Skocz do zawartości
  • 2

Jaki konwerter?


JesseJames87
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Jaki byłby najlepszy konwerter quad do multiroomu z jakością Full HD? Dokładniej jakiej marki.Bo dwa kanały w najwyższej jakości mi pikselują i przycinają od czasu do czasu. Posiadam obecnie konwerter Sharp BS1K1EL: Parametry techniczne:

  • częstotliwość wejściowa: 10,7-11,8GHz/11,7-12,75GHz
  • 4 niezależne wyjścia
  • częstotliwość heterodyny: 9,75GHz/10,6GHz
  • przełączenie pasma: ton 22kHz
  • przełączenie polaryzacji: napięcie 14/18 V DC
  • współczynnik szumów: 0,3dB
  • mocowanie: średnica 40mm
  • podłączenie: 4 gniazda typu F z osłoną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Panowie jaki konwerter unicable do evobox PVR z jedbym złączem uncable i dwoma zwykłymi czy ten który dodaje polsat do evo będzie ok?

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/unicable-scr/2046-konwerter-unicable-twin-inverto-idlu-qudl42-unr2l-1pp

 

Są jakieś tańsze ale dobre? z jednej strony 200zł za sam konwerter to trochę dużo z drugiej strony po tak długiej "walce z instalacją" wolałbym żeby wszystko śmigało bez problemu (antena 80cm jeśli ma to jakieś znaczenie)      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może ktoś pomoże, obecnie u teściów jest multiroom w NC+, oba dekodery mają po dwa kable doprowadzone, a konwerter choć go nie znam to ma oznaczenia: inverto.tv IDLR-QUDL40-EXTND-OPP Quad Long Neck 40mm LNB.

 

Natomiast jest plan by jeden z dekoderów wymienić na nowy 4K UltraBOX+ i tu pytanie jaki dać konwerter? Zarówno aby w pełni skorzystać z nowego dekodera jak i ogólnie dłużej utrzymać obraz w pogarszających się warunkach atmosferycznych?

 

Jeśli jest jakiś super konwerter dostępny na rynku - niekoniecznie tani - to proszę o polecenie czegoś nawet za kilkaset złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, czy jest jakiś najlepszy model jeśli chodzi o jakość/czułość konwertera, tak by w gorszych warunkach pogodowych dał większą szansę utrzymania sygnału?

 

Rozumiem, że dekoder 4K nie potrzebuje już dwóch kabli choć reklamują, że może nagrywać 3 programy jednocześnie? Z tyłu ma dwa wejścia, czyli to jest tylko dla starych konwerterów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter unicable podaje kilka nośnych sygnału jednym przewodem, dlatego do dekodera 4k od nc+ łączyłbyś 1 kabel a masz znacznie więcej funkcjonalności.

 

Nie ma konwertera, który zagwarantuje Ci odbiór przy złych warunkach atmosferycznych. Kluczem do sukcesu jest czasza min 90cm, dobrze zamocowana i precyzyjnie ustawiona. Jednak przy nagłym załamaniu pogody typu letnie nawałnice i tak stracisz sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam . Szybkie pytanie. Rozbudowywuje instalacje sat na 4 konwentery . Teraz posiadam 2 konwentery . Pierwszy to Zinwell Sky( nie wiem czy to Quad czy Quattro )i chyba Sharp Twin dodawany kiedys do platformy N-ki. Czy będą poprawnie współpracowały z diceqc 4/1 czy musze wymieniac na konwentery typu single?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Twin możesz zostawić,może się przydać na przyszłość.Zaś ten pierwszy to musisz dokładniej sprawdzić czy quatro czy quad.Jeśli quad,to nie przeszkadza.Potrzebne będą wtedy już tylko dwa konwertery single.Nie napisałeś jakiej średnicy posiadasz antenę.Zakładam że minimum 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jesli chodzi o DiseQc 4/1 to jakis konkretnie mam wybrac , bo tak czytam w opisach i wszedzie napisane ze współpracują z Lnb Single i tunerem z jedna głowica.... a jak wcześniej pisalem posiadam juz lnb Twin i Quad teraz dokupiłem 2 lnb single ,a tuner to Nbox na Enigma 2. Myślalem o Diseqc firmy fte ...DiSEqC 4/1 FTE UMS141.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę ponad 200zl, ale najsensowniejsze rozwiązanie: https://www.dmtrade.pl/p6701,lnb-unicable-ii-dcss-scr-megasat-diavolo.html

