale może chociaż to wszystko na pewno im dało i da na pewno do zrozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
VIACOM - niech skończą z lenistwem, ile można!!

MTV - niech będzie w pełni rozrywkowo-serialowe, z samej muzyki emitowanej w nocy można zrezygnować.

VIVA - zamiast muzyki EDM, która jest męcząca i mnie denerwuje powinni wrócić do grania popu jak kiedyś, żadnych szołów ani seriali!!

VH1 - byłoby dobrze, gdyby grali trochę muzyki klasycznej niż współczesnej.

COMEDY CENTRAL - powinno być 50% polskich seriali komediowych i 50% zagranicznych. Takie rozwiązanie pasowałoby.

NICKELODEON - akurat fajny kanał, ale większość przeważają powtórki i wałkowanie kreskówki/serialu. Nocna ramówka do wymiany, bo ciągle ta Rodzina zastępcza.

PARAMOUNT CHANNEL - plusem jest emisja filmów, natomiast minusem jest pojawienie się Nastoletniej Wampirzycy. Ten serial bardziej powinien się nadawać do Nicka lub MTV.

NICK JUNIOR - ten kanał akurat jest spoko w porównaniu do konkurecyjnego MiniMini+. Nie propaguje przemocy w bajeczkach.

No to oto moje opinie:

Viacom - no trochę jest dobry, ale trochę leniwy w spółce.

MTV - i to jest dobry pomysł, bo teraz ten kanał to jedno wielkie DNO. Tymbardziej, że pewnie lepiej zmienią na Telewizję 10 i będzie ona dostępna w DVB-T. Czyli tak jak Włochy.

VIVA - przecież nie ma żadnych szołów ani seriali, Viva musi wszystko emitować to, co jest związane z muzyką. A poza tym że muzyka EDM jest bardzo popularna, to Kacper będzie się wkurzył jak ją będą wycofywać z kanału. Co ciekawe, 50% EDM i 50% popu ma być w takim razie.

VH1 - podobnie postępowałbym jak z VIVĄ. Pół klasycznej muzyki, a pół współczesnej. Więcej klasyki bardziej oferuje Mezzo.

Comedy Central - mógłbym tak zrobić, ale polskie seriale komediowe też rozśmieszają po prostu i tyle. Po prostu zagraniczne również są spoko, ale wszystko należy od nadawcy.

Nickelodeon - racja, ten kanał jest fajny, ale brakuje nowych pozycji które już są w wersji USA (np. Szkoła rocka, Krashleci czy All In z Camem Newtonem). Trochę wałkowanie kreskówki czy serialu może być, bo niektórzy nie widzieli np. jednego odcinka czy dwóch albo może i więcej. Od tego jest też apka Nickelodeon Play. Poza tym... nocna ramówka faktycznie do wymiany, bo przydały by się stare kreskówki i seriale zamiast tej Rodziny zastępczej (jeżeli KRRiT na to pozwoli)...

Paramount Channel - wszystko dobrze, ale minusem jest właśnie ta Nastoletnia wampirzyca... lepiej wsadzić do MTV. A dlaczego nie do Nicka? Bo nie byłoby sensu, poza tym to nie produkcja Nickelodeon tylko własna jednej z spółek kolumbijskich. I jeszcze co do Nicka: lepiej przywrócić Zoey 101 i Talia czaruje w kuchni, bo nie wiem po co to zdjęli!!!

Nick Jr. - ten kanał spoko, bo nie ma przemocy w bajkach. Disney Junior podobnie, ale MiniMini+ to już wogóle słynęło z Świnki Peppy czy My Little Pony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA - przecież nie ma żadnych szołów ani seriali, Viva musi wszystko emitować to, co jest związane z muzyką. A poza tym że muzyka EDM jest bardzo popularna, to Kacper będzie się wkurzył jak ją będą wycofywać z kanału. Co ciekawe, 50% EDM i 50% popu ma być w takim razie.

