Jump to content

Dreambox 900 UHD


Recommended Posts

d4bc69b7df572fefgen.jpg

 

 

Ciekawe czy to ten słynny goliath

 

DreamboxOS
- Dreambox APi
- Dual Core 10k DMIPS CPU
- MPEG-2 / H.264 Decoder
- H.265 Decoder UHD
- 2GB Ram
- 8GB Flash (MMC)
- Smardcard Reader
- 2x HDMI 2.0
- 3 Zoll Color LCD Display (denk ich mal, 7,6cm)
- S/PDIF digital bitstream out
- 100/1000 Mbit/s compatible Ethernet Interface
- USB 3.0
- SD Cardreader
- Internal 2,5" Harddisk xxx
- Common Interface xx
- EPG Electronic Program Guide
- USB Service Port
- DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2, USALS
- Abmessung 230 mm x 187 mm x 60 mm (grob, genau kann man es nicht lesen)

 

 

Nie podane jaki proc  czy to ARM?   Jest  1gbit        ile czytników kart?    jakie CI+  dla kontentu Wandałowicza   telekontent 4k itp

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Widziałeś  gdzies kiedyś  Chinśkiego  boxa z 2x CI  nie licząc   klona  Vu+?      Dream ten co widzisz nie ma nic wspólnego z Dream z DE.  Bardzo możliwe że tylko Vu+ Ultimo 4k ten który się pojawi będzie 2x CI+ . Cała reszta czyli Vu+ Uno 4k i GIGABLUE też będzie mięc  1.  Teraz idzie się na share i IPTV  jako priorytet. No i KODI.

 

To po prawej jest ciekawe.

 

=cislot2a.jpg

 

Skoro takie coś można sobie zapodać do karty  DVBS do kompa i zdekodować płatne abo  to do tuner  kto wie .Tylko wiadomo  lutowanie  płyta głowną wspracie sprzętowe.

 

Można w zasadzie podziękować tym co wymusili stworzenie parowania sprzętowego bo nawet CI+  uniemożliwia oglądanie i nagrywania 2 kanałów jednocześnie.

Link to post
Share on other sites

Mnie najbardziej interesuje złącze HDMI 1.4 IN. Jakie jest jego zastosowanie?

 

Wbrew pozorom bardzo przydatne. Mając tuner sat i jakieś HTPC nie ma potrzeby posiadać telewizora a jedynie monitor. Te zazwyczaj mają jedno wejście HDMI. Nie każdy jest bezkrytycznym łykaczem marketingowo napędzanej pogoni za przekątną i listą bezużytecznych bajerów.

 

​Wśród młodych ludzi u których to komputer jest głównym sprzętem elektronicznych to telewizora w ogóle nie ma bo i po co on?  Jakiekolwiek HTPC zabija słabiutkie Smart TV w przedbiegach. Telewizor i Smart TV OK głównym odbiorcą starsi ludzie lub oporni ma myślenie (wymiana żarówki to problem - i nie piszę sarkastycznie - to już robi się wręcz plaga), którzy nie czują iż mając komputer to przepłaciłi za telewizor, a na pewno za Smart TV. Zresztą wielu osobom tłumaczyłem iż dopłacanie za Smart TV w kupowanym telewizorze nie ma żadnego sensu. Zobaczyli, przyznali rację a dość szybko zauważyli że z kupionego telewizora korzystają jedynie jako monitora.

 

Wejście HDMI to coś co brakowało w tunerach. Im mniej pudeł, kabelków pilotów tym lepiej. Taka jest ogólna tendencja na rynku. Ponadto tradycyjna telewizja umiera (no może nie tak drastycznie ale sporo straciła i traci nadal w udziale mediów) - głównie wśród młodzieży, która woli smarffony, tablety generalnie (okrojony jak dla mnie) internet do kilku portali.

