Skocz do zawartości

Żużel


miko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja może odpowiem, Stal Rzeszów szans w 2019 roku na start nie ma nawet w II lidze, licencji nie dostała, kontrakty z zawodnikami zostały rozwiązane, jest tylko szansa na start w rozgrywka młodzieżowych bo sekcja żużlowa a klub to dwa odrębne podmioty. Ja więcej informacji nie mam mimo, że od  kilkunastu lat działam w stowarzyszeniu kibiców Stali. Tak po ludzku jest Mi po prostu przykro z tej sytuacji co się stało. Klub z takimi tradycjami znika z żużlowej mapy Polski  w takim hańbiącym stylu. Nie będę się wypowiadał o działaniach prezesa Nawrockiego i jego zastępcy Janika to to co zrobili przez ostatnie kilka ostatnich miesięcy jest straszne, dawno nie widziałem takiej "partyzantki" i amatorszczyzny w zarządzaniu i działalności biznesowej. Co najbardziej boli to nadal nie rozwiązana sprawa Sp. Tomasza Jędrzejaka, wdowa po nim nie otrzymała pieniędzy które uczciwie zarobił na torze, to hańba i wstyd, że do tej pory to nie zostało uregulowane. Nie podobają mi się również te dziecinne tłumaczenia prezesa z tego co się stało. kibice kupili karnety na szczęście w niewielkiej ilości i są problemy z odzyskaniem pieniędzy. Jeszcze jedna kwestia Speedway Diamonds Cup, po jakiego grzyba organizować taką imprezę, diamenty warte nawet pół miliona złotych wręczać w papierowych torbach to wygląda niepoważnie. Zresztą Niels Kristian Iversen skarżył się, że nie otrzymał pieniędzy za ten turniej. Druga sprawa to samochód który wygrał kibic w Szwecji, nie może go odebrać bo nie ma dokumentów wozu, bo nie został do końca opłacony (chyba tylko zaliczka wpłynęła). W Rzeszowie też było losowanie samochodu, czy zwycięzca go otrzymał tego nie wiem. Ja ona samym początku byłem wielkim zwolennikiem Pana Nawrockiego liczyłem, że wyciągnie Stal z tarapatów w które wpędził klub poprzedni zarząd.  Wszystko wyglądało w porządku aż do połowy sezonu,  nagle Greg Hancock nie stawia się na kilka spotkań, Mi od razu zapaliła się czerwona lampka coś może się dziać, bo Amerykanin znany jest z tego, że gdy nie dostaje należnych pieniędzy to nie jeździ. 

później to już równia pochyła, szybkie rozstanie z trenerem Kowalikiem, poważne oskarżenia Nicklasa Porshinga i odejście trenera Kędziory na którego tak liczyłem, bo uważam Go za jednego z najlepszym trenerów w Polsce. Co będzie dalej nie wiem, może miasto przejmie klub w co szczerze wątpię albo zawiąże sie jakieś stowarzyszenie. W 2019 r. od żużla w Rzeszowie odpoczniemy, dobrze, że w Krośnie rozpoczęła się odbudowa klubu i jak na razie fajnie to wygląda.  Na deser wywiad z prezesem Nawrockim dla portalu  http://po-bandzie.com.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roberttosat w 2019 r. na pewno Stal w żadnej lidze nie pojedzie, co najwyżej w rozgrywkach młodzieżowych.

@Marko 345 a widziałeś, aby w ostatnich latach sponsorzy garneli się do inwestowania w Rzeszowie,  poza Marta Półtorak i odległymi czasami Van Puru to sobie nie przypominam. Było kilku mniejszych którzy przez lata sponsorowali Stal, ale oni tego ciężaru nie udźwigną to za małe pieniądze.  

Wszyscy narzekali i hejtowali Martę Półtorak za jej działania a powinni Ją nosić na rękach bo nie dość, że wpompowała w klub mnóstwo kasy to jeszcze zostawiła klub bez długów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tomasz Gollob został nowym dyrektorem sportowym klubu Polonii Bydgoszcz. Zbigniew Boniek mimo, ze nie będzie pełnił żadnej oficjalnej funkcji ma pomagać klubowi. Miasto ma przeznaczyć 21,5 miliona złotych na remont stadionu. Znaleziono także sponsora tytularnego klubu.

31 marca ma odbyć się I Memoriał im. Tomasz Jędrzejaka, turniej odbędzie sie na stadionie Sparty Wrocław, zawodnicy maja startować za darmo a cały dochód bedzie przeznaczony dla żony i córek Tomasz Jędrzejaka. W zawodach mają wziąć udział m.in Maciej Janowski i Tai Woffinden.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grigorij Łaguta podobno ma podpisać kontrakt ze Stala Gorzów, więc do Lublina raczej nie pójdzie, to są tylko spekulacje Pana Dariusza Ostafińskiego, kto zna dobrze portal SportoweFakty wie, że ten Pan ma problemy z wiarygodnością swoich informacji,  Ja jestem niemal pewien, że Greg Hancock w zbliżającym sezonie w Ekstralidze nie pojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaguta przyjął propozycje Stali Gorzów, ale dotyczyła ona startu w memoriale Jancarza, a nie w ekstralidze. Co do Hancocka to prędzej czy później podpisze kontrakt w Polsce. Wystarczy obniżka formy któregoś zawodnika lub kontuzja na początku sezonu i znajdzie się zdesperowany klub, który zaproponuje kontrakt w ekstralidze.Hancock jest za dobry żeby nie znalazł nigdzie zatrudnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2019 o 17:33, andi12 napisał:

Grigorij Łaguta podobno ma podpisać kontrakt ze Stala Gorzów, więc do Lublina raczej nie pójdzie, to są tylko spekulacje Pana Dariusza Ostafińskiego, kto zna dobrze portal SportoweFakty wie, że ten Pan ma problemy z wiarygodnością swoich informacji,  Ja jestem niemal pewien, że Greg Hancock w zbliżającym sezonie w Ekstralidze nie pojedzie.

