Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki konwerter?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#61 dziabolek7

dziabolek7

Zżyty z forum

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3206 postów
  • Od: 21 paź 2008
  • LokalizacjaLubelskie

Napisano 21 styczeń 2018 - 14:40

jak masz bezpośrednio podłączony i działa to Quad, Quatro tylko przez multiswitch.

• Extra+ z 6xCanal+ (Turbo) + 2xMR Standard (Mydelniczki) 12x79,99 + 12x89,99zł + Euro 2016 za darmo! Umowa do końca sierpnia 2018.
  • Start+ 9,90zł (Sagem). Umowa do końca lutego 2017.

http://dorohusk.info/

#62 Tomasz1023

Tomasz1023

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 29 postów
  • Od: 29 sty 2009
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 02 luty 2018 - 23:42

A jesli chodzi o DiseQc 4/1 to jakis konkretnie mam wybrac , bo tak czytam w opisach i wszedzie napisane ze współpracują z Lnb Single i tunerem z jedna głowica.... a jak wcześniej pisalem posiadam juz lnb Twin i Quad teraz dokupiłem 2 lnb single ,a tuner to Nbox na Enigma 2. Myślalem o Diseqc firmy fte ...DiSEqC 4/1 FTE UMS141.

Ariva 102E(TNKsd smart hd)....,Freesat 28,2E-28,5E-19,2E-13,0E

#63 Soltare

Soltare

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 8 postów
  • Od: 22 sie 2016

Napisano 03 luty 2018 - 23:21

Trochę ponad 200zl, ale najsensowniejsze rozwiązanie: https://www.dmtrade....at-diavolo.html
Pamiętaj poprosić sprzedawcę o zaprogramowanie konwertera pod Evobox, aby wykorzystywał kanały 5-10. HD5500s i Mediabox będą wykorzystywały kanały 1-4.

Jesteś pewien że go można programować?

#64 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6450 postów
  • Od: 19 lip 2010
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 04 luty 2018 - 00:03

Odgrzebałeś stary mój wpis, który bazował na opisie sprzedawcy. W listopadzie 2017r.(w temacie o zestawie antenowym CP w dziale CP), dopiero okazało się, że ten model nie jest jednak programowalny. Wcześniej nawet @support458 chyba nie miał świadomości tego, bo nie prostował mnie, ani nikogo innego w tej kwestii. Ja od 16 listopada 2017r. już nie polecam tego konwertera pod instalację z Evobox.

Aktualne oferty dla nowych klientów w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP i Plus.

Usługa wymiany konwertera w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP.

34057.png

Nie udzielam porad przez PW! Jeśli czcionka jest za mała, to nie udzielam porad przez PW!

#65 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14361 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 luty 2018 - 00:06

Wina sprzedawcy - niestety błędne opisy produktów :(

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#66 andrzej_let

andrzej_let

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 12 postów
  • Od: 05 mar 2018

Napisano 17 marzec 2018 - 11:40

Konwerter nie jest taki zły. NC+ daje go w komplecie z anteną. Przyczyną przycinek jest prawdopodobnie źle ustawiony kąt skrętu konwertera. Ponadto możesz mieć niedokładnie ustawiony lub odkształcony talerz. Nie wiecie ile talerzy jest pokrzywionych przez nieumiejętne obchodzenie się z nimi przy ustawianiu. Popularne 60-ki przeważnie udaje mi się ustawiać tak, że wszystkie kanały na HB działają stabilnie - nawet przy niedużym deszczu. Inną sprawą jest natomiast ich mały margines odbioru na duże zachmurzenie i bardzo deszczową pogodę. 60-ki to zdecydowana większość zamontowanych obecnie talerzy i każdemu właścicielowi takiej anteny sugeruję wymianę na większą. Mimo to w ostatnim półroczu nie miałem przypadku by ktoś po ustawieniu 60-ki zgłosił reklamację lub poprosił o wymianę na większą. Czyli chyba im wystarcza.

Reasumując - zamiast wydawać kasę na nowy konwerter, przeznacz ją dla doświadczonego instalatora z dobrym miernikiem.

60-tki to nadają się na patelnię ,do smażenia racuchów w czasie wojennym.Napchali tego badziewia ,a teraz ludzie mordują się, trochę deszczu...kiedy jest brzydka pogoda człowiek popatrzył by w telewizję ,to brak sygnału.

