Skocz do zawartości

8TV


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stacja Eska TV nie zniknie z rynku, nie zostanie też całkowicie zastąpiona nową stacją, Ósemka TV.

Ósemka TV zastąpi Eskę TV jedynie w DVB-T, czyli w telewizji naziemnej. Eska TV nadal będzie dostępna w przekazie satelitarnym i w sieciach kablowych.

Stacja Ósemka TV będzie nową, oddzielną stacją telewizyjną.

 

W związku z powyższym, na forum pozostają oba wątki. W zależności od tego, o której stacji chcemy dyskutować, należy to czynić w odpowiednim wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie wiadomo jak do końca będzie z przekazami w sieciach kablowych i na satelicie. Może być także tak, że Ósemka TV wejdzie całkowicie na feed gdziekolwiek tam gdzie jest ESKA TV. I tak właśnie chyba będzie. A "nowa" ESKA TV będzie musiała wszystko budować od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz, drogi modzie. I również dałeś się wprowadzić w błąd tym zamieszaniem. Marka ESKA owszem, nie znika. Ale kanał "Eska TV" tak - zostanie zastąpiony "Ósemką TV" we wszystkich dotychczasowych sposobach dystrybucji (tak mówi koncesja KRRiT). "Ósemka" przejmuje cały zasięg. ZPR dostał nową koncesję od KRRiT na nowy kanał, do którego przeniosą markę ESKA. Technicznie rzecz biorąc, to nie będzie ten sam kanał. Zasięg będą musieli budować od zera.

 

"Ósemka TV" nie będzie więc nowym kanałem, bo koncesja pozostaje ta sama (obecna ESKA TV, tyle że o zmodyfikowanej nazwie i zawartości programowej).

 

Nie wiadomo też, czy w nowej ESCE nie zdecydują się wprowadzić jakichś zmian w programie, albo w oprawie. Więc tym bardziej tematy powinny być 3 oddzielne, jeśli już.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz, drogi modzie. I również dałeś się wprowadzić w błąd tym zamieszaniem. Marka ESKA owszem, nie znika. Ale kanał "Eska TV" tak - zostanie zastąpiony "Ósemką TV" we wszystkich dotychczasowych sposobach dystrybucji (tak mówi koncesja KRRiT). "Ósemka" przejmuje cały zasięg. ZPR dostał nową koncesję od KRRiT na nowy kanał, do którego przeniosą markę ESKA. Technicznie rzecz biorąc, to nie będzie ten sam kanał. Zasięg będą musieli budować od zera.

Ale to nie oznacza, że podobne zamieszanie trzeba robić na forum. :P Na szczęście nasze forum nie potrzebuje koncesji, więc KRRiTV się nie przyczepi, jak nie będziemy mieszać w tematach na forum tak, żeby wszystko było zgodne z koncesją. :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita, to są szczegóły, co za co, po co i dlaczego. Sprowadza to się wszystko do tego, że na rynku będzie zarówno Ósemka TV, jak i Eska TV. Takie tematy istnieją na forum, więc nie ma po co kombinować.

Edytowane przez Barti
Usunięto zdublowaną treść postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz, drogi modzie. I również dałeś się wprowadzić w błąd tym zamieszaniem. Marka ESKA owszem, nie znika. Ale kanał "Eska TV" tak - zostanie zastąpiony "Ósemką TV" we wszystkich dotychczasowych sposobach dystrybucji (tak mówi koncesja KRRiT). "Ósemka" przejmuje cały zasięg. ZPR dostał nową koncesję od KRRiT na nowy kanał, do którego przeniosą markę ESKA. Technicznie rzecz biorąc, to nie będzie ten sam kanał. Zasięg będą musieli budować od zera.

 

"Ósemka TV" nie będzie więc nowym kanałem, bo koncesja pozostaje ta sama (obecna ESKA TV, tyle że o zmodyfikowanej nazwie i zawartości programowej).

 

Nie wiadomo też, czy w nowej ESCE nie zdecydują się wprowadzić jakichś zmian w programie, albo w oprawie. Więc tym bardziej tematy powinny być 3 oddzielne, jeśli już.

