Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zmieniła się jakość na E2? Jak tak patrzę na logo to pojawia się czasem na nim straszna pikseloza. Nie wiem czy już tak było i dopiero teraz to zauważyłem czy coś pozmieniali. Kilka razy na forum pojawiały się jakieś wykresy z bitrate.

Jest tragedia. Oglądałem piątkowy mecz Wisły Płock z Koroną i normalnie w ruchu piłkarze się - mówiąc kolokwialnie - "rozmazywali". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba jakość Eurosportów to według mnie kwestia czasu. Skończy się umowa z Polsat Media to przejdą do TVN Media. Skończy się umowa na dzierżawę miejsca na transponderach to przejdą na transponder nc+ i jakość powinna się poprawić. Eurosport w nieskończoność nie będzie "dofinansowywał" swojej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz nadawany przez satelitę jest wyraźnie gorszy na Eurosport 2 w porównaniu z Eurosport 1, niestety może to irytować.

Do dzisiaj nie poprawiła się ta sytuacja, jakość Eurosportu 2 jest tragiczna jak na „HD”, kanał utrzymuje jeszcze w logotypie ten dopisek, w przeciwieństwie do Eurosportu 1, który na SAT czy też w tv kablowej jest bez oznaczenia „HD”.

Informacyjnie, wersja niemiecka cały czas ma w logotypie pełną nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosport zawsze będzie miał drobne opóźnienie w stosunku do TVP. Sygnał z publicznej pokonuje w tym przypadku drogę Berlin - Warszawa, a sygnał Eurosportu Berlin - Paryż - Warszawa. Tak było, jest i będzie, bo nie nie ma szans na to, że ES Polska będzie w stanie usamodzielnić się na tyle, aby samemu ogarniać sprawy realizacji, transmisji itd.

Cieszmy się, że nasz oddział i tak się świetnie rozwija z roku na rok. Zaczęło się od polskich okienek, później polskie studio, teraz reporterzy na miejscu przeprowadzający wywiady bezpośrednio na antenie.

Edytowane przez Vinni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdyby tak było to na kanałach ze Stanów sygnał miał by ponad minutę opóźnienia ! A tak się składa że na przekazach NBC często wyświetlają plansze testowe z zegarem i czas jest opóźniony o góra 10 sekund :D

Opóźnienie na Eurosportach nie ma nic wspólnego z ich siedzibą, bo takie samo opóźnienie jest na kanałach C+ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie jest "sztuczne" żeby polski "człowiek od excela" wiedział kiedy puścić polskie reklamy.

Nie bardzo zgadzam się ze stwierdzeniem że Eurosport fajnie się rozwija. Wolałem już to co było kiedyś, bez polskich okien, polskich reklam proszku i kleju do protez ale za to z fenomenalna jakością obrazu. Po przełączeniu Eurosportu na sygnał od CP, prawie nie oglądam już tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Paryż emituje polskie reklamy a nie "polski człowiek od Excela". Pewnie jeszcze jest z CP bo to kolejna powtarzana nieprawda.

 

Opóźnienie nie wynika z tego, że sygnał nadawany jest z Paryża bo to nie ma większego znaczenia. Wpływa na to wiele czynników. Moim zdaniem to jednak CP ma największy wpływ na opóźnienie sygnału. Eurosport nadawany na transponderach nc+ lub z 11.240 nie ma aż tak dużego opóźnienia. Można to podejrzeć podczas przerw w kodowaniu. TVP 2 z transpondera CP ma podobne opóźnienie w porównaniu do przekazu DVB-T lub równoległej transmisji na TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba jakość Eurosportów to według mnie kwestia czasu. Skończy się umowa z Polsat Media to przejdą do TVN Media. Skończy się umowa na dzierżawę miejsca na transponderach to przejdą na transponder nc+ i jakość powinna się poprawić. Eurosport w nieskończoność nie będzie "dofinansowywał" swojej konkurencji.

 

Dokładnie tak. :D Taką umowę podpisali to takie dobre SD z logo HD mają.... skoro większość nie widzi różnicy to po co przepłacać :/

Niezależnie od tego, czy nowa umowa na miejsce na transponderze podpisana będzie z nc+, czy CP to tylko od tego, ile zapłacą, zależy jak to będzie wyglądało w temacie bittera.

A to czy są tam w przerwach reklamy niemieckiego browara, czy polskiego proszku do prania, dla mnie nie ma żadnego znaczenia. Reklamy to zło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...