Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Działają z tym, że włączają się z pewnym opóźnieniem i wyłączają jeśli przełączysz kanał na inny i wrócisz - kolejna zwałka w firmware nie poprawiona od początku.

Macie w sofcie Ariva-4K-Combo-20170926-v05.01.2669 napisy? Po wybraniu jakichkolwiek napisów, na różnych programach, nie wyświetlają się.

Edytowane przez netzmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barni z jakiego powodu "coś" Cię trafia?

U mnie ten soft działa nie gorzej niż wcześniejsze, aczkolwiek ja nie używam satelity/kart.

Jedynie to nowe EPG mnie wpienia, może to kwestia przyzwyczajenia, ale dla mnie to jakieś nie przejrzyste i za każdym razem przełączam na stare.

 

Z tym z koncowka 2669 mnie zaraz cos trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zastanawiające. U mnie DTV działa identycznie na wszystkich firmware. Dla jasności - nie mówię, że działa dobrze tylko, że wady które widzę są wciąż takie same na wszystkich firmware
- samo wyskakujące menu "boczne"
- brak sygnału
- wada braku zapamiętania, że włączono napisy
- totalnie zwalone wyświetlanie EPG.
W ogóle nie zauważam zjawiska, że któryś firmware jest mniej czy bardziej stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem edytować (odchudzić) moją listę z 4kcombo (zgrana z tunera, kanały wyszukane po resecie) i na każdym edytorze mam taki błąd

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/67cbe6922db5de2e

 

próbowałem programów Józka i Zdzisiława DTV D8 editor na każdym to samo

 

ktoś ma jakiś pomysł ?

Edytowane przez mc55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki wielkie.

A jak na nim ustawić Astrę? Mam DiSEqC 2.0, a w Ustawieniach jest tylko 1.0. I mam sygnał tylko z Hot Bird-a. Czy trzeba wymienić przełącznik DiSEqC?

Edytowane przez Mr. Orbita
Pisownia. Proszę się postarać, bo trudno zrozumieć o co w ogóle próbujesz pytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Fergusona 4K Combo i mam problem z nagrywaniem programów przy użyciu timera. Z tunerem współpracuje karta TNK smart HD oraz wewnętrzny dysk, problem wygląda tak że po zaprogramowaniu danego nagrania tuner nagrywa czarny obraz bez dzwieku. Zauważyłem że tuner po uruchomieniu nagrania nie widzi karty bo wystarczy wysunąć i ponownie wsunąć karte i pojawia się obraz w trakcie nagrania. Na kanałach nie kodowanych nie ma tego problemu. Soft wgrałem najnowszy ale nic nie pomogło

Ten problem rozwiązany po kontakcie telefonicznym z działem technicznym, aby Ariva nagrywała w stanie czuwania zegarek musi być widoczny w czuwaniu https://www.youtube.com/watch?v=RFQW267S7is sprawdzone u mnie działa. A co do pilotów to temat nie do rozwiązania bo oba piloty chodzą na tej samej częstotliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


 


Byłem praktycznie zdecydowany na Fergusona Arivę 4K combo, ale po opiniach na tym


forum mam duże wątpliwości. Alternatywa to chyba Formuler S-Turbo 4K,


 


Myślałem też o Ariva 253.


 


Oglądam nc+ jeszcze ze starej karty (nieprzypisanej do dekodera).


No i chciałem sobie zrobić z mojego TV chociaż namiastkę SMART TV.


 


Może jedkak Ariva 4K sie sprawdzi?


 


Ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gorat
Jak ostatnio widać ,wsparcie dla tunerów Ariva i w tym Ariva 4k ,się skończyło ,brak nowych SW . A to nie wróży dobrze . Ferguson ma nowe "zabawki" http://ferguson-digital.eu/mini-pc-smart-tv/ferguson-u5-pvr/ .
Jak już myślisz o jakimś tunerze z Androidem to Openbox AS4K PRO ,ma więcej pamięci flash\RAM niż Formuler S-Turbo 4K,a ceny są zbliżone ,różnica kilku dych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem 4k combo i męczę się, nie mogę wgrać oprogramowania :

Ariva 4K Combo SH6B5C_EU001-20170714-ota-v05.01.2583

 

Wyskakuje : Błąd pakietu.... co robić?

 

Pobrać poprawnie plik czegoś musi brakować jak masz taki komunikat spójność pliku sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Już nie chcę się rozpisywać na temat niedoskonałości softu bo to akurat wszyscy wiedzą. Mam Arive 4K Combo, soft  w wersji 20170926-v05.01.2669 . Mam dwa pytania ;

 

1) Czy komuś udało się podłączyć smartfona za pomocą Miracast ?

Próbowałem to zrobić na dwóch telefonach z androidem za pomocą aplikacji Google Home i Miracast  . Mam włączone WiFi na Arvie i na telefonie . klikam na apke w Arivie i telefonie i zero połączenia. Telefon podaje informację że nie znalazł urządzenia ( Samsung Galaxy J5 - wersja Android 7.1.1). Robię wszystko zgodnie z instrukcją i nic, brak połączenia.

2) Czy przypadkiem komuś udało się uzyskać jakość HD na Netflixie?

Oficjalnie Ferguson podaje że ze względów licencyjnych nie będzie jakosci full HD na HBO GO czy Netflix .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Udało mi się dojść do pewnych spostrzeżeń dotyczących długie czasu przełączania kanałów.

Problem ustaje na krótki czas po zmianie rozdzielczości w nawet nie wielkim stopniu... u mnie na dwa dni jest spokój... kanały przełączają się płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie musi mieć 4k polecam przełączyć na Full HD, jakość obrazu nieporównywalnie lepsza. Kolory na 4K wyglądają jak malowane świecówkami.

Tak z ciekawości - czy jest jakiś soft na którym obraz w aplikacji tv jest zawsze od razu za pierwszym włączeniem? U mnie często uzyskanie go wymaga restartu.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, od kilku dni przestała mi działać na Arivie 4k i 103 karta cameleon , mam na wszystkich kanałach napis "zakodowane", na sagemie z nc+ karta chodzi , tunery działały do tej pory z kartą bez zarzutu (soft i mcas wgrałem raz jeszcze dla pewności), fizycznie 4K kartę widzi bo  pokazuje Seca OK, po włączeniu i apce cam widać uprawnienia,

 

Ma ktoś jakiś pomysł co z tyn zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...