Jump to content

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP Platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

Moduł tylko dekoduje. Za jakość obrazu jest odpowiedzialny tuner czy to wbudowany w tv czy zewnętrzny. Mam tuner satelitarny w TV LG, zgemme h7s, i cryptoboxa 752.  I z każdego tych tunerów są delikatne różnice co do obrazu. Najlepszy jest oczywiście w TV bo to widać jest zoptymalizowany bardziej niż urządzenie podłączone przez HDMI. Często żeby lepszy był obraz z urządzenia zewnętrznego trzeba w ustawieniach telewizora coś zmienić. U mnie w opcjach TV są jakieś opcje co do wejść HDMI.

@mikoko Twój telewizor ma lepszy obraz niż dekoder.
Nie można twierdzić, że każdy telewizor ma lepszy obraz niż dekoder bo byłoby to nieprawdą. Nieprawdą też jest, że wszyscy to zauważają bo niejeden już pisał, że w jego odczuciu dekoder generuje lepszy obraz niż tuner w TV.
Do tego dochodzi fakt kompatybilności (a właściwie jej braku) z zabezpieczeniem ECP, co dla wielu dyskwalifikuje CAM w obawie przed brakiem dostępu do pełnej oferty, ale tego akurat Tobie tłumaczyć nie muszę...

1 godzinę temu, meckbar napisał:

Sądząc po komunikacie na moim TV „Wybrana audycja/program nie może zostać wyświetlony na tym module: 1000” to zdecydowanie testują. 

Dzięki.

@mikoko Twój telewizor ma lepszy obraz niż dekoder.
Nie można twierdzić, że każdy telewizor ma lepszy obraz niż dekoder bo byłoby to nieprawdą. Nieprawdą też jest, że wszyscy to zauważają bo niejeden już pisał, że w jego odczuciu dekoder generuje lepszy obraz niż tuner w TV.
Do tego dochodzi fakt kompatybilności (a właściwie jej braku) z zabezpieczeniem ECP, co dla wielu dyskwalifikuje CAM w obawie przed brakiem dostępu do pełnej oferty, ale tego akurat Tobie tłumaczyć nie muszę...

Nie musisz. Dlatego dziś na c+Now miałem dostęp do meczu ligi hiszpańskiej
32 minuty temu, mikoko napisał:

Nie musisz. Dlatego dziś na c+Now miałem dostęp do meczu ligi hiszpańskiej emoji106.pngemoji3.png

U mnie tez przycina transponder z TVN’ami mędzy innymi turbo, TVN fabuła, TVN 24

Jak widać nie ma rozwiązania idelanego - na moim TV z CAM nic nie przycina...

6 godzin temu, mikoko napisał:

Tv z modułem ma lepszy obraz niż dekoder. Testowałem. Jakoś dziwnie wszyscy to zauważają. A ciebie śmieszy

Niewiele zrozumiałeś z tego co napisałem.

Ja pisałem o nie wrzucaniu do jednego wora Skaymastera za 600 zł do którego tez możesz zainstalować moduł z Oledem za pięć koła.Teraz jarzysz różnice ?

Ogólnie w telewizorach, montowane są głowice satelitarne kiepskiej jakości, firmy mają to gdzieś, głowica satelitarna to tylko dodatek. Tunery satelitarne z górnej półki Vu+,Dreambox,flagowe modele za 1500-2000 zł , zjadają każdy telewizor na śniadanie.

Edited by maniek788
Błąd
Niewiele zrozumiałeś z tego co napisałem.
Ja pisałem o nie wrzucaniu do jednego wora Skaymastera za 600 zł do którego tez możesz zainstalować moduł z Oledem za pięć koła.Teraz jarzysz różnice ?

Porównywałem tv Sony za 5,5 koła
4 godziny temu, maniek788 napisał:

Ogólnie w telewizorach, montowane są głowice satelitarne kiepskiej jakości, firmy mają to gdzieś, głowica satelitarna to tylko dodatek. 

Taaa. Słabej jakości głowice to raczej są w sprzęcie od operatora. W WifiPremiumbox sygnał 50/100, a w TV LG 100/100. Podczas ulewy na WifiPremiumbox znika sygnał, gdy na LG jeszcze jest. Ta Sama antena. Więc nie pisz bajek lub nie wrzucaj tandetnego sprzętu do wora z lepszym sprzętem. 

Głowica która pokazuje sygnał 100/100 to najgorszy szrot. Nigdy nie ma tak dobrego sygnału, są sztucznie podciągane wykresy, żeby naiwne Janusze ,się cieszyli super sygnałem.W tunerach z górnej półki sygnały nie są podawane w procentach tylko w dB. Tunery naszych platform satelitarnych to totalny badziew, a głowice to jedna wielka porażka.

Edited by maniek788
Więcej treści
16 godzin temu, mikoko napisał:

Nie musisz. Dlatego dziś na c+Now miałem dostęp do meczu ligi hiszpańskiej emoji106.pngemoji3.png

Na dekoderze operatora oglądałeś czy na swoim telewizorze?

48 minut temu, maniek788 napisał:

Głowica która pokazuje sygnał 100/100 to najgorszy szrot. Nigdy nie ma tak dobrego sygnału, są sztucznie podciągane wykresy, żeby naiwne Janusze ,się cieszyli super sygnałem.

Tu w 100% się zgadzam...posiadam profesjonalne urządzenie do ustawienia anteny i nigdy nie udało mi się ustawić [u mnie i znajomych] żebym uzyskał sygnał i jakoś sygnału 100%.

2 godziny temu, maniek788 napisał:

Głowica która pokazuje sygnał 100/100 to najgorszy szrot. Nigdy nie ma tak dobrego sygnału, są sztucznie podciągane wykresy, żeby naiwne Janusze ,się cieszyli super sygnałem.

Zgadzam sie calkowicie.  Wskazania sygnalu mierzy sie w dB,  i takie wskazania pokazuja profesjonalne dekodery oraz mierniki stosowane do ustawiania anten.  Jesli ktos bedzie to robil wedlug procentowych wskazan na przyklad z dekoderow operatora , ktory mu notabene pokaze sygnal na poziomie 100%, to moze sie szybko rozczarowac na przyklad przy odbiorze w gorszych warunkach atmosferycznych.   Tak wiec realne wskazania sygnalu sa w dB, a procenty to sa co najwyzej w butelce 😄

55 minut temu, mikoko napisał:

Zmieniłem moduł na dekoder. Na module bym nie obejrzał bo tv nie wspiera ECP

A czego dotąd byś nie obejrzał?

50 minut temu, tracer10 napisał:

Zaryzykuję stwierdzenie, że wczoraj na C+ Now nie testowano ECP.

Zarówno wczoraj jak i teraz, kiedy to piszę, na Canal+Now załączone jest ECP. Komunikat wyświetlany przez moduł nie pozostawia wątpliwości. 

No to jeżeli teraz jest ECP włączony na C+ Now to na  linijkach nie robi to wrażenia bo mecz ligi hiszpańskiej gra jak tralala.

Dlatego napisałem wyżej, że raczej ECP nie jest włączone.

Tak, tak  obywatelu @patryszq

Edited by tracer10
  • Haha 1
2 godziny temu, tracer10 napisał:

Zaryzykuję stwierdzenie, że wczoraj na C+ Now nie testowano ECP.

Testowano zarówno wczoraj i dziś.

Edited by aro
Testowano zarówno wczoraj i dziś.

To już raczej nie jest testowanie. To włączanie. Patrz post wyżej. Testować można na planszy testowej a nie nadawanych kanałach pomniejszając ofertę dla sprzętu bez ECP