Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że Eurosport tak rozdrabnia te swoje kanały i tworzy tyle kopii na satelicie. Ja wiem, że duża liczba ścieżek dźwiękowych na jednym kanale może sprawiać problemy niektórym tunerom, ale to nie powód żeby rozdzielać te ścieżki po 2 tylko. Przecież spokojnie można dać i z 8 na jednym kanale i będzie wszystko ok (przykład: EuroNews).

A tak to się zabiera widzom możliwość posłuchania innego komentarza niż polski i angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Eurosport tak rozdrabnia te swoje kanały i tworzy tyle kopii na satelicie. Ja wiem, że duża liczba ścieżek dźwiękowych na jednym kanale może sprawiać problemy niektórym tunerom, ale to nie powód żeby rozdzielać te ścieżki po 2 tylko. Przecież spokojnie można dać i z 8 na jednym kanale i będzie wszystko ok (przykład: EuroNews).

A tak to się zabiera widzom możliwość posłuchania innego komentarza niż polski i angielski.

To się chyba tyczy śmieciodekoderów. Na niespecjalnym urządzeniu można bez kłopotu odebrać choćby Eurosport z tureckim komentarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Eurosporcie inauguracja sezonu narciarskiego. Przez całą zimę będą nas raczyć półtransmisjami z narciarstwa alpejskiego. Przykład z dziś: o 10:50 po przejeździe 32. zawodniczek reklamy a po powrocie powtarzali przejazdy najlepszych by o 11:00 przenieść się do Moskwy na tenisa. Pytania: 1. Dlaczego wrzucają reklamy jeśli zawodniczki mają swoje przejazdy? 2. Dlaczego ich nie pokazują na żywo tylko urywają transmisję by pokazywać drugi raz to samo. 3. Mecz tenisa zaczął się o 11:10 i spokojnie mogli do tego czasu pokazywać przejazdy zawodniczek. Kolejny sezon półtransmisji rozpoczęty. W poprzednim sezonie kilka zawodów transmitował TVP Sport. Oby w tym sezonie również i jak najczęściej bo tych francuskich kpin nie da się oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek999 pewnie dlatego, że najlepsze zawodniczki już ukończyły swoje przejazdy, a później startują już dużo słabsze i większość z nich nie ma najmniejszych szans nawet zakwalifikować się do 2 przejazdu, ale z tym powtarzanie najlepszych przejazdów to przesada, dodatkowo do 11.00 i tak by wszystkich przejazdów nie pokazali bo zawodniczek na starcie było ponad 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagam od nich by pokazali wszystkie zawodniczki ale do 11:05 spokojnie mogli transmitować a oni sztucznie ograniczają ilość pokazywanych zawodniczek tracąc 10 minut na reklamy i powtórki. Mecz tenisa zaczął się o 11:10 więc kończąc o 11:05 mieliby czas i na reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Jednak jedna z wersji Eurosportu 2 posiada 9 ścieżek językowych. Nie widzę przeszkód by to samo zrobić z Eurosportem.

 

Dokładnie. Eurosport 2 HD ma dużo ścieżek i wszystko jest ok, podobnie EuroNews. Ja nie mówię od razu, żeby dawać 20 ścieżek bo to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kłopotu Eurosportu, które jeszcze niedawno nadal miały miejsce. Tak samo było na wersji SD.

Jeszcze niedawno miały miejsce, czyli rozumiem, że teraz na Eurosporcie 2 nie ma żadnych kłopotów z zanikami dźwięku - to dobrze. A czy zauważyliście może na Eurosporcie HD ( także jak miałem enkę to mi przeszkadzało ) brak synchronizacji dźwięku z obrazem o ułamek sekundy, może max. sekundę? Po prostu nie dało sie oglądać transmisji tenisowych :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kłopotu Eurosportu, które jeszcze niedawno nadal miały miejsce. Tak samo było na wersji SD.

Jeszcze niedawno miały miejsce, czyli rozumiem, że teraz na Eurosporcie 2 nie ma żadnych kłopotów z zanikami dźwięku - to dobrze.

Ostatnio zamiast zaników dźwięku z komentarzem mamy zaniki dźwięku ze stadionów Bundesligi :D.

 

A czy zauważyliście może na Eurosporcie HD ( także jak miałem enkę to mi przeszkadzało ) brak synchronizacji dźwięku z obrazem o ułamek sekundy, może max. sekundę? Po prostu nie dało sie oglądać transmisji tenisowych :/

Czasami się to zdarzało. Problem stary jak Eurosport. Jeszcze w wersji SD dosyć często się to zdarzało. Faktycznie transmisje tenisowe nie nadawały się wtedy do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o to chodzi, że na Eurosporcie HD ciągle (24/7) był poślizg dźwięku do obrazu. Nie wiem jak jest teraz (na Eurosporcie SD w CP wszystko w porządku), ale wcześniej nie dotyczyło to jedynie pojedynczych transmisji sportowych, ale wszystkich. Na Eurosporcie SD było wszystko w porządku (w Cyfrze+ i CP, w n nie miałem wersji SD),ale w wersji HD był opisywany problem. I teraz pytanie czy te irytujące poślizgi są tylko na Eurosporcie HD w n czy też u wszystkich operatorów i czy jeszcze w ogóle są? Bo nie wiem czy w ogóle sobie zawracać głowę Eurosportem HD. Gdyby tak ktoś mający n(bo u nich to mnie najbardziej interesuje) lub w ogóle Eurosport HD mógł przyuważyć ten problem przez parę sekund (najlepiej to widać na tenisie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosport HD leci we wszystkich platformach z tego samego transpondera (należącego do Cyfry+).

 

Co do poślizgu dźwięku to ja nie spotkałem się z sytuacją aby był on ciągle. Owszem czasem się zdarzało że przez góra kilka dni taki stan rzeczy się utrzymywał ale potem wszystko wracało do normy. Tak było jeszcze za czasów Eurosportu SD i miałem nadzieję że na kanale HD nie będzie do tego dochodziło. Niestety co jakiś czas dochodzi ale tak jak mówię jest to dosyć szybko naprawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W ten weekend Puchar Świata w narciarstwie klasycznym Marek Rudziński i Bogdan Chruścicki komentują wprost z Kusamo. W trakcie dzisiejszego biegu mężczyzn nie obyło się bez kłopotów. Eurosport stracił na dwie minuty łączność z Kusamo, później na kilka chwil zerwało się połączenie z komentatorami. W trakcie skoków denerwowała słaba separacja między kabinami komentatorskimi, w tle cały czas słychać było gadanie w obcym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...