 

 

 

Już byłoby prawie idealnie, tylko czemu 1x CI?  :/

 

Bo tak naprawdę to po co więcej dla większości "targetu". Główny rynek (w szerszym kontekście a nie nasze zaściankowe nadał podwórko) to będą tunery kablowe - satelita jest niszą. Jak płatna TV (której coraz trudniej powstrzymać odpływ klientów) to zazwyczaj jest wybór w zasadzie jedno z jednego albo jedno z dwóch gdzie jedna opcja w sumie zawiera tę drugą. Owszem w tej niszy jest (pod)nisza maniaków, którzy deklarują konieczność posiadania nastu platform-  OK ale dla nich to nawet 2*CI to za mało.  Zresztą  na modelu 900 nie skończy się będzie(ą) jeszcze wyższy(e) model(e).. Dreambox obecnie odmiennie niż jak to miało wcześniej zaczął od najbardziej budżetowych modeli. Bo w sumie te drogie to tak szybko się nie wymienia a popularnośc to się zdobywa budżetowymi modelami.  Szybko po modeli 520 wyszedł model 525, więc uważa że będzie też 900 z "drobnym" dodatkiem niezależnie od bardziej wypasionego modelu (9000 UHD?)

Edited by lampomaniak
Link to post
Share on other sites

Dla mnie to co teraz pojawia się na rynku to przepraszam "śmiech ba sali" dobrze wiemy że tunery typu VU czy DMM nie są produkowane z myślą o panu M. Nowaku lecz o bardziej zakręconych użytkownikach. Pan Nowak idzie do CP czy nc+ i bierze od nich HD6000  i fajnie jak ma za 49.90zł z promocją za 1zł przez 6 miesięcy.

Pamiętajmy że teraz niemal 90% platform paruje a dla takich jak my jeśli nie chcą klocka od operatora przewidziane są moduły CI+  już niemal wszędzie. Co mi po odbiorniku UHD który ma 1xCA i 1xCI w którym nie pracuje dość często moduł CI+. 

Jak najbardziej popieram parowanie aby wyeliminować sharing ale tutaj powinni też zastanowić się producenci komu taki UHD z 1 CA ma posłużyć w tych czasach. Jeśli już rozmawiamy o sprzęcie indywidualnym to 4xCI to powinien być już dawno standard (bardzo dobrą drogę po raz pierwszy obrał model 8000) dlaczego to nie jest kontynuowane ? z 4 CI wracają na 1CI ? Okej model 900UHD może nie będzie flagowym modelem UHD tej marki ale już na starcie kaleczą go 1CI.

Po co mi ten kolorowy wyświetlacz w dobie TV 55" UHD będę patrzeć na niego czy na TV ? rzeczy podstawowe które powinny być na pierwszym planie są na samym końcu. Może zaczną bawić się w wyświetlacze HD który będzie miał większą przekątną ?

Dreambox odwrócił się od swoich klientów teraz zbiera za to żniwo i jeszcze długo będzie zbierał w tych czasach o klienta się dba tak jak wspominałem wcześniej pan Nowak po taki tuner nie idzie do sklepu.

To co teraz wypuszczają nie potrafię nazwać jakoś sensownie - badają rynek ? myślą że jaki w końcu obniżyli cenę to sprzedaż wzrośnie ? Nie na pewno nie i idąc ich tokiem rozumowania model 9000 może się wcale nie pojawić bo te klocki które teraz dają nie znajdą nabywców pomimo iż cena atrakcyjna.

Jak nie otrząsną się i nie wyjdzie naprawdę dobry kombajn typu 8000 tylko że jeszcze bardziej rozbudowany za normalne pieniądze to wszystko szlak trafi... jeśli chcą aby klient do nich wrócił muszą zaoferować "petardę" z konkurencyjną ceną a nie coś co już jest pod inną marką ...

Link to post
Share on other sites

Z listy w podpisie to: HD+, MTV, Skylink, Tivusat, Freesat Romania, Freesat Sky, Fransat  działa  publicznie w oscam. Pozostałe działają niepublicznie. Chyba został wybór taki, że po 1 tunerze z CI+ tam, gdzie potrzebujesz CI+ i tyle. Bo nawet gdyby był drugi taki jak SOLO 4K i Duo2 to kupować kolejnego boxa za ponad 1000zł tylko po to, by wsadzić  CI+ mija się logiką.

 

Operatorzy zawsze będą szli tokiem myślenia Kowalskiego: chcesz to albo dedyk albo CAM CI+. A są przecież kraje, gdzie działa więcej, niż 3 nadawców sat.

