Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisaliście, że na tym oryginalnym oscamie można się dostać do niego poprzez port 8888.

Czy może ktoś tam wejść do zakładki Files i w oscam.version sprawdzić co to za kompilacja oscama jest?

Powinny być tam takie informacje jak: Version, Compiler i Box type.

 

Tu już sprawdzałem ale kolega @Ipm11 podał niższe ceny blisko 100 zł taniej w pewnym sklepie . A różnicę przeznaczyłbym na wymianę konwertera na monoblock.

 

Ceny na początku były takie jak podał kolega, bo sam tam wszedłem z ciekawości.

Może gdy informacja o tak niskich cenach się rozpowszechniła i parę osób zakupiło, to wtedy podwyższyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Jeszcze raz przypominam się nieśmiało z moim pytaniem.

Czy ktoś z kolegów zrobił tak trywialną rzecz jak nagranie jakiegoś programu np. z DVB-T TVP-1 HD naziemnego i sprawdził w jakim formacie są

te nagrania? Czy przypadkiem nie są szyfrowane, nawet te nadawane FTA.

Dla mnie to ważna informacja.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson powinien   zrobić taki filmik i podobne,za miast kiepskiego  manuala

https://www.youtube.com/watch?v=Hy0H2FHHTUo    (QVIART UNDRO 2)

 

Ceny tych Ariv już spadają  :)

 

https://www.wasserman.pl/pl_PL/p/Ferguson-Ariva-4K-Combo-Multimedialne-centrum-TV/5917?gclid=CPC1vdLR6c0CFU4o0wod9usHpA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UserHD, dziękuję za informację.

Teraz jeszcze ktoś, kto nagra z kanałów kodowanych przez nasze platformy, np. nc+ lub Cyfrowy Polsat.

Coraz bardziej skłaniam się do zakupu tego tunera i zastąpienia nim wysłużonego GM9080.

 

Jeszcze raz dziękuję i czekam z niecierpliwością na dalsze informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Fergusona pojawiło się oprogramowanie dla Arivy 4k i combo . Jest dostępna aplikacja mcas + instrukcja wgrania i uruchomienia mcas

 

http://www.ferguson-digital.eu/?page_id=134

Edytowane przez Mr. Orbita
Łączę wątki o modelach zwykłym i Combo - w zasadzie poza głowicami niczym się nie różnią, dyskusja się niepotrzebnie dubluje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o odpowiedź na pytania :

1.Czy tuner posiada Blind Scan, czyli ślepe wyszukiwanie nowych transponderów ?

2.Czy tuner odbiera niskie SR poniżej 1000 i wysokie 45000 w DVB-S i DVB-S 2 QPSK i 8PSK ?

3.Czy tuner ma nielimitowaną pamięć kanałów TV i Radio ?

4.Czy tuner podczas skanowania zmienia nazwy kanałów jeśli taka nastąpi ?

5.Czy jest wyszukiwarka kanałów po nazwie kanału ?

 

Na razie tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowy firmware (oraz cas), działa poprawnie, z nc+ Cameleon, zapisuje w .ts , niezakodowany strumień, można przerabiać TSDoctor-em, testowane na AleKino HD, Canal+Film HD, oraz HBO2 HD.

Zapis na pendrive szybkim. Działa też po zmianach z Clone+.

Brawo! Teraz, to jestem zadowolony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o odpowiedź na pytania :

1.Czy tuner posiada Blind Scan, czyli ślepe wyszukiwanie nowych transponderów ?

2.Czy tuner odbiera niskie SR poniżej 1000 i wysokie 45000 w DVB-S i DVB-S 2 QPSK i 8PSK ?

3.Czy tuner ma nielimitowaną pamięć kanałów TV i Radio ?

4.Czy tuner podczas skanowania zmienia nazwy kanałów jeśli taka nastąpi ?

5.Czy jest wyszukiwarka kanałów po nazwie kanału ?

 

Na razie tyle :)

 

1. Wydaje się, że nie ma opcji BlindScan - jest Normal Scan, czyli wyszukiwanie po liście transponderów i Fast Scan, czyli pobieranie gotowej listy operatorów (jest nc+, Cyfrowy Polsat, Smart HD+)

Poprawka: jest BlindScan, troszkę schowany - trzeba wejść w Normal Scan i wybrać w polu "szukaj" opcję "blind". Nie ma ograniczenia do konkretnego pasma lub polaryzacji, ani zakresu częstotliwości - leci wszystko.

