Skocz do zawartości
  • 2

Jaki konwerter?


JesseJames87
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Jaki byłby najlepszy konwerter quad do multiroomu z jakością Full HD? Dokładniej jakiej marki.Bo dwa kanały w najwyższej jakości mi pikselują i przycinają od czasu do czasu. Posiadam obecnie konwerter Sharp BS1K1EL: Parametry techniczne:

  • częstotliwość wejściowa: 10,7-11,8GHz/11,7-12,75GHz
  • 4 niezależne wyjścia
  • częstotliwość heterodyny: 9,75GHz/10,6GHz
  • przełączenie pasma: ton 22kHz
  • przełączenie polaryzacji: napięcie 14/18 V DC
  • współczynnik szumów: 0,3dB
  • mocowanie: średnica 40mm
  • podłączenie: 4 gniazda typu F z osłoną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
2 minuty temu, Pietro napisał(a):

 przypuszczam że muszę wymienić konwektory

Zacznijmy od tego że nazwa urządzenia o które Ci chodzi to "konwerter".

Ja bym mimo wszystko zaczął od przeglądu złącz i okablowania. Nie jest wykluczone że skoro to stara instalacja to być może była budowana na złączach zakręcanych zamiast kompresyjnych i zarówno złącze, jak i kabel pokryte są rdzą.

Możliwe że kabel jest także gdzieś popękany.

Konwerter sam z siebie nie obniża jakości sygnału.

Możliwe jest także że na skutek nieszczelności w kablu nastąpiła zwarcie podczas deszczu i padł także konwerter. Ale najpierw zacznij od przeglądu kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Nie ma znaczenia co kupisz byleby było kompatybilne z Twoim odbiornikiem, czyli czy Twój odbiornik ma możliwość odbioru unicable, czy nie i kupić odpowiedni dla odbiornika. Jeśli nie posiadasz miernika, to kup dwa osobne konwertery skoro planujesz wymieniać i umieść dokładnie tak jak te obecne.

Gdy zmienisz na podwójny może się okazać że masz zbyt małą czaszę aby drugi konwerter złapał sygnał z sąsiedniego satelity.

Szatkowanie może mieć różne przyczyny. Zbyt mała czasza, przy starej instalacji wiatr mógł nieco anteną poruszać. W instalacjach satelitarnych każdy milimetr ma znaczenie. Jakość okablowania i złącz.

 

Jeśli sygnał łapiesz, to mając na widoku odbiór w odbiorniku, mógłbyś jeszcze delikatnie odginać przy zakręconej antenie jej czaszę na najsilniejszym transponderze i obserwować czy jakość sygnału wzrasta.

Bez miernika na dachu niewiele zrobisz, poza wymianą kabli i ewentualnie samych konwerterów. Konwerter sam w sobie nie wpływa na jakość odbioru jeśli jest dobrze ustawiony.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
Ma normalną obsługę unicable a głowica jest dual to nie pisz bzdur że ma niepełną unicable. 
Tuner sat może obsługiwać albo nie może obsługiwać unicable, innej opcji nie ma. 
I właśnie przez takie informacje jak twoja wprowadza się ludzi w błąd i potem są niedomówienia.

Jeśli już to powinno się informować, że tuner obsługuje unicable ale tylko na 2 nośnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogę ci polecić Televes czy też Inverto:

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/quad-4-tunery/1973-konwerter-quad-televes

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/quad-4-tunery/1121-konwerter-quad-inverto-black-ultra

Na jakich dokładnie kanałach masz słaby sygnał oraz jakie masz zastosowane kable w instalacji satelitarnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posiadam obecnie konwerter Sharp BS1K1EL: 

Konwerter nie jest taki zły. NC+ daje go w komplecie z anteną. Przyczyną przycinek jest prawdopodobnie źle ustawiony kąt skrętu konwertera. Ponadto możesz mieć niedokładnie ustawiony lub odkształcony talerz. Nie wiecie ile talerzy jest pokrzywionych przez nieumiejętne obchodzenie się z nimi przy ustawianiu. Popularne 60-ki przeważnie udaje mi się ustawiać tak, że wszystkie kanały na HB działają stabilnie - nawet przy niedużym deszczu. Inną sprawą jest natomiast ich mały margines odbioru na duże zachmurzenie i bardzo deszczową pogodę. 60-ki to zdecydowana większość zamontowanych obecnie talerzy i każdemu właścicielowi takiej anteny sugeruję wymianę na większą. Mimo to w ostatnim półroczu nie miałem przypadku by ktoś po ustawieniu 60-ki zgłosił reklamację lub poprosił o wymianę na większą. Czyli chyba im wystarcza.

Reasumując - zamiast wydawać kasę na nowy konwerter, przeznacz ją dla doświadczonego instalatora z dobrym miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, posiadam dekoder Evobox PVR. W chwili obecnej nie zamierzam zmieniać instalacji antenowej, wymieniam tylko na razie sam konwerter. Zakupiłem taki model konwertera: Opticum single 0,1dB ready for HD. Jakie są Wasze opinie na temat tego konwertera? Czy pasuje do dekodera który posiadam i czy poprawią się parametry jakości i siły sygnału?

