Skocz do zawartości
  • 2

Jaki konwerter?


JesseJames87
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Jaki byłby najlepszy konwerter quad do multiroomu z jakością Full HD? Dokładniej jakiej marki.Bo dwa kanały w najwyższej jakości mi pikselują i przycinają od czasu do czasu. Posiadam obecnie konwerter Sharp BS1K1EL: Parametry techniczne:

  • częstotliwość wejściowa: 10,7-11,8GHz/11,7-12,75GHz
  • 4 niezależne wyjścia
  • częstotliwość heterodyny: 9,75GHz/10,6GHz
  • przełączenie pasma: ton 22kHz
  • przełączenie polaryzacji: napięcie 14/18 V DC
  • współczynnik szumów: 0,3dB
  • mocowanie: średnica 40mm
  • podłączenie: 4 gniazda typu F z osłoną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 

KONWERTER ZWYKŁY (Astra)  -----------Zgemma H.2S Plus

kiedyś dostałem                                              /
do cyfr. polsatu                                               /
                                                                      /
                                                                     /
KONWERTER UNICABLE (Hot Bird)------splitter----- HD5500S

 

Czy taka konfiguracja będzie działać? Jeśli tak to czy taki konwerter "KONWERTER UNICABLE QUAD TWIN INVERTO" będzie dobry?

 

Chcę użyć unicable, żeby było jak najmniej kabli. 

Jeśli ta konfiguracja nie zadziała jaki konwerter (przynajmnije Twin) byłby dobry? 

 

Chcę 2 konwertery zainstalować na "zezie".

 

Lub może Monoblock Twin lub QUAD?   np. Monoblock QUAD 2x SAT Opticum LMQP-04H. Czy HD5500S będzie ma tym działał? Monoblock ma wewętrzny diseqc.

 

Dużej odległości po kablu nie ma. Poniżej 10m

Edytowane przez maroD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do anteny 80-90 cm jakie zakupić konwertery tak, aby na jednej antenie były obsługiwane: dekoder nc+ Pace PVR (Hot Bird i Astra) oraz Orange TV (Hot Bird)? Instalować Monoblocka Quad (ma 4 wyjścia), czy Twina na HB do podłączenia Pace i Orange TV oraz jeden single na Astrę do Pace'a? Od anteny pójdą trzy kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanie, czy dobrze rozumuję?
Chodzi o konwerter dla wujka. Jeżeli ma dekoder z nagrywarką i chciałby oglądać jednocześnie jakiś kanał i nagrywać inny na dwóch tunerach (myśli w przyszłości dokupić drugi tuner satelitarny) to potrzebny jest zwykły konwerter quad (z 4 wyjściami) i dwa podłączamy do jednego tunera i dwa do drugiego? Może to trywialne pytanie, ale jestem zielony w kwestii instalacji SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mieszkam w zachodniej Irlandii, siła sygnału z tego satelity jest zbliżona wg. mapek do np, tego co mają na wschodniej Ukrainie.

Dwa odbiorniki (jeden podwójny), planowane podpięcie trzeciego.

W tej chwili mam antenę 77x82cm (wymiary zewnętrzne) i konwerter twin Televes (pomarańczowy, jak ten https://www.televes.com/uk/twin-lnb-offset.html#nogo ). Sygnał SRN75 AGC95 BER0 tak przykładowo - jak jest OK. Jednak przy złej pogodzie pojawiają się artefakty - nie jest to bardzo uciążliwe, jest raczej sporadyczne ale chce się mieć lepiej.

 

Konwerter Revez Quad LNB QLP-4   http://www.revez.eu/index.php?id_product=36&controller=product  - Czy będzie poprawnie współpracować z HotBird 13E przy w miarę słabym sygnale? Ten mogę kupić "w sklepie obok", więc odpadają koszta przesyłek i szukanie.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). Wątek jest o doborze samego konwertera, a nie anteny satelitarnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym dołożył trochę waluty i kupił coś od Televesa, czy Inverto. Poczytaj jeszcze o Unicable - jeśli Twoje tunery to obsługują, to może warto rozważyć zakup takiego konwertera. Jeden kabel od konwertera, w domu rozdzielasz zwykłym rozgałęźnikiem na 4 tunery (Unicable I).

