Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wrocilem do domu - odpalilem Eurosport 1 i wlasnie lecial wywiad w przerwie meczu Ruch vs Śląsk z dwoma Pawłami (Oleksy i Zieliński) :) Bardzo mi sie podobał.

 

@andrzejgratis Weszli reklamami na wywiad bezposrednio bez ostrzezenia, tak? Hmm, jak dla mnie to na pewno Polsat Media - przeciez byly juz akcje jak wpadaly reklamy na Eurosporcie podczas skoku jakiegos zawodnika albo tuz po (ostatnio Piotr Żyła) a komentatorzy krytykowali. Gdyby to robil Eurosport to komentatorzy by dostali jakies ostrzezenia za krytykowanie pracodawcy i to na wizji i poza tym nie byloby to raczej mozliwe, zeby komentatorzy Eurosportu nie wiedzieli kiedy bedzie reklama puszczana przez Eurosport (podczas kolarstwa np. komentatorzy mowia, ze za 15 sekund bedzie reklama i slyszymy sie za 2 minuty).

 

Do tego ostatnio narciarskie MŚ w Lahti - biathlon i biegi na Eurosporcie przerywane reklamami masakryczna ilosc razy, na TVP Sport ani razu nie widzialem reklam.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umkwatata, co Ty wypisujesz za głupoty? To ktoś z Polsat Media siedzi w reżyserce Eurosportu i wciska guziki jak mu pasuje. Komedia :) Polsat Media w ogóle nie zwraca uwagi na czas, nie ma warunku, że reklama zaplanowana na 12:37:00 musi tak pójść. Jak pójdzie o 12:39 to ok. Więc przerwanie skoku Żyły to wtopa Eurosportu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkad Eurosporty przeniesiono na transpondery CP i zrobiono je "polskimi", mamy znacznie obnizona jakosc obrazu i 3x wiecej reklam niz bylo. To jest polityka Polsatu, z tego sa znani - dlatego wedlug mnie to logiczne wyjasnienie.

 

Coz - jezeli jest tak jak mowisz - to Eurosport strzela sobie w oba kolana, bo wala reklamami po calosci jak tylko jest chwilka przerwy w relacji (czyli np. w momencie gdy leca hymny - pamietam, ze podczas mistrzostw mlodziezowek mialo to miejsce; fragment gdzie mniej sie dzieje albo dopiero co sie skonczyly sie dane zawody) a do tego od jakiegos czasu juz nawet w trakcie zawodow, gdzie cos sie aktualnie dzieje i zupelnie nieakceptowalne jest wsadzic teraz reklame.

 

No i zajmuja sie tym caly czas Ci sami ludzie popelniajac te same gafy - gdyby ich zmienili to raczej inni nie robili by dokladnie tego samego co poprzednicy.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila ale jedynym właścicielem i podmiotem decyzyjnym o tym co dzieje się z kanałem Eurosport jest jej właściciel - koncern Discovery.  To ów właściciel wykupił od CP miejsce na transponderze z bitterem pewnie 4 mb/s (czyli o 6 za mało aby nazwać to coś dobrym HD). I to Discovery decyduje czy sprzedaje maksymalną ilość reklam jakie mogą wcisnąć czy narzucają sobie jakieś granice rozsądku aby zachować wysoki standard marki Europsport. A to że Dicovery "idzie złą drogą"  psując Eurosport zawdzięcza tylko sobie a nie grupie Media Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, też oglądałem wtedy te kwale i pomyślałem... co za k r e t y n. Ale o kimś w reżyserce Eurosportu a nie o Polsat Media bo oni nie mają z tym nic wspólnego. Więcej, to zadziałało na niekorzyść bloku reklamowego bo ludzie się zdenerwowali!!

