Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie czasami wyświetla się komunikat "kanał zakodowany" gdy włączam kanały np Polsatu lub TVP, jednak szybko znika i włącza się kanał. Mam nowy niebieski moduł.

Za czasów jak miałem tv marki LG zdarzały się bardzo rzadko takie rzeczy, ale od kiedy mam Samsunga jeszcze nie czegoś podobnego nie uświadczyłem. ;)

 

Może podobnie jak w modułach CP wystarczy wyłączyć kontrolę rodzicielską z poziomu modułu? :)

U mnie wyłączona od zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, kontrola rodzicielska jest włączona ale nie można tego wyłączyć. Gdy wchodzę w ustawienia kontroli rodzicielskiej jest tylko opcja zmiany pinu. 

Komunikat kanał zakodowany pojawia się przy zmianie kanału i trzeba odczekać te ok 5 sekund. Moduł CP działa bez problemu.

Moduł od CYFRY którego używam posiadam chyba od 2010 roku demonem szybkości to on nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wchodzę w ustawienia kontroli rodzicielskiej jest tylko opcja zmiany pinu.

BLOKADA RODZICIELSKA

Aby włączyć lub wyłączyć żądanie kodu PIN na programach przeznaczonych dla widzów dorosłych wybierz opcję ZMIANA KODU PIN i ustaw żądany tryb pracy. Aby zmienić kod PIN wybierz opcje ZMIANA KODU PIN. Fabryczny kod PIN - 1234.

 

Powinny być dostępne opcje - WYŁ, 7+, 12+, 16+ i 18+

http://www.mediaalex.pl/allegro/instrukcja_modul_CI+.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ale niestety nie ma na tym module takiej opcji. To jest jeszcze starszy model modułu cyfry CI bez plusa.

Trudno dam rade jeszcze tylko parę tygodni mi zostało do zakończenia umowy.

Edytowane przez box42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu miałem podobnie jak Ty, kiedy uruchamiałem rano TV (komunikat: weryfikacja modułu 50%/100%) trwało tak ok. 10 sek.

Problem po przełożeniu modułu do dekodera zniknął, czyli obstawiam, że również komunikat ten wywołuje odbiornik TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na Philipsie  pfl 5007k/12 (z 2012 r) działa bezproblemowo ale w LG-ku (LH 560v) parę razy udało mi się wywołać aktywacje modułu poprzez szybkie przełączanie kanałów.

 

Co się tyczy Philipsa to wyłączam TV na kanale FTA i po włączeniu brak weryfikacji modułu (wystarczy że jest "klepsydra" i PHILIPS, ale taki urok oprogramowania TV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał taniego tuner, który obsługuje moduł nc+ (CI+, niebieski) to Ferguson Ariva 203 z najnowszym softem v1.33B2 już to potrafi. Pierwsza inicjacja modułu była baaardzo długa (około minuty), ale przy kolejnych uruchomieniach jest już szybko (myślę że max 5-10 sekund).

 

PS. Byłoby fajnie jakby autor wątku zrobił listę sprawdzonych tunerów obsługujących moduł, bo niestety jest problem ze znalezieniem odpowiedniego. Specyfikacje techniczne producentów sprzętu są często albo niedokładne, albo nie dają gwarancji poprawności działania. Tak samo z resztą z telewizorami, ale tutaj lista byłby już znacznie dłuższa.

Edytowane przez _Doman_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy modulu Ci+ z karta cayman.W tym temacie podawałem kilka dekoderow ktore sprawdzałem z natywnym modułem.Obecnie jest to tylko cala seria vu+4k.Ax uhd 51/mutant i kilka innych dekoderow Uhd z linux.Do tego większość nowych tv po 2016roku, mających wpisane ci+w specyfikacji telewizora.Technisat Technicorder STC i Openbox SX9 combo również raporty ze działa.Niestety nie jestem w stanie wylsprzętów bez linuxa które to wspierają.Większe pole do testu ma redakcja satkuriera. W wypadku niebieskiego cama legacy lista ta jest dużo większa.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja piszę również o module CI+ z Cayman (przynajmniej wg mojej wiedzy, jeżeli nie to niech mnie ktoś poprawi). Niebieski moduł, szara karta, bez trybu Legacy. Sprzęt zakupiony w grudniu 2017 bezpośrednio od nc+.

 

Może komuś przyda się moja informacja, bo jest to znacznie tańsza opcja niż tunery podane przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałem 2 razy.

Z Philipsa mi odpisali, że to zależy od modułu.

Z każdym modułem telewizor będzie pracował inaczej.

 

Dajcie znać, czy tak ma być.

 

W modelu 6262 masakra aston 2.26 co chwilę się rozłącza, ciagle prawie brak obrazu itp, a z modułem cyfra+ CI+ cięgle brak obrazu a jest głos lub zacina cały telewizor i wyłączenie z sieci pomaga, nie sadzę by  moduł mógłby to wszystko to też ja tak myślę nie dopracowany soft telewizora. Sprawdzona przy tych modelach 50 i 55 cala to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...