Jump to content
kaspian0007

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP Platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Dotychczas posiadałem stary moduł, jeszcze "telewizji n", ma z 6-7 lat i tyle samo ma mój telewizor, jeszcze 1080p max. Przy okazji przedłużania umowy gość w punkcie zaproponował mi wymianę starego modułu na nowy z ECP. Sprawdził, że mój telewizor (LG 42LA620s) obsługuje CI+. Mówił, że wszystko powinno normalnie działać, po prostu kanały 4K nie zadziałają, a takich w praktyce w ofercie prawie nie ma, za to jak wymienię TV to już będę miał moduł, który to obsługuje.

Jak czytam jednak w internecie to nie tylko kanały 4K, ale też zwykłe programy, jeśli tylko są 'kodowane zgodnie z ECP' - mogą nie działać, nawet najzwyklejszy program w najzwyklejszym kanale.

Czy to prawda? Czy wymienić ten moduł na nowy, czy nie, bo prawie nic nie będzie działać?

Z moich obserwacji moduł C+ ECP jest nieco szybszy od poprzedniego NC+ (szaro-niebieski CI+).

u mnie to samo, po wymianie moduł działa stanowczo szybciej. Przy włączaniu TV szczególnie. Dodatkowo nie pojawia się komunikat o weryfikacji uprawnień itd, co trochę zawsze trwało - i ta zmiana  szybkości jest odczuwalna odrazu po zmianie modułu. 

No właśnie dlatego zastanawiam się, czy wymienić. Chciałbym nowy/szybszy/przygotowany na przyszłość. Tylko boję się, że póki co połowa programów będzie mi się wyświetlała jako czarne tło. Ale może źle interpretuję tę współpracę CI+ starego z ECP?

chyba raczej tylko kanałów nadanych w ECP nie zobaczysz jeśli TV nie wspiera ECP, ale to chyba tak samo na starym.. ale czy tak ja piszesz może źle współpracować to nie wiem :)

Witam

Czy karta cameleon będzie działala na aston crypt? Jakiś rok temu przestała działać i podlączyłem dekoder. 

Na jakość obrazu ani karta czy moduł nie mają żadnego wpływu. To dotyczy ustawień w dekoderze i telewizorze.
Natomiast jeśli chodzi o szybkość przełączania to moduł jest zdecydowanie wolniejszy.

Oj wpływa wpływa na jakość obrazu. Z modułu CI obraz jest wyraźnie lepszy
  • Confused 1

4 godziny temu, Pakalwielki napisał:

Witam

Czy karta cameleon będzie działala na aston crypt? Jakiś rok temu przestała działać i podlączyłem dekoder. 

U niektórych jeszcze działa. Lecz to ma się zmienić w lipcu. 

• Upvote 1

Posted (edited)
3 godziny temu, mikoko napisał:

Oznacza to tyko tyle, że dołączany dekoder bardziej "psuje" sygnał niż wbudowany w TV. 

Edited by xMaraSSx

8 godzin temu, mikoko napisał:

powiem tak... niezły żart...

• Confused 1

Dlaczego żart ? Porównałem dekoder 4 k z modułem i nikt nie powie i ze na dekoderze jest lepiej. Wszelkie zmiany ostrości, realizmu i rozdzielczości dużo bardziej wpływają na obraz bezpośredni niż po kablu HDMI 2.1 z dekodera

• Haha 1
  • Upvote 1

Tylko że moduł nic do tego nie ma
Po prostu porównujesz obraz pomiędzy telewizorem a dekoderem. Włóż moduł do dekodera i sprawdź

• Upvote 1

Posted (edited)

Myślę, że koledze mikoko właśnie o to chodziło że obraz bezpośrednio z tv jest lepszy niż z dekodera (moduł nic do tego nie ma, ale jest potrzebny żeby pominąć dekoder).

W moim odczuciu róznica raczej subtelna, ale ze wskazaniem na tv.

Edited by drq

No właśnie chodziło mi o bezpośredni obraz z tv a nie poprzez dekoder via HDMI. Jest lepszy bo osobiście porównywałem mając jednocześnie dekoder i moduł

• Haha 1

Tylko że to porównanie bez sensu. Telewizorów jest pewnie kilkaset rodzajów i na każdym może być inny obraz.

Dokładnie.A w wielu może to być kwestia korekty ustawień.Tutaj na forum istnieje przekonanie, że każdy telewizor z wbudowanym tunerem sat ma lepszy obraz niż podłączony zewnętrzny dekoder.Bez względu na markę telewizora i cenę :D

To  nie jest przekonanie, tylko fakt. Może nie u wszystkich. U mnie bezpośrednio z tv jest lepszy obraz niż z Premiumszrota via HDMI. Ustawienia w tv te same co pod wejście HDMI, kontrast, kokor itd. Obraz żywszy i wyraźniejszy.

