Skocz do zawartości

Gazeta Wyborcza


Pihał102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy każdym zamachu panuje szum informacyjny. Polecam poczytać profil Reutersa który klika rzeczy musiał wczoraj prostować np najpierw podali że zginał Polak potem to odwołali a na końcu znów okazało się ze to Polak.

Edytowane przez Mr. Orbita
Usunięte ataki personalne - regulamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Agora obcina wydatki na reklamy, długo już nie pociągną.

 

„Gazeta Wyborcza” przygotowała kampanię swojego odnowionego portalu Wyborcza.pl. Przy okazji szefostwo „ Gazety Wyborczej” poinformowało, że rezygnuje zupełnie z reklamy w telewizji publicznej. - Postanowiliśmy zrezygnować z usług reklamowych Telewizji Polskiej i wycofać z tego medium cały nasz budżet reklamowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Kiedyś bardzo lubiłem czytać ''Gazetę Wyborczą'' - głównie dla piątkowego wydania z dodatkami ''Co jest grane?'' oraz ''Gazeta Telewizyjna''. Ale zaangażowanie polityczne dziennikarzy i redaktora naczelnego zniechęciły mnie do kupna tej gazety (zwłaszcza po tym, jak dawali w ramach dodatku Konstytucje Rzeczpospolitej Polskiej czy flagę UE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co pamiętam to tak jest od ładnych paru lat, nawet w dość zamierzchłych czasach gdy w piątki było "Komiksowo", to dodawano sporo reklam do piątkowego wydania. Spowodowane jest to zapewne tym, że wydanie piątkowe ma większy nakład, przez co reklamodawcy mogą dotrzeć do większej liczby odbiorców. I tak się robi nie tylko w Wyborczej, bo "Nowości toruńskie" czy "Pomorska" też tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy dokładnie Wyborcza w piątki ma tak dużo stron w gazecie, przez co dla mnie jej czytanie (kupuję Wyborczą w piątek z powodu dodatku TV i lubię sobie też przeczytać gazetę) jest mocno niewygodne? Aż nawet mi przyszedł do głowy jeden pomysł, żeby dodatek "Co jest grane?" dodać do Telewizyjnej Wyborczej, żeby po prostu przeglądanie głównej Wyborczej było troszkę bardziej przyjemne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to i tak z tym "Co jest grane?" to jakiś czas temu, chyba w zeszłym roku albo nawet w pierwszych miesiącach tego roku, zrobiono pewien myk. Tam gdzie ja mieszkam (kujawsko-pomorskie) nie ma obecnie osobnego dodatku, "Co jest grane?" istnieje tylko jako osobna rubryka w "Magazynie Toruńskim" i "Magazynie Bydgoskim". Pamiętam, że uzasadnienie tej decyzji było dość dziwaczne, bo mówiono wtedy, że w Toruniu nie dzieje się aż tak dużo, by był sens osobnego dodatku, co jest moim zdaniem nieprawdą, bo wystarczy pójść na Starówkę i zobaczyć afisze by się przekonać że dzieje się sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wydaniu krakowskim "Co jest grane?" jest w formie osobnego dodatku o objętości zazwyczaj 24 stron. Ale nie ukrywam, że dla mnie w piątek Wyborczą czyta się mocno nieprzyjemnie (do głównej Wyborczej - Telewizyjna, "Co jest grane?", dodatek związany z regionem i "Tylko Zdrowie", do tego dużo reklam)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Sporo się pisze o standardach dziennikarzy "dobrej zmiany", to może coś z przeciwnego bieguna:

 

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wojciech-czuchnowski-do-antoniego-macierewicza-jest-pan-klamca-i-przestepca/p09c68f

 

Dziennikarz GW na konferencji prasowej nazywa Posła na Sejm RP kłamcą i przestępcą. Może już blisko są standardy, że będzie się w Polsce rzucać na konferencjach prasowych w polityków butami :)

