Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Trudno się nie zgodzić, utracili Ligę Europy w piłce nożnej. Utracą Lotto Ekstraklasę. Sam DFB Pokal z piłki nożnej im został, oczywiście nie licząc MLS, które jest bardzo niszowe. Oferta dużo słabsza niż kilka lat temu, pozostaje im celowanie w miłośników sportów zimowych, tenisa, kolarstwa. ;)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ezequiel93 napisał:

 pozostaje im celowanie w miłośników sportów zimowych, tenisa, kolarstwa. ;)

Lekkoatletykę ja bym jeszcze dodał, oraz wszelakie olimpiady zarówno letnie jak i zimowe.   ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od piłki nożnej to mamy inne kanały. Jednak muszę przyznać rację , że Bundesliga na Eurosporcie to było coś.

Przyjemnie się to oglądało. Był w tym jakiś urok.

Lata świetności Eurosport ma zdecydowanie za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Vinni napisał:

Lata świetności ma za sobą? To chyba oglądamy zupełnie inne Eurosporty...

 

Ja pamiętam Eurosport w latach 90-tych. To była stacja.  8)

Teraz dla mnie poza lekkoatletyką nie ma tam nic do oglądania.

Oczywiście dochodzi jeszcze kwestia jakości obrazu, która jest fatalna......

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vinni napisał:

Lata świetności ma za sobą? To chyba oglądamy zupełnie inne Eurosporty... Z roku na rok się rozwijają, pokazują wiele różnorakich sportów (nigdy nie byli stacją piłkarską), ramówka jest solidnie napakowana transmisjami na żywo. Czego chcieć więcej?

Solidnie opakowana transmisjami. Mam zupełnie inne wrażenie. Nawet wiele takich imprez, które kojarzyły mi się z Eurosportem, jak MŚ w Kajakach, nagle okazuje się, że takie imprezy są wyłącznie w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czytnik napisał:

Oj, upadł ten Eurosport. Szkoda.

Może nie tyle co upadł, co po prostu przeszacował wartość Igrzysk Olimpijskich. 

 

Żeby nie było to dla mnie Igrzyska to najważniejsza sportowa impreza na świecie, ale ma pewną wadę: one trwają tylko przez miesiąc i ukazują się raz na 2 lata. Zresztą sami widzimy, czym się od pewnego czasu posiłkuje Eurosport. Są to z reguły powtórki lub programy z serii Olympic Classic. Bo co ma innego pokazywać w ramach szeroko rozumianego olimpizmu? 

 

W dobie tej powtarzalności, gdzie właściwie co weekend mamy ból głowy co tu obejrzeć, władowanie takiej kasy w prawa do Igrzysk i uczynienie z nich strategicznego kontentu w swoim portfolio w dzisiejszych czasach wcale nie musi być aż tak opłacalne, co kiedyś. Igrzyska też są specyficzne, MKOL dba o to, żeby na arenach nie pojawiały się reklamy Coca Coli i innych tego typu produktów (czyt. są wykastrowane ze sponsoringu), co sprawia, że IO utrzymują się w dużej mierze z praw TV, a jako że mówimy o Igrzyskach, gdzie w wielu krajach mają one status ustawowy, jak np. u nas, gdzie Eurosport właściwie jest zmuszony odsprzedać licencję TVP lub innemu nadawcy ogólnodostępnemu, dochodzimy do wniosku, że z perspektywy nadawcy komercyjnego, kodowanego taki biznes nie do końca musi być opłacalny i nie mówimy tu tylko o korzyściach finansowych. Wiadomo, że Eurosport kupuje to wszystko odgórnie na wiele krajów, ale w kontekście Polski ten interes wydaje się taki trochę średni, bo i tak musisz dojść do kompromisu z TVP i tymi prawami się podzielić. 

 

Często porównuje się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do letnich Igrzysk Olimpijskich, ale gdy przeanalizujemy na spokojnie jedną i drugą imprezę to dla stacji kodowanych, jak Eurosport taki mundial wydaje się nieco lepszą opcją zakupu, bo ustawowo jesteś zobowiązany oddać tylko mecze Polaków i jeszcze bodaj finał lub półfinał (nie pamiętam dokładnie), a z Igrzyskami, jak wiadomo, jest nieco inaczej. Generalnie jest to temat rzeka i powiem tylko tyle, że w dzisiejszych czasach do obecnych wymogów TV i sponsoringu znacznie bardziej dostosowane są piłkarskie Mistrzostwa Świata. Igrzyska są trochę zakładnikiem swojego przywiązania do tradycji.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2018 o 11:36, kingofsouth napisał:

Ja pamiętam Eurosport w latach 90-tych. To była stacja.  8)

Teraz dla mnie poza lekkoatletyką nie ma tam nic do oglądania.

Oczywiście dochodzi jeszcze kwestia jakości obrazu, która jest fatalna......

Nie porównuj lat 90-tych do czasów obecnych. To totalnie dwa różne światy jeżeli chodzi o prawa transmisyjne.

 

Co do samego Eurosportu to mogę dodać, że nie tyle po[beep]adli co zwyczajnie zmienili nieco swój kierunek w którym się rozwijają. Postawili w tej chwili na swoje flagowe produkty i tego się trzymają. Rynek praw transmisyjnych też im nie pomaga, bo coraz ciężej stacjom międzynarodowym dostępnym w tylu państwach zdobyć te najatrakcyjniejsze prawa.

Do mnie obecny Eurosport przemawia, sporo sportu który mnie interesuje, masa relacji na żywo i w zasadzie nic więcej nie jest mi potrzebne do szczęścia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...