Skocz do zawartości

8TV


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że we Włoszech to nastąpiło przejęcie przez innego nadawcę, więc trudno się dziwić że zupełnie inny kanał wszedł na miejsce MTV. Tutaj to sam ZPR zmienia swoją własną stację muzyczną w ogólną. Dalej zachodzę w głowę po co w takim razie ta cała Nowa TV skoro to jest kanał tego samego typu. Nie mogli po prostu "oddać fartucha" komuś innemu w MUX 8? Mało to podobnych wniosków było? Przynajmniej jeden kanał będzie niewypałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez to ludzie będą od telewizji tradycyjnej odchodzić. Będą zarabiali sami na siebie, wszystko bez udziału widza i jego wpływu na cokolwiek, a telewizja będzie działała tylko dzięki reklamom. Już tak jest przecież. Zamiast robić swoje, robią to co wszyscy. Byle zysk był jak największy a koszta jak najmniejsze. Od czasów gdy tylko pojawiły się plotki zmiany Eski w Ósemkę przestałem oglądać ten kanał. Niech sobie robią co chcą, bez mojego udziału - i tak znajdzie się ktoś kto będzie te kanadyjskie seriale i filmy sci-fi klasy "Ż" oglądał, a producenci leków zapłacą i tak ładny pieniądz za przerywanie ich emisji. Taki hehe ze mnie buntownik - nie oglądam telewizji od nadawców co mają widza głęboko gdzieś i kierują się tylko i wyłącznie rynkiem. Wcale nie muszę patrzeć na coś, co mnie nie interesuje - jest jeszcze wiele innych kanałów w naziemnej.

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Od telewizji nowe pokolenie odchodzi, bo ma wiele różnych alternatyw obecnie. I nie ma nawyku oglądania TV. Każdy kanał jest nastawiony na zysk - od samego początku istnienia TV (nie licząc kanałów publicznych). A te naziemne w szczególności. ZPR osiągnął maksa w swojej działalności. I żeby przyciągnąć więcej osób, musi się rozwijać poszerzając grupę docelową swojej widowni. Telewizja dąży od zawsze do masowości, a nie do wyspecjalizowania.

I skąd wziąłeś te filmy i seriale w Ósemce? Kanał jeszcze nie nadaje, a nadawca nic takiego nie zapowiadał. To ma być kanał rozrywkowy. Te ostatnie mają być w Nowej TV, więc łaskawie nie wprowadzaj w błąd.


Nie buntownik, a maruda. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita

 

"Program Ósemki TV będzie miał charakter pasmowy. (...) Teleturnieje muzyczne i seriale dla młodych (w tym przede wszystkim te z dużą ilością muzyki), zaś wieczorem przewidziane w tygodniu pasma filmowe." :) 

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/150501/jakie-logo-kanalu-osemka-tv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Chiquita

Dobra dobra, bez banałów - bo pierwszy akapit był nimi wypełniony po brzegi i do niego odnosić się nie będę.

Rozrywkowy czyli jaki? Moim zdaniem najgorszy z możliwych, Mam pokazać Tobie ramówki kanałów z "Rozrywka" w nazwie? Tylko tego można się spodziewać. I jeszcze te głupoty o "rozwoju" czy "poszerzaniu" czegokolwiek. Usprawiedliwiaj dalej powstawanie klonów "Czwórek" i Polsatów 2.

 

Zarzuciłeś mnie wprowadzanie w błąd. Tymczasem to TY nie zauważyłeś czegoś tak oczywistego jak obecność szeroko pojętych "filmów i seriali" (jak najtańszych, by zarobić jak najwięcej) w ramówce Ósemki. Ósemka i Nowa będą nadawać dokładnie to samo.  Zrozumiałbym jeden, z czasem drugi ale dwa naraz są przesadą - tym bardziej że jeden wchodzi za kanał tematyczny, a drugi już sama nazwę ma idiotyczną.Dlatego istnienie dwóch takich samych kanałów dołączających do obecnej już sporej grupy kanałów o takiej tematyce można tylko właściwie zignorować, ewentualnie mogą one zastąpić na prywatnych listach kanałów mój ulubiony duecik spod znaku słonecznej telewizji. O ile będą trzymały jakikolwiek poziom, w co oczywiście wątpię.

Ciekaw jestem kto ZPRowi będzie dostarczał wypełniaczy ramówki. Kino Polska zbiera ochłapy z TVP, ATM z Polsatu. Czyli zostaje TVN, bo Puls odpada. Krótko mówiąc: "będzie się działo".

