Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

http://www.crash.net/motorsport/motogp/ ... otogp.html

 

Eurosport po 2008 traci prawa do nadawania zawodów Moto Gp :censored::cry:

 

Wszystko z powodu zapędów finansowych Dorny Sport (właścicieli praw komercyjnych do mistrzostw), która stawia na nadawców krajowych. Pytanie - kto u nas to przejmie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
http://www.crash.net/motorsport/motogp/news/165442-0/motogp_eurosport_loses_motogp.html

 

Eurosport po 2008 traci prawa do nadawania zawodów Moto Gp :censored::cry:

 

Wszystko z powodu zapędów finansowych Dorny Sport (właścicieli praw komercyjnych do mistrzostw), która stawia na nadawców krajowych. Pytanie - kto u nas to przejmie......

 

Jak w Moto Gp zacznie jeździć Polak to kupi to PS i PSE. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie mamy torów, a i tak ich biorą :D Jesteśmy najlepsi.

 

Pierwszy Polak w fabrycznym teamie w motocyklowych Mistrzostwach Świata!

 

Paweł Szkopek, jeden z najbardziej utytułowanych polskich motocyklowych zawodników wyścigowych, otrzymał zaproszenie do występu w najbliższej rundzie Mistrzostw Świata od fabrycznego zespołu Triumpha. Polak zastąpi kontuzjowanego Garego McCoy'a. Zawody z serii World Supersport odbędą się w najbliższą niedzielę, 3 sierpnia, na torze Brands Hatch pod Londynem.

 

Kalendarz Pawła Szkopka na sezon 2008 zakładał starty w Mistrzostwach Polski oraz w Pucharze Europy. W obu serialach zawodnik prezentuje świetną formę: jest liderem Mistrzostw Polski, a w ostatni weekend w Szwecji zagwarantował sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy. Propozycja występu w rundzie Mistrzostw Świata jest dowodem na to, że wyniki polskiego zawodnika zostały dostrzeżone przez światową czołówkę. W najbliższy weekend Paweł wystartuje w klasie Supersport na fabrycznym motocyklu brytyjskiej marki Triumph.

 

Paweł Szkopek: "Możliwość startu w fabrycznym teamie odbieram jako ogromne wyróżnienie: nigdy wcześniej nie udało się to żadnemu Polakowi. Nie spodziewałem się jednak, że taka szansa nadarzy się w tym roku. Sprawy potoczyły się błyskawicznie: kilka dni temu odebrałem telefon z zaproszeniem od Stefano Caracchiego, szefa teamu Triumpha. Niemal natychmiast chęć udziału w tym przedsięwzięciu potwierdzili sponsorzy. Na torze Brands Hatch wystartuję dzięki mojemu nowemu sponsorowi, firmie FAKRO. Występ wspierają też: OKI Printing Solutions, Wólczanka, Heinrich, Inter Motors, Triumph, Grupa Lubelski Węgiel. Chcę im serdecznie podziękować za to, że zaufali mi i postanowili sfinansować ten start. Muszę przyznać, że przed występem czuję dużą presję. Po raz pierwszy będę współpracował z fabrycznym teamem, po raz pierwszy też w wyścigu pojadę na Triumphie. W błyskawicznym tempie będę musiał nauczyć się motocykla. Podporządkuję temu pierwsze treningi. Presję potęguje fakt startu na Wyspach. Wielka Brytania to ojczyzna wyścigów motocyklowych, każde zawody to swoisty festiwal, przychodzi na nie ok. 150 tys. kibiców. Z Wysp wywodzi się Triumph, więc przede wszystkim chciałbym zaprezentować się jako najlepszy kierowca tego teamu. Tor Brands Hatch jest techniczny, jednak wcześniej nie sprawiał mi problemów. Na zawodach w 1995 roku miałem tu najlepszy czas w warm-upie. Do nadchodzącego startu jestem nastawiony bardzo pozytywnie.”