• Like 1

Widzisz a u mnie odwrotnie. Mydelniczka generuje ładniejszy obraz niż wbudowany tuner w telewizorze.Tyle, że to budżetowy TCL i to miałem na myśli pisząc o przekonaniu. A ustawiać takie same parametry dla tunera wbudowanego i zewnętrznego to bezsens. Po to jest możliwość regulacji żeby z niej korzystać i rekompensować różnice a nie ustawiać te same poziomy.

Oczywiście.  Tyle, że obraz z dekodera muszę dużo wiecej "podkręcić" aby był miły dla oka. :-D 

Witam wszystkich.

Proszę o pomoc/poradę bo jestem trochę już zagubiony w sprzecznych informacjach..

Mam starszy moduł (niebieski) NC+ z szarą kartą (cayman?) - kupiony 2 lata temu za 199zł na mistrzostwa europy żeby oglądnąć je w 4K (TVP 4K plus C+4K). Nigdy potem nie aktywowałem na nim żadnej umowy (ani abo ani prepaid).

Teraz chciałem rozpocząć nową umowę więc zadzwoniłem na infolinię. Powiedzieli mi, że nie ma takie możliwości - tylko musiałbym brać jakiś dekoder od nich.

Zacząłem sam szukać i doszedłem właśnie do tego wątku z najnowszym modułem - ten z czarny z ECP.

Jak to w końcu jest? Faktycznie nie można już uruchomić tego niebieskiego?

Co jeśli mi to rybka i zgodzę się (zaryzykuję, bo też nie mam pewności że mój TV Sony z 2018 roku obsługuje ECP) - i chciałbym abo na nowy moduł? Jak to zrobić?

Infolinia mówi, że nie, w sklepie internetowym nie ma opcji z modułem - tylko dekodery.

Na pewno nie chcę drugi raz płacić 199zł za miesiąc oglądania - na mistrzostwa 2 lata temu już im dałem zarobić...

Trochę zamieszania...

Z góry dzięki za poradę.

35 minut temu, mariuszb napisał:

Witam wszystkich.

Proszę o pomoc/poradę bo jestem trochę już zagubiony w sprzecznych informacjach..

Mam starszy moduł (niebieski) NC+ z szarą kartą (cayman?) - kupiony 2 lata temu za 199zł na mistrzostwa europy żeby oglądnąć je w 4K (TVP 4K plus C+4K). Nigdy potem nie aktywowałem na nim żadnej umowy (ani abo ani prepaid).

Teraz chciałem rozpocząć nową umowę więc zadzwoniłem na infolinię. Powiedzieli mi, że nie ma takie możliwości - tylko musiałbym brać jakiś dekoder od nich.

Zacząłem sam szukać i doszedłem właśnie do tego wątku z najnowszym modułem - ten z czarny z ECP. 

Jak to w końcu jest? Faktycznie nie można już uruchomić tego niebieskiego?

Co jeśli mi to rybka i zgodzę się (zaryzykuję, bo też nie mam pewności że mój TV Sony z 2018 roku obsługuje ECP) - i chciałbym abo na nowy moduł? Jak to zrobić?

Infolinia mówi, że nie, w sklepie internetowym nie ma opcji z modułem - tylko dekodery.

Na pewno nie chcę drugi raz płacić 199zł za miesiąc oglądania - na mistrzostwa 2 lata temu już im dałem zarobić...

Trochę zamieszania...

Z góry dzięki za poradę.

Jeśli chodzi o nowe umowy dają bez problemu nowy czarny moduł. Jednakże z racji braków na magazynie moduły będą dostępne pod koniec czerwca.

Jeśli w jakimś APS są na stanie to bez problemu wydadzą do nowej umowy.

Dzięki Panowie za pomoc, wszystko jasne, udało mi się aktywować usługę.

Mam jeszcze jedno pytanie a propos wersji softu do modułu.

Już w 2018 roku satkurier pisał 2 razy o aktualizacjach, najnowsza wersja jaka powinna być to: 07.00.50.01.02.00

Potrzymałem go parę godzin na kanale TV Puls HD i nic, dalej mam wersję: 07.00.50.00.05.00

Czy są różne podwersje tego samego modułu?

Nawet mi to nie przeszkadza, dekoduje szybko, tylko czasem jak się wchodzi w menu modułu to jest: "czekaj na ci" i się nic nie dzieje. Trzeba wrócić i wejść znowu i wtedy wchodzi od razu.

taka niedogodność...

ja mam moduł z C+ ECP i ma wersję softu: 35.00.50.01.01.00, a ostatnia aktualizacja z 05/02/2020. 

A wcześniejszy moduł aktualizowałem na programie 20 (TV Plus)

Posted (edited)

Czy jest już na rynku jakiś tuner z portem na moduł CI w wersji 1.4 lub innej obsługującej ECP?

Edited by menthal