Jump to content
kaspian0007

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP Platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

Podziekowania należą się koledze @czerstwy który w temacie tivust taką listę udostępnił

28 minut temu, aro napisał:

@mara68 masz może dostępną listę kompatybilnych dekoderów?

Takiej listy dekoderów z wolnego rynku to jeszcze nie ma. Moduł tego typu (ci+ECP) od kilku miesięcy jest stosowany w platformie tivusat. Ja z tego modułu korzystam na vu+ultimo4k i z tego co zauważyłem to te zabezpieczenia są stosowane tylko na kanałach 4k (museum4k , travelxp4k, myzen4k) i tylko na wybranych programach. Wtedy oglądanie z dekodera jest zablokowane i jeżeli chcę oglądać ten program to muszę przełożyć moduł do tv. który ma crtyfikat ci+ecp i jest ok.

Na Museum 4k niektórych programów też nie da się oglądać na własnym dekoderze z modułem od PC+.

Ale na tv. ten sam moduł na takim programie działa prawidłowo chociaż moduł ma tylko certyfikat ci+.

• Thanks 1

Właśnie wracam z punktu PC+ i sobie wymieniłem moduł na ten nowy.

d27f88c78a7aa2431fe62c4b8cb3cad8.jpg

Na jakim sprzęcie będzie moduł pracował. Mała recka była by mile widziana.

Wsadzony w tv Sony XG9505 pracuje prawidłowo. Przy wymianie karta została ta sama, aktywacja w tv trwała może ze 2-3 min na pojawienie się kanałów. Menu bardziej rozbudowane. Numer aktualizacji aż 23. Wersja oprogramowania z dnia 28.01.2020. Prędkość pracy podobna może ciut szybciej. Nie pojawia mi się komunikat moduł wyjęty moduł włożony co czasem zdarzało się na starym module.

@mikoko masz możliwość sprawdzić ten nowy moduł w dekoderze?

Czyli wymienili Ci tylko modul , a pozostawili karte?   W sumie to logiczne , bo za blokowanie wybranych programow odpowiada w tym przypadku modul.   Swoja droga ciekawe czy spece od VU+  I DM zajma sie tym tematem ;)  Poki co 4K smiga jak na razie na starym module wiec nie ma sie co spieszyc z wymiana;)

Guest Vsat
Posted (edited)

Rozumiem, że od dziś nie można aktywować C+4K na starym module?

Edited by Vsat

Wiązało się to z podpisaniem nowej umowy, czy wymienili w ramach aktualnej?

Nie musiałem przedłużać umowy. Brana była 1.5 miesiąca temu. Nie mam możliwości sprawdzenia w dekoderze bo nie posiadam. Rozmawiałem z konsulem przez chat na temat szachownicy na mezzo i od niechcenia zapytałem o ten moduł. On do mnie tak jest przygotowana dla pana oferta wymiany. Bez aktywacji 1 zł miesięcznie do abo. Zadzwoniłem do APS czy maja. Mieli wiec pojechałem. A propos powiedzcie mi czy u was tez występuje szachownica i zanik dźwięku na mezzo ? U mnie to występuje i zgłosiłem problem. Chciałem się upewnić jak jest u was.

25 minut temu, aro napisał:

@mikoko masz możliwość sprawdzić ten nowy moduł w dekoderze?

Daj sobie spokój z tym modułem.Bierz stary moduł z Caymanem.

Wymienili moduł na moduł ciekawe czy dekoder na moduł też by się dało wymienić.

Zawsze możesz zadzwonić z zapytaniem.

34 minuty temu, mikoko napisał:

A propos powiedzcie mi czy u was tez występuje szachownica i zanik dźwięku na mezzo ? U mnie to występuje i zgłosiłem problem. Chciałem się upewnić jak jest u was.

Ja ten kanał odbieram za pomocą modułu tivust i na godz. 19.10 wszystko jest ok.