I tu się mylisz. Grają fatalnie na VIVIE i mi się nie chce dłużej słuchać muzyki EDM na tym kanale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się mam śmiać, czy może płakać... Rozumiem, że Viacom jest "leniwy i niedobry", ale cały wątek teorii spiskowych na temat Viacomu (już sama nazwa tematu jest rodem wyjęta z kolorowych pisemek typu "Fakt") to już lekka przesada. Panowie, proszę, darujcie sobie tą "burzę umysłów", bo i tak nikt tam nie przeczyta waszych narzekań na to że na VIVIE jest tylko EDM. Mam wrażenie, że wasze posty tutaj przebijają nawet słynne "bajkopisarstwa" Polanda. Gdyby to było normalne, to bym założył taki sam wątek np. "Polsat - najszczersza do bólu prawda o Solorzu i reklamach". Ale tak nie jest - nie warto się w to pchać, w końcu jak już wyżej pisałem - w korpo nie przeczytają waszych spisków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to się wolało VIVĘ grającą pop niż jakieś EDM. Jeśli już miałbym słuchać muzyki pop, to wybieram konkurencyjne kanały typu Eska TV lub 4fun.tv. Co do Vivy - jest narzekanie, że leci EDM, że klipy są wałkowane w każdym paśmie. Na pozostałe kanały Viacomu jak Paramount Channel, Nickelodeon czy Comedy Central nie narzekam, bo tam można spotkać filmy i seriale, które przykuwają uwagę niektórych widzów. Na MTV nie ma co teraz liczyć - z muzycznej stali się później aż do dziś rozrywkową, lecą same głupie programy typu Warsaw Shore, Dopasowani i inne tandety, których nie da się znieść. Odkąd zerwali z nazwą ''Music Television'' to ten kanał już dla mnie jest zwykłym syfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się mam śmiać, czy może płakać... Rozumiem, że Viacom jest "leniwy i niedobry", ale cały wątek teorii spiskowych na temat Viacomu (już sama nazwa tematu jest rodem wyjęta z kolorowych pisemek typu "Fakt") to już lekka przesada. Panowie, proszę, darujcie sobie tą "burzę umysłów", bo i tak nikt tam nie przeczyta waszych narzekań na to że na VIVIE jest tylko EDM. Mam wrażenie, że wasze posty tutaj przebijają nawet słynne "bajkopisarstwa" Polanda. Gdyby to było normalne, to bym założył taki sam wątek np. "Polsat - najszczersza do bólu prawda o Solorzu i reklamach". Ale tak nie jest - nie warto się w to pchać, w końcu jak już wyżej pisałem - w korpo nie przeczytają waszych spisków ;)

Niedawno VIACOM-owi podałem linka do tego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV - i to jest dobry pomysł, bo teraz ten kanał to jedno wielkie DNO. Tymbardziej, że pewnie lepiej zmienią na Telewizję 10 i będzie ona dostępna w DVB-T. Czyli tak jak Włochy.

VIVA - przecież nie ma żadnych szołów ani seriali, Viva musi wszystko emitować to, co jest związane z muzyką. A poza tym że muzyka EDM jest bardzo popularna, to Kacper będzie się wkurzył jak ją będą wycofywać z kanału. Co ciekawe, 50% EDM i 50% popu ma być w takim razie.

Nickelodeon - racja, ten kanał jest fajny, ale brakuje nowych pozycji które już są w wersji USA (np. Szkoła rocka, Krashleci czy All In z Camem Newtonem). Trochę wałkowanie kreskówki czy serialu może być, bo niektórzy nie widzieli np. jednego odcinka czy dwóch albo może i więcej. Od tego jest też apka Nickelodeon Play. Poza tym... nocna ramówka faktycznie do wymiany, bo przydały by się stare kreskówki i seriale zamiast tej Rodziny zastępczej (jeżeli KRRiT na to pozwoli)...

Lepiej żeby MTV nie zmieniało nazwy. Niech będzie tak, jak jest obecnie. Te szoły się do tego kanału nadają, niż np. do Vivy. Ale żeby było w DVB-T - popieram.

VIVA to w latach 2012-2015 nadawała szoły i seriale, jeśli już. Kacper lubi EDM, przyzwyczaj się :)

Jeśli chodzi o nocne emisje Rodziny zastępczej na Nicku, to nasza KRRiT nigdy na to się nie zgodzi, gdyż Nickelodeon PL ma polską koncesję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ad_am: Racja, niech będzie tak: 0:00-12:00 muzyka, 12:00-0:00 programy rozrywkowe i szoły.

Co do VIVY, to Kacper racja, lubi EDM, ale nie na tej stacji.

A te nocne emisje to lepiej za pozwoleniem polskiej koncesji powrócić do produkcji autorskich tak jak to było z lat 2008-2010 i wycofać Rodzinę zastępczą w nocy. Jedynie takie rozwiązanie nam przychodzi, bo nie można nic innego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRRiT ma ''wahania mocy'', jeśli to tyczyło się Nickelodeona. Są też kanały Viacomu, które mają zagraniczną koncesję. Z nich ma ją muzyczna VIVA Polska.

 

A Viacom PL nie myśli nad uruchomieniem kolejnych kanałów w Polsce. Myśleli nad kanałem Spike, ale chyba z tego pomysłu zrezygnowali. Niech VIMN Polska uruchomi też polską wersję kanału BET(Black Entertainment Television).

Viacom w Polsce planuje VIVĘ w jakości HD(o tym była mowa w wątku VIVA Polska na forum).

Pracownicy w tym VIMN może się ''wytrzeźwieją'' i zastanowią xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...