 

Niby taki ekspert...a jednak nie :P

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym celem Ósemki TV jest osiąganie dużo lepszych wyników, niż obecnie Eska TV, co nie będzie możliwe, jeżeli oferta będzie zbyt słaba. Wiadomo, że na początku będzie to kanał na poziomie Tele5 lub niewiele lepszy, ale ZPR to nie jest nadawca, który idzie na kompletną łatwiznę. Dlatego uważam, że Ósemka TV zasługuję na szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę pomysł uruchomienia jej był już wcześniej i miała być kanałem dla MUX 8. W konsultacjach przed uruchomieniem tego multipleksu przedstawili stanowisko, w którym sugerowali, że taki właśnie kanał powinien trafić do oferty telewizji naziemnej. Cytuję za newsem z satkuriera:
 

ZPR Media SA – zaproponowały dwa kanały uniwersalne, jeden kanał lifestylowy i jeden serialowo-filmowo-rozrywkowy.

 

A co czytamy na temat Ósemki?

 

 

Program Ósemki TV będzie miał charakter pasmowy. W paśmie porannym nadawana będzie muzyka oraz audycje poświęcone zdrowiu i fitness. W paśmie południowym znajdzie się muzyka, a także audycje muzyczne z udziałem gości (w tym powtórki weekendowych premier), po południu będzie można obejrzeć audycje na żywo, teleturnieje muzyczne i seriale dla młodych (w tym przede wszystkim te z dużą ilością muzyki), zaś wieczorem przewidziane w tygodniu pasma filmowe.

 

Czyli tak sobie to wymyślili.  I właściwie się to zgadza, nawet to że wniosek o zmianę koncesji złożyła ta sama spółka zależna. Tym drugim, bardziej filmowym miała być Nowa TV - wcześniej nazywana...TV# lub jak kto woli #TV. Nie wygrali konkursu, a i tak chcieli uruchomić swój drugi kanał. Dopięli swego.

I teraz dobre pytanie. Co to tak naprawdę oznacza? Czy gdyby ZPR wygrał oba konkursy, w których startował to mielibyśmy TV 8 i TV 9? I dlaczego nie możemy mieć ich teraz? Przecież to by lepiej nawet wyglądało niż jakby drugim kanałem dla "Ósemki" była "Dziewiątka" :P  I w ogóle czy jest sens, żeby Nowa była kanałem ogólnym z własnym serwisem informacyjnym i programami publicystycznymi skoro to można byłoby pokazywać na TV 8 i on był tym głównym kanałem ogólnym a ten drugi w całości filmowo-serialowym konkurentem dla Stopklatka TV i TVN 7 jak zakładano i wspomniano o tym w stanowisku konsultacyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita

 

"Program Ósemki TV będzie miał charakter pasmowy. (...) Teleturnieje muzyczne i seriale dla młodych (w tym przede wszystkim te z dużą ilością muzyki), zaś wieczorem przewidziane w tygodniu pasma filmowe." :)

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/150501/jakie-logo-kanalu-osemka-tv.html

I co ma mi ten link udowodnić? Ja tam widzę zapowiedzi kanału muzyczno-rozrywkowego, a nie filmowo-serialowego.

 

Rozrywkowy czyli jaki? Moim zdaniem najgorszy z możliwych, Mam pokazać Tobie ramówki kanałów z "Rozrywka" w nazwie? Tylko tego można się spodziewać. I jeszcze te głupoty o "rozwoju" czy "poszerzaniu" czegokolwiek. Usprawiedliwiaj dalej powstawanie klonów "Czwórek" i Polsatów 2.

Jakbyś nie zauważył, to większość kanałów TV ma charakter rozrywkowy. To szerokie pojęcie. A ZPRowi właśnie o powiększenie charakteru odbiorców chodzi. Wiem, że ci się nie podoba, ale może zaczekaj do startu kanału z tymi osądami? Wątpię, żeby był klon TV4 czy Polsatu. Tam nie ma muzyki. :P

 

Zarzuciłeś mnie wprowadzanie w błąd. Tymczasem to TY nie zauważyłeś czegoś tak oczywistego jak obecność szeroko pojętych "filmów i seriali" (jak najtańszych, by zarobić jak najwięcej) w ramówce Ósemki. Ósemka i Nowa będą nadawać dokładnie to samo.  Zrozumiałbym jeden, z czasem drugi ale dwa naraz są przesadą - tym bardziej że jeden wchodzi za kanał tematyczny, a drugi już sama nazwę ma idiotyczną.Dlatego istnienie dwóch takich samych kanałów dołączających do obecnej już sporej grupy kanałów o takiej tematyce można tylko właściwie zignorować, ewentualnie mogą one zastąpić na prywatnych listach kanałów mój ulubiony duecik spod znaku słonecznej telewizji. O ile będą trzymały jakikolwiek poziom, w co oczywiście wątpię.

Może i nie jestem na bieżąco (byłem daleko na wakacjach), ale nadal podtrzymuję, że wprowadzasz w błąd. Ósemka TV nie będzie kanałem filmowo-serialowym. To ma stanowić 10% ramówki. Czyli nawet nie połowę. Będą raczej zwykłe wypełniacze, a nie trzon kanału. To o czym piszesz, będzie w Nowej TV. Najwyraźniej kanały ci się mylą. Poczekajmy, bo nie znamy jeszcze ramówek. Wątpię, żeby ZPR wprowadził dwa takie same kanały. Nie ma w tym sensu.