Link to post
Share on other sites

-> zuchnet

 

Zapominasz że nawet dedykowany dekoder sat to powoli staje niszą. Zakazy montowania anten, cyfrowe kablówki z szerokopasmowym internetem, które już  penetrują jak nie spenetrowały dalekie przedmieścia. Platforma cyfrowa już dawno przestała być oparta na odbiorze sat. Zaprojektować tuner to pikuś, problem to oprogramować. Przykładem był i jest wysyp konstrukcji po starcie Raspberry Pi. Taki Odroid c2, super wydajny itd. - i co ? -  i klapa bo producent nie był w stanie zapewnić sterownika graficznego. Ilu konkurentów odpadło? A specyfikacje sprzętu wyglądały wręcz jak z bajki - ale raspberrypikillerami nie stały się.  Każdy próbuje upchnąć nadwyżki zamówionych chipów ale sam hardware to zdecydowanie za mało.

 

Czepiasz się kolejności. Ale na odwrotnej to poprzedni właściciel marki się przekręcił. Tani tuner z problemami wieku szczenięcego jest mniej ryzykowny niż super drogi model topowy z wadami i przy małym wsparciu bo cena ograniczyła sprzedaż. Przecież konkurencja celowała na znacznie niższy pułap cenowy, czyż nie. A i tak większość to ślepa uliczka jak w swoim czasie wielki bubel IPBox 9000HD.

 

Wyświetlacz. To najłatwiejszy element i w sumie często najtańszy z racji ich nadprodukcji.  Tak dla ciebie to drugie CI ważniejsze ale dla innych już nie. Zważ iż koncentrują się na niemieckim rynku. Albo zostajesz przy HD+ albo masz Sky.  U nas też w końcu dojdzie do jednej płatnej oferty sat bo malejąca liczba klientów do tego zmusi. W zasadzie to poza własnymi kanałami to czym się różnią oferty nc+ i Polsatu a kablówka pozwala mieć i jedno i drugie w jednej ofercie jeśli chodzi o ich "dedykowane dla siebie" kanały. No i na koniec kablówka omija zakazy instalacji anten (nie tylko anten sat) - pomijając oczywiste niemożności instalacji anteny.

 

Wierz mi że już dawno by nie było ani CI ani kart ani nawet archaicznego algorytmu szyfrowania używanego prze nadawców CSA nawet 3DES używany w PowerVU też jest zbyt słaby.. A jednak się przymyka oko na pewną niszę i utrzymuje archaiczne szyfrowanie. Operator bez producenta sprzętu (taniego producenta) nie zdziała nic. Utrzymuje się pewną równowagę - towar masowy niskiej jakości i niszowe produkty. Nie tylko DVB.

 

Na 900UHD nie skończy się. Kolejność jest nieprzypadkowa. Na rynku niemieckim wystarcza 1*CI.  Drugi argument za jednym złączem CI to kablówki. Po co tunerowi z głowicą kablową dwa sloty CI? Kablówki to większy rynek od sat.

 

Wsparcia dla CI+ oficjalnego nie będzie bo CI+ i otwarty kod to wykluczające się hasła. Idąc dalej to jakie będzie wsparcie dla CI+ zadecyduje o przetrwaniu marki a nie dywagacje o modelu superhiper. Nikt nie zaryzykuje sporej kasy na sprzęt mogący odbierać FTA SD z satelity. Dla wsparcia programistów potrzebni są użytkownicy a tych zapewni budżetowy model - bo i tak niewielki odsetek użytkowników tunerów z Enigmą poświęci czas na rozwój oprogramowania.Bez tego ostatniego najlepszy sprzęt jest tylko bezużytecznym złomem.

 

Zresztą same CI+ ciąży nieco nadawcom, którzy też chcą obniżać koszty a dedykowany firmware jest kosztownym. No bo jakoś są obejścia. Zresztą może i pęknie ten mur oddzielający OE z dedykowanymi firmwareami. Bo będzie tańsze, jedynie dostarcz tylko własne zamknięte pluginy / biblioteki. Zdaje się że DreamboxOS ma kawałki kodu już wyłączone z opensource - jak się mylę to proszę sprostować. Kto wie czy już obecnie nie powinny być pakowane do tunerów procesory oferujące wirtualizację.  Bo tak naprawdę to dedykowane rozwiązania VOD są problemem i argumentem za dedykiem.

