Skocz do zawartości

Skoki narciarskie w Polsacie?


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polsat prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy w kwestii kupna praw do transmisji konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich od sezonu 2008/09 do 2010/11! TVP będzie walczyć o swój „sztandarowy produkt”. Skoki narciarskie w Polsce jednoznacznie kojarzone są z relacjami TVP, z głosem Włodzimierza Szaranowicza lub Krzysztofa Miklasa, z wywiadami Bartosza Hellera, Macieja Kurzajewskiego, a od niedawna także Macieja Jabłońskiego. źr. wp.pl więcej >>

Czyli Polsat chce wykupić prawa do największych i dochodowych imprez. Tak było z MŚ w piłce nożnej i ręcznej w Niemczech i MŚ w siatkówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym w szoku gdybyś miał rację skoro na dzień dzisiejszy transmisje sportu w HD to na całym świecie wybrane mecze piłkarskie, ileś tam meczy NBA i np. Superbowl. O innych nie wiem a format wynika zapewne z zakrywania znaczka TvpSport lub ze źle pojętej nowoczesności: ARD w 16:9 to my sobie strzelimy paski :lol:

 

 

Tak, obrazek niczego sobie, mam nadzieję (...) że nikomu nikogo nie przypomina bo przecież nie ma w rządzie żadnego Zygmunta :wink:

A co do tego czy jest szarmancki czy nie: cóż, każdy dostaje to na co zasłużył a o tym na co zasłużył mówi 90% praktyków i teoretyków prawa w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dlaczego wszyscy na tym forum narzekali na jakość skoków w TVP (chodzi o te czarne paski i komentatorów) i wybierali transmisje w Eurosporcie ??? Coś na rzeczy musiało być. Dla mnie nie ważne gdzie będzie skakał Adam i inni polscy skoczkowie byle by tylko odnosili zwycięstw lub prezentowali sie z dobrej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę:

Art. 20b. 1., USTAWY z dnia 31 marca 2000 r. o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy o języku polskim. (Dz. U. z dnia 18 kwietnia 2000 r.).

 

I tu chyba każdy się ze mną zgodzi, że skoki, to dla nas WAŻNE wydarzenie sportowe.

 

"Nadawca programu telewizyjnego może nadać bezpośrednią transmisję z wydarzenia o zasadniczym znaczeniu społecznym, zwanego dalej "ważnym wydarzeniem", tylko:

1) w programie ogólnokrajowym w rozumieniu ustawy lub koncesji, dostępnym w całości bez opłaty, z wyłączeniem opłat określonych w rozdziale 7 i podstawowych opłat pobieranych przez operatorów sieci kablowych, "

 

Gdyby ktoś jednak się nie zgodził, że skoki narciarskie, to ważne wydarzenie sportowe, KRRiT ma specyficzne - ustawowe uprawnienia:

 

"3. Krajowa Rada może, w drodze rozporządzenia, określić listę innych, niż wymienione w ust. 2, ważnych wydarzeń, uwzględniając stopień społecznego zainteresowania określonym wydarzeniem i znaczenie tego wydarzenia dla życia społecznego, gospodarczego i politycznego.".

 

Tak więc modlę się, aby nigdy nie oglądać reklam proszku do prania pomiędzy skokami poszczególnych reprezentantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Polsat jest ogólnie dostępny i bezpłatny.

 

Czyżby?

 

I jakoś jak były MŚ w siatkówce i i piłce ręcznej to nik tego nie zgłosił do KRRiT choć były to ważne wydażenia.

 

Czy w każdym meczu MŚ w siatkówce i piłce nożnej grała Polska?

Na jakim kanale leciał finał MŚ w piłce nożnej? Na jakim kanale leciały mecze Polski?

 

Prawnik się znalazł.

 

Daruj sobie. Masz taki sam wgląd do polskiego prawa, jak ja. To, że ktoś interesuje się tym, jakie ma prawa w swoim kraju, nie oznacza, że musi być od razu prawnikiem. Jak widać jednak, w Twoim mniemaniu tak jest. Trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ty przez słow Polsat rozumiesz platformę CP gdzie, żeby oglądać trzeba płacić. Ale Polsat to stacja tv ogólnodostępna i bezpłatna nadająca też naziemnie. A niby to w TVP nie ma reklam tylko dlaczego zawsze spóźniają sie z transmisją przez to że przeciągają reklamy. Choćby rozpoczęcie drugiej serii gdzie dopiero po 5 skoczkach wznowili transmisję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ty przez słow Polsat rozumiesz platformę CP gdzie, żeby oglądać trzeba płacić.