Edytowane przez Mr. Orbita
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W obecnej chwili tez korzystam z pojedynczego konwertera firmy Sharp, ktory byl zakladany jeszcze, kiedy byla taka platforma, jak Wizja TV. Takze ma juz kilka lat, a wymieniam, bo przy dzisiejszej pogodzie, gdzie lalo, nie mozna bylo ogladac kanalow, 0% jakosc i 0% sila sygnalu. Moze na razie zmiana konwertera troche pomoze poprawi sygnal?
Ale czekam na odpowiedz, czy jezeli wymienie konwerter to poprawia sie parametry sygnalu satelitarnego?

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zanikanie sygnału przy złej pogodzie to nie jest wina samego konwertera, a zazwyczaj zbyt małej anteny. Anteny dawane niegdyś przez dawną platformę Wizja TV (domyślam się, że taką właśnie masz) to małe anteny, o średnicy 60 cm. Do poprawnego odbioru przy gorszej pogodzie, zwłaszcza kanałów HD, zalecana jest antena o średnicy co najmniej 80 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Mam pytanie. Na co zwrócić uwagę przy kupnie nowego konwertera? Oczywiście wiem, że najpierw należy zwrócić uwagę, co chcemy odbierać, np. Hot Bird, Astra itp. i co chcemy podłączyć i według tego dobrać konwerter single, twin, itd.
Ja będę potrzebował konwerter quad (odbiór z głównego dekodera plus 2 mulitroom'y) i wobec tego jaki najlepiej wybrać? Czym się sugerować? Mam Cyfrowy Polsat. Aha i jeszcze kabel. może być najzwyklejszy ? Z góry dzięki ;)

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek dotyczący wyboru konwertera jest już w niniejszym dziale forum. Poprawiono też fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dobre parametry ma Televes, więc możesz śmiało go brać. Co do kabla to nie ma co oszczędzać, bo od kabla wiele zależy, ważne by średnica rdzenia miedzianego miała 1,13mm oraz dobre ekranowanie i tu też Ci polecę kabel Televes T-100, jeśli będzie sporo go na zewnątrz to w czarnej osłonie PE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szukam konwertera TWIN o jak najlepszej jakości wykonania i sensownym zysku. Myślałem nad tym, no chyba, że są jakieś lepsze.
Babcia posiada antenę 70 cm, kable: Triset-113 PE (zewnętrzny), niestety przejściówki okienne i Triset-113 (wewnętrzny).

Niestety obecny konwerter z zestawu od CP (Golden Interstar GI-202X) jest uszkodzony - ma problem z separacją wejść.

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Posiadam tv Cyfrowy Polsat, moj konwerter padł i stąd moje pytanie.
Czy muszę kupować ten sam konwerter czy mogę kupić mocniejszy (gdyż przy aktualnym był problem z jakością obrazu)?

Edytowane przez Mr. Orbita
Przenoszę do poprawnego działu i łączę z odpowiednim wątkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Podbiję się do tematu.

Mam obecnie polsatowskiego Evoboxa z dwoma 5500s w multiroomie oraz mediaboxa od nc+.

Chcę to jakoś pożenić - w innym wątku poradzono mi multiswitch, jednak chwilowo krucho z gotówką, więc szukam wyjścia "budżetowego".

Pomyślałem o konwerterze octo, np. Red Point Maclean MCTV-592. Czy taki konwerter wystarczy? Czy macie może inne rozwiązania (do 200 zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę ponad 200zl, ale najsensowniejsze rozwiązanie: https://www.dmtrade.pl/p6701,lnb-unicable-ii-dcss-scr-megasat-diavolo.html

Pamiętaj poprosić sprzedawcę o zaprogramowanie konwertera pod Evobox, aby wykorzystywał kanały 5-10. HD5500s i Mediabox będą wykorzystywały kanały 1-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pamiętaj poprosić sprzedawcę o zaprogramowanie konwertera pod Evobox, aby wykorzystywał kanały 5-10. HD5500s i Mediabox będą wykorzystywały kanały 1-4.

Wszystko fajnie, ale teraz rodzi się pytanie: rozumiem, że po dokonaniu zamówienia na tej stronie mam napisać do sprzedawcy z prośbą o zaprogramowanie konwertera? Jak ustawić dekodery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To w dekoderach 5500s i w mediaboxie można ustawić typ konwertera?

Ponawiam pyt. dot. konwertera - mam poprosić sprzedawcę o zaprogramowanie czy już wszystko jest przygotowane do instalacji?

Edytowane przez remekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, dzięki. Ostatnia sprawa. Wiem, że Evobox ma możliwość ustawienia typu dekodera, ale czy w pozostałych muszę coś zmieniać, żeby działały poprawnie?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...