Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Eurosport po raz kolejny nie pokazuje tego co zapowiadał. Miał być mecz Magdy na ES1. Na stornie piszą, że transmisja w ES2. Finalnie tylko w Playerze.. 

 

Oczywiście na fb żadnego wyjaśnienia, kibice ktorzy czekali do 2 w nocy olani. 

 

Ciekawe czy tak się nie stało, bo mecz rozpoczął sie znacznie później niż planowano, a już kiedyś ES tłumaczył się, że w nocy nie może dać polskiego okna (przy okazji meczu Igi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamzi120 napisał(a):

Eurosport po raz kolejny nie pokazuje tego co zapowiadał. Miał być mecz Magdy na ES1. Na stornie piszą, że transmisja w ES2. Finalnie tylko w Playerze.. 

 

Eurosport taką koninę odawala od lat. Dlatego na Wielki Szlem wykupuję usługę Extra z tym śmiesznym Playerem w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2023 o 09:48, aandin napisał(a):

Eurosport taką koninę odawala od lat. Dlatego na Wielki Szlem wykupuję usługę Extra z tym śmiesznym Playerem w pakiecie.


i wlasnie dlatego polsat lepszy o wiele. A Ty taki adwokat byles, ze Polsat zly. 6,7 kanalow linearnych.

 

a teraz? Gra Djokovic i nie ma transmisji w telewizji. Nie do pomyslenia na polsacie na Wimbledonie. Ba, nie do pomyslenia w eurosporcie w 2007 roku nawet. Cofamy sie, zamiast isc do przodu jak to zrobil polsat z wimbledonem udostepniajac tyle kanalow a w 2007 puszczal powtorki meczow siatkowki zamiast wimbledon na zywo.

 

Polsat naprzod, Eurosport sie cofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje tylko telewizja linearna, i jakos przez 20 lat jak grala taka ikona tenisa jak Djokovic to nie bylo z tym problemu i mozna bylo ogladac, w srodku nocy nawet.

 

kiedys na jeden sezon byl kanal tenis premium na szlemy. I to bylyby transmisje a nie jakies internetowe wynalazki. Streama zawsze sobie moge wlaczyc na stronie bukmachera.

Edytowane przez kacperek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuski Bein Sport jak mialem, mial na atp 1000 kanaly serwisowe, troche jak polsat na wimbledonie. W USA na US Open tez jest pelno kanalow serwisowych i mozna ogladac wszystko linearnie.

 Wiec jak widac, da sie.

 

nie piszemy o moich upodobaniach. To powinno byc oczywiste ze mecz Djokovicia jest puszczany linearnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2023 o 17:33, Danielek125 napisał(a):

US Open w playerze:

Transmisje ze wszystkich kortów

Dodatkowe kamery

- Siłownia

- Sala konferencyjna

- Multikort z polskim komentarzem

Dość imponujące, ale ciekawe, czy byłoby tak dobrze, gdyby nie było kanałów linearnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, co mi z kamer z silowni dostepnych przez internet jak 23-krotnego zwyciezcy Szlema nie ma w telewizji linearnej. Juz 10 lat temu na stronach bukmacherow byly streamy z wydarzen sportowych. Z tenisa, praktycznie wszystkie korty, a i tak gdyby nie eurosport i tak super wtedy pokazywał szlemy to pewnie o istnieniu tego sportu niewiele bym wiedzial i nie przezylbym wielu fantastycznych meczow.

 

Ciekawe czy gdyby TVP nastepne zgrupowanie kadry reprezentacji pilkarskiej pokazywal kazda sesje z silowni i treningi i mecze z Wyspami Owczymi i Albania w internecie to Wodny Szuwarek odpisywalby kibicom kadry ze ich upodobania sa nieistotne i maja ogladac przez internet, mimo iz nie kazdy ma wystarczajaco szybkie lacze, dostep do aplikacji na telewizorze albo oczekuje po prostu najwyzszej, bezproblemowej jakosci na co chociazby wielu co z liga angielska w viaplay narzeka.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo pisałem przy Wimbledonie i to samo napiszę teraz. Polsat lepiej pokazywał Wimbledon niż Eurosport w TV. 

