Skocz do zawartości

Piłka ręczna


Project_ALF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20:22 na powitanie turnieju z Norwegią. Obronnie jest świetnie, Malcher grał dzisiaj zawody życia, tylko szkoda, że nam zabrakło skuteczności, szczególnie w ostatnich 9 minutach, kiedy to nie rzuciliśmy ani jednej bramki. Lipa. Ale dobra gra jest dobrym prognostykiem na dalszy turniej, pamiętamy w 2015 - przegraliśmy na dzień dobry z Niemcami, a potem szliśmy dobrze, może ten scenariusz się powtórzy z tą odmłodzoną kadrą Duszejbajewa? Może, ale zobaczymy, jak będzie w następnym starciu z Brazylią, która znacząco poległa 15 bramkami (31:16) z Francją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP opublikowała plan meczy MŚ we Francji . Proszę mi powiedzieć czy ktoś transmituje lub są gdzieś w necie dostępne mecze inne niż oficjalnie oferuje TVP :

Plan transmisji - faza grupowa:
Środa (11 stycznia):
• 20.35: Francja - Brazylia (TVP Sport, sport.tvp.pl) 

Czwartek (12 stycznia):
• 13.50: Słowenia - Angola (TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 17.35: Rosja - Japonia (TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 20.30: Polska - Norwegia (TVP2, TVP Sport, sport.tvp.pl)

Piątek (13 stycznia):
• 13.50: Białoruś - Chile (TVP Sport, sport.tvp.pl)

Sobota (14 stycznia):
• 14.30: Brazylia - Polska (TVP2, TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 17.35: Norwegia - Rosja (TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 20.35: Węgry - Chorwacja (TVP Sport, sport.tvp.pl)

Niedziela (15 stycznia):
• 17.45: Francja - Norwegia (TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 20.35: Brazylia - Japonia (TVP Sport, sport.tvp.pl)

Poniedziałek (16 stycznia):
• 20.30: Polska - Rosja (TVP2, TVP Sport, sport.tvp.pl)

Wtorek (17 stycznia):
• 13.50: Norwegia - Brazylia (TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 17.25: Polska - Japonia (TVP2, TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 20.35: Rosja - Francja (TVP Sport, sport.tvp.pl)

Środa (18 stycznia):
• 13.50: Argentyna - Egipt (TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 20.45: Macedonia - Hiszpania (TVP Sport, sport.tvp.pl)

Czwartek (19 stycznia):
• 13.50: Rosja - Brazylia (TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 17.30: Francja - Polska (TVP2, TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 20.35: Japonia - Norwegia (TVP Sport, sport.tvp.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj polegliśmy z Brazylią 28:24. Gdyby nie słaby początek, to moglibyśmy walczyć o triumf, a tak 5-6 minut bez bramki nie daje nawet żadnych szans na walkę z Brazylią. Dziwi mnie kompletny brak aktywności trenera Duszebajewa, który na początku meczu wziął czas i potem już nie skorzystał z dwóch pozostałych czasów, a trener Brazylii sobie go spokojnie powykorzystywał. Wnerwiła mnie taktyka gry 7 na 6 na początku, to jest głupie, ja bym zrozumiał grę bez bramkarza w osłabieniu i wprowadzenie dodatkowego gracza, albo na końcu meczu, kiedy to sekundy dzielą od końcowej syreny i decyduje się o losach spotkania, ale nie na początku meczu, kiedy decyduje się układ sił w grze. Odmłodzona kadra musi teraz analizować kolejne fragmenty gry, bo kolejny mecz z Rosją. Walka o awans do 1/8 finału wciąż trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie z Brazylią fatalne w naszym wykonaniu wystarczy spojrzeć na statystyki, bramkarz Brazylii Maik Santos odbił 13 piłek, tymczasem Adam Malcher dwie a Adam Morawski pięć, jeszcze bardziej niekorzystna jest statystyka rzutów z 9 metra, tutaj prawdziwa przepaść Polska 30% skuteczności Brazylia 52%, głównie dzięki temu Brazylijczycy wygrali. W ataku polska 41%  a Brazylia 47%. Tylko dzięki słabej skuteczności Brazylijczyków w prostych sytuacjach Polacy nie przegrali wyżej. Grę reprezentacji oceniam bardzo negatywnie, nie rozumiem w ogóle koncepcji trenera, aby zawodnicy którzy nawet w naszej lidze odgrywają marginalne role od razu grali w reprezentacji, owszem należy ich pomału wprowadzać, jednak nie w takiej liczbie. Granie bardzo długo w ataku systemem 7:6 z wycofaniem bramkarza uważam za kompromitację na takim poziomie, to można zastosować w kluczowych momentach lub grając w osłabieniu. Jak dla mnie to Polacy nie awansują do kolejnej rundy, wygranie z Rosją będzie bardzo trudne, z Francja która w w składzie same gwiazdy niemożliwe, przy dużym szczęściu może uda się wygrać z Japonią, jednak pewnie 1 zwycięstwo nic nie da i Polacy opadną.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mecz o wszystko pod warunkiem zwycięstwa nad Japonią. I może być tak że  zaatakujemy z 4 miejsca jak to było na IO2016. Ale to byłoby piękne tak mnie fantazja ponosi. Ogólnie to obecna reprezentacja dopiero się dociera i nie ma co wymagać sukcesów. Przypomnę tylko co stało się z reprezentacją Niemiec po wygraniu MŚ 2007 a teraz wygrywają euro i zdobywają medal na IO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy to taki wyjątek od reguły, drużyna stworzona z młodych zawodników którzy z Bundeslidze czasami odgrywali marginalne role plus wzmocniona kilkoma gwiazdami typu Uwe Gensheimer plus świetny trener i recepta na sukces gotowa. Myślę, że w przypadku naszej reprezentacji tak nie będzie i najbliższe 2-3 lata będę stracone na ogrywanie i nabieranie doświadczenia. W przyszłości nie wykluczam, że reprezentacja Polski w szybkim okresie powróci do czołówki światowej. Dziś to tylko cud może nas uratować bo jakiś nie widzę żadnych pozytywów w grze poza tym, że Polacy są praktycznie najrzadziej karanymi zawodnikami w turnieju, co tylko świadczy o słabej obronie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych dwóch meczach jak dla mnie za mało agresji. Przecież Polska ekipa zawsze grała mocno w obronie, twardo. Przeciwnicy musieli walczyć o każdy metr. Brazylijczycy za to wchodzili między obrońców jakby mieli zaproszenie dla VIP. Dziś przewiduję, że polski zespół zagra z zębem i powalczy. Jeśli mają z kimś wygrać to właśnie z Rosją i ewentualnie z Japonią także dziś trzeba oglądać i kibicować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę z innej beczki, ale dotyczy to MŚ we Francji. Chciałem zapytać, jak nazywa się piosenka, którą kibice dośpiewują w przerwach lub chwilę po bramkach? Chodzi o znane "ło o oo". :D Wiem :P dużo szczegółów, ale Ci co oglądają mecze to na bank słyszeli ten motyw, o który tutaj zapytowywuję. :) 

