Skocz do zawartości

Jakie satelity warto odbierać


kacperek14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałbym zainstalować na dachu dodatkową antenę by odbierać astrę, bo z mojego położenia bloku nie można odbierać astry z balkonu. Zawsze chciałem mieć do niej dostęp ale myślę też o dostępie do innych satelit. Jak to ustawić? Jaką antenę kupić? Chcialbym mieć też dostęp do TRT z turksata, jakie jeszcze satelity polecacie dla fana sportu? Czytałem też o jakiś arabskich kanałach, co jeszcze warto ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych wszystkich satelitów na jednej antenie nie odbierzesz, za duży rozrzut kątowy. Na jednej za to spokojnie odbierzesz 9E+19.2E+28.2E. Potrzebna jest oczywiście czasza antenowa, nie mniejsza niż o średnicy 80 cm, konwertery satelitarne (tyle, ile chcesz satelitów odbierać; dla Ciebie pewnie wystarczą konwertery single - z jednym wyjściem, chyba, że masz w domu multiswitch lub chcesz oglądać kanały na kilku telewizorach, wówczas będą inne). Do tego przełącznik DiSEqC z czterema wyjściami, okablowanie, złączki F. Jeżeli uparłbyś się na Turksata najlepiej zaopatrzyć się w dwie czasze lub jedną z obrotnicą. Do instalacji z obrotnicą wymagany jest tylko jeden konwerter, no i wówczas nie potrzebujesz przełącznika DiSEqC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, a czy intalacja z obrotnicą pozwoliłaby na te wszystkie satelity? Musiałbym wtedy coś obracać jakbym chciał przerzucać satelitę? Przepraszam za laickie pytanie. Mam taki problem ze z bloku nie łapie mi astry z balkonu, już 5 ekspertów wzywałem w historii nikt nie imial ustawić. Gdybym kupił dwie anteny, to nie byłoby problemu z odbiorem i czy dałoby to się podłaczyć do ferguson ariva 220? Chciałbym to mieć na dwóch TV. Jaki orientacyjny koszt takiej instalacji.

Edytowane przez kacperek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie odbiorniki marki Ferguson obsługują obrotnicę. Na większą ilość satelit polecam antenę 90-120 cm.90 to minimum dla nie wybrednych. Zapewne obrotnicę kupisz coś w przedziale 150-300 pln.Przeciętna obrotnica tyle kosztuje. Są i droższe. Ja posiadam antenę 90.Zakres tego co łapię na obrotnicy to coś od 36 E do 27 W.Dalej się nie zapuszczałem,bo i po co.Tyle mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy czy gorszy?

To zależy, czego od swojego zestawu oczekujesz?

Przy antenie multifocus przy przełączaniu programów nie czekasz na program aż ci się antena z obrotnicą ustawi na nowej pozycji, ale z obrotnicą masz z kolei dostęp do większej liczby pozycji satelitarnych.

Jeśli interesują Cię programy +,- 15 stopni od Hotbirda to raczej multifocus, jednak jeśli chcesz mieć dostęp powiedzmy od 53E do 30W lub więcej to tylko obrotnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli interesują Cię programy +,- 15 stopni od Hotbirda to raczej multifocus, jednak jeśli chcesz mieć dostęp powiedzmy od 53E do 30W lub więcej to tylko obrotnica.

 

Można też dać dwie anteny typu T90 ( 2 x po 42 stopnie ) . Dobry rozwiązaniem może też być jedna antena np. t85 czy też t90 ( najpopularniejsze np. 28,23,19,13, itd ), a druga z obrotnicą o wielkości np. 1M 

 

Wszystko zależy, ile chce się wydać :D

Edytowane przez Besciakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw 19,2e - 13e - 9e na jednej antenie 90 cm a na drugiej antenie 70 cm jest tylko 5W.

 

Jak bym się pomęczył to bym miał te 4 satelity na jednej antenie na stałe w zezie tylko po co kombinować.

 

Konwentery na 19,2e + 13e to quady są a na 9e i 5 w to single - wszystko ładnie spięte diseqc i podzielone na 3 dekodery

 

2 dekodery mają tylko 19,2e + 13e zaś 3 dekoder ( dwugłowicowy ) ma 19,2e + 13e + 9e + 5w

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem, byłbym zainteresowany astrą, eurobird 9e, turksatem i astrą 28.2e. W sumie cena nie gra roli dla mnie, ale nie chce bez sensu przeplacac. Dlugi jest okres takiego oczekiwania przy zmianie satelity na obrotnicy? Czy bedzie mozliwosc ogladania na dwoch TV i np jednej satelity na jednym tv, jednej na drugim? Chyba nie wg mojej logiki. Zalezy mi zeby byl ten Turksat szczegolnie ze wzgledu na TRT, ale tez chce miec koniecznie Astre ze wzgledu na niemieckie i francuskie kanaly, tak samo Eutelsat dla francuskich i astra dla BBC, chyba nic ciekawego wtedy nie trace i mam najwazniejsze kanaly dla sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy rozumieć że cię Hotbird 13E gdzie jest NC+ i Polsat nie interesuje ?

 

Robisz tak:

Jedna antena na Turksata 42E- konwenter twin

 

 

Jedna antena na Astrę 28,2E - Astrę 19,2E -  Eurobird 9E - 3 konwentery twin

Antenę ustawiasz centralnie na Astrę 19,2E - pozostałe satelity łapiesz na tzw. zeza

 

Z każdego konwentera będzie szło po dwa kable.

 

Żeby to wszystko ładnie działało musisz kupić dwa razy diseqc 4 x 1

 

Po jednym kablu z każdego konwentera podłączasz do wejścia diseqc 4 x 1 następnię z diseqca wychodzi jeden kabel który podłączasz do dekodera.

 

Drugi dekoder - drugi tv identycznie podłączasz drugie kable.

 

Teraz policzę tak na szybko - 2 anteny to jakieś 250 zł - 4 konwentery twin też ok. 200 zł do tego kabel ( w zależności od jakości 2 - 10 zł za metr ) + uchwyty, diseqc, złączki F + za robotę dla montera lekko około 800 zł - 1000 zł

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fachową odpowiedź:) wlasnie o takie cos mi chodzilo:) nc+ i bein sport mam z anteny na balkonie, ale nie lapie mi astry (wzywalem juz 5 ekspertow chyba w historii) i dlatego chcialem na dachu zlapac wiecej satelit o ktorych myslalem.

 

Tylko nowy problem mi wyniknal, zglosilem pismo do spoldzielni, myslalem ze to formalnosc, ale jak widac nie:( co mam teraz zrobic? Czy taki zakaz jest zgodny z prawem:

 

W trosce o bezpieczenstwo konstrukcji budynkow wybudowanych w latach 60. Zarzad nie wyraza zgody na mocowanie anten satelitarnych do dachow jak rowniez na elewacjach budynkow.

 

Co ciekawe dwa lata temu bylo ocieplanie przez ktore jeszcze pogorszyl mi sie sygnal bo stracilem te pare centymetrow i musialem wzywac eksperta by wysunal jeszcze antene bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...