 

Nadal uśpiony potencjał to smartfon i szybki bezprzewodowy internet ze strumieniowaniem. Po co kosztowny satelita?

 

-> asiafan

Jesteś niszą dla której nawet 4*CI nie zadowoli. Jesteś też niszą lubiącą bajery jak ten display na przednim panelu. To ostatnie dedykuję też zuchnetowi. 

Edited by lampomaniak
Link to post
Share on other sites

Widać powrót activi42, siejącego swoje fikcyjne teorie fermentu bez argumentów... A był taki spokój.

 

Jak widać, @zuchnet  ma moduły CAM i chce je mieć i znaczy, że jest niszą.

Rynek niemiecki to nie tylko  Sky, ale ze 3 kablówki.  Poza tym tam jest  jeszcze  HD+,  SRG, ORF. Dobrze, że to wszystko można jeszcze odpalić na oscamie.

Prędzej zniszczę baterie na telefonie, niż będę oglądać TV na nim, a ekran o rozmiarach 5 cali, oj dużo zobaczę.

Kablówki, jak i internet tylko w dużych miastach. Więc po raz kolejny dowód na to, że satelita górą, jak i TV naziemna.

Edited by Barti
Poprawiono niechlujną pisownię w poście.
Link to post
Share on other sites

Nie do końca zgadzam się z tym że TV Sat powoli staje się niszowe - nie każdy ma możliwość odbioru TV Kablowej etc...  ja nie mam jak tak samo nie przasiąde się na klocki od operatorów. 

Skoro sprzęt DM ma dorównać teraz konkurencji i kierowany będzie w głównej mierze dla użytkowników DE to zupełnie bez sensu.

Nie rozumiem takiej polityki jak produkcja modeli 520,525 teraz 900 co dalej 950 ?

Kto kupił model 520 ? no prawie nikt bo po co komu taki tuner każdy czeka na coś mocniejszego.

@lampomaniak czy ten sprzęt jest kierowany do mieszkańców miast którzy mają dostęp do kablówki że jest im nie potrzebny drugi slot CI czy kolejne 3 sloty ?

Czy koszty wyprodukowania 4-5 slotów CI jest tak ogromny ?

Pamiętaj jeszcze ze ogromna rzesza abonentów to nadal ludzie z anteną sat.

 

Użytkownicy mają nakupić modeli typu 520 525 aby support wiedział na czym stoi ? Z całym szacunkiem po wyjściu modelu 7020 wypiął na nas d... czego teraz oczekują ? albo robią konkretny sprzęt albo dowidzenia.

 

Dlaczego jedni mogą wyprodukować sprzęt warty 250zl w którym grają moduły CI+ oraz CI a drudzy nie ? Przykład Openbox tuner bez e2 moduły grają Formuler na e2 tutaj bez problemu moduły CI+ grają.

Jeśli ktoś chce zrobić dobry tuner to zrobi nawet jeśli soft jest niedociagniety to ludzie poczekaja jak widzą że coś się dzieje ale jak ktoś kombinuje to zazwyczaj bokiem mu to wychodzi.

Mi marka DM kojarzy się z tunerem gdzie będę mógł wybrać spośród kilku platform to co chce oglądać skoro coraz mniej jest wolnych kart pracujących w slocie to firma powinna wziąć pod uwagę moduły  (no w końcu każda platforma ma w ofercie).

Mnie klocki 1CI nie intersuja bo są tyle samo warte co te od operatora jeśli mam płacić za taki sprzęt to po co skoro operator daje to samo niemal za darmo.

Ja czarno widzę tą markę zaczym do sprzedaży wejdzie coś konkretnego to $ już im się skończą.

Edited by zuchnet
Link to post
Share on other sites

Ja jestem  ogólnie rozczarowany.  Wszystko co wychodzi teraz poza Duo2 które się pojawiło  2 lata temu oraz SOLo 4k rok temu  to wychodzi z 1 czytnikiem kart   . Ja mam 3 karty  a co jeśli się pojawi kolejna i kolejna. Owszem mam rozwiązanie  smargo ale nie będę robić sobie klocków pod TV  z czytnikami kart.   W czasach dbox2  był taki czytnik chyba  8 in1  tylko jakoś nikt się nie chwalił jak to w ogóle funkcjonowało.