Kto i po ilu nutkach rozszyfruje ten numer? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrywamy z Japonią 26:25,  niby zwycięstwo cieszy, ale z Japonią wygrać tak małą różnicą bramek to lekka kompromitacja. Sporo błędów, jakby troszkę mniej niż wczoraj, ale nawet dobrze zagraliśmy. No i Adam Morawski w bramce, który pewnie zyska taki sam szacun, jak Adam Malcher, jak nie większy :mrgreen: Bo racja, świetnie się zaprezentował  ;) To na pewno jest fundament tej młodej reprezentacji. Jak Malcher, któremu jakieś 6 lat grania zostało (bo ma 30).

 

Za dwa dni starcie z Francją. I tyle można napisać, bo resztę sobie dośpiewacie. Liczę jednak na to, że przegrana nie będzie jakoś bardzo wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że to reprezentacja budowa na przyszłość to było wiadomo przed turniejem. Ale liczyłem po cichu że dziś powalczą z Francją chociaż spodziewałem się pogromu. Oszczędzany był Karabatic to też mogło mieć wpływ na wynik ale my zagraliśmy na bardzo dobrym poziomie. Gramy w sobotę o 16 z Tunezją

Edytowane przez pvr hd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę z innej beczki, ale dotyczy to MŚ we Francji. Chciałem zapytać, jak nazywa się piosenka, którą kibice dośpiewują w przerwach lub chwilę po bramkach? Chodzi o znane "ło o oo". :D Wiem :P dużo szczegółów, ale Ci co oglądają mecze to na bank słyszeli ten motyw, o który tutaj zapytowywuję. :)

Kto i po ilu nutkach rozszyfruje ten numer? ;)

 

Może i jestem u[beep]liwy, ale mam więcej szczegółów i konkretów dotyczących powyższego zapytania. Chodzi dokładnie o ten utwór.

Może teraz - ktoś, coś? :)

 

EDIT: Zagadka rozwiązana: DJ Ötzi - Sweet Caroline. :)

Edytowane przez pierścień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy już komplet półfinalistów MŚ, chyba w najciekawszym ćwierćfinale Chorwacja pokonała Hiszpanie 30:29, pierwsza połowa to ostra jazda bez trzymanki, akcja za akcję, niesamowita gra z obu stron, druga połowa to już dominacja Chorwatów którzy wypracowali zaliczkę 5 bramek, jednak Hiszpanie bardzo szybko tą przewagę zniwelowali w ostatniej akcji mieli szansę na remis i dogrywkę jednak Julen  Aguinagalde nie trafił do bramki i Hiszpanie przegrali. Słoweńcy pokonali Katar 32:30, Francuzi po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonali Szwedów 33:30, Szwedzi z taka grą nie mają się czego wstydzić, młodzi gracze zagrali świetnie, plus bramkarz tylko te francuskie gwiazdy typu Karabatić czy Narcisse w najważniejszych momentach spotkanie brali na swoje barki zdobywanie bramek. Norwegowie bez większych problemów ograli Węgrów 31:28, Madziarzy już po pierwszej połowie praktycznie nie mieli szans na zwycięstwo. W półfinałach Norwegia zagra z Chorwacją, w tym pojedynku większe szanse mają według Mnie Norwegowie, w drugiej parze Francja zmierzy się ze Słowenią, tu zdecydowanym faworytem są gospodarze, chociaż akurat przez cały turniej gospodarze nie zachwycają.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowenia zdobyła brązowy medal w MŚ we Francji po zwycięstwie nad Chorwacją 31:30, w pierwszej połowie dominowali Chorwaci, Słoweńcy nie mogli wiele zdziałać wobec dobrze ustawionej  obrony Chorwatów. Chorwaci jeszcze 10 minut przed końcem prowadzili 5 trafieniami i nagle stanęli. Słoweńcy bardzo szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie, Domagoj Duvnjak próbował jescze zmienić losy spotkania, ale jego rzut został zablokowany. Brawa dla Słowenii za zwycięstwo w "bałkańskich derbach". Chorwatom jakby w ostatnich minutach zabrakło paliwa, chyba było widać zmęczenie po półfinale z Norwegią. Dziś o 17.15 spotkanie finałowe Francja - Norwegia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...