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

''Gazeta Wyborcza'' zaczęła wspierać protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie, umieszczając na pierwszej stronie obrazek z osobą niepełnosprawną na wózku inwalidzkim i napisem ''NIE MA WOLNOŚCI BEZ SOLIDARNOŚCI'', gdzie również powstała internetowa prenumerata solidarnościowa ''Gazety Wyborczej'', z której całość pieniędzy z prenumeraty będzie przeznaczona na osoby niepełnosprawne.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

''Gazeta Wyborcza'' zaczęła wspierać protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie, umieszczając na pierwszej stronie obrazek z osobą niepełnosprawną na wózku inwalidzkim i napisem ''NIE MA WOLNOŚCI BEZ SOLIDARNOŚCI'', gdzie również powstała internetowa prenumerata solidarnościowa ''Gazety Wyborczej'', z której całość pieniędzy z prenumeraty będzie przeznaczona na osoby niepełnosprawne.

Ohydny koniunkturalizm. Gdzie byli w 2014 r. ? Czy wtedy tak ochoczo wspierali protest. Otóż nie. Teraz odbywa się to tylko dlatego,że skierowany jest przeciw środowisku, które "GW" zwalcza. Mają w nosie los tych osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Inna sprawa, że z papierowych wydań i tak tego się już nie da wymazać. Bo owszem, redakcja nagrała taki film, można powiedzieć happeningowy, gdzie z kilku numerów to wycięto, ale przecież nie będzie teraz szef NBP jeździć po Polsce z nożyczkami i ze wszystkich egzemplarzy wycinać wzmiankowane artykuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o to ,że "GW" znając ich insynuuje bez podparcia faktami i dowodami używa pewnych określeń. Sąd rozstrzygnie. Generalnie chodzi mi o to ,że "GW" oburza się na to,że są pozywani,a to przecież Redaktor Naczelny Adam Michnik prowadził dyskurs publiczny ze swoimi oponentami nie za pomocą lam gazety,a na sali sądowej.   To oni wprowadzili ten standard nękając innych dziennikarzy czy polityków . Oto jeden z wielu przykładów :

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/komornik-sprzedaje-bmw-kurskiego,137833.html

Więc teraz "GW" na czele oburzonych ,że się pozywa do sądu - to zabawne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 7 miesięcy temu...

Warto uzupełnić punkt widzenia drugiej strony, bo nie wiem czy mój przedmówca go czytał.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/gazeta-wyborcza-mobbing-aleksandra-klich-lukasz-dlugowski

Cytat

Dodał, że niedługo po jego rozstaniu z „Gazetą Wyborczą” osoba, która tak go traktowała została pozwana za mobbing. Sprawa skończyła się ugodą, a ta osoba została przeniesiona na inne stanowisko redaktorskie. - Jak z parafii do parafii - porównał.

Cytat

- W sumie nie wiem dlaczego nie wymieniłem jej nazwiska? Ze strachu? To była Aleksandra Klich, wtedy naczelna Magazynu Świątecznego, po przenosinach z "parafii do parafii", obecna naczelna Wysokich Obcasów - stwierdził Łukasz Długowski.

Cytat

Co na to Aleksandra Klich? - Zarzuty pana Długowskiego opublikowane w mediach społecznościowych są pomówieniem - przekazała portalowi wirtualnemedia_pl. Zaznaczyła, że w ostatnich latach nie toczyły się w Agorze postępowania wewnętrzne dotyczące jej zachowania wobec podwładnych oraz nie musiała odpowiadać w sądzie na zarzuty mobbingu. - Nie zawierałam ugody i nikt nie skierował wobec mnie pozwu o mobbing - stwierdziła.

 

Jeszcze wypowiedź Pani Niny Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze

Cytat

- Po przeprowadzonej weryfikacji formalnych kanałów zgłaszania spraw dotyczących nieprawidłowości w miejscu pracy nie zidentyfikowaliśmy żadnego zgłoszenia, które odnosiłoby się do sytuacji, o której napisał Pan Łukasz Długowski - poinformowała.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...