Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź z Działu technicznego Fergusona na temat braku możliwości uruchomienia TVN Playera cyt:

Dzień dobry,
Znamy problem. TVN razem ze zmianą aplikacji wprowadził wymóg zabezpieczeń DRM L1 - a nasz sprzęt tego nie wspiera.
Nie jestem w stanie teraz powiedzieć czy uda nam się to rozwiązać aktualizacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem z HD na Netflixie jak na razie nie jest rozwiązany. Szperając neta natrafiłem na podobny problem gościa z tabletem Samsunga Galaxy Tab S2, a to też Android. On to rozwiązał . Tu jest co zrobił:

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-netflix-hd-widevine-drm-l1-devices-t3307241

Ja nie jestem z tego aż tak dobry więc może ktoś czuje się na siłach i dostosuje to do naszej Arivy 4K .

 

Pozdrawiam

 

Ps. Jeszcze coś takiego znalazłem :

 

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/rockchip-based-tv-players/rk3229-devices/knowledge-tutorials-ac/653474-how-to-enable-widevine-on-any-box-android-5-1-1

Edytowane przez Bravo88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z humorem  :curious:  problemów Ariva 4K z YouTube, Netflix, Tidal, AirPlay, App Store itd.

 

1) Kupić Apple TV 4K

2) Zainstalować en2Player

3) Kupić dekoder na systemie enigma2 np VU+ Solo 4K (smiga aż miło)

4) Ariva 4K powiesić w ramce z Ikea nad łóżkiem i modlić się do niej codziennie :)

 

...do oglądania TV wystarcza Ariva200 dostępna na allegro już od 120 PLN, w 4K jeszcze żaden nadawca nie nadaje i nie  zanosi się na BOOM...

 

a w Japonii już 8K https://satkurier.pl/news/164196/pierwszy-regularny-kanal-8k-od-grudnia-2018.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tez tak zrobic tak.Kupiłem zidoo x9s do androida z 4k i HDR,przede wszystkim z dzwiekiem dolby atmos,true hd.

Póki co chciałbym żeby ariva 4k dobrze wspólpracowała z DTV.Co jest wielce problematyczne.

I tak naprawde to zastanawiam się czy mimo wszystko nie kupić jakiegos tunera na enigmie 2,np.VU lub DM lub Octagona 4k i bez nerwów,do TV mam E2 a do apek i kodi mam wspomnianego zidoo x9s.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów po dłuższym obcowaniu z nowym beta: po pierwsze jest stabilniej. Tuner tylko 1 raz wyszedł mi do menu podczas oglądania tv, poza tym stabilnie, przełączanie kanałów znośnie, brak sklepu wyszło mu na dobre mimo utrudnionej instalacji nowych aplikacji (do przeżycia), picony to postęp mimo, że jak wspomniano wcześniej wyświetlają się wybiórczo i nie są za ładne, epg niestety nadal działa wolno i nie aktualizuje się. Pracy pozostało dużo nie wspominam o timeshifcie i timerach ale jest porządny postep. PS Panowie (Panie) nie piszcie o enigmie2 w tunerze a Antkiem bo to pchanie średniowiecza do rozwiązania z 21 wieku. Wiem że jest stabilna i szyba ale jak chcesz mieć E2 to po co kupujesz androida, mało jest tunerów na rynku E2? I proszę nie piszcie jak zrobić to lub tamto bo wątek ma 45 stron i jest tu naprawdę wszystko wystarczy poszukać (nie wspominam o google). Przepraszam za to pouczanie ale wciąż powtarzaj się te same pytania.

Edytowane przez piotrux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam forum od dwóch dni, gdyż jestem posiadaczem Ariva 4K Combo.

1.Po wgraniu nowego softu, jak wiadomo, pojawiły się pikony, lecz nie wszystkie są wyświetlane. Wyszukałem już, że nazwa piconu musi być taka sama, jak nazwa programu, aby była wyświetlana. Lecz moje pytanie: w jakim folderze na dysku lub pamięci dekodera umieścić folder o nazwie picon z pikonami?