Edytowane przez maniek357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kable już leżą. I bliżej z anteny do każdego niż jakoś inaczej. Tunery to ITI2850(TNK HD tylko podstawowe kanały, nie planuję więcej) , Alma s-2300 (FTA może postawię klienta na E2, ale nie na pewno) oraz VU+UNO4kSE (TNK HD - tu dwa kanały do dwóch tunerów). Nie za bardzo widzę zysk z Unicable w moim wypadku.

Natomiast Televesa quad pewnie zamówię, bo jest trzykrotnie tańszy od tego LNB Revez który pokazałem - tyle, że muszę go kupić on line a nie w sklepie. Myślałem, że to może jakiś wypas i warto zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 17.06.2017 o 20:13, Pytajaca napisał:

Witam. Posiadam tv Cyfrowy Polsat, moj konwerter padł i stąd moje pytanie.
Czy muszę kupować ten sam konwerter czy mogę kupić mocniejszy (gdyż przy aktualnym był problem z jakością obrazu)?

Mam identyczny problem. Przy starej antenie zanikakly TVN style. TVN 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich. Posiadam antenę Inverto 120 i konwerter zwykły Red Inverto. Czy zastosowanie konwertera Inverto Black zwiększy poziom sygnału i jakości. Obecnie na kanale Canal + 4k UHD mam wartości 91/80 za to na kanale TVP 1 HD mam 83/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koledzy pamiętajcie że wszystkie wyścigowe lnb z dużym wzmocnieniem zdają egzamin przy doś sporej długości kabla inaczej głowica zostaje zapchana przesterowana i z zamierzonego lepszego sygnału mamy gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Obecnie posiadam konwerter z pojedynczym wejściem. Jednak chciałbym to zmienić żeby móc oglądać tv w innych pomieszczeniach.

W dwóch pokojach chcę mieć nagrywanie i tam mam podciągnięte dwa kable z anteny...czyli w sumie potrzebuje 4 wejścia na konwerterze.

W dwóch innych mam podciągnięte kable pojedynczo czyli potrzebuję 2 wejścia na konwerterze.

W sumie 6 wejść, ale widzę tylko 8 wejściowe...myślałem o OCTO OPTICUM LOP-04H 8 WYJŚĆ

Chyba, że jakiś inny konwerter. Takie rozwiązanie jest ok ?

Edytowane przez wlacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwenter Octo - 8 wyjść ok możesz się tak bawić ale inna opcja to:

 

Podstawowe pytanie jakie masz dekodery które chcesz podłączyć do konwentera.

 

Jak dekodery będą obsługiwać Unicable I albo Unicable II to da się to zrobić na 1 max 3 kablach.

 

Unicable I plus dwa wyjścia legacy ( do dekoderów co nie obsługuje Unicable )

 

fb84080e21e79f01med.jpg

 

Druga Opcja Unicable II

 

8c8f6f1a930d50be.jpg

 

Trzecia opcja to multiswitch 5/8 i konwenter Quattro

 

bb85dcca9b1bb32d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chcę kombinować z kablami...przeciągać itd Obecnie mam dekoder z nc+:  ADB NCP-4740SF i Pace PVR

Do reszty pomieszczeń jeszcze nie mam.

Ten rozgałęźnik to jeden kabel idzie z konwertera do rozgałęźnika i mam to w pokoju X i żeby teraz podpiąć się pod drugie wejście z pokoju Y to muszę podciągnąć kabel do pokoju X...dobrze rozumiem ? Chyba, że rozgałęźnik jest na dworze (może być? )...wtedy to się opłaca....do końca tego nie kumam...

Edytowane przez wlacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzień dobry,
Jaki konwerter będzie najlepszy do obsługi unicable z wifi premiumbox+(podobno wifi premiumbox działa z unicable) oraz wifibox+?
Najlepiej jeśli konwerter pozwoli w przyszłości na dołączenie 1 lub 2 dekoderów ze zwykłym w wejściem SAT.

Z tego co czytałem widzę że niektórzy po zamontowaniu unicable mają słabszą jakość sygnału. Czy jeśli na aktualnym konwerterze pojedynczym nie osiągam 100% jakość, jest możliwość, że na unicable będzie jeszcze słabiej?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...