Pamiętaj poprosić sprzedawcę o zaprogramowanie konwertera pod Evobox, aby wykorzystywał kanały 5-10. HD5500s i Mediabox będą wykorzystywały kanały 1-4.

Jesteś pewien że go można programować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odgrzebałeś stary mój wpis, który bazował na opisie sprzedawcy. W listopadzie 2017r.(w temacie o zestawie antenowym CP w dziale CP), dopiero okazało się, że ten model nie jest jednak programowalny. Wcześniej nawet @support458 chyba nie miał świadomości tego, bo nie prostował mnie, ani nikogo innego w tej kwestii. Ja od 16 listopada 2017r. już nie polecam tego konwertera pod instalację z Evobox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter nie jest taki zły. NC+ daje go w komplecie z anteną. Przyczyną przycinek jest prawdopodobnie źle ustawiony kąt skrętu konwertera. Ponadto możesz mieć niedokładnie ustawiony lub odkształcony talerz. Nie wiecie ile talerzy jest pokrzywionych przez nieumiejętne obchodzenie się z nimi przy ustawianiu. Popularne 60-ki przeważnie udaje mi się ustawiać tak, że wszystkie kanały na HB działają stabilnie - nawet przy niedużym deszczu. Inną sprawą jest natomiast ich mały margines odbioru na duże zachmurzenie i bardzo deszczową pogodę. 60-ki to zdecydowana większość zamontowanych obecnie talerzy i każdemu właścicielowi takiej anteny sugeruję wymianę na większą. Mimo to w ostatnim półroczu nie miałem przypadku by ktoś po ustawieniu 60-ki zgłosił reklamację lub poprosił o wymianę na większą. Czyli chyba im wystarcza.

Reasumując - zamiast wydawać kasę na nowy konwerter, przeznacz ją dla doświadczonego instalatora z dobrym miernikiem.

60-tki to nadają się na patelnię ,do smażenia racuchów w czasie wojennym.Napchali tego badziewia ,a teraz ludzie mordują się, trochę deszczu...kiedy jest brzydka pogoda człowiek popatrzył by w telewizję ,to brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wymieniłem konwerter o standardowym promienniku Inverto Black Ultra na taki z wąskim promiennikiem Inverto Multiconnect. Wcześniej miałem 90-100%, po wymianie było tylko 50%. Dokonałem regulacji anteny i wartości wzrosły ale są trochę mniejsze niż na poprzednim konwerterze. Czy te z wąskimi promiennikami charakteryzują się trochę słabszymi osiągami ze względu na to, że mają mniejszą powierzchnię do przechwycenia wiązki odbitej od anteny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałem już wszystkiego: przybliżania-oddalania, kąt skręcenia, regulacja anteny w pełnym zakresie. Wartości są zbliżone ale jednak gorsze niż na tradycyjnym Inverto Black Ultra. Rozumiem pitter, że sam fakt konwertera z wąskim promiennikiem nie powinien wpływać na gorszy poziom sygnału?

Edytowane przez jarek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy konwerter "standardowy", czy "wąski" to falowody mają o takiej samej (lub zbliżonej) średnicy. Po zdjęciu plastikowej obudowy widać jakimi drogami przemyka sygnał do układów odbiorczych konwertera.

Black Ultra ma tęgie wzmocnienie, może w parametrach obu LNB szukać różnic.

 

Jeszcze może wystąpić sytuacja, kiedy nie każdy konwerter chce dobrze współpracować z daną anteną (i vice-versa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...