 

Co więcej. Mniej reklam, lepsza jakość, porządek z harmonogramem transmisji no i co najważniejsze dla polskiego kibica czyli mecze Polaków LIVE W TV. 

 

Eurosport zawodzi, a jeszcze pewnie przed finałami znów będą męczyć nas Polskim studiem, zamiast międzynarodowym z tłumaczeniem. 

 

Co do Stanów aktualnie przebywam w USA i ogladam mecze na ESPN. Poziom realizacji pierwsza klasa. Wywiady, statystyki, analizy w trakcie przerw, łączenia z innych kortów, dodatkowe grafiki i na ekranie aktualizacje wyników z innych kortów. Dobry komentarz. 

 

Włączyłem wczoraj online mecz Huberta, żeby posłuchać polskiego komentarza. Nie mogłem wytrzymać jak pół meczu komentatorzy przegadali. Nie mogli nawet uszanować tego, że podczas wymian siedzi się cicho. No sorry, nic do mnie nie przemawia za Eurosportem. Tym bardziej odkąd Iga jest na szczycie wrzucają jeszcze niepotrzebne studio kosztem meczów... 

 

Ok. W Playerze wyglada to dobrze, ale nie każdy ma dostęp i możliwości techniczne żeby stabilnie oglądać mecze przez neta oraz nie każdy ma chęci płacić za Playera (nie można wykupić samego Eurosportu Extra jak kiedyś Eurosport Playera za 99zł czy nawet mniej za rok). Większość widzów ma dostęp tylko do ES1 I ES2 i wymaga od takiego nadawcy pokazywania godnie takich turniejów. 

Edytowane przez kamzi120
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod kazdym slowem kamzi120. Jak czytam opinie wielu tutaj to dla was istnieje swiat transmisji tylko przez internet. To juz bylo 15 lat temu nawet i wtedy gdy akurat podczas giro d’italia Radwanska pokonywala Szarapova na US Open tez mozna bylo znalezc streamy. Wtedy pechowo sie ulozylo ze jeszcze eurosport nie pokazywal Szlemow na dwoch kanalach, ale potem od 2008,2009 do 2016 trzymali poziom. Wywiady, analizy, elastyczne dobieranie meczow ktore rzeczywiscie sa najciekawsze. Dlatego zakochalem sie w tenisie :) polskie okna w eurosporcie 1 zniszczyly to jak np w 2019 mielismy w sesji wieczornej mecz Szarapovej z Williams to oni katowali mecz Majchrzaka i do tej pory przykro mi ze nie widzialem ostatniego meczu Szarapovej w historii US Open na zywo. Kiedys jak byly okna tylko w Eurosporcie 2 tam leciala Radwanska a Eurosport 1 byl święty i gwiazdy mozna bylo ogladac. Jutro mecz Murray-Dimitrov w czasie Hurkacza to bedziemy mieli znowu to samo, ze hit 2 rundy poza telewizja mimo dwoch anten. I gadajace glowy w polskim studio z ktorego nic sie nie dowiadujemy przegadaja mecz Murraya jak dzis bylo z Djokoviciem.