2. W jaki sposób odbierać jednocześnie nc+ i cyfrową kablówkę Multimedia przy jednym slocie? Ze wsparcia otrzymałem info, że jest to możliwe, lecz nie mogą mi oficjalnie powiedzieć.

3. Czy z poziomu dekodera dokonam formatu zamontowanego dysku twardego?

 

Pozdrawiam.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie, chaotycznie. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów po dłuższym obcowaniu z nowym beta: po pierwsze jest stabilniej. Tuner tylko 1 raz wyszedł mi do menu podczas oglądania tv, poza tym stabilnie, przełączanie kanałów znośnie, brak sklepu wyszło mu na dobre mimo utrudnionej instalacji nowych aplikacji (do przeżycia), picony to postęp mimo, że jak wspomniano wcześniej wyświetlają się wybiórczo i nie są za ładne, epg niestety nadal działa wolno i nie aktualizuje się. Pracy pozostało dużo nie wspominam o timeshifcie i timerach ale jest porządny postep. PS Panowie (Panie) nie piszcie o enigmie2 w tunerze a Antkiem bo to pchanie średniowiecza do rozwiązania z 21 wieku. Wiem że jest stabilna i szyba ale jak chcesz mieć E2 to po co kupujesz androida, mało jest tunerów na rynku E2? I proszę nie piszcie jak zrobić to lub tamto bo wątek ma 45 stron i jest tu naprawdę wszystko wystarczy poszukać (nie wspominam o google). Przepraszam za to pouczanie ale wciąż powtarzaj się te same pytania.

Piotrux! Jaki 21 wiek. (do kombajnu zamontowaliście sierpy cepy i kilku parobków ukryliście pod blachą)   Jeżeli antek jest z 21 wieku to czemu nie działa na nim tak szybko przełączanie programów, EPG, time shift, nie działają picony, edycja list, NetFlix w 4K, Air Play itd. Sprawdźcie jak dobrze IPTV (Netflix, itd.) na Apple TV - to są rozwiązania z 21. W nowszych softach wyłącza się sklep aby lepiej dział sprzęt. 99.9% społeczeństwa nie ma pojęcia jak instalować appki z USB i gdzie ich szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 4K-20171017-v05.01.2698 - Jak dobrać się do folderu picon? Te z softu nie urzekają i sporo brakuje. 

Właśnie otrzymałem informację od wsparcia Fergusona, że muszą być w folderze

/data/data/com.amlogic.DVBPlayer/files/picons

 

Jakim managerem plików najlepiej wgrać folder z pikonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam forum od dwóch dni, gdyż jestem posiadaczem Ariva 4K Combo.

1.Po wgraniu nowego softu, jak wiadomo, pojawiły się pikony, lecz nie wszystkie są wyświetlane. Wyszukałem już, że nazwa piconu musi być taka sama, jak nazwa programu, aby była wyświetlana. Lecz moje pytanie: w jakim folderze na dysku lub pamięci dekodera umieścić folder o nazwie picon z pikonami?

2. W jaki sposób odbierać jednocześnie nc+ i cyfrową kablówkę Multimedia przy jednym slocie? Ze wsparcia otrzymałem info, że jest to możliwe, lecz nie mogą mi oficjalnie powiedzieć.

3. Czy z poziomu dekodera dokonam formatu zamontowanego dysku twardego?

 

Pozdrawiam.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Ad.1. Picony są w katalogu /data/data/com.amlogic.DVBPlayer/files/picons/ , a spakowane w: /data/data/com.amlogic.DVBPlayer/files/picons.zip , ale musisz mieć roota.

Ad.2. Pewnie chodzi o zewnętrzny czytnik kart na USB.

Ad.3. Chyba najprościej będzie zrobić tak: Ustawienia -> Więcej Ustawień -> Pamięć, następnie wyszukaj interesujący cię nośnik USB, kliknij "Odłącz pamięć współdzieloną", następnie kliknij "Wyczyść nośnik USB".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz 2-3 strony wstecz tego wątku. Jest tam pełny opis i linki do plików.

Sklep ma się nijak do roota.

