Skocz do zawartości

Pytanie

Witam. Jaki byłby najlepszy konwerter quad do multiroomu z jakością Full HD? Dokładniej jakiej marki.Bo dwa kanały w najwyższej jakości mi pikselują i przycinają od czasu do czasu. Posiadam obecnie konwerter Sharp BS1K1EL: Parametry techniczne:

• częstotliwość wejściowa: 10,7-11,8GHz/11,7-12,75GHz
  • 4 niezależne wyjścia
  • częstotliwość heterodyny: 9,75GHz/10,6GHz
  • przełączenie pasma: ton 22kHz
  • przełączenie polaryzacji: napięcie 14/18 V DC
  • współczynnik szumów: 0,3dB
  • mocowanie: średnica 40mm
  • podłączenie: 4 gniazda typu F z osłoną

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Mam pytanie, czy dobrze rozumuję?
Chodzi o konwerter dla wujka. Jeżeli ma dekoder z nagrywarką i chciałby oglądać jednocześnie jakiś kanał i nagrywać inny na dwóch tunerach (myśli w przyszłości dokupić drugi tuner satelitarny) to potrzebny jest zwykły konwerter quad (z 4 wyjściami) i dwa podłączamy do jednego tunera i dwa do drugiego? Może to trywialne pytanie, ale jestem zielony w kwestii instalacji SAT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Dokładnie tak. Lub jeśli ma Cyfrowy Polsat to można zastosować jeden kabel i konwerter dCSS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Napisano (edytowane)

Mieszkam w zachodniej Irlandii, siła sygnału z tego satelity jest zbliżona wg. mapek do np, tego co mają na wschodniej Ukrainie.

Dwa odbiorniki (jeden podwójny), planowane podpięcie trzeciego.

W tej chwili mam antenę 77x82cm (wymiary zewnętrzne) i konwerter twin Televes (pomarańczowy, jak ten https://www.televes.com/uk/twin-lnb-offset.html#nogo ). Sygnał SRN75 AGC95 BER0 tak przykładowo - jak jest OK. Jednak przy złej pogodzie pojawiają się artefakty - nie jest to bardzo uciążliwe, jest raczej sporadyczne ale chce się mieć lepiej.

Konwerter Revez Quad LNB QLP-4   http://www.revez.eu/index.php?id_product=36&controller=product  - Czy będzie poprawnie współpracować z HotBird 13E przy w miarę słabym sygnale? Ten mogę kupić "w sklepie obok", więc odpadają koszta przesyłek i szukanie.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). Wątek jest o doborze samego konwertera, a nie anteny satelitarnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Napisano (edytowane)

Ja bym dołożył trochę waluty i kupił coś od Televesa, czy Inverto. Poczytaj jeszcze o Unicable - jeśli Twoje tunery to obsługują, to może warto rozważyć zakup takiego konwertera. Jeden kabel od konwertera, w domu rozdzielasz zwykłym rozgałęźnikiem na 4 tunery (Unicable I).

Edytowane przez maniek357

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Kable już leżą. I bliżej z anteny do każdego niż jakoś inaczej. Tunery to ITI2850(TNK HD tylko podstawowe kanały, nie planuję więcej) , Alma s-2300 (FTA może postawię klienta na E2, ale nie na pewno) oraz VU+UNO4kSE (TNK HD - tu dwa kanały do dwóch tunerów). Nie za bardzo widzę zysk z Unicable w moim wypadku.

Natomiast Televesa quad pewnie zamówię, bo jest trzykrotnie tańszy od tego LNB Revez który pokazałem - tyle, że muszę go kupić on line a nie w sklepie. Myślałem, że to może jakiś wypas i warto zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi