Jump to content
kaspian0007

Moduł CAM CI+ Platformy CANAL+ – pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

To zależy gdzie jest ten moduł. Na VTI w VU jest opcja deszyfracji w stanie czuwania. Sprawdzałem działa. Oglądam jeden program drugi się nagrywa tylko zakodowany. Gdy nie używam tunera nagrania są odkodowywane i w takiej postaci zapisywane na dysku.

Edited by lary504

@lary504

Czy można wiedzieć jaki posiadasz odbiornik?

Tak samo działa to na VU Uno 4K SE - mniejszy brat Vu Ultimo 4K.

Testowane na module CI+ Polsatu.

Edited by tweed77

Nie mam pojęcia jak się nazywa, czy ma w ogóle nazwę, musiałbyś poczytać o VU.

Ta opcja to deszyfracja offline.

Edited by wigru

Po zmianach wprowadzonych przez nc+ przestały odbierać moje dekodery Ferguson Ariva 250 i 252. Uprawnienia za starszego były przekazywane do nowszego. Czy zadziała zastosowanie w jednym z nich modułu CAM CI+ i włożenie do niego oryginalnej karty?

Nie. Karta jest tutaj parowana z modułem CAM, z którym jest dostarczona i działa tylko i wyłącznie z tym konkretnym egzemplarzem modułu.

Nie ma też żadnej możliwości rozdzielenia sygnału z takiego zestawu na drugi dekoder.

Po zmianach wprowadzonych przez nc+ przestały odbierać moje dekodery Ferguson Ariva 250 i 252. 

Może bloker FEDC pomoże (karta Cameleon jak się domyślam). Przynajmniej do czasu jak nc+ wyłączy kodowanie Seca. Patrz topic:

https://forum.satkurier.pl/topic/9789-nc-i-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-kart-nieparowanych-w-polsce/

Okolice postu #2577 i trochę dalej.

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników LG Oled seria C z 2016 roku. Po ostatniej aktualizacji działa MTV live HD Wow po 2 latach nareszcie

Oczywiście poprzez moduł CAM ...

@Tumuhd, tak ścieka-w-ości: po aktualizacji czego - modułu czy tv LG? Bo kiedyś tu niemal wojna o to MTV Live HD była, bany fruwały w powietrzu ;)  

To zależy gdzie jest ten moduł. Na VTI w VU jest opcja deszyfracji w stanie czuwania. Sprawdzałem działa. Oglądam jeden program drugi się nagrywa tylko zakodowany. Gdy nie używam tunera nagrania są odkodowywane i w takiej postaci zapisywane na dysku.

To jest kalectwo w porownaniu do normalnego dekodera TWIN z karta cameleon lub nawet tego od super-hiper ultra 4K od NC+. Gdzies czytalem ze ktorys dekoder np w nocy kiedy nie sa uzywane uprawnienia modulu wtedy kieruje te uprawnienia do "odkodowywowania" wczesniej zrobionych zakodowanych nagran ( zrobionych podczas ogladania innego kanalu w tym czasie ).

W takim wypadku nie rozumiem po co kupować dreamboxy za 2k+ skoro ten moduł jest uposledzony no chyba ze dreamboxy i najdrozsze VU jakos lepiej sobie radza z tymi nagraniami 2 kanalow jednoczesnie. I najwazniejsze czy te nagrania po odkodowaniu sa dalej zaszyfrowane i nie mozna ich nawet streamowac na komputer przez domowe wifi i openweb na dekoderze?

Jesli ktos chce przejsc ze starej karty na nowe sparowane i ich sprzet i chce miec dwa dekodery o bardzo duzych mozliwosciach tak jak mialem ja do tej pory to musi wziasc dwa oddzielne abonamenty i dwa dekodery ultrahd-4K jako dekodery glowne gdyż te dostepne w multiroomie  jako dodatkowe to jakiś żart - nawet nie ma normalnego dekodera z podwojna glowica  - ŻADNEGO! 

Ewentualnie jeden abonament dekoder nc+ultahd-4k + drugi abonament ten moduł- no ale z tego co piszecie - możliwości nagrywania z modułem są tragiczne i nawet Dreambox nie pomoże?

@shevchenko

Po aktualizacji tv LG wiec jednak problem tkwił w oprogramowaniu tv a nie po stronie C+

Witam, koledzy jak działa moduł cam CI+ na tv oled LG z 2017 roku 55B7V. Są jakieś problemy czy śmiga wszystko OK. Chcę skończyć umowę na dekoder 4K i wziąć moduł w najniższej opcji z canal+. 

ps

w cenie haraczu za sprzęt od nich może uda mi się zejść z opłat a reszta oglądania przez internet. 

Dzięki, zrozumiałem i jasne dla mnie jest  że nikt w tym kraju  nie ma  oleda z camem !!!!! Przykre to jest!!

Edited by zibi45

Co prawda nie mam takiego tv, ale z tego co wiem wszystko działa dobrze. Miałem wcześniej ze 2 lata temu jakis średni model od LG i używałem już wtedy CAM CI+. Trochę wolno zmieniał kanały, ale to wina słabego procesora w tv. W tym OLEDzie byłoby pewnie dużo lepiej.

Edited by shevchenko1987

Mam TV OLED65B7V z tym modułem. Obraz i działanie modułu jest bez zarzutu. Jeden problem, z którym walczę bez sukcesu to samoistna zmiana kolejności kanałów sat na własnej liście.

Edited by Sierek

Nie. Karta jest tutaj parowana z modułem CAM, z którym jest dostarczona i działa tylko i wyłącznie z tym konkretnym egzemplarzem modułu.

Nie ma też żadnej możliwości rozdzielenia sygnału z takiego zestawu na drugi dekoder.

Moja karta nigdy nie była w takim module. Dlaczego nie można rozdzielić sygnału?

@Stanley99

Dzięki, poczytam o tych blokerach.

Cześć, przeszukałem temat nie znajdując odpowiedzi na nurtującą mnie kwestię, czy w takim module, po zamontowaniu go np. do Sony XE, który obsługuje ten standard jest możliwe korzystanie z time shift? (Zapewne po podłączeniu np. na USB dysku zewnętrznego)