 

Kablówki są droższe niz sat  . W kablowce nie uświadczysz kanałow innych z poza rodzimego operatora.  Pomijam kanały egoztyczne  . Jedyna przewaga to  to że jak leje to tam nadal działa  no i neta mają dobrego ale to głownie blokowiska a jak ktoś mieszka na peryferiach to może zapomnieć. A teraz UPC będzie monopolista to ciekawe czy ceny jeszcze w góre nie pójdą.

 

Politka na modele które wymieniłeś jest taka że  jest za drogo :D         . Wystarczy poczytać komentarze osób które siedzą na rynku DE i rynku ze wsparciem już dawna była mowa o śmieci Dreama.

 

Support  Dreama jest jeden  ŻADEN  :D

 

No i jest dokładnie tak jak mówisz że skoro toś może coś zrobić taniej  a ten drugi nie to to przypomina podobną sytuacje z TV . W 2014 roku Panasonic wyprodukował serie TV o takich samych parametrach jak SONY  i tańszą. Doskonale się sprzedawały

 

Dream 7000 to była poezja     Dream 8000 finezja.   A największym  FAILEm to jest CI+   . Ci co się znają to sobie swoje  wyjmą i będą oglądać na " swoim oscamie"  . Ja bym tak "pały " nie cieszył z operatora że zaparujemy kartki i sharingowcy pójdą.  Muszą mieć świadomość że jest  netflix  dvb-t  i smartv.  Dla fanów sportu jest także online Eleven i updający Canal+  .Itd  itd.

Edited by asiafan
Link to post
Share on other sites

Ja dziękuję Bogu że ktoś smargo wymyślił za ponad sto złotych mamy dodatkowy czytnik który działa jak każdy inny  :wink:

Fakt nie wygląda to może pięknie ale da się sprytnie zakamuflowac.

Szkoda że nikt nie pomyślał nad takim urządzeniem na wzór czytnika na 4 karty tylko że na moduły CI. Coś w stylu programatora CAS interface  :wink:

Wracając do DM jestem pewien że modele te które teraz będą pojawiać się w sklepach zainteresowanie będą miały zerowe bo nikt nie czeka na to co już jest tylko pod inną nazwą. 

Ci co mają ich sprzęt oraz ci co jeszcze nie czekają na przełom. Firmę DM nie stać juz po tym wszystkim co zrobili na "badanie" klienta.

Link to post
Share on other sites
Czy ten 900 UHD odbierze transmisję 4:2:2 , pokaże obraz ? Jeśli nie to jest gorszy od przeciętnego Smartphona na Android który taki plik odtworzy z obrazem ! 

 

Producenci jak Dreambox, Vu+ czy Technomate wmawiają nam że nie da się zrobić żeby ich tunery odbierały 4:2:2 transmisję i pliki a na smatphone z Android można oglądać 4:2:2 mpeg 4 a na tunerze nawet 4k nie można , to jest przecież nienormalne ! Producenci tunerów i inni niby wszystkowiedzący wmawiają nam że się nie da żeby tuner odbierał obraz z 4:2:2 i co teraz powiedzą bo taki mały smartphone z Android i mxplayer z zaznaczonym SW decoding odbiera !

 

Kto chcę spróbować to podaje pliki 4:2:2 poniżej:

 

1. Nagrałem dzisiaj 8 West 12606 V 4150 był w 16 apsk ale nagrałem openboxem sx

 


 

2. Znalazłem w sieci 

 


Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Z gatunku ciekawostek - w DM900 użyto demodulator SiLabs Si2166B. Podkreślam "B", bo zachodzę w głowę czemu tak zrobili - SiLabs ma ten sam model z końcówką "D" z DVB-S2X. Wstawiając tańszą wersję "B" niestety okroili DVB-S2X :/

Link to post
Share on other sites

Kwestia jak było z dostępnością i ceną w chwili składania zamówienia na pierwszą partę.   Jeśli ten demodulator jest w wymiennym module głowicy to nie problem.