Posted (edited)

I znowu u mnie na kanale Museum4k z poziomu dekodera vu+ i modułu PC+ ( ci+ ) brak programu a na tv. na tym samym module działa ok.

Edited by mara68

Zastanawiam sie tylko co na tym Museum 4k zasluguje na dodatkowe zabezpieczenia tresci , jak dla mnie to mogliby ten kanal caly ,,zabezpieczyc ,, albo w ogole usunac.  ;);)  Ciekawy jestem jak bedzie sie miala sprawa Canal + 4K , na dotychczasowych ,,niebieskich ,, modulach CI+.  A dokladnie czy gdy będę przedluzal umowe w pazdzierniku , to na dotychczasowych zasadach , czy beda wciskali to nowe ,,cudo ;)

A mnie się muzeum podoba. Ostatnio widziałem fajny konkurs fotograficzny. Poluje na następne odcinki. Pewnie testują zabezpieczenia na mniej inwazyjnym kanale by potem przenieść to na c+4K byśmy nie piracili „Kilerow”

Pewnie jak przejdą testy to z biegiem czasu uruchomią na innych kanałach te swoje zabezpieczenia w celu utrudnienia odbioru na dekoderach z Linuksem.

I jest przy starych modelach, że nie wspierają. 

MR w PC+ jest tylko z dekoderemi.

Ciekawie wygląda sprawa z tymi modułami ... 

Ponad miesiąc temu złożym wypowiedzenie umowy i wczoraj już po realnym zakończeniu umowy miałem kolejny telefon z Krakowa.... 

Miła Pani usilnie starała się mnie przekonać do wzięcia dekodera używając standardowego bla bla bla, ale też rzuciła kilka ciekawostek oczywiście nic nie wspominając o nowym module CAM:

- na starym module nie wszystkie kanały C+ będą dostępne (jeden z argumentów za ich dekoderem)

- nadal nie ma możliwości wymiany na moduł CAM przy przedłużeniu umowy i na to się nie zanosi 

- na moje stwierdzenie, że nie chcę już używać badziewnych dekoderów PC+ rzuciła tylko - to dlaczego wziął Pan sobie taki kiepski (wifiBox+) skoro mają nowsze i lepsze (!!) - śmiech na sali 

Gdy dzisiaj oddawałem dekoder, to Pan w punkcie też dodał od siebie taki tekst - dopiero od paru dni można znów podpisywać nowe umowy z modułami CAM - podobno przez ostatnie tygodnie (miesiące?) wcale ich nie było. Ale słowem nie wspomniał, że jest jakiś nowy moduł CAM ... 

Czyli (pewnie jak zwykle) zaliczyli obsuwę we wprowadzaniu nowych modułów i dlatego jeszcze bardziej usilnie niż kiedyś wciskali dekodery, bo wiedzieli, że nie odpalą niektórych kanałów na starych CAMach ... Teraz pewnie też nie będą się głośno się tym chwalić i nowe moduły będą tylko dla tych najbardziej natrętnych i zdeterminowanych ;)

12 godzin temu, MrDish napisał:

na starym module nie wszystkie kanały C+ będą dostępne (jeden z argumentów za ich dekoderem)

Bardzo jestem ciekaw, czy stary moduł to ten z Caymanem? Które programy nie będą działać? Mogliby udzielać takich informacji. Przeszedłem właśnie na okres nie oznaczony i jeśli Cayman z modułem nie będzie osiągalny to rezygnuję, bo tego nowego modułu mój TV Sony z 2013 roku nie obsłuży. Miałem też od nich propozycję wznowienia wygaszonej umowy na module po nc+ mix. Na razie czekam na rozwój sytuacji.

To mogę Cię zapewnić, że na przedłużenie umowy nie wymienisz na ten poprzedni moduł, nawet złożenie reklamacji nie pomoże.

Zanim wprowadzili nowy moduł walczyłem miesiąc o wymianę (obecnie mam ten pierwszy moduł jeszcze z czasów cyfry) i nic z tego.