To, że państwowa biurokracja jest zawiła, nie znaczy, że musimy się do niej także na forum stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zdecydowanie przeceniasz.rolę KRRiT. Organ państwa, nie może zakazywać nadawcom zmian zawartości swoich kanałów. Tu chodzi w końcu o zarabianie, a nie nadawanie dla samego nadawania. Państwo też czerpie zyski z licencji. Więc, trzeba się jakoś dogadywać. Skoro ZPR chce zmian, bo nie ma już większych możliwości rozwoju, to z jakiej racji ma być zakaz? Troska o widzów wchodzi w rolę, tylko w przypadku telewizji publicznej.


Kanał nie straci muzyki, więc w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Więc trzeba się jakoś dogadywać" :) Lepiej bym tego nie ujął, zwłaszcza w odniesieniu do tej instytucji.

Jasne, że może zakazywać, ma taką możliwość, a to że z niej nie korzysta to już inna sprawa. Widocznie im taki stan pasuje, ciekawe czemu ;)

Dobro widza powinno być numerem jeden, nieważne czy to telewizja publiczna czy prywatna. Gdy ten organ się zapatrzył tylko na interes swój oraz nadawców to potem powstają kwiatki, że "w końcu na Ósemce też będzie muzyka" :D  To tak jakby powiedzieć, że TVN jest kanałem ezoterycznym bo emitowane są tam po nocach tego typu programy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zdecydowanie przeceniasz.rolę KRRiT. Organ państwa, nie może zakazywać nadawcom zmian zawartości swoich kanałów. Tu chodzi w końcu o zarabianie, a nie nadawanie dla samego nadawania. Państwo też czerpie zyski z licencji. Więc, trzeba się jakoś dogadywać. Skoro ZPR chce zmian, bo nie ma już większych możliwości rozwoju, to z jakiej racji ma być zakaz? Troska o widzów wchodzi w rolę, tylko w przypadku telewizji publicznej.

Kanał nie straci muzyki, więc w czym problem?

Nie może zakazywać. To niech sobie nadają. Na Arabsacie. A to, że miejsce w NTC jest dobrem rzadkim i dlatego KRRiT powinna wykazywać się daleko idącą skrupulatnością, obecny szef KRRiT podkreślał wielokrotnie. Szkoda, że ostatnio słabo mu to na praktykę przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo, a raczej wcale. To jest PR-owa gadka a wszyscy wiedzą jak jest naprawdę. Kto mu się bardziej spodoba ten ma lepiej. Zawsze w razie czego się da jakąś nonsensowną karę, tu się zmianę koncesji klepnie, a gdzieś indziej zgodzi na więcej powtórek. Hajs się zgadza? Problemu więc ni ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Więc trzeba się jakoś dogadywać" :) Lepiej bym tego nie ujął, zwłaszcza w odniesieniu do tej instytucji.

"Dogadywać" w sensie: skoro oni płacą i my mamy z tego korzyści, to nie rzucamy im kłód pod nogi. Taką współpracę uważam, za wręcz wskazaną.

 

Jasne, że może zakazywać, ma taką możliwość, a to że z niej nie korzysta to już inna sprawa.

"Formalnie" może. Ale w praktyce, moim zdaniem, zakaz oznacza ingerowanie w wolny rynek. Jego rozwój jest zależny od elastyczności regulatora.

 

Widocznie im taki stan pasuje, ciekawe czemu ;)

Temu, że zdają sobie sprawę ze znaczenia oglądalności. Zainteresowanie widzów jest zmienne, więc wykazaliby się niezwykła ignorancją nie biorąc jej pod uwagę.

 

Dobro widza powinno być numerem jeden, nieważne czy to telewizja publiczna czy prywatna.

Tutaj znowu się nie zgodzę. Państwo musi brać pod uwagę interesy wszystkich. Czyli, w tym przypadku, KRRiT uśrednia dwie wypadkowe strony - nadawców i odbiorców.

