Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odbiorem Hot bird 4K Test na transponderze 12539 pol. H SR: 30000 FEC 5/6 sygnał 0 na Arivie 4k dodam że w tej samej instalacji antenowej na innym dekoderze bez HEVC sygnał jest jak jest u was ?.

U mnie działa zarówno Hot Bird 4k1 jak i Hot Bird 4k2 HDR dodam tylko że blind scan znajduje mi te kanały na 12538/H/30000

Edytowane przez max95100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN HD jest na 11508 V 27500. Resztę tuner dastraja z automatu. Ja mam to samo z TVP1 HD. Czekam jak aura się poleprzy i spróbuje zmienić konwerter. Bo próbowałem już wszystkiego w rezultacie raz zaskoczy i jest ok, czasem strasznie tnie ale przeważnie mam brak sygnłu. A tunery Nbox miraclebox i ariva 200 mają sygnał cały czas i to ok 70℅

Ale myślisz, że to jest kwestia urządzenia, czy jest szansa, że jak zrobią aktualizację to będzie wyszukiwał wszystkie kanały? Z czego to wynika? Ma jakieś słabsze podzespoły niż tunery, które wymieniłeś?

Ciekawe jak udało Ci się uruchomić kartę nc+ na tej Arivie jak te karty są parowane z tunerami nc+, chyba że masz na myśli Smart HD na kartach po TNK SD

Ja mam jeszcze kartę z czasów Canal+. Nie pamiętam jak się nazywa ale działa na różnych dekoderach.

Witam

 

mam problem z HBO GO na tej Arivie. Ciągle wyświetla mi błąd, że jest problem z połączeniem - sprawdź/testuj. Nic to nie pomaga, odinstalowywałem, wpisywałem loginy na nowo i ciągle ten sam błąd.

 

Czy spotkaliście się z tym problemem i czy wiecie jak sobie z tym poradzić?

 

Dodam, że internet działa normalnie na wszystkich innych programach i jest połączony przez LAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemo2l

 

A jak już się połączysz z HBOGO przez Wi-Fi to zobaczysz ze szkoda było zachodu, zazwyczaj 576p wygląda dużo lepiej niż to to. Streaming dla android w rozdzielczości może dobrej dla komórek ale nie dla TV.

Chyba, ze jakiś pomysł jak wymusić lepszą rozdzielczość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślisz, że to jest kwestia urządzenia, czy jest szansa, że jak zrobią aktualizację to będzie wyszukiwał wszystkie kanały? Z czego to wynika? Ma jakieś słabsze podzespoły niż tunery, które wymieniłeś?

Wczoraj zmieniłem konwerter i mój problem z tp TVP1 HD rozwiązany. Pozostaje jeszcze problem z DiSEqC 1.1, ale dostałem odpowiedź z Fergusona i chyba jest szansa że to naprawią. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem konwerter i mój problem z tp TVP1 HD rozwiązany. Pozostaje jeszcze problem z DiSEqC 1.1, ale dostałem odpowiedź z Fergusona i chyba jest szansa że to naprawią. :)

A kanały TVN HD, TVN 24 HD działają u ciebie bez zakłóceń?

Na czym polega ten problem z DiSEqC 1.1 bo nie do końca to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kanały TVN HD, TVN 24 HD działają u ciebie bez zakłóceń?

Na czym polega ten problem z DiSEqC 1.1 bo nie do końca to rozumiem.

Jeśli chodzi o TVN-y HD u mnie jest wszystko ok. jakość sygnału 98% ogólnie rzadko oglądam TVN-y, ale akurat przełączyłem i jest ok.

A jaki masz rozmiar anteny i jaki konwerter?? Bo z własnego doświadczenia wiem że za duża antena (80 w górę) nie idzie w parze z niektórymi konwerterami.

Mój problem z DiSEqC 1.1 polega na tym że mam ustawione 10 sat., podłączone do tego diseqc-a. I niezależnie w jakiej kolejności to podepnę to na wejściu 2,3 i 4 diseqc-a nie mam sygnału. Pozostałe wejścia 1,5,6,7,8,9 i 10 są ok. ten diseqc był testowany na Miraclebox Premium Ultra, nbox (przerobiony pod enigme) i arivie 200 i tam wszystko było ok.

 

A wracając do konwertera wcześniej miałem Red eagle twin a teraz mam inverto Red twin

Edytowane przez max95100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to ustrojstwo od paru dni - i nie mogę dojść do tego, jak z pilota RCU660 obsługiwać Netfliksa. Wydawałoby się naturalne wykorzystać do tego przyciski z trzeciego rzędu od dołu - ale żaden z nich nie działa. Jak wcisnąć [beep]ną pauzę?

 

OK, jakoś oswoiłem tego pilota: okazuje się, że w trybie "myszki" (przycisk w dolnym rzędzie, drugi od lewej), przycisk OK działa jako pauza i odwołanie pauzy. Tylko do menu napisów nie ma łatwego dostępu, ale do niego nie sięgam tak często. Da się żyć.

@pijar, odinstaluj netflixa którego masz i zainstaluj tego : https://mega.nz/#!b5wzBBIK!xhF8XuR5qwVj466IZnugFkOCn5FJwq5lEskTh5muJuM

 

Jest to wersja android tv netflixa bardziej 'piloto przyjszna' . Apka ze sklepu play jest bardziej pod dotyk

 

Dziękuję za radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi ! This firmware upgrade has an error ! It can't be installed. Ariva-4K-20161221-v05.01.2009 (410.8 MiB)


Not even the last you uploaded 

  • archive.png Ariva-4K-20161221-v05.01.2009 (541.9 MiB).
  • Verifying update package....
  • E: failed to verify whole-file signsture
  • E: signature verification failed
  • Instalation aborted.
  • Ckeck it out, please !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva-4K-Combo-20161221-v05.01.2008.

oficjalny soft producenta

http://www.ferguson-digital.eu/?wpfb_dl=1467

 

==========================

Ariva-4K-20161221-v05.01.2009.(541.9 MiB)

 

oficjalny soft producenta

 

 

http://www.ferguson-digital.eu/?wpfb_dl=1470

 

---------------------

@parpaneata napisał na innym forum

 

Au schimbat-o. :D Ariva-4K-20161221-v05.01.2009 Ariva-4K-20161221-v05.01.2009 (541.9 MiB)

Incercam si cu asta. Norocul ca se schimba repede prin metoda curateniei.

++++++++++++++++

Test archiwum *.zip

Błąd danych : system.new.dat :(

Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...