 

W 2016 weszly polskie reklamy na eurosporcie i zamiast fajnych reklam kia z Nadalem, rolexa z Federerem podczas tego US Open juz chyba zdazylbym sprawdzic cala rodzine na KRD patrzac na to ile razy widzialem ta reklame, albo jak to psiapsi powiedza Kasi ze wygrala w loterii pesel. Kiedys w nocy przed 2016 nawet w ogole nie bylo reklam podczas szlemow. Chetnie wykupilbym tenis premium jak kiedys albo tak jak na wimbledonie mamy bez reklam Polsat Sport premium i jest super. I jak pisze Kamzi120 wejscie Igi na szczyt i te bezsensowne studia ,,kibicowskie’’ i wychwalanie Świątek jeszcze bardziej zniszczyly Eurosport. Kiedyś analizy Wilandera co jakis czas, wywiady z konferencji prasowych, wiecej pilek meczowych z bocznych kortow zeby kibic wiedzial co sie dzieje. Na polsacie tez jest ten rodzaj studia ale mozna wlaczyc mecze na innych kanalach a tu blokuja glowna antene gdy na glownym europejskim feedzie jest najwazniejszy mecz.

 

Pewnie w takiej formie pokazywania tenisa gdybym teraz zaczynal przygode z ogladaniem tenisa bym sie nigdy nie zakochal. A tak to gdy skonczyl Federer czy Williams, niedlugo odejdzie Nadal czy Djoko (na co Eurosport nie ma wplywu oczywiscie) pozostaje mi tylko wspominac jak to Eurosport przed czasami wykupienia przez Discovery przerastal w poczatkach XXI wieku epoke telewizyjna i genialnie pokazywal turnieje wielkoszlemowe z wywiadami, analizami, muzyczna wstawka z urywkami meczow na koniec dnia, wattsami ze smiesznymi wydarzeniami z kortowa a nawet wlasnymi identami pod dany Szlem.

Edytowane przez kacperek14
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, właściwie nie oglądam teraz Eurosportu 1 czy 2. Wyłącznie player. Reklamy Nadala, Djokovicia, Federera to byl klimat.  Przy nie wiem czy to byl ostatni RG czy Australian Open kiedy to mecz Igi pokazywali zarówno w Eurosporcie 1( polskie okno) jak i w Eurosporcie 2( gdzie był zaplanowany w przekazie światowym) . .. Mecze Polaków powinny być w Eurosporcie 2, a najważniejsze mecze( w tym gwiazd ) w głównym kanale. 

Na szczęście przy ostatnim finale RG na playerze byl stream międzynarodowy z tłumaczeniem. Bo tego polskiego studia trudno zdzierżyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodałeś faktycznie ważną kwestię do dyskusji. Reklamy międzynarodowe też dodawały klimatu, pamietami wspominam pięknie te czasy. 

 

I dokładnie. Zawsze na koniec dnia było Gem Set Mats z fajnym podsumowaniem, skrótami czy Wattsami. Brakuje tego, oj brakuje... 

 

A najbardziej wkurza mnie to, że ten obecny Eurosport jest taki nijaki. Ni to Polski ni to międzynarodowy. Meczów Polaków wszystkich nie pokazują, mecze najważniejsze też często wypadają przez źle zrobione polskie okna.. Czasem bezsensu przełączenie na studio kosztem końcówki meczu. Dla mnie złote czasy Eurosportu się skończyły, a to wszystko idzie w złą stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo pisałem przy Wimbledonie i to samo napiszę teraz. Polsat lepiej pokazywał Wimbledon niż Eurosport w TV. 
 
Co więcej. Mniej reklam, lepsza jakość, porządek z harmonogramem transmisji no i co najważniejsze dla polskiego kibica czyli mecze Polaków LIVE W TV. 
 
Eurosport zawodzi, a jeszcze pewnie przed finałami znów będą męczyć nas Polskim studiem, zamiast międzynarodowym z tłumaczeniem. 
 
Co do Stanów aktualnie przebywam w USA i ogladam mecze na ESPN. Poziom realizacji pierwsza klasa. Wywiady, statystyki, analizy w trakcie przerw, łączenia z innych kortów, dodatkowe grafiki i na ekranie aktualizacje wyników z innych kortów. Dobry komentarz. 
 
