Jump to content
kaspian0007

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP Platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

To masz o tyle luz ze Sony zrobi ci tv na gwarancji. Wychodzi ze w tym 6.4758 jest skopana obsługa modułu lub stare zabezpieczenia. Teraz zostaje ci czekanie na nowszy soft niż obecnie posiadany bądź wgranie 6.4770. Lub po prostu kontakt z Sony o zwrot z wymiana bądź naprawa gwarancyjna.

Bo nie rozumiem jak można wypuścić w nowszym sofcie starsze zabezpieczenia. Soft 6.3626 > luty 2020 | 6.4758 > grudzień 2019

Teraz jestem niemal pewny ze chodzi właśnie o te zabezpieczenia. Moduł c+ z EPC to dość wymagający sprzęt. I zapewne sprawdza te zabezpieczenia. Tak mnie jeszcze naszło. Sprawdź w Google play czy nie ma jakiś aktualizacji

1 godzinę temu, Navy1 napisał:

Zaraz po zakupie TV, przez kilka dni miałem w nim stary moduł Aston CI z kartą Cameleon. Wszystko było OK.

Po wymianie na CI+ ECP i Caymana - nie działa.

Chyba nie ma  też nowszego softu do mojego TV. Sprawdziłem to na jednym z forów niemieckich - produkcja 05/2020 oznacza "fabryczny" soft 6.4758.

Pogrzebię teraz na avsforum.

Pamiętaj, że często jest tak że nowy soft w oficjalnej dystrybucji poprzez aktualizacje po Wifi ma bardzo długie opóźnienie.

Na stronach Sony pojawia się dużo wcześniej, wystarczy za pomocą pendrive/dysku wrzucić.

Popytaj też na HDTV Polska.

Ja posiadam SONY KDL-43W755C kupiony w 2015 roku najnowsze oprogramowanie 5.435 . Moduł  CAM CI+ ECP działa poprawnie, oczywiście bez 4K.

Pozdrawiam😊

Zabezpieczenia z jaką masz datą? Jeśli nie o zabezpieczenia chodzi to ewidentnie 6.4758 jest skopana. Mało ludzi używa modułów CI i teraz przy tym być może to wychodzi. Oprócz obsługi modułu tv działa normalnie i ludzie o tym nawet nie wiedzą. To może być tez przyczyną że ta wersja nie jest nigdzie dostępna jako aktualizacja

2 minuty temu, mikoko napisał:

Zabezpieczenia z jaką masz datą?

O które pytasz?

Ustawienia urządzenia > informacje. Bo dziwne jest to ze nowszy soft po numerze ma starsze zabezpieczenia. 9f1df2c4c28819ba43e0e1bfdb2f6d85.jpg

Zaraz po zakupie TV, przez kilka dni miałem w nim stary moduł Aston CI z kartą Cameleon. Wszystko było OK.
Po wymianie na CI+ ECP i Caymana - nie działa.
Chyba nie ma  też nowszego softu do mojego TV. Sprawdziłem to na jednym z forów niemieckich - produkcja 05/2020 oznacza "fabryczny" soft 6.4758.
Pogrzebię teraz na avsforum.

https://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/3041348-2019-sony-xbr-x950g-owners-thread-no-price-talk.html#/topics/3041348?page=571

Tu masz obszerny wątek

Posted (edited)

Proszę

09h85ulj1br0.jpg

Edited by Waldemar Szmyt

Posted (edited)

Witam,

Z góry przepraszam, jeśli na którejś z 254 stron tego tematu znajduje się odpowiedź ale ze względu na fakt iż pomimo moich dwukrotnych prób - zapytań mailowych skierowanych do LG Polska nie uzyskałem odpowiedzi to może tutaj uzyskam odpowiedź ? Posiadam TV LG OLED 55E9 (bardziej popularny jest nieco niższy model oznaczony jako C9) i nie wiem czy w tym modelu będzie działać poprawnie nowy moduł PC+ tj. CAM CI+ ECP oczywiście z kartą Cayman. TV jest przystosowany do obsługi CAM CI+ i do chwili obecnej świetnie współpracuje z modułem Alphacrypt Pro z kartą Cameleon. Kończy mi się umowa. Wiadomo iż wymieniają i parują karty ze sprzętem stąd taka moja decyzja. Czy ktoś użytkuje ten moduł z aktywnym kanałem Canal+ 4K UHD. Czy nie mam problemów z odbiorem tego kanału  ?

Na stronie Canal+ można znaleźć tylko zdawkową informację o poprawnej pracy tego modułu z modelami TV z 2020 r. :(

Edited by Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego wątku.

Najlepiej poproś kogoś z okolicy i zaproś na kawkę z modułem i będziesz pewien na 100%

Chętnie bym to zaproponował ale warunek ten ktoś ... musi mieć LG OLED z 2019 r. z serii C9 lub E9 ;)  Moderatora przepraszam bo dopiero teraz się zorientowałem, że nie jest to temat o module CAM CI+ ECP ale może ktoś przeczyta i mi odpisze ?

