Jump to content
  • 0

Problem z odbiorem kanałów z 12,265 GHz, pol. V

Question

Witam

Jestem nowy na forum i witam wszystkich. Oczywiście potrzebuję pomocy. NC+ mnie olało, sprawa ma się następująco: kilka dni temu włączam TV i brak jest kanałów TVP 2 HD, POLSAT HD, AXN HD i FOX HD. Pracują one na częstotliwości 12,265 GHz, pol. V. Sprawdzałem ustawienia transpondera w TV i wszystko jest OK, siła sygnału 93%, jakość sygnału 100%. Inne kanały HD odbieram bez problemu. Mam moduł CAM i kartę w TV. pomocy

Edited by Mr. Orbita
Poprawiona czytelność postu i tytuł - regulamin.

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Nie wiem jak sprawdzałeś ustawienia transpondera, ale może być tak, że TV nie raportuje tego prawidłowo. Podejrzewam problem z ustawieniem anteny - sygnał z różnych częstotliwości jest różny i przy granicznym ustawieniu może być tak, że wycina tylko jeden lub kilka transponderów (innych możesz nie zauważać z uwagi na brak polskich kanałów na nich). Mało informacji - jaka wielkość anteny? Była ustawiana fachowo, czy samemu bez miernika? Konwerter zwykły, czy monoblock? Jeśli zwykły - uwzględnione skręcenie? Generalnie lepsze ustawienie anteny i konwertera powinno poprawić sytuację o ile antena nie jest mała - na czaszy 60 cm można ustawić wszystko, ale dla komfortu sugeruję przeskoczyć na 80 cm.