Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Fergusona 4K Combo i mam problem z nagrywaniem programów przy użyciu timera. Z tunerem współpracuje karta TNK smart HD oraz wewnętrzny dysk, problem wygląda tak że po zaprogramowaniu danego nagrania tuner nagrywa czarny obraz bez dzwieku. Zauważyłem że tuner po uruchomieniu nagrania nie widzi karty bo wystarczy wysunąć i ponownie wsunąć karte i pojawia się obraz w trakcie nagrania. Na kanałach nie kodowanych nie ma tego problemu. Soft wgrałem najnowszy ale nic nie pomogło

 

A czy mogę prosić na poświęcenie 5 minut na sprawdzenie, czy u was też tak się dzieje? Pisałem ponad miesiąc temu do serwisu, ale zero odzewu, tak jakby w ogóle nie istniał serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jestem tu nowy i Zielony a nawet purpurowy :D

Mało wiem i chciałbym się dowiedzieć

Wcześniej posiadałem NBOX  z Enigma2 lecz niestety padł

Zakupiłem Arive 4k

 

Na nbox łatwo było się dostać do oscam poprzez ftp programem DCC i wgrywać pliki

Na Arivie 4k dostałem sie do ftp jakimś programem lecz nie mogę znaleźć folderu OSCAM oraz nie wiem jak wgrywać pliki

Mógłbym mi ktoś pomóc ?

Za szczegółową fachową pomoc mogę zapłacić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z Arivą 4k Combo z dyskiem twardym, którego nie widzi dekoder.  Posiadam dysk 2,5", który chciałem zamontować do Arivy pod klapką. Dysk wcześniej wyzerowany, po czym sformatowany NTFS, exFAT. Żaden z tych rodzaj partycji nie odczytuje Ariva W czym jest problem, bo na PC wszystko odczytuje bez problemu? Dodam, że jak podłączam inny dysk przenośny na USB to wczytuje bez problemu, tylko zaczyna mulić DTV..

Czy ktoś wie, czy będzie jakaś aktualizacja Arivy 4K z Andka 5 na nowszy?

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem następnym, niestety, niezadowolonym posiadaczem Arivy 4K. Poprzednio użytkowałem przez kilka lat starą setkę Fergusona. Jakościowo obraz do nowego urządzenia przepaść, niestety na niekorzyść 4K. W nowym sprzęcie obraz jakiś mleczny, mało kontrastowy, takie mydełko. W starym przysłowiowa żyleta. TV to nie nowa plazma 46 cali od Panasonica serii C. Ale do rzeczy.

Korzystam z oferty NC+.

Po podłączeniu i ustawieniu parametrów DiSEqC rozpocząłem wyszukiwanie kanałów z 2 satelitów Astra i Hot Bird. Wszystko ładnie się ustawiło, ale niestety nie działają kanały TVN z częstotliwości 10892 H SR 27500 oraz 11508 2/3 SR 27500. Sądziłem, że problem leży w ustawieniach częstotliwości konwerterów, ale sprawdziłem na starej Arivie - byłe te same i TVN-y chodziły. Na nowym niestety nie. Kombinowałem na wszelkie sposoby. Sygnał: siła na 93%, jakość 78%. Na ekranie napis "kanał zakodowany". Uprawnienia do karty dochodzą, bo w starej Arivie wszystko OK, a w nowej tylko część kanałów TVN nie działa. HBO, C+, Cinemaxy itp. działają. 

Proszę, pomóżcie.

Pozdrawiam.

Dodam, że testowałem Arivę 103 i występował ten sam problem. Ale dlaczego na Arivie 100 wszystko działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby to pomogło, bo na starej Arivie działa wszystko. Mało tego, podłączyłem tuner do innego zestawu antenowego (talerz chyba 100) i również występuje ten sam problem. 

Ale nie będę drążył tematu. Miałem możliwość zwrotu urządzenia i to zrobiłem. Szukam kolejnego dekodera.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam numeru, ale sprawdzałem i był to najnowszy soft producenta. Przed zwrotem Arivy zmieniałem jeszcze taktowanie zegara czytnika karty z 3.5 (chyba) na 6 co niewiele dało. Niestety nie potrafiłem się połączyć z tunerem i wyedytować plik readaera zgodnie z wcześniejszym postem któregoś z kolegów co być może załatwiłoby sprawę.

Edytowane przez jacq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 4K - poradnik spolecznosci (autor: zdzislaw22, nie Ferguson):

http://ferguson-digital.eu/?wpfb_dl=1569

 

================

Jak już to Firma Ferguson ,z własnej inicjatywy ,mogła by ten poradnik przetłumaczyć na angielski i hiszpański !

Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 

tomek6680t

Sorry kolego, ale jak kupuję urządzenie to chciałbym aby działało zgodnie z przeznaczeniem, a nie wymagało rotowania, zmiany softu itp. Jeśli nie działa jak powinno to zwracam bez żalu. Zapewne są inni, którzy zrobili to lepiej.

Ale dziękuję za wszelkie sugestie i rady. Po to właśnie są fora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacq

Ten "poradnik" można używać lub nie . Ten tuner można kupić lub nie ,każdy robi ci uważa za słuszne ,według własnego uznania ,wiedzy i czasu . Ale bez ludzi którym chciało się chcieć ,zrobić taki "poradnik" ,ten tuner działał by jeszcze gorzej .

Nie ma obecnie zbyt wielu ludzi którzy chcą "poprawiać fabrykę " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się nie rozumiemy. Zdaje sobie z tego sprawę, że kupując tuner z wolnego rynku wiem, że  nie będzie miał takiej użyteczności jak tuner operatora. Ale kupując go chciałbym aby był sprawny tj. dekodował wszystkie tp które nadaje operator, a nie robił tego w/g własnego widzimisię.

Miałem możliwość zwrotu to zwróciłem. 

Co do modyfikacji to mam wielki szacunek dla osób które udostępniają swoją mozolną prace dla ogółu. Wiele razy korzystałem z takiej pomocy przy poprawianiu fabryki (Ariva 100 a wcześniej starego Philipsa).  I tak jak napisał poprzednik  jest w tym uciecha. I pewnie kupie inne urządzenie, ale chciałbym aby po zakupie było sprawne po to abym ja mógł je modyfikować a nie naprawiać.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jacq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacq to weź w dzierżawę dekoder operatora i masz spokój.

Każdy inny dekoder z wolnego rynku wymaga trochę zabawy z nim. Jeden mniej, drugi trochę więcej. I w tym jest największa uciecha.

 

Trochę zabawy? W przypadku tytułowego dekodera, twoje stwierdzenie zakrawa na kiepski żart. Cóż, Polska słynie z tzw szczęśliwych posiadaczy. Zakup największego badziewia potrafią przekuć w zakupowy sukces. 

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...