 

Najbliższa runda World Supersport zostanie rozegrana na torze Brands Hatch usytuowanym ok. 35 km od Londynu. Tor w tzw. konfiguracji Grand Prix, ma długość 3 702 m. Zawodnicy startujący w klasie Supersport będą mieli do pokonania 23 okrążenia, czyli ponad 85 km.

 

W Mistrzostwach Świata rozgrywanych od 1988 roku, startują motocykle produkcyjne wyposażone w czterosuwowe silniki. Kierowcy startują w dwóch klasach: Superbike oraz Supersport. Serial składa się z 12 rund rozgrywanych na torach całego świata. Każda runda obejmuje dwa dni kwalifikacyjne (piątek, sobota) oraz niedzielny wyścig. Jednym z fabrycznych teamów wystawiających motocykle w Mistrzostwach Świata jest Triumph SC. Zespół powrócił do rywalizacji w 2008 roku wystawiając po dwóch zawodników w klasie Supersport i Superstock 600.

Paweł Szkopek to jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników motocyklowych. Jest aktualnym Mistrzem Polski w klasie Superbike i II Wice Mistrzem Europy w klasie Stocksport 1000. W sezonie 2008 jest liderem Mistrzostw Polski, a w ostatni weekend zagawrantował sobie zwycięstwo w Pucharze Europy. Na swoim koncie ma również starty w zawodach najwyższej rangi światowej w tym Word Superbike i Mistrzostwach Świata Endurance.

 

 

Sponsorem występu Pawła Szkopka w Mistrzostwach Świata jest firma FAKRO - lider w produkcji i sprzedaży okien dachowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto Gp, a SBk :lol2:

Moto GP to jest F1 w świecie dwóch kółek - prototypy i te sprawy

World SuperBike - mistrzostwa świata motocykli produkcyjnych (zbudowanych na ramie produkcyjnej), 2 wyścigi

 

Szkopek będzie startował w Supersportach w zespole SC (Thriumph Daytona 675), co jest nagrodą za wspaniały sezon w europejskich pucharach. Paweł kilka lat temu też (wtedy w niefabrycznym zespole) miał okazję ścigać się w tej efektownej i dynamiczne klasie, ale kasy - jak to w przypadku (braku) zaplecza polskiego - brakło :censored:

Dziś Paweł miał problemy z motocyklem (silnik) i dopiero jutro będzie walczył w kwalifikacjach.

 

 

A prawa do MotoGp chyba jednak nabędzie Polsat, ale muszą gdzieś puścić transmisję FTA klasy 800 ccm (wymóg Dorna Sport). Osobiście obstawiam TV4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.08 :D

9:30 Magazyn olimpijski - Magazyn sportowy

11:00 Niemcy - Brazylia - Gry zespołowe

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - faza grupowa kobiet

13:00 Argentyna - Kanada - Gry zespołowe

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - faza grupowa kobiet

13:45 Chiny - Szwecja - Gry zespołowe

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - faza grupowa kobiet

15:45 Norwegia - USA - Gry zespołowe

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - faza grupowa kobiet

17:00 Olympic Flash - Sport

17:15 Gwiazdy igrzysk olimpijskich - Sport

17:45 Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - Gry zespołowe

Faza grupowa kobiet - najważniejsze wydarzenia

19:00 Niemcy - Brazylia - Gry zespołowe

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - faza grupowa kobiet

20:15 Magazyn olimpijski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze Eurosport transmituje olimpiadę bo niestety nie mam dostępu z odbiornika telewizyjnego oglądać tVP sport w chwili obecnej. Mnie najbardziej będa interesować gry zespołowe a nie indywidualne zwody. Trochę nie pasuje róznica czasowa bo o 3 zaczynają kazdego dnia czasu polskiego. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może tylko za kimś się powtórzę.

O tuż zauważyłem, że na Eurosporcie HD, obraz i dźwięk - w przypadku n-ki - jest opóźniony około 3 sekund w stosunku do obrazu i dźwięku na Eurosporcie SD.