Włączyłem wczoraj online mecz Huberta, żeby posłuchać polskiego komentarza. Nie mogłem wytrzymać jak pół meczu komentatorzy przegadali. Nie mogli nawet uszanować tego, że podczas wymian siedzi się cicho. No sorry, nic do mnie nie przemawia za Eurosportem. Tym bardziej odkąd Iga jest na szczycie wrzucają jeszcze niepotrzebne studio kosztem meczów... 
 
Ok. W Playerze wyglada to dobrze, ale nie każdy ma dostęp i możliwości techniczne żeby stabilnie oglądać mecze przez neta oraz nie każdy ma chęci płacić za Playera (nie można wykupić samego Eurosportu Extra jak kiedyś Eurosport Playera za 99zł czy nawet mniej za rok). Większość widzów ma dostęp tylko do ES1 I ES2 i wymaga od takiego nadawcy pokazywania godnie takich turniejów. 
Tak samo robił Polsat, że nie puszczał na jednej antenie lepszego pierwszego meczu danego dnia z Wimbledonu.

Poza tym co Wy porównujecie, transmisję bukmachera w 360p (która bukmachera kosztuje parę tysięcy euro, za wachlarz praw) z pełnosprawnym streamem w 1080p?
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się ten Eurosport Extra odłączy od  dziadowskiego TVNowskiego Playera i bedzie jak dawniej. Mnie seriale ani programy TVN nie są do niczego potrzebne a płacić trzeba. Dlatego włączam tylko na wielki szlem bo na to co pokazują w linearnym Eurosporcie nie ma co liczyć. Mówienie komentatorów jest męczące jak w każdej polskiej stacji pokazującej tenis. Interfejs też jest słaby. W tym pogardzanym Viaplay jest moim zdaniem znacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mogą robić jedno okno lokalne (polskie) w jednym czasie, czyli tylko na jednej z anten (w godzinach dziennych, nie wiemy w jakich dokładnie, ale można oszacować, że jest to 6-23:59). Ale są też okna lokalne robione przez centrale da kilku krajów (gdy jakiś sport ma 2,3,4 kraje - tak jakiś czas temu było z ręczną). Wtedy to okno nie jest robione przez nas i może być nawet dwa na raz. Czasem po prostu cała ramówka dla kilku krajów jest oddzielna, na podobnej zasadzie jak brytyjskie kanały mają oddzielną ramówkę cały czas.

 

Natomiast jeśli chodzi o samą produkcję sygnału to już pisałem o tym kilka stron wcześniej. W skrócie jest ona niezależna od ramówki telewizyjnej. Jeden sygnał dla każdego streamu z nałożonymi lokalnymi komentarzami. Całość dostępna w streamingu (u nas player), a na anteny wchodzi tylko część. To wszystko jest po prostu dla ograniczania kosztów. Widz oczywiście na tym traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Rozgrywany na korcie nr 12 mecz Hurkacza z Brytyjczykiem Jackiem Draperem powinien się rozpocząć o godz. 17 polskiego czasu. W całości będzie można go zobaczyć w Eurosporcie Extra w Playerze, a na antenie Eurosportu 1 pojawi się niezwłocznie po zakończeniu 6. etapu kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana.

 

Dla załogi linearnego Eurosportu jakiś Vuelta a Espana jest ważniejszy od meczu Huberta, choć wiadomo o której godzinie się zacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aandin napisał(a):

Niech się ten Eurosport Extra odłączy od  dziadowskiego TVNowskiego Playera i bedzie jak dawniej. Mnie seriale ani programy TVN nie są do niczego potrzebne a płacić trzeba. Dlatego włączam tylko na wielki szlem bo na to co pokazują w linearnym Eurosporcie nie ma co liczyć. Mówienie komentatorów jest męczące jak w każdej polskiej stacji pokazującej tenis. Interfejs też jest słaby. W tym pogardzanym Viaplay jest moim zdaniem znacznie lepszy.

Będzie prawdopodobnie razem z nowym Max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...