Skocz do zawartości

Gazeta Wyborcza


Pihał102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio, a dokładniej to od dzisiejszego wydania jest ono w całości widoczne, od wtorku było pokazywane fragmentami (podobny zabieg zastosowała "Rzeczpospolita" w 2005). Do dzisiejszego wydania jest dołączony reprint pierwszego wydania gazety z 8 maja 1989. Tylko cena dość zaporowa: 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiejsze wydanie (głównie ze względu na reprint), faktycznie szata graficzna odświeżona (choć akurat w taki sposób informacje na pierwszych stronach w wydaniu weekendowym prezentowano już 2 lata temu). Co do treści - wiadomo, czego można się spodziewać, mi akurat taka linia pisma nie przeszkadza, choć z pewnymi treściami tam zawartymi się nie zgadzam. Ale np. tekst ze stron 18-19, "Dekalog dobrej rozmowy", mógłby z powodzeniem być wydrukowany także w prawicowym piśmie, treści, które w tymże artykule zawarto, są uniwersalne (nawet nie wiem czy tych punktów nie przepisać tutaj na forum, myślę, że byłoby to przydatne).

 

Zdarza mi się czasem kupować "GW", ale głównie w czwartki. Wtedy jest dodawany "Duży Format", czyli magazyn reporterów. I tutaj możemy się spierać, czy Wyborcza kłamie, czy pisze samą prawdę itd., ale trzeba przyznać, że magazyn reporterski trzyma wysoki poziom. Pomijam już fakt, że to obecnie jedyny taki dodatek w prasie polskiej.

 

Za dawnych czasów (gdzieś 2001-02, bardzo młody byłem), Wyborczą kupowało się u mnie w domu w każdy piątek, wtedy ich dodatek telewizyjny był chyba najlepszy na rynku. A do tego jeszcze "Komiksowo" było, a w tych czasach było to dla mnie ważniejsze niż opinie polityczne (a miałem wtedy 5-6 lat, więc jest to w pełni zrozumiałem) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu się kupowało w poniedziałki. Zresztą zdaje się,że mocnio ograniczyli ostatnio magazyn sportowy w poniedziałki, kilka i to nie osobna wkładka :( Gazeta ta jest bardzo potrzebna, co by Ziemkiewicz komentował w Chłodnym Okiem :D . Swoją drogą powinni mu płacić za reklamę. Bardzo dobra jeśli chodzi o kabaret. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"GW" krzycząca o praworządności, szanowaniu wyroków sądów ma w nosie wyrok sądu i do dnia dzisiejszego nie przeprosiła szefa MON na swoich łamach co nakazał sąd. Hipokryzja a'la Michnik . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panu Jałoszewskiemu, który ubolewa jak to chcą uciszyć sądownie "GW" dedykuję oto jak AGORA sądownie rujnowała swoich oponentów:

https://www.youtube.com/watch?v=rg4kwiFi_4o

 

Bardzo słaba ta gazeta, bardzo mało o Igrzyskach, główny temat to komentarz wywiadów, które ukazały się w "Do Rzeczy" i "wSieci" odnośnie TVP. Odpowiedź ministrowi Sprawiedliwości i o tym jak to złe urzędy nie zgodziy się małżeństwa osób tej samej płci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ta gazeta nie jest już aż tak zainteresowana sportem jak jeszcze kilka lat temu. Nie ma osobnej wkładki w poniedziałki, tylko kilka stron więcej niż zwykle piszą o sporcie. Nie dodają już żadnych niezbędników kibica, tak jak było kiedyś. Wyborcza bardziej profiluje się na sprawy polityczne, a nie sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak szczerze, to pomysł na tworzenie wywiadów ze zmarłymi wcale nie jest nowy, więc Wyborcza tutaj nie jest żadnym pionierem. Już wcześniej drukowano wywiady z marszałkiem Piłsudskim, czy też z Kisielewskim. A to, że publikacja GW będzie wykorzystana politycznie, to dziecko mogło nawet odgadnąć, że taki będzie to miało wydźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było chyba w "Do Rzeczy" z Piłsudskim,ale nie było to wykorzystywanie autorytetu Polaka do uderzenia w konkretne środowisko polityczne(jak uczyniła GW),a w takiej nieco innej formie przedstawienie myśli politycznej Marszałka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tymczasem "Wyborcza" przeprowadza redukcję: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/awanse-i-zwolnienia-w-gazecie-wyborczej-wojcik-wydawca-klich-wicenaczelna-imielski-szefem-wyborcza-pl