A jak jest na CP i C+ :?:

 

Ja na CP też tak mam. Ale to jest normalne bo wszystkie platformy mają ten kanał z tego samego transpondera od Cyfry +. Już nawet pisałem w tej sprawie do Eurosportu ale nic mi nie odpisali. Szkoda bo strasznie jest to denerwujące zwłaszcza przy wywiadach przy tenisie i snookerze bo najpierw słychać odbicie piłki czy bili a potem dopiero widać ruch. Gdzie jeszcze można to zgłościć bo jest to straszne olewanie widza. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zauważyliście, że na tp. Eurosportu (11240 V) oprócz standardowych polskojęzycznych wersji Eurosportu (identyfikowanych jako ESP Polish i EUSP 2 PL) znajdują się ich kopie identyfikowane jako EUROSPORT PL i EUROSPORT2 PL :?: Nie wiem jak jest na innych platformach, ale bynajmniej CP korzysta z tych kopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Grupa Eurosport dzięki umowie zawartej z DFL Sports Enterprises GmbH zyskała prawa do bezpośrednich relacji meczów Bundesligi w latach 2009-2012. Transmisje z ligi niemieckiej będzie można oglądać w 22 krajach Europy Wschodniej i Skandynawii.

Tymi krajami są: Polska, Węgry, Rumunia, Czechy, Słowacja, Bułgaria, Chorwacja, Słowenia, Serbia, Kosowo, Albania, Bośnia-Hercegowina, Macedonia, Czarnogóra, Estonia, Łotwa, Litwa, Dania, Finlandia, Norwegia, Szwecja i Islandia.

 

Przedmiotem umowy są również spotkania rozgrywane w 2. Bundeslidze, czyli drugiej lidze niemieckiej.

 

W nadchodzących trzech sezonach Grupa Eurosport będzie relacjonowała mecze Bundesligi wg następującego schematu:

- w nowej multilokalnej wersji Eurosport 2, we wszystkich wymienionych 22 krajach, obszerne relacje na żywo do czterech meczów z jednej kolejki oraz cotygodniowy magazyn podsumowujący kolejne tygodnie rozgrywek.

- w pięciu krajach Skandynawii uzupełniające relacje Eurosportu, wśród których będą relacje na żywo do 10 meczów w sezonie oraz 52-minutowy magazyn podsumowujący rozegrane kolejki.

 

Ponadto Grupa Eurosport uzyskała wszystkie pozostałe prawa telewizyjne, w tym do usługi wideo na żadnie. Dostęp do meczów Bundesligi w takiej formie będą mieli również wyłącznie mieszkańcy wymienionych 22 państw.

 

źródło:

http://media2.pl/media/41958-bundesliga-wylacznie-w-eurosporcie.html

 

Fajnie, nareszcie będę mógł oglądać Bundesligę :jupi:

Brawa dla Eurosportu :brawo:

Ciekawi mnie tylko,czy SportKlub zrezygnował z Bundesligi, przespał przetarg, czy poprostu Eurosport ich przebił? Dla SK to spora strata. Z tej zmiany będą też zadowoleni wszyscy abonenci platform i kablówek, bo będą mogli oglądać Bundesligę. Będzie także, lepsza jakość niż na SK. Ciekawe, czy będą transmitować mecze w Eurosporcie HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gra gitara :jupi: Najlepsze rozwiązanie - Bundesliga dla wszystkich trzech polskich platform dzięki Eurosportowi :brawo: Mecze można będzie oglądać w nowej multilokalnej wersji Eurosport 2, co dla abonentów CP posiadających wyłącznie pakiet Familijny i którzy będą chcieli oglądać Bundesligę oznacza, że będą musieli wykupić conajmniej pakiet Sport. Poza tym mogliby jeszcze zrobić to samo z LM :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie troszkę niepokoi ten zapis " w nowej multilokalnej wersji Eurosport 2...", oby się nie okazało, że to będzie jakiś nowy kanał extra płatny. Liczyłem, że CP weźmie bundesligę, ale nie mam nic przeciwko Eurosportowi. CP zostało więcej kasy na odzyskanie Ligi Mistrzów, oby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...