 

Gdzieś kiedyś czytałem że na linii Hancook - Lublin jest problem z dotrzymaniem słowa przez tego pierwszego. Podobno prezes Motoru "w życiu" nie podpisze kontraktu z niesłownym zawodnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy piątkowe mecze nie będą kolidować ze spotkaniami ligi angielskiej, bo w tamtym sezonie często mecze w Anglii były w piątek. 

G. Łaguta postąpił dokładnie tak sam jak Greg Hancock 2 sezony temu, był dogadany z Motorem a w ostatniej chwili wybrał Stal Rzeszów, no cóż w końcu pieniądz  rządzi światem, Ja uważam takie postępowanie za niedopuszczalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Wczoraj odbył się 1 półfinał Speedway of Nations w niemieckim Landshut. Zwycięstwo odnieśli Szwedzi - 25 punktów, Polacy w składzie : Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek i Bartosz Smektała zajęli 2 miejsce (24 punkty). podium uzupełnili Niemcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Duńczyk Leon Madsen wygrał Grand Prix Polski rozegraną wczoraj na Stadionie Narodowym w Warszawie. po starcie pewnie prowadził Fredrik Lindgren jednak na drugim okrążeniu popełnił błąd, wpadł w koleinę i Duńczyk wykorzystał ten błąd i wygrał. Trzeci był Patryk Dudek który został liderem cyklu. Bardzo dobrze spisał się Bartosz Smektała który w fazie zasadniczej wygrał trzy wyścigi i jeździł bardzo widowiskowo i skutecznie, w półfinale był jednak bezradny. Bartosz Zmarzlik również odpadł w półfinale po kapitalnym boju z Madsenem. Janusz Kołodziej z czterema punktami zajął 14 miejsce. Warto zwrócić uwagę na dobrze przygotowany tor, praktycznie w każdym wyścigu była walka i mijanki. O komentatorach Canal+ nie będę się wypowiadała to kompromitacja, oni nadal tego nie wiedzą, że komentują żużel a nie piłkę nożną. Na BT Sport wygląda to dużo lepiej, no i Scott Nicholls w studiu to duża zaleta, uwielbiam go słuchać.       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kolejna runda SGP  przyniosła refleksję....komu zależy aby umorzyć lub nader osłabić atrakcyjność imprez. Ja tegoroczne SGP  wielokrotnie dzielę z serialami Cinemaxa. Taka nuda i taka bezsensowna loteria.

Przeładowanie kalendarza tych kilkunastu ludzi, którzy mogliby stworzyć aurę widowiska skutkuje coraz większym [beep]em dla widza.

Wczoraj sami nadworni wodolejcy z ITI przyznali, ze coś ze ściganiem pojawiło się w 18 wyścigu.

Wcześniej to zwykła loteria. Kpina z widza, który miał emocje na 1. wirażu i tak jak w Szwecji mógł wrócić do konsumpcji grilowanego....

Nawet żałosne zaklinanie Ryczela (Zmarzlik rzuca się w pogoń....) raczej wywoływało złość na wodolejcę niż politowanie nad [beep]em bo odległości w wyniku tego "rzucania" nie zmniejszały się o centymetr... ot, dorabianie uszu.

Ile można wciskać ciemnotę ( a to stawiają sobie za cel komentatorzy i tzw. eksperci), że kazdy może wygrać z każdym...

jak widać na dłoni , że aktualny stan toru decyduje.

W Polsce dodatkowo przeniesienie częsci ligi na piatek i pustawe trybuny w tym dniu też nie wróżą dobrze  na przyszłość. Wprawdzie baza dostępu się powiększyła przy tv ale wielu zainteresowanych nie ma Elevenów.....albo jak ja zapomina o piątkowym wieczorze. Bo normalny człowiek w piątek ma jeszcze sporo spraw na głowie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska drużyna w składzie Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Maksym Drabik po pierwszym dniu Speedway of Nations zajmuje 3 miejsce tracąc dwa punkty do Australii i jeden do Rosji. Zawody odbywają się w Togliatti w Rosji. Co można powiedzieć o tych zawodach, tor trudny techniczny, sprawiający dużo problemów zawodnikom, kilka groźnych upadków, m.in Maciej Janowski w ostatnim biegu zaliczył upadek. Zawody długie, dość nudne, bez większej walki na dystansie, świetna dyspozycja Bartka który tylko raz musiał uznać wyższość rywala, przyzwoicie zaprezentował się Maksym Drabik, myślę, że dziś dostanie więcej szans na starty, Naciek niestety tragicznie, zaczął od dotknięcie taśmy, później okrutnie się męczył, w ostatnim biegu upadek. W sumie lepszy wynik niż jazda, straty nie są duże, można powalczyć o zwycięstwo chociaż Emil prezentuje sie wyśmienicie brakuje większe ilości punktów ze strony Łaguty. Podobnie Australia świetny J. Doyle i M. Fricke który przywozi tylko jedynki i zera. Wala będzie zacięta, formuła tych zawodów Mi się nie podoba Drużynowy Puchar Świata był dużo lepszy. 

@Marko 345 bardzo Ciebie proszę nie podawał więcej linków do artykułów tego Pana, przeczytaj sobie opinie o tym dziennikarzu, w 90% są one negatywne, dla mnie ta osoba wiarygodna nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...