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/drozsza-gazeta-wyborcza-z-mniejsza-redakcja-skutek-spadkow-sprzedazy-ktorych-nie-mozna-odwrocic-opinie

"SE" awansował na 2 miejsce wśród gazet codziennych kosztem GW. Dla mnie ona naprawdę stała się zbyt polityczna, to naprawdę razi osoby nie będące tak zaangażowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam, że od jutra będą zmiany w polityce wydawniczej. "Duży Format", zwykle dodawany do czwartkowego wydania "GW", będzie od jutra w wydaniach poniedziałkowych. Natomiast środowe "Tylko Zdrowie" będzie dodawane w piątki. W poniedziałek będzie też nowy dodatek "Mój biznes" (choć wydaje mi się, że jakieś 10-12 lat temu podobny tytuł miała dość obszerna rubryka zamieszczana w czwartkowym albo wtorkowym wydaniu w dziale ekonomicznym.

 

Zmienią się także ceny. W poniedziałek i piątek za "Wyborczą" będzie trzeba zapłacić 3,99 zł, we wtorek, środę i czwartek cena będzie wynosić 2,99 zł, natomiast sobotnie wydanie będzie mieć dwie ceny. Wydanie dla Warszawy - 4,49 zł, dla reszty kraju 4,29 zł. Całkiem możliwe, że ta warszawska mutacja będzie mieć pewne różnice, chyba nawet teraz już ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, dlaczego Wyborcza ma takie wysokie ceny?

Bo chcą zarobić na e-wydaniach.

Edytowane przez Barti
Ceny nie mogą być "drogie". Ceny mogą być wysokie. Drogi to może być produkt lub usługa. Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Michnik otwarcie o kłopotach  "GW" : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/adam-michnik-zmiana-wladzy-straszliwie-walnela-gazete-wyborcza-po-kieszeni-nie-stac-nas-na-oddzialy-regionalne-i-korespondentow

 

Ten przykład pokazuje jak z rynkiem prasowym jest źle. Jak trudno o niezależność finansową i stabilność. "GW" dopadło to o czym mówiły inne tytuły jeszcze niedawno- nasz stosunek do ówczesnego obozu rządzącego sprawia,że nie możemy liczyć na reklamy spółek Skarbu Państwa,a jak widać to chyba główny reklamodawca w tych mediach. To jest patologia i bolączka mediów. Bo jest pokusa by wiele tematów przemilczeć, bo gdy to ujawniły stracimy znaczące pieniądze na funkcjonowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jest niestety na całym świecie, w Niemczech czy USA jest jeszcze gorzej ale sami są sobie winni. 

 

Ale chciałem napisać o czymś innym jakby rozwijając wątek sami sobie winni, takimi akcjami jak ta z Baderem to oni nawet odciągają od siebie ludzi będących pomiędzy ideologiami. Przecież to istotne [beep]stwo pomalować się na murzyna i iść do okolice Marszu Niepodległości aby dostać w łeb co się nie stało. Dziennikarstwo to przecież coś innego, można mieć swoją ideologie ale są jakieś granice rozsądku. Jak tak dalej będą szli to pieniądze z tych reklam będą ich najmniejszym problemem bo nawet ich ludzie zaczną się odwracać od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...