Skocz do zawartości

Dreambox 900 UHD


asiafan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowe  pytanie.  Czemu tutaj  brak  drugiej głowicy  DVB-T2 dostępnej  do wyboru  jako dodatkowo.

Bo prawdopodobnie trudno było zamówić tak małą partię chipów.  Scalaki są w ofertach u producentów ale ilość zamawianych sztuk to raczej idą minimum w setkach tysięcy ale raczej milionach sztuk inaczej nie opłaca się przestawiać parku maszynowego na takie króciutkie serie. Łatwiej jest producentów klepać pamięci jak leci do jeden typ pasuje dla setek/tysięcy zamawiających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i  tak chyba  poszli   po "Chińsku"  czyt  po kosztach a  efekty  takie   

Cytat jednego z właściciecia który ostro testuje.  Bo osoby które mają tylko 13+19 east to troche słabo jak na testy

 

Cytat znanego admina z forum  warto się z tym zapoznać szeroko.

 

 

Z CI przez chwile myslalem ze juz będzie OK ale jednak ZONK !
Wczoraj wykonałem tak jak zaproponował Adaś z forum DVHK tzn od nowa fw etc... włożyłem moduł CI (bez +) modul pokazał się !
Następnie włożylem CI+ i juz d..... co chwila wyskakuje monit nie można zainicjować modułu nawet jak włożę ten który przed chwilą działał.
Ponownie wgrywam image i wkładam od razu CI+ i tutaj od razu dostaje monit że nie można zainicjować modułu.
Trzecia próba tak jak pierwsza - analogicznie.

Nie wydaje mi się aby tam się coś zmieniło popatrzcie na model 520 za chwile 525 ? Modele 7020 v1 za chwile v2
O czym to świadczy ? Tam się nie naprawia błędów tylko wydaje nowy model...

 

Dalszy negatywny  rozmów wklejać  nie bede tylko odsyłam fo forum  i zgodze się z tym że   to wszystko jest podobne jak Amilight Philipsa   przerest treści nad formą  jednak w Dreamach to już wygląda na to że to raczej ich tam przerasta to co chcieli zrobić. 

 

Nic  ja czekam może pojawi się box z 2 czytnikami kart     GIGABLUE  4k  Ultra  QUAD  . Ciekawe w jakiej cenie.   Open ATV już w zasadzie jest dostępnie niemal na każdym boxie.

 

Co do boxa  sat+dvbt .  Dreambox  nie może    ale jakoś inni  mogą  ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do boxa  sat+dvbt .  Dreambox  nie może    ale jakoś inni  mogą  ? :D

 

 

Coś udowodniłeś? Nic. Stek dziecinnego hejtu powstały w sumie ze strzępków jakiś (ponoć) "cytatów".  Jak zwykle zresztą.

Najlepsze jest podawanie nieprawdy by móc sobie pohejtować.   

 

http://www.ebay.de/itm/Dreambox-DM525-HD-Combo-1x-DVB-S2-1x-DVB-C-T2-Tuner-PVR-ready-FullHD-1080p-H-265-/181520839522?hash=item2a437c3362:g:GcgAAOSwopRYff4R

 

Podobno nie ma takich głowic u Dreamboxa.  

 

To że nie wiesz jak wygląda zakup podzespołów elektronicznych w praktyce to mnie nie dziwi. Jestem w trakcie realizacji zleconego projektu. Od ponad nastu dni trwa mordęga z zakupem zestawu elementów do prototypów. Dlaczego mordęga bo problem już jest na poziomie typoszeregu rezystorów SMD. Pomijam potencjometry nastawcze SMB bo inny producdent to inny footprint i inne "klisze" dla PCB nie mówiąc już o przygotowaniu zlecenia maszynowego montażu. Jeden ze znanych sprzedawców z mojego miasta to odpowiedział że mam sobie poczekać do połowy ale i tak nie gwarantują ze te kilka rezystorów i kondensatorów MLCC będzie dostępnych bo pierwszeństwo mają ci co nawet później złoża zamówienie ale z dużymi ilościami.  Kupowanie u wielu dostawców no super - np. 3 rezystory, dwa kondensatrory i może jedne 7905 w obudowie DPACK u 5 różnych dostawców za granicą. Koszty wysyłek... Dobrze że znajomy nawinął profesjonalnie na porządnej szwajcarskiej nawijarce trafo sieciowe bo profesjonalni wykonawcy toroidów podali terminy dłuższe niż 5 tygodni... Inny element a inny footprint, a no to znowu poprawki w projekcie PCB, w opisach na PCB, dokumentacji, BOM, plikach CAM i koszt kolejnego wykonania płytki pomijając już tracony czas na weryfikacje projektu u wykonawcy PCB.... Tak wygląda prototypowanie a to samo czeka na etapie produkcji. Niestety partia produkcyjna to i tak będzie jakieś kilka tysięcy sztuk bo dla "złotouchych". Ale to nie mój problem. Prototyp. płytka, pomiary. Etap finalnego zlecenia produkcji to już też ostatnia rata monety. To jest po mojej stronie,.  

 

 

Na koniec czy możesz przetłumaczyć na polski np. ten bełkot: "Pokaż jak pracuje takiego właściclelowi Polsatu szybkośc przełączania kanałów (...)"