#67 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4547 postów
  • Od: 06 lis 2007
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2018 - 22:40

Wymieniłem konwerter o standardowym promienniku Inverto Black Ultra na taki z wąskim promiennikiem Inverto Multiconnect. Wcześniej miałem 90-100%, po wymianie było tylko 50%. Dokonałem regulacji anteny i wartości wzrosły ale są trochę mniejsze niż na poprzednim konwerterze. Czy te z wąskimi promiennikami charakteryzują się trochę słabszymi osiągami ze względu na to, że mają mniejszą powierzchnię do przechwycenia wiązki odbitej od anteny? 

Sportowe podsumowanie dnia w programie "Kultura fizyczna".

Radio 7, poniedziałek - czwartek godz. 22:05.

sluchaj.radio7.pl

#68 pitter

pitter

Moderator

• Moderacja
  • 6398 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 24 kwiecień 2018 - 08:05

Może źle trafia w ogniskową, spróbuj przybliżyć go lub oddalić od anteny. O ile będzie to możliwe.
Najczęstsze kłamstwo w Internecie?
- Szukałem, ale nie znalazłem.

#69 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4547 postów
  • Od: 06 lis 2007
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2018 - 08:41

Próbowałem już wszystkiego: przybliżania-oddalania, kąt skręcenia, regulacja anteny w pełnym zakresie. Wartości są zbliżone ale jednak gorsze niż na tradycyjnym Inverto Black Ultra. Rozumiem pitter, że sam fakt konwertera z wąskim promiennikiem nie powinien wpływać na gorszy poziom sygnału?

Użytkownik jarek999 edytował ten post 24 kwiecień 2018 - 08:42

Sportowe podsumowanie dnia w programie "Kultura fizyczna".

Radio 7, poniedziałek - czwartek godz. 22:05.

sluchaj.radio7.pl

#70 pitter

pitter

Moderator

• Moderacja
  • 6398 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 24 kwiecień 2018 - 16:11

Czy konwerter "standardowy", czy "wąski" to falowody mają o takiej samej (lub zbliżonej) średnicy. Po zdjęciu plastikowej obudowy widać jakimi drogami przemyka sygnał do układów odbiorczych konwertera.
Black Ultra ma tęgie wzmocnienie, może w parametrach obu LNB szukać różnic.

Jeszcze może wystąpić sytuacja, kiedy nie każdy konwerter chce dobrze współpracować z daną anteną (i vice-versa).
Najczęstsze kłamstwo w Internecie?
- Szukałem, ale nie znalazłem.

#71 czytnik

czytnik

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 628 postów
  • Od: 05 maj 2011
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 01 czerwiec 2018 - 11:27

Chcę wymienić konwerter na nowszy. Są już takie, które mają symbol 4K. Czy to tylko chwyt reklamowy, jak kiedyś z HD, czy kupować takiego z 4K?

Użytkownik Barti edytował ten post 01 czerwiec 2018 - 17:41
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego działu forum i wątku.

Premium Max-pvr 7000+hd3000 jako multiroom

#72 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6450 postów
  • Od: 19 lip 2010
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 01 czerwiec 2018 - 12:09

Równie dobrze możesz szukać takiego z napisem 8K. Przyszłościowe. (Ironia).

Aktualne oferty dla nowych klientów w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP i Plus.

Usługa wymiany konwertera w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP.

34057.png

Nie udzielam porad przez PW! Jeśli czcionka jest za mała, to nie udzielam porad przez PW!

#73 czytnik

czytnik

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 628 postów
  • Od: 05 maj 2011
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 01 czerwiec 2018 - 12:13

Dzięki.Tak też myślałem.

Premium Max-pvr 7000+hd3000 jako multiroom

#74 maroD

maroD

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 13 postów
  • Od: 15 sty 2018
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 czerwiec 2018 - 12:14

KONWERTER ZWYKŁY (Astra)  -----------Zgemma H.2S Plus

kiedyś dostałem                                              /
do cyfr. polsatu                                               /
                                                                      /
                                                                     /
KONWERTER UNICABLE (Hot Bird)------splitter----- HD5500S

Czy taka konfiguracja będzie działać? Jeśli tak to czy taki konwerter "KONWERTER UNICABLE QUAD TWIN INVERTO" będzie dobry?

Chcę użyć unicable, żeby było jak najmniej kabli. 

Jeśli ta konfiguracja nie zadziała jaki konwerter (przynajmnije Twin) byłby dobry? 

Chcę 2 konwertery zainstalować na "zezie".

Lub może Monoblock Twin lub QUAD?   np. Monoblock QUAD 2x SAT Opticum LMQP-04H. Czy HD5500S będzie ma tym działał? Monoblock ma wewętrzny diseqc.

Dużej odległości po kablu nie ma. Poniżej 10m

Użytkownik maroD edytował ten post 13 czerwiec 2018 - 12:58