Jump to content
kaspian0007

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP Platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

Ja tak miałem na wszystkich kanałach z tr. 11449H.

Pomogła aktualizacja modułu, ale na telewizorze, bo na dekoderach E2 aktualizacja nie przechodzi.

W ciągu następnych kliku dni zmuszę się do oglądania kanałów z transpondera 11,449 i zobaczę jak z innymi kanałami. A co do aktualizacji, to tak jak napisałem mam najnowszą wersję.

Żeby było ciekawie, to na kanałach z 11449 czasem restartuje mi się moduł... CP. ;)

Nie wiem od czego to zależy mnie się nie resetuje na żadnym z kanałów

Chciałam wymienić stary moduł (brak odbioru c+ 4k) na nowy

1. kontakt z infolinią - w salonie wymienia

2. salon - brak możliwości  wymiany w systemie, jedynie dekoder 4k za 0

3. kontakt z infolinią - na żadnym module nie dziala 4k, wtf? 

Jak to ugryźć? Czy jak kupię na wolnym rynku oryginalny moduł to to zadziała?

Edited by drq

Na module z karta Cayman tak.Tylko bywaja problemy z uruchomieniem C+4K.Niezbyt chętnie daja ten kanał na module szczególnie prywatnym.

Złożyłem reklamację...

a pan na infolinii sam stwierdził, że ogólnie to w trakcie umowy nie ma możliwości wymiany modułu no ale skoro mi uruchomili 4k na module, który nie dekoduje 4k to teraz sami ten problem muszą rozwiązać :)

Na początku chcieli mi wcisnąć z dekoderem 4k za dyszkę, ale po negocjacji za 0 do końca umowy bez dekodera.

Chodź dzisiaj jak chciałem w salonie wymienić moduł, to proponowali mi dekoder 4k za 0.

To w takim razie nie wiem co reklamowałeś.I jeszcze że muszą jakiś problem rozwiązać.Dostałeś opcje za którą nie płacisz masz za free więc jak będą chcieli to nie wymienią żadnego modułu.Druga sprawa jaki to posiadasz moduł że uruchomili tą opcje  i nie masz możliwości odbioru?Z karta Conax czy jak na forum pisaliśmy juz chyba z 1000 razy że 4K tylko na Caymanie.

Sama wymiana karty o której wiem nic nie da, mój obecny moduł to chyba pierwszy jaki w ogóle był dostępny z szarą naklejką i logiem cyfry (ma przynajmniej z 5 lat) i na nim nie będzie działać.

Reklamuje, bo dostałem informację, że jeżeli mój obecny moduł nie obsłuży mi 4K to wymienią na nowy, bo jaki sens w przeciwnym razie było mi aktywować c+ 4k?

Gdybym uzyskał informację na infolinii, że się nie da to pewnie bym odpuścił temat, ale konsultant sam zaproponował przyjęcie reklamacji.

Edited by drq

O matko.😂Toż to zapewne moduł z karta Cameleon.😃I na tym miał działać C+4K?

Do tej pory wszystko działało, więc nie było potrzeby nic z tym robić :)

Ostatecznie wezmę dekoder, ale dla nich biznesowo to chyba lepiej dać mi moduł.

23 godziny temu, czerstwy napisał:

Na module z karta Cayman tak.Tylko bywaja problemy z uruchomieniem C+4K.Niezbyt chętnie daja ten kanał na module szczególnie prywatnym.

Jestem wyjątkiem od reguły😉

Umowa mi się niedługo kończy, dzwonią proponując obecnie to co mam za podobną cenę, ale trzymam ich na dystans, aby nie przeciągnąć sobie lojalki na więcej niż 24. miesiące.

W Euro jest moduł z taką naklejką:

72435bffcc4205d8ec505dc966ed85e6.jpg

Edited by Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku. Poprawiono pozycję obrazka w poście. Obrazki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność postu.

Mój zestaw zaczął szaleć na 10,796 V. :evil: Chyba czas na wizytę w punkcie C+ (kontakt z infolinią).

Witam czy biorąc teraz ofertę z modułem będą jakieś problemy z odbiorem? Bo nie mogę się zdecydować czy brać czy nie a tu dochodzi kwestia kart :/

To zależy na jakim odbiorniku chcesz go używać. W tej chwili na każdym telewizorze wyposażonym w wejście na moduły CI+ problemu nie będzie. Podobnie z większością dekoderów z takim wejściem. Niekiedy do niektórych linuxowych dekoderów trzeba doinstalować sobie wtyczkę obsługującą moduły ci+ ale to nie stanowi większego problemu.

8 godzin temu, MEQSATYH napisał:
Witam czy biorąc teraz ofertę z modułem będą jakieś problemy z odbiorem? Bo nie mogę się zdecydować czy brać czy nie a tu dochodzi kwestia kart

TV Sony 55XG9505 żadnych problemów podczas pracy z modułem cam

To jak nie będzie problemu to super :-) u mnie zgemma h7s . Dzięki

Edited by MEQSATYH

Na h7s trzeba dograć wtyczkę Ciplushelper, która trzeba poszukać we własnym zakresie.

To akurat bez problemu ogarnę , najważniejsze żeby to działało bo czytając tu i tam można odnieść wrażenie że jak otrzymam cameleon nie cayman lub odwrotnie to będzie lipa bo modułu nie wymienią tylko będą proponować ich dekoder . Dlatego chciałem się upewnić zanim wtopie z umową na 24mc

pytanie beginnera, do czego moze sie przydac modul CAM CI+ w dekoderze ? karte cameleon wsadzam z boku dekodera, a bardziej zakladam, ze te moduly bardziej przydaja sie w TV kiedy czlowiek nie chce miec dodatkowych sprzetow (jak dekoder) obok

Nie każdy tv ma slot CI+. Dekoder przeważnie daje większe możliwości. Mowa o lepszym dekoderze. Co do Cameleona...nikt go już nie dostanie, a jak ma to nie podziała zbyt długo w sprzęcie z wolnego rynku. W takim normalnym sprzęcie.