Edytowane przez lampomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

W sklepie Hollex jest dostępny box Dreambox DM900 Ultra HD Triple. Z opisów wynika, że ten tuner ma potrójną 2xDVB-S2X, 1xDVB-T2/C:

 

Jest to też pierwszy odbiornik tej firmy obsługujący nowy standard transmisji satelitarnej DVB-S2X (do 32 APSK). 
Pozwala m.in. odbierać kanały multistream z pozycji 5W

 

Z wcześniejszych opisów w necie można było wyczytać, że ta głowica "działa idealnie", tylko nie odbiera kanałów DVB-S2X. Czy ten "nowy" box ma inną głowicę, czy z opisami w necie jest "coś nie tak"?

 

http://www.hollex.pl/odbiorniki-linux-hd/2796-odbiornik-dreambox-dm900-ultra-hd-triple

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem się zapytać, czy ktoś testował ten tuner z głowicą DVB-S2X? Daje sobie rade z niskim Symbol Rate? Czy działają na niej płynnie paczki RMF na Astrze 23,5E?

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Myślę o zakupie tego tunera w wersji triple, tylko jakoś nigdzie nie mogę odszukać info czy na oryginalnym sofcie bez problemu działa moduł Cyfrowego Polsatu. Będę wdzięczny za konkrety w tej sprawie. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oczywiście że działa tym bardziej że moduł CP jest w trybie Legacy.

Ustawiasz to w opcji modułu i nie trzeba nic dogrywać. Moduły CI+ na image DMM też działają (takowe image używam) z modułem Tricolor (CI+).

Transponder 11677 V 1024 odbieram bez problemów stacje radiowe grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@asiafan

Oczywiście że można. Głowica niczym nie różni się od wersji dual poza tym że ma właśnie dodatkowy DVB-T2.

Trzeba uważać bo są z obsługą MIS oraz bez obsługi.

 

@stephan94

Głowica dual (MIS, S2X) jeśli chodzi o czułość jest na poziomie SX88 oraz AS4K.

Mamy możliwość wpisania ID strumienia multistrem oraz trybu (root, gold)

Skin używany przeze mnie to klasyka MetrixStyleHD ale z modyfikacją, którą wykonał dla mnie kolega @pkpk

Daliśmy wartości VPID, APID, SID, PMT oraz CAID z jakiego korzysta dany kanał. Takie informacje lubię mieć pod ręką od razu. Chciałbym wydobyć jeszcze informacje viedo szczególnie mam tutaj na myśli HEVC jako że na obecną chwilę tuner informuje mnie tylko czy kanał jest w MPEG-2 czy MPEG-4.

 

269775712.5W.jpg

 

3864128PLS.jpg

 

3304473osd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Używa ktoś modułu NC+ w dreamboxie? Mam pytanie czy nagrania są zaszyfrowane i po skopiowaniu na dysk nie będzie można ich odtworzyć? To samo ma miejsce jeśli spróbojemy wejsc w openweb i streamować takie nagranie albo kanał na żywo bezpośrednio z dekodera w obrębie domowego wifi - czy jest to możliwe ? Zastanawiam się czy wziąść tego dreamboxa + moduł czy ich dekoder 4k ultrasuperhd. Jeśli z nagraniami nie można nic zrobić-nawet streamować ich z dekodera po wifi albo nie można streamować kanałów live z dekodera to jakie są przewagi dreamboxa z modulem CI nc+ nad wzięciem ich dekodera z obsługą 4K ?

 


 

 

PS

Czy ten modul od NC+ jest "dwusciezkowy" tzn czy pozwala na nagrywanie lub oglądanie dwóch kanałów jednocześnie - czy wysyła uprawnienia wtedy poprawnie do obu tych kanałów?

Edytowane przez pieczarra88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 6.12.2017 o 01:14, zuchnet napisał:

Głowica seryjna w którą wyposażony był 900 była lekko mówiąc kiepska.

Modele dual oraz triple to bardzo dobre głowice także śmiało mogę polecić.

Używam image experimental skin oczywiście można dostosować sobie do własnych potrzeb.

Dotyczy  której kiepskiej?

 

Mówisz  triple to bardzo dobre.   Tylko znowu które?   Te  http://hevex.pl/index.php?p55,dreambox-900-uhd-4k-triple-2xdvb-s2x-1xdvb-t2-c

?

 

Strasznie  ubogo jeśli chodzi o image.   Tylko   1   experimental  na to GP4  i w zasadzie tyle. Troche  bieda w sumie. Ciekawe czy ten skin jest dostepny na Vu+

 

 

 

Rozważam jeszcze  GIGABLUE  bo jest też  DVB-S2X ale tylko w DE.U nas  tylko jako dodatkowa głowica. A mnie interesuje  DVB-T2 jako dodatkowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie powinienem tego robić, ale **uj. Zamówiłem DM900 z głowicą triple S2X MS. Za całość wyszło 242,90 Euro, czyli 1082,54zł.
Wiem, że nie jest to najnowszy tuner, ale choroby wieku młodzieńczego ma już za sobą(?), a mi zależało na wyświetlaczu LCD, wejściu HDMI oraz S2X i MS.  DM920 odrzuciłem, bo głowica triple spokojnie mi wystarcza i nie potrzebuje kolejnego slotu. Poza tym różni się tylko pamięcią flash i 2xCI.
VU+ odpada, bo nie ma głowic SiLabs, a będę go używać pod obrotnicą, więc dużego wyboru nie było.
https://www.ebay.pl/itm/Dreambox-DM900-UHD-4K-E2-Linux-PVR-1xTriple-Multistream-Sat-Receiver-Schwarz/362685952930

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...