Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy, ale forum śledzę od dawna.

Czy dobrze rozumiem: Na tych tunerach karta Cyfrowego Polsatu sparowana z Evoboxem , jak i karta od Telewizji na Kartę sparowana z takim dużym białym dekoderem (chyba pozostałość po n-ce) nie będą działać?

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie z Timera działa ale tylko jeśli tuner zostawię włączony. Dzięki za info koledze @tomek6680t.

Po nagraniu przechodzi do Standby.

Nagrania z DVBT jak i z kanałów kodowanych zapisuje jako TS - nieszyfrowane :).

Niestety nagrania z kanałów UHD można tylko wczytać do programu TS-Doctor ale rozpoznaje tylko dźwięk.

Brak obsługi HEVC.

Może w późniejszych wersjach będzie?

 

Jakim programem można edytować listę kanałów?

Próbowałem DreamBoxEdit ale bez powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamboxedit nie wy edytujesz listy w formacie jaki zapisuje ferguson .db Możesz natomiast wgrać listę od enigmy 2 do fergusona. Opis jest we wcześniejszych postach. Możesz spróbować jeszcze wczytać listę do Dreamset244Beta7 dedykowanym dla Weteka. Mi coś jednak tam nie chciało pójść :)

Czy komuś udało się uruchomić w KODi tv sat? Jeśli tak to jakim klientem?

Edytowane przez konieczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby klient TV zadziałał w Kodi, to musi pracować serwer w tle, czyli np. dla Tvheadend HTSP Client - Tvheadend musi działać w tle, a w Fergusonie go nie widzę. Sama wymiana Kodi to za mało.

 

PS: Poprawiam się z BlindScanem - faktycznie jest jako część Normal Scan - w polu szukaj przestawia się na "blind" - moje niedopatrzenie, poprawiam stary post, żeby nie wprowadzał w błąd. Sam BlindScan nie ma możliwości ograniczenia na pasmo/polaryzację lub zakres częstotliwości - jedzie wszystko jak leci, skuteczność trzeba dopiero sprawdzić, na razie nie mam czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem HTTP, tylko HTSP :) Żeby w Kodi ruszyła telewizja musi być połączenie z czymś, bo samo Kodi nie obsługuje głowic. Instalujesz przez dodatki klienta telewizji i ten klient musi połączyć się z serwerem pracującym na tym samym urządzeniu (lub nie). Przykładowo klient Tvheadend instalowany w Kodi sam z siebie bez Tvheadend działającego w tle nie ruszy - to jest para - klient i serwer pracujący w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na to pomysłu, nie jestem pewny, czy np. Tvheadend jest w wersji na Androida i jednocześnie na ten konkretny chip uwzględniając drivery. Na innych boxach jest to rozwiązane przez osobny soft (OpenELEC, LibreELEC), który generalnie jest samym Kodi z opcją doinstalowania sobie tzw. backendu (np. Tvheadend). Na K1 jest coś takiego i działa to tak, że można tym sflashować box, albo postawić na karcie pamięci i zrobić taki niby multiboot - jeśli startujesz K1 z kartą, to masz Kodi+Tvheadend z TV, a bez karty - Android.

 

Tu jest ogólne info jak w Kodi działa TV - jaka jest zasada działania: http://kodi.wiki/view/PVR

Uruchamianie TV składa się jakby z dwóch kawałków - w jednym potrzebny jest backend - serwer, który robi w tle, steruje głowicami itp., a w drugim jest klient, którego instaluje się w Kodi (jako addon) i ten klient sobie gada z serwerem, pobiera z niego listę kanałów. Wtedy Kodi ma TV.

 

Wierzę, że to kwestia czasu i dla Fergusona też pojawi się jakiś OpenELEC, LibreELEC czy coś, co umożliwi wystartowanie takiej pary w prosty sposób, a może też coś bezpośrednio do Androida. O ile już to, co jest do K1 by może nie ruszyło, ale brak jednego boxa do potencjalnego u[beep]a, żeby to sprawdzić...

 

Ew. jeśli ktoś ma jakiś pomysł na wrzucenie np. Tvheadend jako backendu, to też chętnie poczytam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sedecznie!

Właśnie ostatnio zakupiłem ten model Fergusona czyli Arive 4k. Mam problem z uruchomieniem na nim karty cameleona (szarej) od dawnej cyfry plus. Jestem teraz abonamentem nc+ Proszę o pomoc i instrukcję jak uruchomić kartę na tym Fergusonie bo wcześniej czytałem że te karty działają z tym modelem tiunera. dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze to

http://www.ferguson-digital.eu/?wpfb_dl=1047

 

Jak przeczytasz to pobierz

Plik mcas uniwersalny czytnik oscam full Ariva 4k combo instrukcja wgrania PL

 

http://plff.webd.pl/blu/index.php?action=downloadfile&filename=mcas_Ariva%204k_combo_instrukcja%20wgrania%20mcas.zip&directory=Ariva%204k/Programy_Narz%EAdzia&

Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pomogło. Wgrałem nowy cam i pomogło!


Witam jeszcze raz! Z kartą Cameleon już sobie poradziłem ale mam problem z konverterem monoblok inverto. O ile tuner widzi Hod Birda to ASTRY niestety nie i jest brak jakiegokolwiek sygnału z tego satelity. Co mam zrobić by i Astrę odbierać, jakie powinny być ustawienia. Pozdrawiam i dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...