 

Tak jak spekulowałem okrojony demodulator to tylko efekt dostępności odpowiedniej partii chipu. Widać "lepiej" było jednak wypuścić z okrojonym demodulatorem (ale dostępnym dla wyprodukowania partii tunerów) bez dalszego zwlekania tuner niż dalej odkładać premierę z powodu braku chwilowej dostępności chipu demodulatora (dostępność w skali zamówienia dla serii produkcyjnej jak wymaganych terminów dostaw, tak gwoli uściślenia), co jednak byłoby wielką marketingową wtopą.

 

DVB-S2X będzie w potrójnej głowicy dla modelu 900 dostępnej po Nowym Roku, zresztą potrójna głowica już jest dostępna dla modelu 525.

 

Tak więc bez paniki :)

Edited by lampomaniak
Link to post
Share on other sites

^^asiafan

 

A kto Tobie broni zrobić projekt cardserver'a?  Tyle slotów ile potrzebujesz, pakujesz karty i nie musisz tego cacka oglądać. To nie te czasy że RS232 były tylko dostępny więc tuż pod TV plątanina kabli wystających kart itd. Ten 8 in 1 - nic szczególnego - od wielu lat to było znane w terminalowym świecie komercyjnego unixa - terminal server'y.  W czym problem stworzyć wirtualne porty szeregowe i multipleksować? Masz czas na oglądanie tylu kanałów to masz czas na napisanie softu bo hardware masz i to praktycznie grosze  - ile linii GPIO potrzebujesz na jeden czytnik?

 

Więcej niż 2 karty to już na tyle obecnie mały rynek iż nie opłaca się tak jak to miało miejsce naście lat temu uruchamiać manufakturę dla tego typu czytników. Masz czas na te multum pakietów - OK. Sorry ale przeciętny Kowalski nie ma czasu na choćby przelecenie po kanałach. Nawet w tedy te 8 in 1 to mimo wszystko stosunkowo niewielka nisza była.

 

Co do przedmieść to nie wiem gdzie Ty mieszkasz, ale szczodre dofinansowanie unijne na szerokopasmowy internet sprawiły iż te blokowiska są bardziej w tyle z kablem od tych przedmieść. Nowsza infrastruktura jest na tych "domkach" na dalekich przedmieściach. Dofinansowanie, nowi klienci i umowa powierzenia by być na ileś lat wyłącznym operatorem sprawiła, iż te blokowiska są niestety traktowane po macoszemu.

 

Co do bloków szczególnie tych "nowych"  (ale tez i starych po solidnej modernie) to niestety ale antenki nie powiesisz albo kabel albo żadnej telewizji. Im bliżej centrów miast tym gorzej bo restrykcje instytucji jak np. Biuro Architekta Miasta w moim mieście. Kiedyś to sklepów z TV Sat było wręcz multum. Teraz - praktycznie nic - poza punktami NC+ i Polsatu a i tych znacznie ubyło przez ostatnie 2 lata.

 

Sam piszesz że jest konkurencja dla płatnej TV w postaci innych, też płatnych, usług. Właśnie one czynią nieopłacalną produkcję sprzętów z wieloma czytnikami gniazdami itd.  Dlaczego mam płacić za te dodatkowe gniazda? Kiedyś nie było szybkiego internetu więc TV Sat była jedyna opcją dostępu do tejże oferty więc z musu się kupowało i akceptowało te "gniazdo obcego" pod telewizorem.

 

Dodam iż nie sam hardware jest problemem ale napisanie sterowników. , również tych nieoficjalnych. O tym że hardware to pikuś a software to już nie za bardzo to podam przykład kolejnej "konkurencji' dla Raspberry Pi czyli Odroida. Co z tego, że mocny sterownik graficzny jak kodu wykorzystującego jego możliwości brak (nadwyżka chipów była do "zagospodarowania" ale bez dostępu do sterowników) . Bo powiedzmy sobie szczerze X-server jako warstwa graficzna dla KODI.... Do innych zastosowań OK ma przewagę nad RPi , tylko po co ten chip z mocnym GPU jak nie można z niego skorzystać?