 

Nie wmawiaj mi więcej bzdur. Wiem, co rozumiem za Polsat, a co za Cyfrowy Polsat.

 

Ale Polsat to stacja tv ogólnodostępna i bezpłatna nadająca też naziemnie.

 

Czyżby? Chyba nie wiesz, co mówisz.

 

Np., tu: http://poland.gov.pl/Internet,251.html :

"I tak, nadajniki telewizji publicznej (programy TVP1, TVP2, jak i sieć regionalna TVP3) obejmują swoim zasięgiem praktycznie 100 proc. powierzchni kraju. Zasięg naziemny Polsatu to niemal 90 proc. gospodarstw domowych."

 

Sam mieszkam niedaleko Gdańska, jednak Polsatu nie udaje mi się normalnie złapać - w przypadku skoków narciarskich musiałbym się domyślać, czy w Zakopcu tak pada, czy to tylko mój odbiór...

Operatorowi kablowemu za Polsat dopłacać nie będę, a tego wymaga. W podstawowej opłacie kablowej, Polsatu nie ma. Takie abonamenty ma sporo ludzi, którzy na pewno zawiodą się, gdy im się zabierze skoki.

 

Mam wymieniać dalej przykłady?

 

Oczywiście telewizję publiczną mogę oglądać, wsadzając palec w gniazdko telewizora. I to nawet w dobrej jakości :-)

 

A niby to w TVP nie ma reklam tylko dlaczego zawsze spóźniają sie z transmisją przez to że przeciągają reklamy. Choćby rozpoczęcie drugiej serii gdzie dopiero po 5 skoczkach wznowili transmisję.

 

Wolę zacząć oglądać np. film 5 minut później na TVP, niż co 10 minut odchodzić od telewizora na 15 minut.

 

Być może Ty lubisz reklamy - nie mam Ci tego oczywiście za złe :-) Recz gustu. Ja czasem też obejrzę, ale to przed, albo po transmisji czegoś, co chcę obejrzeć w całości - bez przerywania przez cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się wierzyć ze Polsat zdobędzie się na takš operację... wykupienie całego P przez 3 lata to by był gwód do trumny TVP... Pan Urbański od dawna zapowiada powrot starych pozycji do programu... ale czy zrezygnuje ze skokow?? Priorytetem Polsatu w tej chwili mogłaby być polska liga pilkarska, ale tylko wtedy, gdy C+ od niej odstapi...

 

W przypadku "kupienia" ktorejs z imprez nie wyobrazam sobie zmieszczenia wszystkich wydarzen sportowych na trzech (ew. 4 kanałach)- mowie tu juz o PolsatSport HD i ew. głównym Polsacie. Efektem tego moglby byc np. Polsat Sport 2...

 

Narazie jestem zadowolony z polityki Polsatu... za takie pieniadze nie mam zamiaru zmieniac platformy na innš... poczekam na kolejne ruchy z ich strony... niech o mnie walczš :twisted:

 

ps. jeśli polsat wygra ten przetarg to szkoda mi bedzie tylko niezapomnianego p. Włodka... a może jakis maly transfer... hohoho

 

ale się zapędzilem :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę zacząć oglądać np. film 5 minut później na TVP, niż co 10 minut odchodzić od telewizora na 15 minut.

 

no i tu się kompromitujesz i pokazujesz swoją znajomość tematu :P

 

ale to tylko tak a propos :)

 

skoki zostaną w TVP.... ewentualnie może być tak, że Polsat zakupi te konkursy co są, np. w Skandynawii lub w Niemczech 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat weźmie wszystko albo nic, ich nie interesują np. tylko skandynawskie konkursy, przynajmniej tak dziś w Przeglądzie Sportowym można było wyczytać.

Pożyjemy, zobaczymy co z tego wyjdzie. TVP pewnie tanio skóry nie sprzeda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...