 

Wątek Ariva4K na tym forum to mix wszystkiego; od "podłączenia wtyczki do gniazdka" do roota. Najlepszym rozwiązaniem byłyby subfora z przypiętymi tematami tak jak na xda. Teraz jest tak, żeby cokolwiek się dowiedzieć musisz przeczytać wszystko, a 95 procent to nieprzydatne informacje. Ja przeczytałem tutaj wszystko (chyba 2-3 razy od początku do końca), jeden post uratował Arive przed zagładą. To @tomek6680t, który wskazał działające TWRP recovery.img

PS. A co do roota to Magisk.zip przez Recovery i Magisk Menager.apk

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne komentowanie działań Moderacji na forum (art. III pkt 6 Regulaminu forum).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam roota, serwer FTP, z poziomu FTP folder /data/ jest pusty.

Root Browser pokazuje całą zawartość /data/data/com.amlogic.DVBPlayer/files/picons/.

Jak z poziomu FTP dostać się do folderu picons? /data/data/com.amlogic.DVBPlayer/files/picons/

SuperSU nie widzi aplikacji  :?:

Edytowane przez iTeaVi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Was też przestał działać Player na Arivie 4K ? Co ciekawe, z TV Sony z Androidem również wyparował, mimo że była to natywna aplikacja i innego wprost zainstalować się nie da. Z kolei na Philipsie z Android TV działa bezproblemowo.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 4K ma problem z automatycznym przesuwaniem czasu. Musiałem dzisiaj ręcznie zmieniać godzinę. Zaobserwowałem również, że apka DTV wywala się, kiedy włączę Guide (EPG) w różnych odstępach czasu.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam roota, serwer FTP, z poziomu FTP folder /data/ jest pusty.

Root Browser pokazuje całą zawartość /data/data/com.amlogic.DVBPlayer/files/picons/.

Jak z poziomu FTP dostać się do folderu picons? /data/data/com.amlogic.DVBPlayer/files/picons/

SuperSU nie widzi aplikacji  :?:

Rozwiązanie:  RootFTP Server  :curious: https://apkpure.com/root-ftp-server/waterdev.rftp/download?from=details

 

W software proponuję ustawić dla picon format odniesienia SRP 

 

 

W folderze z piconami widać błędne (niewłaściwe nazwy niewyświetlających się picon), np. tv6-lichoridas.png

 

Aby poprawnie się wyświetlały mamy do wyboru zmianę nazwy pliku picon 

lub

zmianę nazwy programu

Wgrywanie własnych picon do Ariva 4k przez program E-Channelizer

1. Uruchamiamy RootFTP Server (musisz mieć roota)

2. Konfigurujemy urządzenie w E-Channelizer

i cieszymy się własnymi pikonami

 

(Program umożliwia dodatkowo przesłanie list np. na usb podłączone do dekodera, wystarczy z poziomu dekodera załadować listy E2)

ad6bf43fa062082b.jpg

043ff6a01228d8ba.jpg

0a2b7d23e39c7873.jpg

źródło picon http://forum.[beep]/showpost.php?p=5647307&postcount=19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Użytkuję Ariva 4K Combo z kartą cyfrowej kablówki Multimedia Polska.

Guide, przewodnik programowy pokazuje tylko nagłówki programów (5-7 dni, w zależności od programu), jednak nie pokazuje pełnego informacji o danym programie (opisie np. nadawanego filmu, programu). Brak dostępnych informacji.

Czy ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o wyrozumiałość ;)

 

Od kilku dni posiadam w/w dekoder oraz kartę Cyfrowego Polsatu z modułem CAM. Po wejściu w DTV na kanał Polsatu wyświetla się, że "kanał zakodowany". Po włożeniu samej karty chipem do dołu i po uruchomieniu aplikacji CAM pojawia się komunikat "false,chip must be face down". Sprawdzałem w sklepie na tym samym dekoderze i komunikat jest ten sam. Myślałem, że to wina karty i ją wymieniłem, ale nic to nie dało.

Software version v05.01.2669

CAM_v2.1.1.29584

 

Co powinienem zrobić/gdzie szukać rozwiązania?

Edytowane przez cotard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...