Edytowane przez STARS.TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu w jakiś sposób Polsat Media naciska aby wyciskać jak najwięcej tzw. soku z cytryny ? Czym więcej tym lepiej a potem są na tym niezłe premię ? STARS.TV, żle mnie zrozumiałeś i nawet tego nie miałem na myśli, że ludzie z polsatu siedzą w reżyserce i robią co chcą.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, włączanie reklam w trakcie "akcji" nie dotyczy tylko Eurosportu. Tak jest na wielu "polskich" kanałach. Urywane jest zdanie, dialog czy konkretna scena i lecą reklamy. Chciałoby się napisać, że tylko [beep] tak robi, ale widocznie tak jest zaprogramowany jakiś automat nadawcy, który wylicza odstępy minutowe pomiędzy blokami reklamowymi. Czyli tak zwana prowizorka i olewanie widza przez nadawcę. Kanały sportowe powinny być na to wyczulone i puszczać reklamy z głową, ale przykład Eurosportu pokazuje, że tak nie jest. Decydują o tym osoby, które nie powinny być zatrudnione na swoim stanowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz - ciezko mi jest zrozumiec polityke Eurosportu, jezeli rzeczywiscie to oni wala tymi wszystkimi reklamami podczas najwazniejszych momentow zawodow za ktore zaplacili przeciez niemałą kase. Zniechecaja ludzi i to porzadnie (kiedys nie bylo tak tragicznie) do ogladania danej transmisji na innym kanale (jezeli jest) albo po prostu przelaczenie na inny kanal. Ja gdy sie przelacze i leci cos ciekawego (mam ledwie 15 kanalow ktore uwazam wartosciowe na liscie, reszta to szrot, wiec nietrudno zeby cos ciekawego akurat lecialo) to zostaje na tym kanale i zapominam wrocic na Eurosport - powodem sa reklamy.

 

No ale wyglada na to, ze tak moze byc po prostu i juz.

 

===

 

Po raz kolejny sie potwierdza - Polski Eurosport ... porazka.

Nie rozumiem po wymyslali z tym polskim okienkiem itd. (sporo dobrych imprez wypadlo a zostaly 2 nedzne mecze Ekstraklasy i 1 sredni mecz LE), skoro zawineli sie z relacji zaraz po konkursie - dekoracja medalistow z Piotrkiem Zyla tylko w TVP.

 

Co prezentuje w tym czasie Eurosport? Oczywiscie - reklamy!

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to bardzo trudno zrozumieć jak to jest że kanał o profilu sportowym okraja swoją transmisję, a TVP 1 o profilu ogólnym zasługuje na pochwałę i pokazuje transmisję wraz z dekoracją zwycięzców. Widać kolorowe obrazki w Eurosporcie namieszały w głowach menagerom i panom od słupków w excelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazanie ceremonii kwiatowej po skokach drużynowych jestem w stanie wytłumaczyć tym, że czekała lekka atletyka, ale nie pokazania ceremonii po konkursie indywidualnym już nie potrafię wytłumaczyć. W ogóle nie rozumiem po co transmisje niekiedy zaczynają się dużo wcześniej a kończą się bardzo szybko, bez ceremonii medalowych, bez pokazywania większej liczby alpejczyków. Nie jest to regułą, czasami pokażą więcej bo się zawody opóźniają albo odstęp między transmisjami jest za mały by wcisnąć coś innego, wtedy wydłużają transmisję. Nie piszę tego tylko z punktu widzenia polskiego widza.

 

Eurosport nie ma w sportach zimowych wyłączności w Europie dlatego powinien się starać jeszcze bardziej niż telewizje narodowe w danym państwie. Posłużę się przykładem Polski bo tu żyjemy i to nasze podwórko. Brak ceremonii dekoracji - pyk na TVP, reklamy tam gdzie być ich nie powinno - pyk na TVP, HME w lekkiej atletyce ze słabym studyjnym komentarzem i ogromną ilością reklam - pyk na TVP, tylko pierwsza trzydziestka podczas alpejskich MŚ - pyk TVP, trudno też ocenić transmisję Ajax-Legia wyżej w Eurosporcie, mimo polskiego okna, zaangażowanie Magdaleny Grzywy i brak reklam też pokazuje, że Polsat Sport chce walczyć z Eurosportem.

 

Przewagą Eurosportu jest to, że jest i ma dużo praw. Jednak te, które się dublują z innym nadawcą powinny być pokazane z najwyższą starannością. Takimi prawami są właśnie sporty zimowe. Eurosport robi wszystko by oglądać gdzie indziej. Jest to duża marka, która zapada w pamięć ale na sentymencie ciężko na dłuższą metę jechać, tym bardziej, że podczas dubli nie jest stacją pierwszego wyboru wśród widzów, którzy mają do niego dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...