Ciekaw jestem kto ZPRowi będzie dostarczał wypełniaczy ramówki. Kino Polska zbiera ochłapy z TVP, ATM z Polsatu. Czyli zostaje TVN, bo Puls odpada. Krótko mówiąc: "będzie się działo".

ZPR jest w stanie zdobywać samodzielnie licencje, bez pomocy. Umowa z SPI niewykluczona, zobaczymy.

 

Ja również uważam, że nadawca da radę i pozytywnie zaskoczy.

I teraz dobre pytanie. Co to tak naprawdę oznacza? Czy gdyby ZPR wygrał oba konkursy, w których startował to mielibyśmy TV 8 i TV 9? I dlaczego nie możemy mieć ich teraz? Przecież to by lepiej nawet wyglądało niż jakby drugim kanałem dla "Ósemki" była "Dziewiątka" :P 

Nie jestem przekonany do tych koncepcji cyferkowych w nazwie. Niby to lepiej, bo łatwo zapamiętać. Ale dla nadawcy gorzej, bo świadomość marki mniejsza. Moim zdaniem, lepiej żeby zdecydowali się na jedną wspólną nazwę przy wszystkich kanałach, np. Nowa 1 i Nowa 2. Łącznie będą mieli już 6 kanałów. "Co by było, gdyby" nie ma sensu się teraz zastanawiać. Nadawca miał na pewno jakiś plan. A jak nie, to koncepcję można dostosować. Może właśnie dlatego zmienią Eskę, bo w konkursie na MUX-8 dostali tylko jedno miejsce? Pewnie liczyli na więcej.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to na TV 4 czy Polsacie nie ma muzyki? A wcześnie rano czy późno w nocy to co? :D

Już ogarnąłem wyżej czym ma być TV 8, a czym będzie - to się okaże.

Współpraca z SPI już byłaby troszeczkę przesadą, jeśli tylko z nimi by się z nimi dogadali. Tam gdzie tylko oni dostarczają kontent jest trochę biednie - nawet ich kanały premium nie prezentują się okazale. Natomiast, jeśliby jakiś większy dystrybutor typu Monolith czy Kino Świat z nimi się zgadał to nawet by to jakoś wyglądało.

Właśnie, powinno to być spójne. TV 8 i TV 9 albo Nowa 1 i Nowa 2 / Nowa TV i Nowa Kino (jak w Czechach :P). Pomysł na razie widać w tym, że chcieli mieć takie właśnie dwa kanały w MUX 8 i te właśnie kanały mieć będą - tylko jeden w MUX 1 a drugi w MUX 8 i pewnie z tego wynika rozbieżność w nazwie. Na razie kombinują co zrobić z tym fantem, nic jeszcze nie uruchomili, chyba mogą nawet jeszcze zmienić nazwę. Pozostaje czekać. Najwyżej okażą się niewypałem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska TV pozostanie na satelicie i kablówkach, a w DVB-T Eska zostanie zastąpiona Ósemką TV.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przystankowym. Poprawiono niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sytuacja kojarzy mi się ze zamianami, które nastąpiły we Włoszech kilka tygodni temu. MTV Italia w DVB-T zmienił nazwę na MTV8, następnie po kilku miesiącach został zastąpiony przez niemal niezwiązaną z muzyką telewizję TV8, jednak MTV8 na satelicie i w sieciach kablowych pozostał (lecz powrócono do starej nazwy MTV Italia). W Polsce będzie podobnie, a zmiana licencji Eska TV to tylko swego rodzaju sposób na "podmiankę" tej stacji przez bardziej wypchaną serialami i programami rozrywkowymi Ósemka TV.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie... Jeżeli Eska TV zmienia nazwę na Ósemka TV, to dotyczyć się będzie także wersji HD ? Wiem, że nic nie było na razie oficjalnie napisane, ale może już ktoś z nas wie ?

Jak to, nie było? Oficjalnie wydano komunikat, o podmianie Eski w Ósemkę. Dotyczy to też wersji HD (to jeden i ten sam kanał). W sieciach kablowych i na satelicie, także dojdzie do podmiany.

 

Eska TV u operatorów powróci, ale na innej licencji wydanej kanałowi przez KRRiT. Ósemka przejmie cały zasięg Eski TV, więc nadawca musi zbudować go od zera. Także wersji HD.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Chiquita

 

Dziękuję za odpowiedź :) O taką mi chodziło. PS. Chyba Ósemka jeszcze na wrzesień nie wystartuje, bo EPG do końca 9 miesiąca ma naziemna.info, w których są zawarte programy takie jak: "Osiem na osiem" i "Osiem przed ósmą".

 

EDIT:

 

Start Ósemki najpóźniej 1 listopada jak podaje sat info 24 . pl ;) 

Edytowane przez JohnnyBravo97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...