2. Poniżej 1000 ksps nie, nie da się takich wartości w ogóle wpisać, powyżej 1000 nie chciał ruszyć paczki RMF z 23,5°E z 1024 ksps, ale już tą z wyższym SR (1410 ksps) odebrał.

Wysokie SR wydają się działać - widzi sygnał paczki BBC z 27,5°W, widzi RSCC z 53°E.

3. Nie mam informacji na ten temat, ale na to wygląda.

4. Nie wiem, musiała by się zdarzyć taka sytuacja, ale zrobiłem eksperyment zmieniając nazwę ręcznie i wyszukując kanał - nazwa nie zmieniła się na starą.

5. Tak - niebieski na liście kanałów.

 

Na nowym sofcie wejście do oscam teraz na porcie 22684, binarka niby może więcej, ale znajomy donosi mi o jakichś problemach. Może od jutra znów będę dłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrać listę programów z Enigma 2 do Arivy 4 k

1. Przygotownie dysku USB.

a) Formatujemy dysk USB w systemie plików FAT32

B) Ściągamy plik z listą kanałów. Np ze tej: strony http://enigma2.hswg.pl/e2-settings-listy-kanalow-by-hswg/

c) Wgrywamy folder z listami kanałów na pamięć USB - lista nie może być "zakopana" w folderach. Najlepiej: USB/Folder/pliki

E2_files.png

d) Podłączamy pamięć do dekodera.

e) Uruchamiamy dekoder i aplikację DTV

f) Wchodzimy w Ustawienia -> Zarządzanie Bazą -> Load E2 DB -> wybieramy nasz folder ->OK

E2_Load.jpg
Źródło http://wiki.ferguson.pl/index.php?title=Jak_wgra%C4%87_list%C4%99_program%C3%B3w_z_Enigma_2%3F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, są kolejne mankamenty, nie działa nagrywanie z timera, testowałem kilka razy, tuner się włącza, ale nie uruchamia się automatycznie aplikacja DVB i zapis...?

(usb ntfs, oraz wewnętrzny HDD 1TB ntfs)

Czekamy na nowy firmware...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum, także witam wszystkich na wstępie.

 

Mam 2 pytania do posiadaczy Arivy 4K lub osób które mają dostęp do tego urządzenia:

1. Rozumiem, że stara karta Cyfry+ z 2011r. będzie działała bez żadnego problemu?

2. Ktoś mógłby sprawdzić czy VPN działa? W telefonach i tabletach na Androidzie trzeba ustawić blokadę ekranu, żeby móc uaktywnić VPN, także ciekaw jestem jak to jest rozwiązane tutaj - bo wątpię żeby jakakolwiek blokada ekranu była możliwa na takim urządzeniu.

 

Ogólnie szukam czegoś co mi zastąpi stary odbiornik Sagemcom'a z Cyfry, a przy okazji może zastąpi wysłużone HTPC (głównie KODI i Netflix).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na Ferdka 4K. Jest opcja blind scanu. Przycisk Web Instalacja. Satelita. Instalacja Normal Scan i w szukaj mamy do wyboru Blind, jeden TP, jeden TP + NIT, wszystkie. Udało się odebrać kilka przekazów z 23.5E  Odbiera na razie z 4 satelity 13E, 19E, 23E, 28.2E. Odbiera też kablówkę w Conax. Chciałem kupić WeTka UHD ale mają obsuwę więc padło na Fergusona,  

 

74d54faeb7197508med.jpg

 

49286d08b8f54d05med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner po aktualizacji, ale przed też działało. Karta Conax jak do TNK. Wyrzuciłem Kodi, które było wgrane i wgrałem nowsze i teraz w kodi mam opcję klientów telewizyjnych i chcę go zmusić do odpalenia TV z poziomu Kodi.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner zakupiony. Zaktualizowany. Soft ze strony Fergusona. DVB-T, HB i Astra. Będzie lepsza pogoda to muszę obczaić USALS do mojej obrotnicy. Większych problemów nie mam. Muszę zobaczyć co z tym nagrywaniem z Timera?

Normalnie nagrywa ze wszystkiego. Karta Smart HD+. Jedyny problem jak dla mnie to obsługa Sklepu Google Play za pomocą pilota, a w szczególności wyszukiwanie. Muszę podłączyć klawiaturę i mysz.

To tyle.

Po aktualizacji opcja BLIND SCAN jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...