Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak nie wszystko mogą przyciąć co widać na biathlonie ;]

Przecież to robią na wersji SD!

 

Tylko, że kogo to obchodzi, takie są prawa rynku, chcesz więcej lub coś lepszego, to płać więcej.

W tym właśnie problem, format 16/9 powinien być standardem, a nie czymś lepszym za dodatkową opłatą. Co innego HD. Ciekawe co byście powiedzieli, gdyby Canal+ nadawał ciągle w 4/3 i format 16/9 był dostępny tylko po dokupieniu za 6 zł opcji HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej liście CP są Eurosporty o identyfikatorach EUROSPORT PL i EUROSPORT 2 PL, mają one tylko 2 systemy kodowania: NagraV i Viaacces, podczas gdy wersje dla Cyfry mają identyfikatory ESP Polish i ESP 2 Polish i mają także kodowanie MediaG.

Ktoś wie dlaczego tak jest i o co w tym chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja jest już od kilku miesięcy. Pamiętam, że jak Eurosporty pojawiły się w CP, to na początku posiadacze starszych dekoderów (ja również) nie miały dostępu do tych kanałów, ponieważ były jakieś problemy z kodowaniem. Natomiast pod koniec czerwca zeszłego roku ponownie problem mieli posiadacze Thomsonów, ponieważ dekoder wieszał się po przełączeniu na Eurosport. Myślę, że te kopie uruchomiono po to, aby mieć pewność, że więcej takich sytuacji nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podstawowym problemem może być kwestia użytego kodera do zaszyfrowania sygnału. Jest jeszcze inny powód - oba Eurosport'y na źródłowym transponderze 11.240V posiadają sporo ścieżek dźwiękowych dla różnych krajów. Może być tak, że niektóre odbiorniki platform po prostu sobie nie radzą z takimi przekazami. Dlatego zastosowano trick polegający na wprowadzeniu różnych wartości SID dla kanałów EuroSport i EuroSport 2, co spowodowało, że tunery wyszukują po 10 różnych serwisów dla obu kanałów. Jest to niewątpliwie wada, ale zaletą jest to, że dla każdej wartości SID przyporządkowano jedną ścieżkę audio i żeby przekaz jakoś odróżnić od innych - inną nazwę ID. Wartości PID Video dla wszystkich 20 serwisów są tylko dwie - jedna dla EuroSport i druga dla EuroSport 2, dzięki czemu taki trick nie zajmuje dodatkowej pojemności na transponderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inne udogodnienie - "kopie" Eurosportów są zaszyfrowane w mniejszej ilości systemów kodowania, dzięki czemu kanały szybciej wczytują się na tunerze niż w wersji multi. Szkoda, że na transponderze nie istnieje ani jedna wersja ze wszystkimi ścieżkami dźwiękowymi naraz, tylko mnóstwo kopii, do których abonenci z innych krajów także mają dostęp. Kiedyś kombinowałem w programie do edycji listy kanałów utworzyć sztucznie kanał ze wszystkimi ścieżkami, ale nie udało się. Czy to w ogóle możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karol91, a nie dałoby się w tym programie ustawić jednej wartości SID dla wszystkich kopii razem wziętych? Czy też do jednego zestawu parametrów technicznych SID, PID V, PCR, PMT, TID narzucić szereg różnych wartości PID A?

Szkoda, że na transponderze nie istnieje ani jedna wersja ze wszystkimi ścieżkami dźwiękowymi naraz
Istnieje, wystarczy spojrzeć na mozaiki CanalSat z Astry 19.2E (szeczgółowe dane techniczne), a także kanał EbS z Sirius'a 4.8E (szczegółowe dane techniczne). Co ciekawe, EuroSport od zawsze wybierał inne alternatywne rozwiązanie, w sumie nie ma co się dziwić, odbiorcami tych kanałów z transpondera 11.240V jest bardzo szeroka grupa widzów, która używa różnego rodzaju sprzętu, a często platformy cyfrowe oferują urządzenia o zaniżonych możliwościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę teochę od siebie.

Przy okazji, jest to nieco denerwujące, kiedy chcesz usłyszeć polską wersję, a ona jest ustawiona jako np. 15 w kolejce, a tuner odczytuje tylko 10... Miałem tak przy jednym kanale i był problem, bo nie było odpowiedniej ścieżki, co mnie denerwowało :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiaj nie rozumiem, dlaczego po zlikwidowaniu kopii Eurosportu 2 na C+, wersja "oryginalna" przeznaczona dla Polski nie ma opcji wyboru ścieżki z dźwiękiem angielskim? Przy "jedynce" jest polski i angielski, a przy "dwójce" wyświetla mi się tylko "ścieżka 1". Wiem, że mam dostęp do programu w wersji oryginalnej przeskanowawszy transponder, ale nie o to chodzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Australian Open w hd wygląda extra tylko szkoda, że przekaz hd jest tylko z dwóch kortów. Warto poświęcić kilka nocy:)

 

 

TO fakt, obraz powala. I jeszcze jedno: oświećcie mnie prosze, czy jesli nie ma znaczka Native HD, to znaczy ze obraz nie jest nadawany w HD?? Przeciez i tak jest duża różnica miedzy ESP HD a ESP zwykłym.

 

EDIT: Właśnie oglądam mecz Djokovica z Bagdadisem i co parenascie sekund obraz sie przycina. Macie podobnie czy moze to byc wina splittera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jesli nie ma znaczka Native HD, to znaczy ze obraz nie jest nadawany w HD?? Przeciez i tak jest duża różnica miedzy ESP HD a ESP zwykłym.

Dokładnie. Bez znaczka "Full HD" (1080i) lub "Native HD" (720p) obraz nadawany jest w SD, tyle, że w bardzo dobrej jakości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...