 

Gdy ten organ się zapatrzył tylko na interes swój oraz nadawców to potem powstają kwiatki, że "w końcu na Ósemce też będzie muzyka" :D  To tak jakby powiedzieć, że TVN jest kanałem ezoterycznym bo emitowane są tam po nocach tego typu programy :P

I o ile pamiętam, badania MEC wykazały, że widzowie NTC niespecjalnie tęsknią do kanałów muzycznych. Więc, proszę nie powtarzaj już tych bzdur. Jakoby KRRiT nie uwzględniała w tej zmianie ich potrzeb. Pamiętaj, że oferta NTC została przemyślana tak, żeby zaspokajać podstawowe potrzeby w dostępie do TV. Więc, istnienie dwóch kanałów muzycznych stanowiło do tej pory mały bonus. Nie ma potrzeby, żeby na muxach nadawały 2 kanały muzyczne równocześnie. Naturalnie, że odpadł ten z mniejszą oglądalnością. Nadawca spróbuje inaczej dotrzeć do większego grona widzów. I muszę po raz kolejny przypomnieć, że ten kanał nie zaistniał ze względu na swoją tematykę. A Ósemka TV nie będzie kanałem stricte muzycznym, tylko rozrywkowym z elementami muzyki. Poszerza tematykę, żeby przyciągnąć więcej widzów (niekoniecznie tych samych, zainteresowanych tylko muzyką).

 

-----------------------------------------------------------

Nie może zakazywać. To niech sobie nadają. Na Arabsacie. A to, że miejsce w NTC jest dobrem rzadkim i dlatego KRRiT powinna wykazywać się daleko idącą skrupulatnością, obecny szef KRRiT podkreślał wielokrotnie. Szkoda, że ostatnio słabo mu to na praktykę przechodzi.

Dobro rzadkie ma to do siebie, że powinno korzystać jak najwięcej osób z tego co jest. Czyli, zmiana EKSKI TV w Ósemkę TV, jest zgodna z tą zasadą. Zdjęto ograniczenie tematyki, żeby przyciągnąć więcej ludzisk. Wpisujesz się w typowo Polskie maruderstwo: Dano mi coś raz, to ma tak być zawsze i koniec. Nic innego mnie nie obchodzi. Nie lubię takiego formalizmu. Widownia jest żywa, więc i także nadawcy. Zresztą, psychofanów Eski jest mało, poradzą sobie ze stratą. Szczególnie, że marka z rynku nie znika. Będzie dostępna na satelicie i w kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem konserwatystą. Ale czy ja wiem, czy zmiana z papki muzycznej na papkę mniej muzyczną to jest aż taka zmiana na lepsze. Zmiana mnie dziwi o tyle, że KRRiT tak się zawsze broniła przed przyznaniem, że taki a nie inny wybór stacji w konkursach był błędem, a te ostatnie zmiany w NTC są jakby przyznaniem się do błędu. Tylko szkoda, że Jan Dworak wstydzi się otwarcie to przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo, a raczej wcale. To jest PR-owa gadka a wszyscy wiedzą jak jest naprawdę. Kto mu się bardziej spodoba ten ma lepiej. Zawsze w razie czego się da jakąś nonsensowną karę, tu się zmianę koncesji klepnie, a gdzieś indziej zgodzi na więcej powtórek. Hajs się zgadza? Problemu więc ni ma.

Wszyscy, czyli nikt. I nic nie wiedzą, snują tylko swoje teorie spiskowe i marudzenie. Ja jasno wyjaśniłem powody, dla których nie powinno się robić zakazu nadawcy w tym przypadku. Zmiana nie jest specjalnie istotna.

 

Kara za chęć zyskania widzów? Nonsens.

 

--------------------------------------------------------------------

Nie jestem konserwatystą.

Jesteś, i to nawet do przesady. Ignorujesz argumenty, które nakreśliłem wyżej. Ważniejsze jakieś zmyślone zasady. :roll:

 

Ale czy ja wiem, czy zmiana z papki muzycznej na papkę mniej muzyczną to jest aż taka zmiana na lepsze.

"Zmiana" nie jest synonimem słowa "lepsze". Jak wyjdzie, to się dopiero okaże w praniu. ;)

 

Zmiana mnie dziwi o tyle, że KRRiT tak się zawsze broniła przed przyznaniem, że taki a nie inny wybór stacji w konkursach był błędem, a te ostatnie zmiany w NTC są jakby przyznaniem się do błędu. Tylko szkoda, że Jan Dworak wstydzi się otwarcie to przyznać.

