Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy znajdę do tego tunera oprogramowanie, które chodziłoby szybciej i płynniej? Dekoder od początku delikatnie muli, Android czasami złapie zwiechę na kilka sekund i ogólnie DTV chodzi, jakby chciało, a nie mogło. Ktoś już testował inny program na tym dekoderze? Pozdrawiam. :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 15.01.2019 o 16:31, grzestel napisał:

Pytanie do Fergusona:

Witam.

Czy zamierzacie wypuścić oprogramowanie do czytnika kart w modelach Ariva 4k, 
które pozwoli na ponowne działanie z kartami nc+ cameleon? Jak pewnie wiecie nc+ pozmieniało provaidera na 00fdec i mcas teraz nie działa. Na tunery z E2 można pobrać nowszą wersję oscama. Na Arivę 4k trzebabyło by skompilować poprawioną wersję. 
W tej chwili funkcjonalność tego tunera z karta nc+ = 0.
 
Odpowied od Fergusona:
Expert
 
   
witam,

nie przewidujemy takiej aktualizacji. podobno Klienci obchodzą to zakupując tzw. bloker sygnału (np. https://sklep.awhandel.pl/blocker-smartcard-nc-camelon-sparowane-karty-nc.html).

 

No i to cały Ferguson :D Nic tylko kupowac ich wyroby produktopodobne licząc na wsparcie posprzedażne    :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat
Expert
 
   
witam,

nie przewidujemy takiej aktualizacji. podobno Klienci obchodzą to zakupując tzw. bloker sygnału (np. https://sklep.awhandel.pl/blocker-smartcard-nc-camelon-sparowane-karty-nc.html).

 

He he, a w opisie blokera z ww. linku:

Z naszej wiedzy wynika, że blocker nie współpracuje z odbiornikiem FERGUSON ARIVA 203 oraz ARIVA 4K

Fachowcy w tym Fergusonie pracują. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzien dobry

 

Mam Arivę 4K Combo. Musiałem w niej przywrócić ustawienia fabryczne. Po tej operacji niby wszystko jest OK, ale nie mam ikonek z nazwami kanałów. Przedtem udało mi się to jakoś załadować "Automatycznie" ale obecnie żadna opcja w tunerze nie działa. Czy ktoś wie jak wgrać te ikony bez modyfikacji sprzetu? W menu do aktualizacji bazy jest coś Download icons ale nie działa. A Aktualizacja TP przez całą noc nic nie zrobiła. Kręciło się tylko kólko. Nie mam pomysłu jak to wgrać, a porady z rootowaniem dekodera to nie dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.08.2019 o 08:06, Sali33 napisał:

Witam mam arive 4k combo i stara od 8 lat aktywna kartę n na karte. Jak ustawić multiroom Master? Na drugim ariva 202e mam ustawione slave

 

W Arivie 4k nie ma opcji Master-slave. Trzeba z sieci pobrać alternatywny mcas. W 202e trzeba wgrać soft z gwiazdką, wpisać IP arivy 4k,port i hasło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.01.2019 o 14:15, zbyck napisał:

Ten tuner już tak ma. Musisz go zrootować według opisu j00zek .Gdzieś na forum jest opis. I wtedy tuner inaczej i szybciej chodzi.

Tu masz linka:. http://j00zek.one.pl/Ariva4K/root/rootowanie.txt

witam próbuje według opisu ale uruchamia mi się recowery z robocikiem a nie TWRP.   Co robić?

W dniu 16.08.2019 o 23:16, burdi4 napisał:

W Arivie 4k nie ma opcji Master-slave. Trzeba z sieci pobrać alternatywny mcas. W 202e trzeba wgrać soft z gwiazdką, wpisać IP arivy 4k,port i hasło. 

witam poinstalowałem  wszystko jeszcze z konfiguracją mam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć.

 

U mnie największym problemem było nierozpoznawanie twardego dysku zamontowanego w wewnętrznej kieszeni.

Próbowałem z różnymi modelami o różnej pojemności i nic. 

Tak jak przypuszczałem lub w moim modelu Ariva 4k Combo za słaby jest zasilacz.

Znalazłem taki 12V/3A z taką samą wtyczką.

Co za zmiana!

Rozpoznaje każdy dysk, który mu zamontuję.

Sam tuner tak jakby ożył i zrobił się żwawszy co nie znaczy że wszystkie bolączki minęły.

 

Teraz inne pytanie:

- czy można poprzez domową sieć LAN połączyć się z dyskiem HDD w tunerze aby zgrać np. na komputer nagrane programy?

 

Pozdrawiam

Leszek99

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@alienatorek

Jeśli masz kartę nC+ (PC+ ) Cameleon 0100 z zarazą FEDC ,to ją uruchomisz na odpowiednim oscamie .

Cytat

mcas-20170125-v2.1.1.27.29584 _with_oscam_11517.apk.
Oscam z fix FEDC dla Arivy z Androidem

 

http://plff.webd.pl/blu/index.php?action=downloadfile&filename=mcas-20170125-v2.1.1.27.29584%20_with_oscam_11517.apk.zip&directory=Ariva%204k/Programy_Narz%EAdzia&

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Męczę się z tym sprzętem od ponad dwóch lat. Od pół roku zaczął przymulać a aplikacje (YT, Spotify, TuneIn) wyskakują ni stąd, ni zowąd. 

Na odpalenie się DTV też trzeba czekać 1-2 minuty. Tragedia.

Stare linki do procedury rootowania już są nieaktualne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@tomek6680t,

Zjarało mi się to-to. Kiedyś wrzucałeś zdjęcie płyty tu na forum. Potrzebuje oznaczenie scalaczka U12, jest tuz za zlaczem optycznym, maleństwo smd w obudowie 6-nóżkowej (2x3pin) obok sporej cewki 4R7.

Masz jakąś możliwość dać jakąkolwiek informację? U mnie poszedł z tego dym więc nic odczytać nie mogę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, netzmark napisał:

@tomek6680t,

Zjarało mi się to-to. Kiedyś wrzucałeś zdjęcie płyty tu na forum. Potrzebuje oznaczenie scalaczka U12, jest tuz za zlaczem optycznym, maleństwo smd w obudowie 6-nóżkowej (2x3pin) obok sporej cewki 4R7.

Masz jakąś możliwość dać jakąkolwiek informację? U mnie poszedł z tego dym więc nic odczytać nie mogę.

 

Witam

Na tym scalaku jest oznaczenie AGMF, mam aktualnie płytę przed sobą. Ale ja w innej kwestii. Otóż udało mi się uruchomić E2 na Ariva 4k, image od Open Vision, tydzień kombinowania ale się udało. Problem jest tylko w tym że brakuje sterownika do głowicy. Jeżeli ktoś ma chęć i wiedzę i wie jak taki sterownik dołączyć do obrazu z E2 to może coś się uda fajnego zrobić. Oczywiście chętnie podzielę się tym co do tej pory udało mi się zrobić.

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...