10 minut temu, KML napisał:

Chętnie bym to zaproponował ale warunek ten ktoś ... musi mieć LG OLED z 2019 r. z serii C9 lub E9 ;)  Moderatora przepraszam bo dopiero teraz się zorientowałem, że nie jest to temat o module CAM CI+ ECP ale może ktoś przeczyta i mi odpisze ?

Ten operator ma taki sam moduł z ECP wiec ta lista powinna się pokrywać u jednego jak i drugiego operatora  http://www.tivusat.tv/pages/_common/pdf/LISTA_IDTV_UHD.pdf

Posted (edited)

Tak znalazłem ten model u operatora Tivusat ... baa jest nawet rekomendowany (LG OLED 55E9). Przypomnę stronę https://www.tivusat.tv/pages/prodotti/idtv/idtv.aspx

P.S. Niestety otrzymałem przed chwilą informację (e-maila) od sprzedawcy mojego TV (z pewnego forum) w którym pisze iż " (...) LG Polska potwierdziło , że E9 nie wspiera , dopiero modele serii X" czyli modele tegoroczne.

Bądź tu teraz "mądry i pisz wiersze"  ... i jaka jest prawda ? 

Edited by KML

Posted (edited)

Na c9 moduł dziala bardzo dobrze, c+ 4k świeci.

Edited by drq

@drq 

Może świeci ale gdy zostanie włączony protokół ECP to nie wiadomo jak będzie 

To po co teraz pytasz?

Mam B8 i do tej pory nie było problemów.

Pytam i wkleiłem tutaj fragment maila aby informacją podzielić się także z innymi userami ... przypadkowo jednak zbiegło się w to w jednym czasie tj. szukanie informacji na forum z e-mailem od sprzedawcy TV (który otrzymał info od pracownika LG). Walczyłem o ten moduł bo kończy mi się umowa i nie chcę ich boxów, w piątek mam odebrać moduł a tu za parę dni, tygodni może miesięcy pomimo iż chce wykupić dostęp do C+ 4K nic z tego nie będzie i trzeba będzie wziąć ich pudełko ! 

@ziomq

Oferta, do której dałeś link powyżej to jest oferta prepaid Platformy CANAL+, czyli na tzw. "kartę", na doładowanie z góry na określony czas. Tutaj rzeczywiście moduł ten kupuje się na własność.

Mając ofertę "na kartę" Platformy CANAL+ z modułem CAM CI+ ECP, można z niej przejść na abonament. Wówczas moduł pozostaje już własnością abonenta.

Wątek dotyczący oferty "na kartę" Platformy CANAL+ jest tutaj:

LG UK6300 jest z 2018 roku i jest na liście tivusat więc powinien prawidłowo działać 🤔

Odnośnie współpracy dekoderów TechniSat z modułami CI+, chciałbym zwrócić uwagę na pewien błąd w sofcie producenta tych odbiorników. Otóż podczas nagrywania (albo timeshiftu) programu kodowanego, dekodowanego za pomocą modułu CI+, nie rejestrują się (albo rejestrują się w postaci zaszyfrowanej) napisy nadawane w formacie DVB (te w formacie TXT rejestrują się poprawnie). Tak przynajmniej jest w moich dekoderach TechniStar K1 i TechniStar K2 ISIO (wersje kablowe) używanych z modułami CI+.

Problem można próbować ominąć w następujący sposób - przed nagrywaniem trzeba wybrać, aby napisy wyświetlały się na ekranie (wtedy się utrwalą). Rozwiązanie jednak nie do końca satysfakcjonujące, gdyż są kanały, na których nadawane są 2 rodzaje napisów (polskie i angielskie), tak jak np. BBC First, HBO, Cinemax. A ponieważ obydwu rodzajów napisów w jednym czasie wybrać się nie da, zatem nagrają się albo polskie, albo angielskie.

Prośba, aby ktoś dysponujący dekoderem TechniStar i modułem CI+ (platformy CANAL+) sprawdził czy wersje satelitarne tych dekoderów zachowują się identycznie.

Ehhh.... :/ Naliczyli mi 20 zł do rachunku za moduł. Na każdym kroku chcą człowieka orżnąć. 😡 Poszło do korekty.

Posted (edited)

U mnie też. Jak to załatwić? Czy masz już dostępną e-fakturę? Bo u mnie jest "Podgląd e-rachunku dostępny wkrótce".

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.

Posted (edited)

Mam tak samo. Musisz zadzwonić na infolinię.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Mnie 10 doliczyli do rachunku. Zadzwoniłem na infolinię i już skorygowali. Twierdzą, że jakiś błąd w systemie. :)