Teraz to już wypisujesz totalne bzdury. Wtedy, kiedy decydowana o sprawach wyboru kanału. Nie wiedziano nawet, czy w ogóle NTC wypali. Więc, nie może być mowy o żadnym błędzie. Stacja przecież wypaliła, nie zbankrutowała. Po prostu modyfikuje się plany. NTC się rozwija i będzie nadal rozwijać. Ósemka nie jest ostatnim tego przejawem.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTC rozwija się pod względem ilości kanałów, co oznacza jeszcze większą konkurencję. Nadawcom coraz trudniej będzie utrzymać obecnych widzów, a tym bardziej zyskać nowych. Dlatego w NTC najlepiej jest mieć kanał ogólny, który w przeciwieństwie to kanałów tematycznych nie ma większych ograniczeń w rozwoju oferty. Nadawcy są tego świadomi, dlatego w miejsce tematycznych Eska TV i PSN pojawią się bardziej ogólne Ósemka TV i Super Polsat, a skoro w MUX 8 pojawią się kolejne 4 kanały ogólne, to znaczy, że KRRiT również jest świadoma tej całej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś, i to nawet do przesady. Ignorujesz argumenty, które nakreśliłem wyżej. Ważniejsze jakieś zmyślone zasady. :roll:

"Konserwatyzm (łac. conservare – zachowywać, dochować zmian) – ideologia, która bazuje na hasłach obrony porządku społeczno-gospodarczego oraz zachowywania i umacniania tradycyjnych wartości, takich jak: religia, naród, państwo, rodzina, hierarchia, autorytet, własność prywatna. Konserwatyści chcą obronić stary porządek ze względu na przekonanie o ewolucyjnym charakterze zmian społecznych." Nie ma tu nic mowy o tym, żeby ludzie trzymający się zasad (czy to zmyślonych - relatywiści - czy to obiektywnych, jak ja - personalista) musieli koniecznie być konserwatystami.

 

Teraz to już wypisujesz totalne bzdury. Wtedy, kiedy decydowana o sprawach wyboru kanału. Nie wiedziano nawet, czy w ogóle NTC wypali. Więc, nie może być mowy o żadnym błędzie. Stacja przecież wypaliła, nie zbankrutowała. Po prostu modyfikuje się plany. NTC się rozwija i będzie nadal rozwijać. Ósemka nie jest ostatnim tego przejawem.

Akurat kwestie finansowe były tylko jednym z aspektów badanych przez KRRiT. Zresztą polska konstytucja nie narzuca materializmu jako wiodącej ideologii w działaniu organów państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki "ogólny"? Coś mnie ominęło? Prezes ESKI mówił wyraźnie, o profilu muzyczno-rozrywkowym. Zmyślasz. :P

Prędzej dorabiam niż zmyślam :) to taka subtelna, delikatna różnica. A czy coś Cię ominęło to nie wiem, tego to już nie będę sugerować :)

Po prostu już kilka kanałów o tym profilu mamy w naziemnej.  I co tam jest ciekawego? Muzyka w śladowych ilościach, najczęściej po nocach. Kino klasy Z. Powtórki kabaretów lub programów/filmów/seriali, które spadły z innych anten tego samego nadawcy. Czym więc one są jeśli nie kanałami ogólnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest oczywista. Jeśli nadawca wygrał konkurs na określony profil stacji to tego profilu powinien się trzymać. Jeśli uznaje że nadawanie w DVB-T danej stacji jest dla niego nieopłacalne to dziękujemy i rozpisujemy nowy konkurs na nową stację o takim samym profilu. Dopiero jak wtedy nie było by chętnych to można by było rozpisać konkurs na stację o innym profilu tematycznym. Jakoś w takich Czechach nie ma problemu aby w DVB-T było kilka kanałów muzycznych, kanał sportowy, filmowy itp itd. U nas jak tak dalej pójdzie to zostaniemy z samymi tworami typu ATM, TV6, Super Polsat itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...