 

Wspominasz DM7000. Dla mnie większym takim "symbolem" był dbox1 i alternatywny firmware DVB. To że coś próbowano zrobić z dbox2, niestety z miernymi efektami dało szanse na zaistnienie DM7000 - jak nie dało rady napisać stabilnego OS'a pod dostępny hardware to zrobiono hardware pod zaplanowany OS - na szczęście w odpowiednim momencie czasowym praktycznie niemalże w ostatniej możliwej chwili . Bez cichego wsparcia producenta dla niezależnych programistów tworzących "śliską legalnie" funkcjonalność nie byłoby w ogóle tej klasy tunerów DVB. Bo powiedzmy sobie szczerze linux na dbox2 nie miał szans na sukces rynkowy.

 

Wracając do DM900 jest już skompilowany pakiet dla obsługi CI+. (dreamciplus).   Więcej nie potrzebuję, mogą sobie w NC+ parować karty.

 

DM900 to platforma armv7.

Edited by lampomaniak
Link to post
Share on other sites

Ja na chwilę obecną jestem zadowolony z 900UHD. Czekam teraz na głowice tropie oraz dodatkowe urządzenia do obsługi modułów. 

Czułość obecnej głowicy zadowalająca odbiór niskiego SR zaskakująco dobry.

Korzystam z image openATV.

Link to post
Share on other sites

Czułość obecnej głowicy zadowalająca odbiór niskiego SR zaskakująco dobry.

 

Pewnie firmware skompilowane z ustawioną zmienną odpowiedzialną za optymalizacje driverów demodulatorów pod SCPC,  Niektóre teamy udostępniały tę zmienną jako jeden z parametrów konfiguracji Enigmy.

Wspólczesne głowice pracują wg idei ZERO IF cała jakość siedzi w chipie demodulatora i dynamice stopnia wejściowego. Trzeba się postarać by spartolić głowicę - jednak producenci dają radę w tym partaczeniu.

Link to post
Share on other sites

Podstawowe  pytanie.  Czemu tutaj  brak  drugiej głowicy  DVB-T2 dostępnej  do wyboru  jako dodatkowo. Mamy HBBTV dostępne naziemnie. CI+  jest?  Chyba jest  albo i  nie? W sumie nie słyszałem  o żadnym  userze z CAM-em + kartka Cayman . Chyba jednak takich zestawów nie ma. Oby weszły jak najpóźniej.

 

Nokia Dbox1/2 także miały  opcje niskiego SR.  Zresztą nie korzystam już w ogóle z niskim  SR  nigdzie. Przy dobie IPTV   zbędne mi jest  korzystanie z niskim SR. Zważywszy na to że takie przekazy bywają  już często nie tylko kodowane ale transmisja jest w takim standardzie że ich  nie odbiorę.

Link to post
Share on other sites

Masz CI+ ale tylko na kilku image: Np VTI/Blackhole i działa natywny cam CI+ z caymanem.  Na Sofcie Egami trwają prace nad CI+

 

Działa to słabo wg mnie moduł cayman bardzo spowalnia pracę sprzętu i inicjacja z prądu trwa jakies 1-2min więc długo ale to kwestia kominikacji CI+z dekoderem.Kochane zabezpieczenia i kwestie licencyjne. Ogólnie później działa jak solo 4k z caymanem w module 1 głowica działa na raz i tyle dla drugiej chyba jest tylko sens dorzucic jakiegos NNK HD albo smart hd.

Edited by kaspian0007
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem o tym camie Ci+  kartki Nagry całkowicie zaraz po napisaniu postu.   Z pracą modułu  to jest normalka  . Moduły były i bedą zawsze mega wolne. Zabezpieczenia  tylko  jakie?  Sama karta już jest sama w sobie zabezpieczona.

Licencje to miały być na HDCP i co .  G  sobie nagrasz  bo nagranie tylko na danym module i koniec.  Także jak mam jakiś film który nigdzie nie ma napisów to nic z tym nie zrobie.  Bo nagranie po skopiowaniu będzie szyfrowane i kaplica.

Zresztą podobnie działają dedykowane dekodery. Przecież jak byłem na Euro w jednym fanclubie i widziałem jak włączali  TVP HD i czas oczekiwania na obraz to   o  rany. Pokaż jak pracuje takiego właściclelowi Polsatu szybkośc przełączania kanałów 4k  i HD przy korzystaniu  z oscama to się zdziwi.

 

Imaga  Black Hole ani VTI  nie lubie  wole  OPEN ATV.  A jesli miałbym wybierać to już to VTI.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...